Skrzynie

Maniak biznesu: Kolonizacja Marsa, zespół startupów, manifest LavkaLavka i inne hity tygodnia

Maxim Krainov: Jak przetrwać
na konkurencyjnym rynku

Dyrektor wykonawczy JetRadar, który jest właścicielem agregatora biletów lotniczych Aviasales, Maxim Krainov, na swoim blogu omawia cechy pracy na rynku pełnym konkurentów. Zgodnie z koncepcją hiperkonkurencji, nawet najbardziej wyjątkowe zalety firmy nie trwają wiecznie: konkurenci nadal znajdą sposób na obejście ciebie, jeśli spoczniesz na laurach. Aby odnieść sukces w tej sytuacji i umocnić pozycję lidera, musisz inwestować w relacje z klientem, być szybkim i być w stanie zaskoczyć.

Guy Kawasaki: Marki wydają pieniądze
na SMM zmarnowane

Guru biznesu Guy Kawasaki zwrócił uwagę na badanie przeprowadzone przez Technorati Media. Przygotowała raport na temat wpływu różnych platform społecznościowych i cyfrowych na postrzeganie marki. Mówi, że korporacje wydają tylko 10% swoich budżetów na marketing cyfrowy na promocję na blogach i portalach społecznościowych. Jednocześnie 57% tej kwoty przeznacza się na reklamę na Facebooku, 13% na YouTube, tyle samo na płatne tweety. Jednak liderzy opinii, których uwagę firmy starają się przyciągnąć, najczęściej korzystają tylko z blogów. „Marki mogą wydawać dużo pieniędzy na media społecznościowe, ale nie mogą dotrzeć do liderów opinii”, podsumowuje Kawasaki.

Szybka firma: 10 trendów w nowej gospodarce

Publikacja Fast Company publikuje materiał przedsiębiorcy Johna Elkington i dyrektora innowacyjnego biura Volans Charmian Love. Zwrócili uwagę na 10 najbardziej uderzających trendów w rozwoju rynku z prezentacji uczestników forum Breakthrough Capitalism. Na przykład w przyszłości będą coraz częściej pojawiały się stowarzyszenia dużych firm i działaczy społecznych (Grameen Danone Foods walczy z ubóstwem w krajach rozwijających się). Ponadto coraz więcej konkurentów zbierze się, aby rozwiązać wspólny problem: najwięksi producenci odzieży - Nike, Adidas i Puma - już stworzyli projekt Road to Zero, który pomaga im unikać stosowania niebezpiecznych chemikaliów na wszystkich etapach produkcji.

Bas Lansdorp: Jak zarabiać pieniądze na locie
na Marsa

VentureBeat opublikował wywiad z założycielem Mars One Bas Lansdorp. Jego projekt to reality show, podczas którego na Marsie powstaje kolonia. Rozpoczęło się w 2011 r., A do 2023 r. Planuje się wylądować pierwszą grupą ludzi na planecie, aby utworzyć osadę. W tym roku rozpoczęła się selekcja astronautów do udziału w projekcie. Pomimo tego, że pomysły Lansdorp przypominają fantastyczne książki, w styczniu znaleziono inwestorów. Nie ujawniono liczby i nazwisk inwestorów, ale wiadomo, że koszt całego Mars One szacuje się na 6 miliardów USD. W wywiadzie Lansdorp powiedział, że nie wątpi w opłacalność komercyjną projektu. „Tłumaczę inwestorom: wyobraź sobie, co się stanie, gdy ludzie wylądują na Marsie. Wszyscy na Ziemi będą chcieli to zobaczyć: obejrzą to cztery miliardy ludzi z dostępem do Internetu. Wyobraź sobie, ile możesz zarobić na sponsorach programu i prawach do transmisji”. mówi.

Gleb Kalinin: Zawód projektanta interfejsu okazał się nieodebrany

Gleb Kalinin, założyciel Raum7, firmy specjalizującej się w tworzeniu projektów internetowych, na swoim blogu poruszył temat przyszłego zawodu projektanta interfejsu. Uważa, że ​​w najbliższej przyszłości nie zostanie odebrane. Firmy nie potrzebują już ludzi, którzy „po prostu rozumieją, jak stworzyć stosunkowo przyjazny dla użytkownika interfejs i rysować statyczne schematy strukturalne stron”. Teraz nadszedł czas, aby projektanci zastanowili się, jak rozwinąć swoje umiejętności. „Nowoczesny interfejs jest tak interaktywny, jak to tylko możliwe: bloki są pokazywane i ukryte w zależności od działań użytkownika, dane są ładowane, elementy zmieniają swój wygląd po najechaniu myszą, stosuje się coraz więcej animacji”, pisze Kalinin. Aby pozostać na powierzchni, zaleca rozpoczęcie nauki kodów. Co więcej, teraz istnieją zasoby, na których można to zrobić za darmo.

