Skrzynie

Maniak biznesu: wiadomość Grahama dla startupów, nagana Durowa dla korporacji, skaner myszy i inne hity

Business Insider: Nastolatki korzystają głównie z mobilnego Internetu

Business Insider opublikował badanie na temat tego, jak nastolatki korzystają z Internetu. Statystyki są amerykańskie, ale bardzo odkrywcze. 23% nastolatków w wieku od 12 do 17 lat najczęściej korzysta z telefonów, aby uzyskać dostęp do Internetu, a nie z komputerów i laptopów. U dorosłych liczba ta wynosi 15%. Ogólnie 74% nastolatków korzysta z urządzeń mobilnych w celu uzyskania dostępu do Internetu. W porównaniu z 2011 rokiem, kiedy tylko 23% nastolatków miało smartfona, teraz 37% ma już smartfony. Według naukowców liczby te mają ogromne znaczenie, ponieważ to nastolatki określają główne trendy w korzystaniu z Internetu.

Facebook: Olga Grinevskaya, CEO Glavstart o obawach bez nadziei

Prezes inkubatora Glavstart, którego właścicielem jest anioł biznesu Arkady Moreinis, Olga Grinevskaya na swoim Facebooku, poruszyła temat obaw wśród startupów. „W Rosji każde nieudane przedsięwzięcie, każdy nieudany projekt to okazja, by trollować i śmiać się przez długi czas, szarpać się i cieszyć się dziko z porażki innej osoby. Nawet bez próby analizowania przyczyn odrzuconych pomysłów” Olga jest oburzona. Wezwała także do przypomnienia sobie, że Rovio miał wiele niepowodzeń przed Angry Birds, podobnie jak Joan Rowling przed Harrym Potterem. „Jeśli jesteś fajnym i szybkim eksperymentatorem, złóż kilka projektów, rozpocznij nowy, a teraz potrzebujesz pieniędzy lub pomocy - wiesz, gdzie się udać”, Grinevskaya uzupełniła swój post.

GigaOM: Facebook może wprowadzać płatne konta

Facebook może wprowadzać płatne konta bez reklam. Sieć społecznościowa otrzymała patent na płatną personalizację profilu, który wprowadzi taką metodę monetyzacji. Ponadto, sugeruje GigaOM, Facebook może zacząć pobierać opłatę za możliwość niezależnego filtrowania postów znajomych w kronice. Jak dotąd Facebook automatycznie decyduje, które wiadomości mogą Cię zainteresować, a które nie. Dziennikarze RBC zauważyli, że na stronie głównej napis, że usługa jest bezpłatna i zawsze będzie.

Inc.: Kickstarter traci popularność

Zainteresowanie crowdfundingiem jest większe niż kiedykolwiek, ale jak wynika z badań przeprowadzonych przez NextMarket Insights, najpopularniejsza platforma crowdfundingowa Kickstarter zwolniła. W jej trakcie analizowano wskaźniki platformy od lipca 2012 r. Do lutego 2013 r. Liczba uruchomionych projektów wzrosła o 43%, ale tempo wzrostu liczby nowych aplikacji jest kilkakrotnie niższe. Do tej pory z Kickstarter uruchomiono prawie 90 000 projektów, które otrzymały łącznie 435 milionów USD. Udane projekty zebrali średnio około 10 000 USD, w zdecydowanej większości - 6 000 - 7 000 USD. Przedstawiciele Kickstarter zapewnili magazyn Inc., że projekt jest nadal w początek rozwoju i nadal będzie wykazywać wzrost, a takie badania pomogą zrozumieć zachowanie użytkowników.

Objawienia ewangelistów Microsoftu i kazanie Pavla Durova

Wiodący specjalista Microsoft Georgy Gadzhiev i założyciel VKontakte Pavel Durov zgodzili się na spór pracowniczy. Gadzhiew na swoim Facebooku wezwał wszystkich absolwentów uczelni wyższych do podjęcia pracy w Microsoft. W komentarzach do postu byli pracownicy korporacji zaczęli mówić, że praca tam nie jest taka fajna. „Nie będę już dla ciebie pracował”, napisała była ewangelistka Microsoft Nikita Panov. Po kilku negatywnych recenzjach Hadżdżjew postanowił kropkować „i”: „Wszędzie są problemy - i oczywiście w stwardnieniu rozsianym, ale idziemy do pracy wyłącznie w celu zarabiania pieniędzy”. Pavel Durov uznał te rozmowy za puste i doradził młodym programistom, aby powstrzymali się od pracy w korporacjach: „Usiądź, ucz się, baw się, rysuj, twórz muzykę, angażuj się w pracę na własny rachunek, otwieraj start-upy, rób projekty, których nikt nie potrzebuje, głoduj - ale nigdy nie chodź do pracy w korporacji” .

