Ludzie w mieście

„Zwracam się do tej barwy i ludzie się mylą”: Kopiowanie aktorów - o ich pracy

Zachodnie filmy w ogromnej większości rosyjskich kin są w pełnym dubbingu, a czasami głosy aktorów głosowych są silnie kojarzone z rodzimą publicznością z aktorami z Hollywood - Bradem Pittem, Angeliną Jolie, Leonardo DiCaprio i innymi. Jednocześnie Rosjanie często nie wiedzą, jakim głosem mówią gwiazdy. Życie wokół rozmawiało z aktorami dubbingowymi o tym, czy dobrze znany głos pomaga rozwiązać codzienne problemy, czy zmienić ubrania podczas dubbingu i czy widzieli gwiazdy Hollywood, które rozmawiają od lat.

Tatyana Shitova

Głos Cameron Diaz, Scarlett Johansson i Natalie Portman

Zacząłem od wyrażania masowych scen. Wszystko dzieje się, jak na planie dodatków: gromadzi się grupa ludzi, która przedstawia hałas tłumu i echa mowy. Następnie powierzyli mi poszczególne frazy i odcinki, az czasem pojawiły się małe role.

Wszystkie trzy aktorki, które wyraziłem, są mi bliskie: zarówno Cameron Diaz z wizerunkiem niezależnej nowoczesnej dziewczyny, jak i Natalie Portman ze swoim wyrafinowaniem i wyrafinowaniem oraz Scarlett Johansson z jej bohaterstwem, szczególnie w eposach „Avengers” i „Iron Man”. Jestem aktorką, lubię być inna, wyrażając, że jedna byłaby nudna.

W kopiowaniu wszystko jest jak w teatrze lub filmie - podczas gry musisz dopasować materiał i co przekazać publiczności co oznacza reżyser

 

Vladimir Antonik

Głos Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger,Mel Gibson i Harrison Ford

Ktoś powiedział, że Schwarzenegger oglądał mój film aktorski, a nawet mu się podobało więcej niż oryginałe

Każdy człowiek w głębi duszy chce postrzegać siebie jako bohatera, więc miałem szczęście w tym sensie. Dzięki pracy przy kopiowaniu mam okazję przynajmniej tymczasowo odrodzić się jako Sylvester Stallone lub Arnold Schwarzenegger, aby uwierzyć, że wyglądam, mówię i poruszam się tak samo jak oni. Chociaż z profesjonalnego punktu widzenia Mel Gibson i Harrison Ford są mi bliżsi. Są bardzo organicznymi aktorami i rozumiem wszystko, co robią w kadrze, czuję się z nimi dobrze. Z chęcią wyraziłbym także Kevina Costnera, ale z jakiegoś powodu mija mnie. Prawdopodobnie ktoś robi to lepiej.

Mel Gibson, pierwszy raz wypowiedziałem się w filmie „Hamlet”. Nie było to łatwe zadanie: tłumaczenie wierszy trudniej jest powielić niż zwykłą mowę, a film nagrywaliśmy przez 40 godzin. Zrzuciłem nawet kilka funtów. Z drugiej strony ta rola stała się dla mnie aktorskim prezentem - raczej nie będę mógł grać w Hamleta na żywo. W kinie wielu to zrobiło, nie trzeba tego powtarzać, ale w sztuce, z powodu mojego wieku, mogę grać tylko cień mojego ojca - Hamlet jest wciąż młodym mężczyzną.

W teatrze lub kinie są reżyserzy, którzy pokazują, jak grać w odcinek, wymawiają frazę, intonują. Zadaniem aktora jest powtórzenie tego. Gwiazdy, które głosię, są dla mnie tymi samymi reżyserami. Na ekranie pokazują mi, jak to zrobić, a ja próbuję to skopiować, przechodząc przez siebie. Jako artysta mogłeś zagrać w tę scenę w inny sposób, ale jesteś umieszczony w ramach, w których nie powinieneś być arbitralny. Są bardzo dobrzy aktorzy, którzy nie mogą pracować przy kopiowaniu. Problem polega na tym, że próbują wszystko powtórzyć lub dodać coś własnego, ale nie jest to wcale konieczne - obraz roli już dawno został zrobiony.

