Ludzie

Praca z psem: kto sprząta po swoich zwierzakach

Latem na ulicach Moskwy mogą pojawić się urny z jednorazowymi torbami do sprzątania psów, przynajmniej taki projekt jest obecnie opracowywany przez urzędników z wydziału mieszkaniowego i usług komunalnych. W parkach Moskwy i Petersburga zaczęli instalować urny dla psów w zeszłym roku, nie są bardzo popularne, chociaż w kodeksie wykroczeń administracyjnych znajduje się artykuł
o „zanieczyszczeniu przez zwierzęta domowe miejsc publicznych”, a nawet nałożono grzywnę w wysokości 1-2 tysięcy rubli. Na prośbę Life wokół Maria Maximova rozmawiała z mieszczanami, którzy postanowili posprzątać po swoich psach, pomimo wszystkich niedogodności i zaskoczonego wyglądu przechodniów.

Nikita i Vicki


Nikita Fiodorow

19 lat, student Moskiewskiej Akademii Prawa Państwowego

Wiki

West Highland White Terrier, 1 rok i 10 miesięcy

Zacząłem sprzątać dla Vicki półtora do dwóch miesięcy po jej pojawieniu się. Kupiliśmy go zimą, a kiedy zaczęło się wiosenne ocieplenie i wszędzie zaczęło topnieć i kwitnąć ślady psiego życia - pojawiły się pierwsze myśli, że powinniśmy oczyścić. Na początku zależało to od nastroju, przypomniałem sobie - wziąłem torbę, nie wziąłem jej - to nie jest przerażające. Decydującym momentem był konflikt z mieszkańcem sąsiedniego domu. Nie podobało jej się, że spacerowałem z psem po podwórku, chociaż byłem daleki od jedynego właściciela spacerującego z psem tam. Nie używam miarki, kupuję tylko przezroczyste plastikowe torby, wygodnie jest kupić rolki torebek śniadaniowych. Nie korzystałem jeszcze ze specjalnych toreb papierowych, prawdopodobnie jest to kolejny poziom.

Jeśli chodzi o reakcję osób w pobliżu, spotkanie z tą samą kobietą w zeszłym tygodniu było orientacyjne. Widząc, jak sprzątam psa, wydawała się uśmiechać. Może być szczęśliwa, że ​​mnie poprawiła. Znajomy miłośnik psów mówi, że kiedy właśnie kupiła pekińczyk, wyczyściła go po raz pierwszy, ale potem przestała, wyjaśniła, że ​​nikt inny nie wyczyścił i nie widziała w tym wiele sensu. Nie udaje mi się też przekonać przyjaciół, żeby posprzątali po moich zwierzakach, ale to nie wpłynęło na moje pragnienie sprzątania po Vickim.

Mój Vicki jest grupą pozytywów, wziąłem ją za fotografowanie dla ciebie, aw domu wszyscy natychmiast zaczęli za nią tęsknić. Nie rozumiem, jak żyliśmy bez niej. Ogólnie jest tchórzem, ze wszystkich większych zwierząt ucieka z pochylonym ogonem, ale jednocześnie uwielbia bawić się z małymi psami. Kupując, pomyślałem: będę trenował, ale moje ręce nie sięgają cały czas, chociaż ona wie, jak dać łapę, usiąść i iść na spanie na polecenie.

Maria i Gaby


Maria Chubarova

22 lata, asystent
w Centrum Fotografii im Bracia Lumiere

Gaby

czarny labrador
8 lat

Zaczęła sprzątać rok temu, kiedy przeprowadziliśmy się do Nowogródka. W pobliżu znajduje się duży sklep zoologiczny, a przy kasie sprzedają czarne paczki „Ayda walk” w absurdalnej cenie. Ogólnie od bardzo dawna chciałem zacząć, ale cały czas coś przeszkadzało, jak to zawsze bywa. W ciągu ośmiu lat było wiele przypadków, ale albo paczka jest rozdarta, potem przezroczysta, potem ludzie patrzą, a potem nie można dostać się w krzaki. Można to raczej nazwać wymówką. Ale kiedy kupiłem te czarne torby, na pierwszym spacerze i sprzątaniu poczułem, że było to tak ważne i słuszne, że nie mogłeś nic poradzić. A teraz przez rok każdego dnia.

