Skrzynie

Maniak biznesu: rosyjska mafia kontra Facebook, Angry Cat jako marka i inne hity tygodnia

TechCrunch: Dlaczego odnoszący sukcesy przedsiębiorcy zaczynają budować studia
i laboratoria startupowe

W latach 90. Bill Gross stworzył inkubator IdeaLab, który opracował nowe modele biznesowe. Od tego czasu zyskał wielu zwolenników. Tak więc założyciele Twittera Ev Williams i Biz Stone uruchomili projekt Obvious Corp., twórcy Groupon, Eric Lefkowski i Brad Cavell, wraz z Paulem Lee rozwijają pomysły i startupy w Lightbank. Odnoszący sukcesy amerykańscy przedsiębiorcy uruchomili dziesiątki takich projektów. Ich zasady pracy są nieco inne, ale ich istota jest taka sama: wykorzystują swoje doświadczenie do rozwijania nowych, odnoszących sukcesy firm. TechCrunch próbuje znaleźć przyczyny tego trendu. Według autorów i ekspertów taki model pozwala inwestorom bardziej angażować się w tworzenie produktu niż anioły biznesu lub fundusze zalążkowe.

Doug Renert: Dlaczego nie powinieneś tworzyć kolejnej sieci społecznościowej z geolokalizacją

Doug Renert, współwłaściciel Tandem Capital, pierwszego funduszu z Doliny Krzemowej specjalizującego się w inwestycjach w aplikacje mobilne, napisał na TechCrunch, dlaczego nie warto już uruchamiać mobilnych sieci społecznościowych z geolokalizacją. Jego zdaniem niektóre segmenty rynku są już zbyt zatłoczone. Ktoś sugeruje szukanie przyjaciół w pobliżu, takich jak Twist, niektórzy - udostępnianie zdjęć, jak Instagram, ktoś - współpracujący, jak Huddle. Istnieją tylko powstające segmenty, takie jak portfele mobilne lub aplikacje związane z samochodem. Ale niewiele firm ma środki, aby uczynić je wystarczająco dużymi. Inwestor zastanawia się, czy warto poświęcić na to swoją energię.

Pandodaily: Jak programy startowe mogą zaszkodzić młodym firmom

Wiele młodych firm próbuje wziąć udział w programie przyspieszającym, aby zdobyć nową wiedzę i poznać inwestorów. Ale publikacja Pandodaily zauważa, że ​​teraz te programy nie działają tak skutecznie jak wcześniej. Po pierwsze, istnieje zbyt wiele programów. Sto programów produkuje 20-30 startupów, a potencjalni inwestorzy po prostu nie są w stanie poradzić sobie z przepływem informacji, który na nich spada. Często akceleratory obiecują sukces wszystkim uczestnikom. Są zmuszeni działać bardzo agresywnie, aby „sprzedać” swoje zabezpieczenia inwestorom. Ale firmy, które są już dobre, nie potrzebują inkubatora ani akceleratora, aby przyciągnąć finansowanie. „Pracuj więcej, a wszystko się ułoży”, podsumowuje publikacja.

Businessweek: rosyjska mafia próbowała ukraść tajemnice na Facebooku

Co roku Microsoft organizuje prywatną konferencję na temat najbardziej niebezpiecznych hakerów na świecie. Tym razem spotkanie odbyło się w tym tygodniu w Barcelonie. Wśród jego uczestników byli przedstawiciele Facebooka, który niedawno poinformował, że komputery jej pracowników zostały zainfekowane. Według dwóch źródeł zaznajomionych z dochodzeniem zaatakowano również komputery 40 firm, w tym Twittera i Apple. Wszyscy wykryli wirusa po tym, jak ich użytkownicy odwiedzili witrynę twórcy aplikacji na iPhone'a. Początkowo eksperci od wykrywania wirusów sądzili, że atak pochodzi z Chin. Ale później okazało się, że został zainicjowany z Europy Wschodniej. „Okazuje się, że rosyjska mafia zaczęła angażować się w szpiegostwo przemysłowe, a następnie sprzedawać tajemnice firm do Azji, Brazylii, Europy lub dowolnego startupu z ulicy” - podsumowuje autor.

Przewodowe: Jak korporacje utrudniają technologię 3D

Wired Magazine napisał o tym, jak patenty dużych firm utrudniają rozwój nowych technologii. Tak więc, na przykład, pomimo perspektyw drukowania 3D, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ten obszar się zatrzyma. Magazyn dokonał wyboru patentów, na które może mieć to negatywny wpływ. Na przykład trudno będzie zastosować technologię aparatu symulującego tworzywo sztuczne w wysokich temperaturach. Patent został udzielony w 2004 r. W lutym 2012 r. Opatentowano metodę usuwania defektów z powierzchni przedmiotów wydrukowanych na drukarce 3D, zanurzając je w kąpieli wodnej.