Nie mam munduru roboczego do kopiowania, ale nadal biorę pod uwagę niektóre kwestie związane z ubraniami. Na przykład stoisz w kurtce, a twój bohater biegnie w dresie. W takim przypadku kurtkę nadal warto zdjąć. I natychmiast zmienia plastik, poczucie siebie i odpowiednio głos. Nie podoba mi się, gdy mówią do mnie: „Powiedz frazę, ale nie musisz oddychać. Zaczerpniemy oddechu z oryginalnego głosu w filmie”. Powstaje pytanie: jeśli nie oddychasz, to jak grać? Błędem jest również udawanie, że oddychasz - natychmiast odczuwasz fałsz.

Nie widziałem żadnego z artystów, których wyraziłem. Rzadko do nas przychodzą, ale nie mam czasu. Tak, a moim zdaniem nie są one interesujące: ich filmy są rozpowszechniane na całym świecie, ale nie poznają każdego aktora dubbingującego. Chociaż ktoś powiedział mi, że Schwarzenegger oglądał mój film aktorski i podobało mu się to bardziej niż w oryginale. Ale nie wierzę, wydaje mi się, że to tylko rower. Jestem głównym aktorem i kiedyś naiwnie wierzyłem, że teraz duplikujemy obce gwiazdy, a potem nas wypowiedzą. Aż czekałem.

Wsiewołod Kuzniecow

Głos Brada Pitta, Antonio Banderasa, Toma Cruise'a i Keanu Reevesa

Po raz pierwszy dotarłem do mikrofonu w wieku dwudziestu pięciu lat - w 1991 roku wypowiedziałem krokodyla w serialu animowanym „Mała syrenka”. Potem pracowałem jako nauczyciel w szkole Shchepkinsky'ego, było też studio dubbingowe. Twórcy serialu szukali młodych artystów, pokazałem, że mogę mówić różnymi głosami, i mnie zaakceptowali. Najpierw wypowiedział jeden odcinek, potem drugi, trzeci ... Po The Little Mermaid była seria Crazy i tak to się zaczęło.

Po raz pierwszy wyraziłem Brada Pitta w filmie „Poznaj Joe Blacka”, więc to zdjęcie jest mi szczególnie bliskie. Trzeba było od razu mówić o dwóch postaciach - młodym facecie i śmierci, która smakuje życie. Potem udało mi się przećwiczyć, oglądając film przed kopiowaniem. Niestety nie zawsze to działa. Ze względu na reżim tajności czasami zdjęcie nie jest pokazywane z góry, nawet tym, którzy go wypowiedzą.

Ze wszystkich aktorów, których głosam, najbliżej mnie jest Brad Pitt. Jest w ciągłym poszukiwaniu, nie idzie utartymi ścieżkami i zawsze pojawia się coś nieoczekiwanego

„Partnerstwo” z Antonio Banderasem zaczęło się od kota w butach z „Shrek”. To postać z kreskówki, wiele rzeczy jest w nim pomieszanych, ale oczywiście wszystkie cechy jego postaci są w samym aktorze - na przykład chwalenie się. Jak każdy artysta, Banderas podkreślał swoje negatywne cechy podczas wypowiadania się, a ja również szukałem tych kolorów w sobie.

Pojęcie „głosu przywiązanego” nie jest w naszym zawodzie. Ale większość reżyserów i dystrybutorów stara się korzystać z artystów, którzy wyrazili już opinię jednego lub drugiego zagranicznego aktora - widz przyzwyczaja się do tego. W tym samym czasie zdarzały się przypadki, gdy ktoś głosował na Keanu Reevesa lub Brada Pitta. To są chwile pracy, nie obrażam się w takich sytuacjach.