Inni miłośnicy psów często chowają oczy. O ile widziałem, nikt tego nie robił. Nie wiem, co się dzieje w ich głowach, na ogół staram się nie kontaktować z miłośnikami psów na ulicy. Mój pies uwielbia walczyć ze wszystkimi, ale ze względu na rozmowę nie ma sensu się do nich zbliżać. Przypadek śmiesznej reakcji pojawił się niedawno. Kiedy wszedłem pod okna pięciopiętrowego budynku, jest całkiem niezła trawa, obok mojej rodziny z dwójką dzieci zrobiłem elegancki kwietnik z kwiatami. Gaby usiadła około 20 metrów od swojej firmy, a na drugim piętrze była dwupiętrowa histeryczna mata jakiejś babci: „Poprowadź swoją sukę do gówna pod oknem! Usuń to gówno, stworzenie!” Właściwie właśnie rozkładałem paczkę, a kiedy krzyknąłem: „Robię to”, moja babka o zdumionych oczach szybko się wycofała. Najwyraźniej nie spodziewała się takiego wyniku.

Gaby od dawna jest matką ośmiu Labradorów. Cicho, bardzo spokojnie. Po porodzie stała się agresywna wobec psów, z wyjątkiem kilku starych przyjaciół. Ale tutaj jest bardzo przyjazna dla ludzi, często w parkach, w których przebywamy z ciekawymi dziećmi, pozwala sobie głaskać. Wszyscy moi przyjaciele ją kochają, wielu przestało bać się psów po jednej nocy w jej towarzystwie. We wszystkich miejscach Gaby czuje się swobodnie: zawsze jest ktoś, do kogo można się udać po pieszczoty i kawałek pizzy.

Svetlana and Barley


Svetlana Bakelova

27 lat, prawnik

Jęczmień

Jack Russell Terrier
1,5 roku

Czyścimy po naszym psie od momentu jego pojawienia się, zdecydowali zdecydowanie i nie uważam tego za coś niezwykłego. Chociaż później stanął w obliczu takiego problemu, jak brak kultury czyszczenia zwierząt. Niewiele miejsc do wyprowadzania psów, gdzie jest wszystko, czego potrzebujesz: torby do czyszczenia, specjalne kosze. Mało tego - nawet w sklepach zoologicznych sprzedawcy są zaskoczeni, szukając paczek dla tego biznesu. Musieliśmy zamówić specjalne biodegradowalne torby do czyszczenia zwierząt z Ameryki.

Nie wiem, jak reagują inni, szczerze mówiąc, to nie jest interesujące: robię to, co uważam za konieczne. Często podróżujemy razem i nie chcę, abyśmy sprawiali komuś kłopoty - paczki są zawsze u nas. Ale Barley i ja nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby ktoś pomyślał i wziął od nas przykład, ponieważ odpowiedzialność za twojego przyjaciela nie jest wcale trudna.

Wydaje mi się, że są to proste prawdy, ale tutaj najwyraźniej wszystko zależy od wychowania i kultury osoby jako całości. To dla mnie, jak przynieść opakowanie do cukierków do kosza, zamiast wyrzucać je obok. Rzeczy, które są już jasne. Miło jest chodzić po czystym trawniku, parku, ulicy. Gdzie możesz bawić się z psem lub usiąść i zrelaksować się. Dlatego chcę, aby miejsce na spacery z psami było przyjemne i czyste. Ludzie przychodzą tam codziennie z psami, moim zdaniem logiczne jest sprzątanie po nich - w końcu każdy chce wracać do domu z czystymi butami ze spaceru.

