Skrzynie

Susan Kane „Introwertycy”

H&F studiuje jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej najbardziej odkrywcze fragmenty. Tym razem czytamy książkę Susan Kane, konsultanta biznesowego, którego prezentację można było zobaczyć na TED. Książka jest taka, że ​​wbrew powszechnemu przekonaniu skromni introwertycy mogą tworzyć wielkie firmy i wymyślać pomysły, które mogą zmienić świat.

 

Susan Kane

Pisarz, prawnik, konsultant biznesowy

Słaba połowa

Niektórzy naukowcy nazywają ekstrawertyczne i introwertyczne cechy charakteru na południu i północy naszej osobowości. To, jak wybieramy przyjaciół i pracę, jak komunikujemy się i radzimy sobie z trudnościami, zależy od cech temperamentu. Decydują o tym, jak jesteśmy podatni na zmiany, możemy się obejść bez snu, uczyć się na własnych błędach, podejmować ryzyko, być liderem i wymyślać nowe pomysły.

Pomimo różnorodności naszych postaci, w społeczeństwie zwykle docenia się tylko ułamek z nich. Mówi się nam, że do sukcesu trzeba być bezczelnym, a szczęście towarzyskim. Żyjemy w świecie ekstrawertycznych wartości. Klasyczny ekstrawertyczny działa, ale go nie odzwierciedla, podejmuje ryzyko, lekceważy ostrożność, działa dobrze w zespole i nigdy w nic nie wątpi.

Kiedy mówimy, że szanujemy indywidualność, naprawdę mamy na myśli, że cenimy ten szczególny typ osobowości. Czasami zauważamy, że utalentowani maniacy tworzący start-upy garażowe nie wyglądają na takich ludzi, ale zawsze wydaje nam się, że to tylko wyjątek od reguły. I bardzo na próżno. Większość wspaniałych pomysłów, dzieł sztuki i wynalazków wyszła na jaw właśnie dzięki cichym i skromnym ludziom, którzy wiedzieli, jak „wejść do środka” i znaleźć tam prawdziwe skarby.

Mniej słów - więcej akcji

Często wydaje nam się, że jeśli ktoś może mówić z inspiracją, może być dobrym przywódcą. Im więcej i szybciej osoba mówi, tym więcej uwagi zwraca na siebie na spotkaniach. Byłoby wspaniale, gdyby umiejętność mówienia implikowała głębokie zrozumienie rzeczy, ale doświadczenie dowodzi, że te rzeczy nie są w żaden sposób powiązane. Jim Collins, w swoim słynnym studium odnoszącym największe sukcesy firm XX wieku, mówi, że na czele z nimi stanęli ludzie, którzy wyróżnili się spośród innych nie charyzmą, ale skromnością i siłą woli. Personel, który z nimi pracował, opisał ich jako ludzi spokojnych, powściągliwych, nieśmiałych, łagodnych. Collins wywnioskował z tego, że dobrze jest zarządzać firmą dla ludzi, którym bardziej zależy na firmie niż na własnym ego.

Inicjatywa nie podlega karze

Ten eksperyment został przeprowadzony w celu ustalenia, do czego prowadzi introwertyczne przywództwo. Duża grupa uczniów została podzielona na dwie drużyny z introwertykiem i ekstrawertykiem na czele i poinstruowano, aby w ciągu 10 minut złożyć jak najwięcej T-shirtów. Każda grupa miała jednego obojętnego aktora, który przed wykonaniem zadania zasugerował, aby liderzy używali innego, bardziej wydajnego i szybszego sposobu składania koszulek. 20% introwertycznych liderów zgodziło się poświęcić dwie minuty na badanie nowej metody. Mimo spędzonego czasu ich zespoły wykazały najlepsze wyniki. W drugiej części eksperymentu, w której nie było aktorów i sugestii ulepszeń, zwyciężyły grupy prowadzone przez ekstrawertyków.

Introwertycy stają się dobrymi liderami w zespołach składających się z inicjatywy i niezależnych ludzi.

Wynika to z faktu, że introwertycy są bardziej skłonni słuchać innych i nie mają skłonności do dominacji, co oznacza, że ​​są bardziej skłonni zaakceptować propozycje pracowników. Bez utrudniania ujawnienia talentów swoich pracowników motywują ich do jeszcze większej aktywności. Przeciwnie, ekstrawertycy są zwykle tak pewni swojego pomysłu i mówią tak dużo, że nie zauważają dobrych pomysłów swoich pracowników, pogrążając ich w stan bierny prostego wykonawcy.

Pomysłowe samotnicy

Ostatnie badania dowodzą, że introwertycy są bardziej kreatywni. Jednym z głównych wyjaśnień tego zjawiska jest to, że introwertycy są z natury niezależni i wolą pracować samodzielnie, a to staje się katalizatorem innowacji. Introwertycy koncentrują się na zadaniu i unikają wszelkich zakłóceń, takich jak kontakty społeczne. Innymi słowy, jeśli siedzisz na podwórku pod jabłonią, podczas gdy wszyscy inni grają w piłkę, bardziej prawdopodobne jest, że jabłko spadnie dokładnie na twoją głowę. Nawiasem mówiąc, Newton był znanym socjofobem. William Wordsworth tak to opisał: „Niespokojny umysł wędrujący samotnie przez tajemnicze morza Myśli”.