Ze wszystkich aktorów, których głosuję, Brad Pitt jest moim najbliższym. Jest w ciągłym poszukiwaniu, nie idzie utartymi ścieżkami i zawsze wymyśla coś nieoczekiwanego. Hollywood narzuca mu wizerunek przystojnego mężczyzny i nie boi się być zabawny ani brzydki, jak na przykład w filmie „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”. Napisaliśmy ten film w trzech krokach i wstecz: pierwszego dnia - młody bohater, drugiego - starzejącego się, a trzeciego powielaliśmy tekst narratora.

Nie mogłem komunikować się z samym Pittem. Miałem okazję poznać Toma Cruise'a, ale nie poszedłem na to: spotkanie zorganizował jeden z rosyjskich kanałów telewizyjnych i podejrzewałem, że to nie tylko. Oczywiście chcę rozmawiać, ale nie przed kamerami. Spokojnie odnoszę się do faktu, że wyrażam tę postać, a wszystkie laury trafiają do zagranicznego artysty - to nie szkodzi mojej próżności. Ponadto, siedząc w kinie, często widzę, że ludzie się śmieją lub reagują konkretnie na ich głosy - to miłe. Czasami widzowie piszą do mnie w sieciach społecznościowych, dziękuję za kopiowanie. W takich momentach rozumiesz, że próbujesz nie na próżno.

Olga Zubkova

Głos Angeliny Jolie

Po raz pierwszy wyraziłem Angelinę Jolie w filmie Pan i Pani Smith w 2005 roku. Dyrektor dubbingowy Vsevolod Kuznetsov zaprosił mnie do tej roli. Wiedział już, jak brzmi mój głos i postanowił spróbować. Mamy więc lokalną Brangelinę: Vsevolod to Brad Pitt, a ja Angelina Jolie. Od tego czasu dorastaliśmy razem z tą aktorką. Jedynym wyjątkiem jest film „Szkodliwy”, w którym nie brałem udziału: studio Disneya wyraziło zdjęcie w Petersburgu, a była inna aktorka.

Jolie przyjechała do Rosji na premierę filmu „Sól”, ale organizatorzy nie uznali za konieczne zaproszenia mnie. Nie obrażają mnie - no cóż, Angelina i ja się nie spotkaliśmy, nie wiedziała, kto ją wypowiedział w Rosji, więc co. Może to na lepsze: żyje cicho, inaczej zobaczyłaby mnie jako konkurentkę, ekscytowała się, wylewała łzy. Jolie jest sama, ale jest wiele krajów. Co by się stało, gdyby spotkała się ze wszystkimi aktorkami, które ją wypowiedziały? Po cichu zwariowałbym na jej miejscu i zamieszkał na pustyni.

Kiedy głosię Angelina Joliemój głos staje się seksowniejszy i niższy. Jeśli przypadkowo przełączę się na tę barwę,ludzie zwykle się mylą

Na Jolie, jestem absolutnie spokojny. Zarówno my, jak i Hollywood mamy lepsze i większe aktorki. Pod wieloma względami zyskała sławę dzięki swojej urodzie, a to jest bardzo subiektywne. Moim zadaniem jest zrobić wszystko, aby publiczność, która przyszła obejrzeć film, nie tylko mogła go zobaczyć, ale także usłyszeć. Otrzymuję wiele opinii, że nasza praca z nią - jej wygląd i mój głos - pokrywają się i nie powodują u ludzi dyskomfortu. To jest świetne, co oznacza, że ​​zbliżamy się do siebie w tym sensie.

Dla mnie najciekawszym filmem z Angeliną Jolie jest „Zmiana”. Tam jej bohaterka traci dziecko, a cały film próbuje go znaleźć. Tego Jolie nie widziałem nigdzie indziej. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że ta dziewczyna biegnie, walczy i oszukuje niektóre oszustwa, a na tym zdjęciu jest kobietą i matką, która wpadła w straszną sytuację. W lutym ukaże się film „Cote d'Azur”, w którym Jolie gra z mężem Bradem Pittem. Nie ujawnię wszystkich kart, ale Angelina też jest zupełnie inna.