Pavel and Leo


Pavel
Kiselev

28 lat, artysta

Lew

Jack Russell Terrier
1,5 roku

Lew zawsze bardzo ostrożnie wybiera miejsca, głównie przez niektóre drzewa, nawozi. Ale gdy zrozumie się, że jeśli jest to miejsce publiczne lub park, nieprzyzwoite jest nie sprzątanie psa. Zawsze jest nieprzyjemnie się angażować, każdy miłośnik psów, mający taki problem, powinien przede wszystkim pomyśleć o swoim zwierzaku, zacząć po nim sprzątać, co zmniejszy liczbę min o co najmniej jedną własną.

Po psie nie jest trudno posprzątać: weź zwykłą torbę i idź. Nie musisz wydawać pieniędzy na specjalne pakiety i steam, wszyscy mają obfite celofan. Jeśli moja dziewczyna lub jej mama chodzą z Leo, używają zwykłych torebek ze sklepu spożywczego. Właściwie to oni zainicjowali czyszczenie psa.

Kiedy idę z Lwem, wydaje mi się, że inni w żaden sposób nie reagują. Ogólnie rzecz biorąc, teraz wszyscy są sobie obojętni. Dlatego musimy zacząć od siebie. Zauważam, że niektórzy miłośnicy psów zachowują się w ten sam sposób, noszą ze sobą paczki, czekają, sprzątają. Nie mogę powiedzieć nic o perswazji na przykładzie, ale mamy kulturę czyszczenia, choć nie zawsze. Dla mnie problemem jest raczej to, że jest kilka parków dla psów i wszystko jest ogrodzone. Na przykład w naszym parku Miussky wszyscy byli ogrodzeni. Wcześniej psy mogły biegać.

Julia i Panda


Julia Gorszkowa

27 lat, kreatywny producent

Panda

mini-byk, 3 lata

Powiem jednym zdaniem i kategorycznie - czyścę psa, ponieważ jest głupi - nie czyści. Jestem fanem tej rasy. Panda to pies klaun - mieszanka niedźwiedzia pandy i świni. Dlatego dla mnie była to wielka radość. To pies wystawowy, z rodowodami i wszystkimi sprawami. Jest interchampionką i młodą mistrzynią świata. Ale czyszczenie psa nie ma nic wspólnego z tytułami! Istnieje pewna kultura i wskaźnik poziomu właściciela, aby posprzątać po twoim psie jest tak zrozumiałą rzeczą, że nawet wyjaśnienie czegoś jest dziwne. Chociaż tutaj, w naszym kraju, trzeba to wyjaśnić. Szczególnie oczywiste w zimie na białym śniegu, prawda?

Kiedy ludzie lub inni miłośnicy psów widzą, że sprzątam, ktoś się śmieje, ktoś chwali, ale ja sam sprzątam. Kupuję paczki w zwykłym sklepie, w sklepie spożywczym, jak na chleb - 100 sztuk za 30 rubli, coś w tym stylu.

Myślę, że nie ma sensu wprowadzać kary za brak czyszczenia, ponieważ daje strukturom prawnym powód do wybrania nitów. Osobiście znam historię przywiązania do miłośników psów, szturchania starych kupek. Taka historia miała miejsce w 2011 r., Kiedy wprowadzono grzywny. Uwierz mi, nie szoruj nikogo za swojego psa. Kiedy szczeniak rośnie, jesteś tak dobry, że mu to nie przeszkadza. Jak mówią, nie pachnie. Problem polega na tym, że nie można go wyrzucić do zwykłej urny stojącej przy wejściu. W dużych zbiornikach - również niemożliwe. Idealnie jest, że powinienem włożyć tę świeżą kupkę do kieszeni, nosić cały spacer, a następnie wyrzucić ją jakoś do domu.