Mark Saster: Zbuduj idealny zespół startowy

Mark Saster, inwestor inwestujący w GRP Partners, sporządził listę wskazówek, jak założyć zespół, aby wybrać zespół. Na przykład zaleca, aby w miarę możliwości nie przyjmować wielu inwestorów do akcji. „To najdroższy sposób na pozyskiwanie funduszy”, pisze. Ważne jest również zatrudnianie osób różnych płci i grup społecznych: im bardziej zróżnicowany zespół, tym więcej różnych doświadczeń możesz wykorzystać. Saster dzieli pracowników według ich umiejętności na trzy typy: tych, którzy są dobrze zorientowani w ludziach, procesach i technologiach. Bardzo rzadko menedżerowie łączą te trzy cechy jednocześnie. Tak więc startup musi zrozumieć, kto będzie za co odpowiedzialny.

Boris Akimov: Jak odbudowujemy Rosję

Jeden z założycieli spółdzielni rolniczej LavkaLavka Boris Akimov napisał „manifest” lub „list otwarty do obecnych lub przyszłych władz rosyjskich (niezależnie od tego, kto był osobiście reprezentowany)”. W nim mówi o kryzysie w rosyjskim społeczeństwie. „Historia z zaskakującą wytrwałością pokazuje, co dzieje się z władzami i społeczeństwem w ramach istniejącego paradygmatu stosunków”, argumentuje. „Oboje cierpią. Tylko jeśli społeczeństwo nadal przetrwa, wówczas władza jest czasami po prostu niszczona lub tracona własnością ”. Aby wyjść z „depresji społecznej”, w szczególności wzywa on do przejścia do nowej kolonizacji Rosji, aby rozpocząć przenoszenie się z miast do wsi i ogłosić kraj światową rezerwą ekologiczną.

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Bariera językowa: wygodne sposoby nauki angielskiego
Chmura wiedzy

Bariera językowa: wygodne sposoby nauki angielskiego

Początek Jeśli z jakiegoś powodu nie uczysz się angielskiego w szkole i na studiach, warto zacząć od kilku podstawowych kursów. Na przykład najpierw posłuchaj kursu opracowanego zgodnie z metodologią słynnego amerykańskiego językoznawcy Paula Pimslera, a następnie przejdź przez kilka poziomów kursów Assimil. Dzięki wstępnemu kursowi audio Pimslera możesz nauczyć się 500 podstawowych słów niezbędnych do codziennej komunikacji (łącznie 2000), położyć podwaliny pod poprawną wymowę i przyzwyczaić się do techniki powtarzania interwałów, której prawie wszystkie usługi używają do nauki języka.
Czytaj Więcej
Jak stopiła się sieć: 5 podejść twórców Internetu, którzy zmienili świat
Chmura wiedzy

Jak stopiła się sieć: 5 podejść twórców Internetu, którzy zmienili świat

Dokładnie 25 lat temu, w marcu 1989 roku, specjalista techniczny CERN Tim Berners-Lee, pracując nad wewnętrznym systemem wymiany danych instytutu naukowego, zaproponował koncepcję rozproszonego systemu hipertekstowego, który zapewnia dostęp do powiązanych dokumentów na różnych komputerach. Ta technologia, która później zostanie nazwana World Wide Web, radykalnie zmieniła nasze pomysły dotyczące dostępu do informacji, komunikacji, prowadzenia działalności gospodarczej i po prostu życia we współczesnym świecie.
Czytaj Więcej
15 cytatów o grze na giełdzie z filmu „Oszustwo”
Chmura wiedzy

15 cytatów o grze na giełdzie z filmu „Oszustwo”

Wspomnienia o oszustach napisane w więzieniu są idealnym materiałem do scenariusza filmowego. Jest tu wszystko: spowiedź „małego człowieka” i refleksje na temat prawdziwej natury „ciasta” oraz kpina z iluzorycznej stabilności systemu gospodarczego. Wszystko to doprawione jest naprawdę intensywną akcją w postaci chaotycznego ruchu indeksów giełdowych w górę i w dół.
Czytaj Więcej