Mój głos - głos Olgi Zubkovej - różni się od głosu Angeliny Jolie. W zwykłym życiu mówię wyżej niż bohaterki, które głosię, a mój syn najlepiej zauważa tę różnicę. Kiedy próbuję mu coś powiedzieć, wykrzykuje: „Mamo, słyszę, jak rozmawiasz ze mną z telewizji!” Nie wiem, co się dzieje, ale kiedy głosuję Angelinie, mój głos się zmienia, staje się bardziej seksowny i cichy. Jeśli przypadkiem kupię chleb w sklepie i przejdę do tej barwy, ludzie zwykle się mylą. Przez kilka pierwszych zdań nawet nie słuchają tego, co mówię, ale starają się zrozumieć, gdzie usłyszeli tę intonację.

Co najlepsze, głos Angeliny z pewnością wpływa na mężczyzn. Kiedyś musiałem przybić do progu. Zadzwoniłem do firmy, rozmawiałem z dyspozytorem i zamiast jednego mistrza przyszło do mnie dwóch. Okazało się, że jednym z nich był szef, który słysząc mój głos, chciał zobaczyć, do kogo należy. Byłem zadowolony, a oni byli dobrze przybici.

Po tym, jak zacząłem głosować na Angelinę Jolie, moje życie się nie zmieniło: byłem tak szczęśliwy jak ja. Jedyna rzecz - głos stał się bardziej rozpoznawalny, a nawet na spotkaniach z przyjaciółmi były żarty na temat Jolie. Czasami wzdycham: „Chciałbym mieć usta jak Angelina!” - i śmiech zaczyna się natychmiast. Znajomi mówią: „Jesteś taki dobry, ale pozwól Jolie nosić własne usta!”

Wideo: Alexander Karnyukhin, Julia Kushnarenko

Producent: Lyuba Kozorezova

Makijaż: Masza Worsław

EDITION WYRAŻA Wdzięczność Photoplay Studios za pomoc w filmowaniu

Popularne Wiadomości

Kategoria Ludzie w mieście, Następny Artykuł

Ludzie w mieście: wolontariusze w schronisku dla dzikich zwierząt
Ciekawe

Ludzie w mieście: wolontariusze w schronisku dla dzikich zwierząt

W Petersburgu znajduje się kilkanaście schronisk, w których trzymane są bezdomne psy i koty. I tylko jedna, w której zabrane są dzikie zwierzęta, to „Syrin”. Wcześniej na jego miejscu znajdowała się stacja odbioru. Żyły na nim lisy, szopy pracze, a nawet niedźwiedź - zwierzęta, na które łowcy ciągną swoje psy. Rok temu miejscy zoodefenders kupili zwierzęta i założyli schronienie na miejscu stacji, gdzie przystosowują się i leczą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie przetrwać na wolności.
Czytaj Więcej
Ogłoszony program festiwalu Omnivore
Ciekawe

Ogłoszony program festiwalu Omnivore

Festiwal gastronomiczny Omnivore Moskwa zaprezentował swój program. Organizatorzy festiwalu powiedzieli Life wokół tego. Festiwal, który odbędzie się w dniach 13-16 kwietnia, odbędzie się wielofunkcyjny strych na piątym piętrze przestrzeni DI Telegraph. Zgodnie z harmonogramem, pop-upy Omnivore dla maksymalnie 80 osób, odbędą się w dniach 13 i 14 kwietnia.
Czytaj Więcej
W Łużnikach powstanie piłkarski park rozrywki
Ciekawe

W Łużnikach powstanie piłkarski park rozrywki

W kompleksie sportowym Łużniki park rozrywki w piłce nożnej zostanie otwarty w dniu Moskwy 10 grudnia. Zostało to zgłoszone na stronie internetowej rządu metropolitalnego. Dla zwiedzających zostanie otwartych 20 miejsc rozrywki, a także amatorski turniej drużynowy poświęcony zbliżającemu się rozpoczęciu Pucharu Konfederacji 2017 i Mistrzostw Świata FIFA 2018.
Czytaj Więcej