Steve Woźniak pisze w swojej biografii: „Ludzie tacy jak ja są zwykle bardzo nieśmiali i zawsze latają w chmurach. Wielkie rzeczy powstają same. Nie wierzę, że grupa ludzi naprawdę stworzyła coś rewolucyjnego”. W innej części książki pisze o innym ze swoich introwertycznych rysów: „Główną cechą, która pomogła mi przez całe życie, jest cierpliwość. Poważnie. Zazwyczaj jest to niedoceniane. Od dzieciństwa przyzwyczaiłem się stopniowo, nie spiesząc się do odkrywania rzeczy wokół mnie. „Nauczyłem się nie martwić o wynik, ale koncentrować się na chwili, w której się znajduję, starając się zrobić wszystko, co w mojej mocy, w tej chwili”.

Socjofobia towarzyska

Przez osobę towarzyską zwykle rozumiemy kogoś rozmownego, przyjaznego i czarującego. Ale pamiętajcie przez chwilę o skromnym i nudnym facecie o imieniu Craig Newmark. Niski, łysy, w okularach, przez 17 lat pracował jako inżynier systemów w IBM, zawsze był bardzo powściągliwy, interesował się szachami, dinozaurami i fizyką. Jeśli będziesz miał w samolocie sąsiednie miejsca w samolocie, prawdopodobnie usiądzie cały lot, pochowany w książce.

Jednak to Newmark stworzył znaną stronę internetową Craigslist, zaprojektowaną w celu łączenia ludzi w celu rozwiązania ich problemów. To siódma co do wielkości strona w języku angielskim. Użytkownicy szukają w nim pracy, ustalania dat i gromadzenia grup muzycznych. Jak to się stało, że introwertyczny Newmark wpłynął na życie tak wielu ludzi?

Faktem jest, że dzięki Internetowi liderzy nowego typu wyszli na pierwszy plan.

Guy Kawasaki napisał niedawno na Twitterze: „Wyda ci się to dziwne, ale jestem introwertykiem. Mam rolę, którą gram, ale w głębi duszy jestem samotnikiem”. W tym momencie na swoim awatorze Guy bawił się na imprezie z różowym boa. Pete Cashmore, założyciel Mashable, odpowiedział na swój tweet: „Jak zabawne, że główni zwolennicy tworzenia usług dla ludzi naprawdę nie lubią poznawać wielu ludzi. Być może media społecznościowe dają nam kontrolę, której nie możemy poczuć w prawdziwym życiu „Ekran to warstwa ochronna, która oddziela nas od świata. Zrobisz listę introwertyków - zapisz mnie z Guyem”.

Obejrzyj wideo: Susan Cain "Ciszej proszę. ." - introwertyzm, ekstrawertyzm, Kegan, Carnegie. Między wierszami (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Pociągi i pokazy: Co mieszkańcy Jekaterynburga wydali na wakacje
Liczby pierwsze

Pociągi i pokazy: Co mieszkańcy Jekaterynburga wydali na wakacje

Yandex.Money przeanalizował płatności Uralu w kasach kolejowych i lotniczych, biurach podróży, witrynach rezerwacji hoteli, wycieczkach i innych witrynach oraz dowiedział się, ile mieszkańcy Jekaterynburga, Niżnego Tagila i okolicznych miast spędzili na letnich wycieczkach po Rosji i za granicą. Okazało się, że w czerwcu, lipcu i sierpniu 2017 r. Mieszkańcy regionu wydali na podróże 5,5 razy więcej pieniędzy niż latem 2016 r.
Czytaj Więcej
Czym różnią się ceny wizyt u różnych lekarzy?
Liczby pierwsze

Czym różnią się ceny wizyt u różnych lekarzy?

Według usługi mianowania lekarza DocDoc większość Moskali jest zapisywana do prywatnych klinik w Centralnym Okręgu Administracyjnym, a następnie Południowo-Zachodni Okręg Administracyjny, Północny Okręg Administracyjny i Południowo-Wschodni Okręg Administracyjny. Najbardziej pożądane są usługi otolaryngologów, dermatologów i ginekologów. Na prośbę Life wokół DocDoc obliczył średni koszt płatnej wizyty u specjalisty.
Czytaj Więcej
Ile sprzedaje kolekcja H&M x Moschino w Jekaterynburgu
Liczby pierwsze

Ile sprzedaje kolekcja H&M x Moschino w Jekaterynburgu

8 listopada Jekaterynburg rozpoczął sprzedaż ograniczonej kolekcji rynku masowego H&M i marki Moschino. W ciągu dwóch godzin od rozpoczęcia sprzedaży goście wykupili wszystkie dostępne zapasy koszulek, bluz i czapek do współpracy, a przed lunchem rzeczy trafiły do ​​Avito i innych usług sprzedaży. Życie wokół Jekaterynburga porównuje ceny prezentowane na oficjalnej stronie H&M z ofertami dealerów.
Czytaj Więcej