Skrzynie

Maniak biznesu: kosmiczne rękawiczki, grecki jogurt, wywiady z Gatesem i inne hity tygodnia

Przewodowy: gadżet dotykowy

Magazyn Wired opublikował artykuł na temat roli wrażeń dotykowych w gadżetach. Od wibracji telefonu ich twórcy przechodzą na bardziej złożone formy interakcji ze zmysłami użytkownika. Interfejsy dotykowe mogą być używane w robotyce, przyciski wolumetryczne mogą pojawiać się na ekranach smartfonów w przyszłości, a tekstura przedmiotów może się zmieniać zgodnie z nastrojem właściciela.

Mashable: Space Gloves
od rosyjskiego inżyniera i amerykańskiego projektanta

Publikacja mówi o tym, jak rosyjski inżynier Nikołaj Moiseev, który był zaangażowany w rozwój skafandrów kosmicznych w ZSRR, oraz amerykański projektant Ted Southern, który stworzył bieliznę dla Victoria's Secret, rozpoczęli prace nad poprawą ubrań dla astronautów. Wszyscy wiedzą, że skafandry na kosmos są bardzo niewygodne, w rękawiczkach poruszanie palcami jest prawie niemożliwe, a to konieczne. Projekt rękawic Mojżesza i Południowej zajął drugie miejsce w konkursie NASA, a projektant i programista otrzymał dotację w wysokości 100 000 USD.

Szybka firma: najdziwniejsza ocena rosyjskich firm innowacyjnych

Nowy numer Fast Company jest dedykowany innowacyjnym firmom. Dla Rosji publikacja sporządziła osobną ocenę, która natychmiast wywołała burzę zaskoczenia, wyśmiewania i krytyki. Oceniaj sam: na pierwszym miejscu jest usługa rezerwacji biletów Oktogo, na drugim serwer proxy Nginx, a następnie Fundacja Skolkovo, do której funkcjonariusze organów ścigania właśnie mieli pytania w zeszłym tygodniu. W rankingu pojawiają się również RUSNANO, VKontakte i Russian Venture Company. Portal randkowy Topface zamyka listę, która z jakiegoś powodu kompilatory uważane są za najbardziej popularne w Rosji.

Quora: Dlaczego najbardziej udane startupy zaczynają się w USA

Odwiedzający serwis dyskusyjny Quora, popularny wśród mieszkańców Doliny Krzemowej, dyskutują, dlaczego startupy odnoszące największe sukcesy zaczynają się w Stanach Zjednoczonych. Bloger Robert Scoble podaje przyczyny istnienia udanych przykładów, takich jak Apple, a także dostępność finansowania. „W Stanach łatwiej jest zdobyć nawet pieniądze od rodziny i przyjaciół, ponieważ ludzie tutaj wiedzą, że jeśli dadzą 10 000 USD na opracowanie dobrego projektu, może wyrosnąć na firmę wartą miliard dolarów, widzieli takie przykłady” - mówi Scoble. W Stanach Zjednoczonych docenia się nawet negatywne doświadczenia związane z tworzeniem startupów, powiedział Stephen Findlay z brytyjskiego start-upu. W jego ojczyźnie lepiej jest ukryć udział w uruchomieniu nieudanego startupu, co jest postrzegane jako „czarny ślad”. Innym ważnym czynnikiem jest to, że amerykańskie prawo upadłościowe nie grozi nieudanym start-upom z poważnymi konsekwencjami, pisze Kennedy Cho, założyciel Spredfast.

Fast Companu: Jak ważne jest, aby nie koncentrować się na jednej rzeczy

Pełne skupienie się na kluczowym biznesie nie jest już czynnikiem sukcesu firmy, twierdzą autorzy artykułu w Fast Company, potwierdzając to przykładami z życia Apple, Nike i amerykańskiego dostawcy treści wideo Netflix. Od dziesięcioleci Nike jest znane jako producent butów sportowych, ale ostatnio zaczął produkować aplikacje mobilne i wysokiej jakości akcesoria. Na przykład FeulBand to bransoletka, która rejestruje dane dotyczące energii zużytej przez osobę. Dlaczego „Model biznesowy nie powinien być statyczny. Prowadzi to do przedwczesnej śmierci” - powiedział szef Nike Mark Parker. Jak na ironię, w 2003 roku, kiedy Nike współpracowało z Philipsem przy tworzeniu odtwarzacza MP3, dyrektor Apple Steve Jobs zadzwonił do Parkera, aby zapytać, dlaczego Nike robi coś innego. Ale kto by pomyślał, że sam Apple może stać się poważnym graczem w branży muzycznej, dopóki nie wypuści iPoda w 2001 roku?

37 sygnałów: Czy biznesmen powinien pomyśleć o maksymalizacji wartości firmy

Współzałożyciel 37 sygnałów, twórca aplikacji internetowych Jason Fraid, na blogu swojej firmy, podniósł temat maksymalizacji wartości biznesowej. Sam Fraid mówi, że nigdy nie dbał o to: „Nie jestem zainteresowany maksymalizacją, nigdy nie dbałem o to. I rozumiem, jak to działa, ale po prostu mnie to nie interesuje. Po co ściskać coś tak trudnego do ściskania wszystkiego do ostatniej kropli ? Cel swojej firmy postrzega w zupełnie inny sposób. „Zabawa, tworzenie, podejmowanie decyzji, stawianie wyzwań, robienie czegoś pożytecznego dla świata jest tym, o co chodzi w tym biznesie, a nie maksymalizowanie wartości” - mówi Freud. Użytkownik GregT nie zgodził się z tymi argumentami: „To wszystko jest cudowne, ale gdybyś był spółką publiczną, a ja posiadałem twoje akcje, byłbym zdenerwowany, że„ lubisz, tworzysz, rzucasz wyzwanie ”.