Zdjęcia: Lena Tsibizova

Obejrzyj wideo: HAUL DLA PSA (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ludzie, Następny Artykuł

Klient ma zawsze rację: kelnerzy kontra goście
Ludzie

Klient ma zawsze rację: kelnerzy kontra goście

Wasilij Bykow przeszedł przez moskiewską kawiarnię i zapytał kelnerów, co im się nie podoba w odwiedzających. Nienawidzę tych gości, którym służysz w 100%, a oni, dranie, nie pozostawiają napiwku. Goons! Niektóre dziewczyny, gdy mężczyzna wychodzi na herbatę, a potem idzie do toalety, zabierają pieniądze dla siebie. A potem są ludzie, którzy patrzą na ciebie lubieżnym, przenikliwym spojrzeniem i myślą o tym, żeby ich gdzieś zaciągnąć.
Czytaj Więcej
Wspólne mieszkania w Moskwie i Sankt Petersburgu
Ludzie

Wspólne mieszkania w Moskwie i Sankt Petersburgu

Mieszkanie komunalne („mieszkanie komunalne”) - (w Rosji i byłym ZSRR) mieszkanie państwowe, zamieszkane przez władze państwowe zgodnie z normami dotyczącymi powierzchni mieszkalnej na osobę, niezależnie od stanu cywilnego mieszkańców i konfiguracji mieszkania. TYPOWE ATRYBUTY MIESZKANI KOMUNALNYCH Antyczny piec Komunalne mieszkanie na Srednyj perspektywie wyspy Wasilewskiej w Petersburgu Połączenia Komunalne mieszkanie na skarpie Karpovka w Petersburgu Telefon publiczny w korytarzu Komunalne mieszkanie przy alei Bolszoj Piotrowa strona Piotrogrodzka w Petersburgu Licznik energii elektrycznej Komunalne mieszkanie przy alei Dmitrowskiej i kuchni moskiewskiej pokój Mieszkanie komunalne na linii Kisłowskiego w Moskwie Wysokie sufity Mieszkanie komunalne na linii Starokonyushenny ke w Moskwie Lista pracowników kuchni Mieszkanie komunalne przy ulicy Rubinstein w Petersburgu Pomieszczenia magazynowe i antresole Mieszkanie komunalne przy ulicy Sadovaya w Petersburgu Ponadto: kilka pieców w kuchni, suszarka do suszenia rzeczy, toaleta ze zbiornikiem przy suficie, wąskie korytarze - i inne typowe atrybuty mieszkań komunalnych w serii artykułów „Przestrzeń publiczna: Petersburg i Moskwa” APARTAMENTY MIEJSKIE W MOSKWIE W Moskwie przetrwało tylko osiem tysięcy mieszkań komunalnych.
Czytaj Więcej
Wybór narodu: jakie są różnice między kodeksem rezydenta a migrantem Kupchin
Ludzie

Wybór narodu: jakie są różnice między kodeksem rezydenta a migrantem Kupchin

Zgodnie z zestawem moralnych standardów dla mieszkańców Kupchina, opracowanym przez administrację dzielnicy, pojawił się nowy kodeks dla migrantów. Na dyskretnym plakacie - zestaw standardów moralnych, które powinny pomóc cudzoziemcowi „pozostać gościnnym gościem i przyjacielem” w surowej dzielnicy Frunze. Tekst został przetłumaczony na trzy języki - azerbejdżański, tadżycki i uzbecki.
Czytaj Więcej
Osobiste doświadczenie: Philip Mironov o płatnym parkingu pod oknami
Ludzie

Osobiste doświadczenie: Philip Mironov o płatnym parkingu pod oknami

Od 1 listopada na kilku stolicach ulic wprowadzono płatny parking. I choć większość Moskali jeszcze nie wystąpiła przeciwko tej innowacji i zastanawia się, co stanie się, gdy całe centrum zostanie opłacone, wszystko stało się bardzo poważne dla mieszkańców. Nie mogą zdecydować, czy wejść do strefy płatnego parkowania, czy nie - sam parking płatny zbliżył się do ich domów.
Czytaj Więcej