Mashable: jak zarabiać na Angry Cat

Na stronie Mashable opublikowano kolekcję przedmiotów Etsy przedstawiających wściekłego kota Sauce Tartar, znanego online jako Grumpy Cat. Na przykład w Nowej Zelandii wykonane są bambusowe stojaki na kawę, w środku których wyrzeźbiona jest jej niezadowolona fizjonomia. Kosztują 34 USD za sztukę. Jeśli dodasz 7 USD, wystarczy na miękką zabawkę w postaci tego kota. To prawda, że ​​oryginał nie jest bardzo podobny. Dla tych, którzy chcą zachować obraz Grumpy Cat bliżej ich serc, są prawie 10 dolarów medaliony. Najdroższym przedmiotem jest popiersie kota, stworzone ręcznie przez australijskich fanów kotów. Kosztuje 279 USD. Nawiasem mówiąc, Grumpy Cat ma równie gniewnego brata, ale z jakiegoś powodu nie stał się tak popularny. A chwała sosu tatarskiego rozpoczęła się latem ubiegłego roku. Na stronie Reddit jej zdjęcie pojawiło się po raz pierwszy, w ciągu 48 godzin zdobyła 25 300 głosów użytkowników.

Jason Cavnar: Co ważniejsze
dla programisty, zysku czy sumienia?

Jason Cavnar, współzałożyciel i CEO Singly (platforma dla programistów aplikacji), mówił na VentureBeat z tekstem programowym zatytułowanym „Dlaczego programiści powinni wybierać sumienie, a nie zysk”. Omawia koncepcje sukcesu, przydatności i chłodu i ogólnie dochodzi do trywialnego wniosku, że należy je mierzyć nie wartościami materialnymi, ale korzyściami, jakie przynosisz społeczeństwu. Kavnar wprowadza klasyfikację programistów i startupów i sugeruje podzielenie ich na dwie grupy: „twórców” i „wykonawców”, i uważa, że ​​można respektować tylko te pierwsze. „Nie dbają o wiodącą pozycję na rynku, o mikro-sławę w blogach technicznych, nie rozwijają własnej marki. Ich jedynym celem jest tworzenie naprawdę nowych technologii, które pomogą światu się rozwijać”, pisze Kavnar. Następnie omawia odpowiedzialność społeczną i sprawiedliwość, a na koniec zaprasza wszystkich do pytania: „Jaka jest Twoja rola w historii?”

Przewodowe: Dlaczego Amazon zatrudnił Auto Mechanic do zarządzania usługami sieciowymi

Magazyn przewodowy opowiada historię Jamesa Hamiltona, na zdjęciach wygląda jak emerytowana gwiazda rocka: wysoki, suchy, wszystko w czarnych, szarych warkoczach na ramionach, złota bransoletka i czarny kot. W przeszłości pracował jako mechanik samochodowy - naprawiał drogie samochody wyścigowe - Lamborghini i Ferrari. Obecnie, od ponad dwudziestu lat, pracuje w serwerach, centrach danych i optymalizuje pracę technologii internetowych, jego ostatnim miejscem pracy jest Amazon. „Ta osoba ciągle chce zmieniać i przerabiać wszystko, więc Amazon go potrzebuje”.

Obejrzyj wideo: RK-10 BOYI - Sensowny wybór dla nowych? ASG Maniak #87 (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Przyjemny z przydatnymi: 10 zasad dobrego interfejsu
Chmura wiedzy

Przyjemny z przydatnymi: 10 zasad dobrego interfejsu

Plato DNEPROVSKY Współzałożyciel i CEO firmy użyteczności publicznej UIDG Bądź prostszy Nikt nie anulował reakcji fizjologicznych. Złożone interfejsy przeciążają psychikę i mózgowi trudno jest przetwarzać informacje. Gdy tylko stanie Ci się coś trudnego, nieświadomie przekształca się w negatywne emocje.
Czytaj Więcej
Nikołaj Kononow o nowej książce Malcolma Gladwella „David and Goliath”
Chmura wiedzy

Nikołaj Kononow o nowej książce Malcolma Gladwella „David and Goliath”

Nikołaj KONONOV redaktor naczelny H&F, autor książek „Kodeks Durowa” i „Bóg bez samochodu: opowieści o 20 szalonych ludziach, którzy załatwili interesy od zera w Rosji”. Z początku wydaje się, że kpi z niego i ogólnie rzecz biorąc jest to uzasadnione. Nikt nie poda ręki pisarzowi ze 100 najlepszych wpływowych ludzi Czasu za rzucanie kartkami na stół, mówiąc: tak, oszukuję was, mali miłośnicy literatury faktu.
Czytaj Więcej
Co raporty spółki publicznej mówią o Rosji
Chmura wiedzy

Co raporty spółki publicznej mówią o Rosji

Często duże rosyjskie firmy mają zwyczajowe zwroty, odpowiadając na prośby mediów, prosząc je o komentarz na temat nowego prawa, komplikacji sytuacji geopolitycznej lub innych delikatnych kwestii. Możesz dowiedzieć się, co tak naprawdę myśli duży biznes, jest możliwe na podstawie raportów kwartalnych i rocznych, które firmy przygotowują wspólnie z niezależnymi audytorami dla SEC (amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych) i inwestorów.
Czytaj Więcej