Ekaterina Aksyonova: Jak usuwać śnieg w Nowym Jorku

Jekaterina Aksyonova, współwłaścicielka i dyrektor generalna agencji Strategist, zajmującej się tworzeniem stron internetowych dla agencji rządowych, nie była obojętna na wstyd związany z powodu śniegu w Moskwie. Przypomnijmy, szef zarządu Orekhovo-Borisovo North Leonid Bogatyryov został zwolniony za usuwanie śniegu za pomocą Photoshopa. Aksyonova podaje inne przykłady pracy ze śniegiem w Internecie. W Nowym Jorku działa usługa online PloughNYC, za pomocą której lokalni mieszkańcy mogą śledzić postęp czyszczenia ulic. Ma dwa tryby: śledzenie procesu czyszczenia (oczyszczone ulice są pomalowane na inny kolor) i ruchy sprzętu do usuwania śniegu. „PlowNYC jest dobry przede wszystkim dlatego, że usuwa większość pytań obywateli związanych z momentem dostarczenia sprzętu do odśnieżania. Wszystkie maszyny do odśnieżania - a jest ich ponad 1700 - są wyposażone w nawigatory GPS, informacje o ruchu maszyn są przekazywane do centrum danych, a następnie już pojawia się na mapie ”, pisze Aksyonova. Nawiasem mówiąc, w Moskwie jest również usługa o nazwie „Problemy okresu zimowego”, w której można narzekać na śnieg. Ale nie ma sposobu, aby zobaczyć stan czyszczenia, możesz narzekać tylko na niską jakość czyszczenia.

Reddit: How Bill Gates Fun

Założyciel firmy Microsoft, Bill Gates, odpowiadał na pytania użytkowników wspólnego blogu Reddit. Na przykład zapytano go, co należy zmienić w świecie, w którym pieniądze nie pomagają. Gates odpowiedział: „Byłoby miło, gdyby wszystkie rządy były racjonalne, podobnie jak rządy krajów nordyckich. Dotyczy to nie tylko kompromisu, ale także świadczenia usług w ogóle”. Inny użytkownik zapytał go, jakie technologie zmieniłyby życie konsumenta w przyszłości, tak jak zrobił to już komputer. „Roboty, papier elektroniczny, interakcja głosowa” - mówi Bill Gates. Mówił także o tym, jak się bawi. Bill Gates uwielbia tenis, brydż i ogląda kursy online.

Businessweek: Jak Turcy przyzwyczaili Amerykanów do greckiego jogurtu

Businessweek opublikował artykuł o tureckim przedsiębiorcy Hamdi Ulukai, założycielu greckiej firmy jogurtowej Chobani. Udało mu się zająć znaczące miejsce na rynku amerykańskim i przewyższyć nawet ateńskich konkurentów. Zaczynając od małej produkcji, Turk kupił przestarzałą fabrykę od Kraft Foods i zgiął swoją linię - greckie jogurty różnią się od zwykłych Amerykanów wysoką zawartością białka i niską zawartością tłuszczu.

W 2012 r. Sprzedaż jogurtu greckiego wyniosła 1 miliard dolarów, a Ulyukaya mówi, że ważna jest dla niego nie tylko jakość produktu, ale także to, jakie emocje wywołuje. W tym celu wykorzystuje na przykład opakowanie „europejskie”, które kosztuje więcej niż standardowe plastikowe kubki. Chobani jest sprzedawany w opakowaniach podobnych do kubków z małym otworem, dzięki czemu jogurt można jeść w ruchu.

Obejrzyj wideo: RK-10 BOYI - Sensowny wybór dla nowych? ASG Maniak #87 (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Mad Men: 10 udanych pomysłów biznesowych, które nie przychodzą Ci do głowy
Skrzynie

Mad Men: 10 udanych pomysłów biznesowych, które nie przychodzą Ci do głowy

Dog Cleaning Matthew Osbourne stworzył Pooper-scooper.com w 1987 roku, a Matt Boswell, który otworzył Pet Butler w Kolumbii, podjął swój pomysł. Matthew pisze na swojej stronie, że zawsze interesowały go nowe pomysły biznesowe. „To zabawne, że kiedy po raz pierwszy usłyszałem, że ktoś zaoferował psom gówno za określoną tygodniową kwotę, śmiałem się” - wspomina przedsiębiorca.
Czytaj Więcej
Susan Kane „Introwertycy”
Skrzynie

Susan Kane „Introwertycy”

H&F studiuje jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej najbardziej odkrywcze fragmenty. Tym razem czytamy książkę Susan Kane, konsultanta biznesowego, którego prezentację można było zobaczyć na TED. Książka jest taka, że ​​wbrew powszechnemu przekonaniu skromni introwertycy mogą tworzyć wielkie firmy i wymyślać pomysły, które mogą zmienić świat.
Czytaj Więcej
Mihai Chiksentmihayli „Stream”
Skrzynie

Mihai Chiksentmihayli „Stream”

Każdego tygodnia H&F czyta jedną książkę biznesową i wybiera z niej interesujące fragmenty. Tym razem czytamy książkę słynnego psychologa Mihai Chiksentmihaii poświęconą idei przepływu - optymalnym warunkom pracy i sposobom jej osiągnięcia. Mihai CHIKSENTMIKHAYA Amerykański psycholog, autor 20 książek Co to jest przepływ Nasze postrzeganie życia jest wynikiem różnych sił, które kształtują nasze doświadczenia, wpływając na to, czy jesteśmy dobrzy, czy źli.
Czytaj Więcej