Przewodowy: Mysz Brookstone Scanner

Wired testuje mysz Brookstone Scanner Mouse, mysz komputerową z wbudowanym skanerem. Na pierwszy rzut oka jest to zwykła niedroga mysz przewodowa: lewy i prawy przycisk, kółko na środku i czujnik z tyłu. Jednak po lewej stronie znajduje się przycisk, który pozwala szybko skanować dokumenty w rozdzielczości 100x400 DPI i przesyłać dane do komputera. Według Wireda jest to idealne urządzenie do skanowania czeków i wizytówek, których kopie zwykle należy pilnie wysłać.

Kombinator Y: Protokół intencji Paula Grahama

Główny anioł biznesu z Doliny Krzemowej, Paul Graham, jest zaniepokojony: startupy i inwestorzy cały czas ściskają ręce, mówiąc, że „umowa została zawarta” i nie uważają za konieczne wyjaśnienia, czy rzeczywiście miała miejsce. Jeśli chodzi o najważniejsze - inwestowanie, często okazuje się, że strony się nie zrozumiały. Startup liczy na jedną kwotę, a inwestor przekaże inną lub w ogóle nie będzie gotowy zainwestować w projekt. Graham oferuje naprawę wszystkich negocjacji za pomocą listów lub nagrań wideo i określa czterostopniową ścieżkę, która doprowadzi do realizacji transakcji.

VentureBeat: Z takimi przyjaciółmi wrogowie nie są potrzebni - ponieważ Samsung ukrywa się w cieniu swojego partnera, Google

VentureBeat recenzuje nową Galaxy S IV i konkluduje: Samsung zmienia się w drugą Amazonkę. Firma przetestowała już własne systemy operacyjne Bada OS i Tizen, a jeśli spojrzysz na czwartą galaktykę, co pozostało z Google? Samsung sugeruje użycie własnego tłumacza, tak jakby Google Translate nie istniał, technologia Galaxy S Voice Drive kopiuje Siri z iOS, AirView jest analogiem do Xboxa. Co więcej, Samsung promuje sklep internetowy Hub App, a znalezienie dostępu do Google Play nie jest takie łatwe.

Businessweek: wydawnictwo Meredith, które bije Internet

Businessweek Weekly ujawnia kilka tajemnic sukcesu Meredith Publishing. Związek grupy wydawniczej Meredith specjalizującej się w czasopismach dla kobiet o przepisach, roślinach i dzieciach oraz wydawnictwa Time Warner (People, Entertainment Weekly, InStyle), o których plotki pojawiły się na początku roku, nie miało miejsca. Sojusz ten początkowo wydawał się nieporozumieniem: po co łączyć dwa aktywa w jedną całość, które nie są podobne ani pod względem działalności, ani wyników finansowych? Przedstawiciele grupy Meredith nie byli jednak zdenerwowani, firma jest już rentowna. Treści produkowane przez wydawnictwo są dystrybuowane na wielu różnych platformach, w tym na książkach, stronach internetowych i aplikacjach mobilnych. W swoich czasopismach wydawca celowo dystansuje się tak bardzo, jak to możliwe od wiadomości dnia. W lutym Meredith uruchomiła nowy projekt - tak zwany Bookazine, gruby magazyn z wieloma zakładkami i projektami pod wspólną marką.

Mashable: 10 przykazań SMM

Scott Steinberg, autor The Bible of Crowdfunding, ekspert w dziedzinie innowacji i przywództwa, daje 10 wskazówek dla firm, które rozwijają swoją markę za pośrednictwem sieci społecznościowych. Pierwsza rada Steinberga - bądź cierpliwy. Nie polegaj na efektach wirusowych i wykładniczym wzroście odbiorców. W końcu strona firmowa na Facebooku lub konto na Twitterze nie potrzebują setek tysięcy subskrybentów. O wiele ważniejsze jest, aby publiczność, choć niewielka, zachowywała się aktywnie. Kolejna świetna wskazówka: „Najpierw pomyśl, a potem opublikuj”. Pomyśl, że Steinberg radzi nie tylko o czymś przyjemnym, ale o czym: co powiesz publiczności w następnym poście? Co nowego dla Twoich subskrybentów?

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Pokaz masek: 6 napadów sklepowych z kostiumami
Chmura wiedzy

Pokaz masek: 6 napadów sklepowych z kostiumami

Dziś zamaskowani przestępcy Barack Obama i Guy Fawkes obrabowali sklep spożywczy Kurochka Ryaba w Krasnodarze: zabrali z sejfu 20 000 rubli. Wcześniej ktoś w tych samych maskach przyniósł biżuterię o wartości 1 miliona rubli ze sklepu jubilerskiego. H&F pamiętał, kogo napastnicy lubią się ubierać, gdy wyruszają do rabowania sklepów.
Czytaj Więcej
Dobre dane: 6 rynków, na których możesz zarabiać pieniądze za pomocą dużych zbiorów danych
Chmura wiedzy

Dobre dane: 6 rynków, na których możesz zarabiać pieniądze za pomocą dużych zbiorów danych

Finanse i ubezpieczenia Eric Schmidt, CEO Google SEO i współwłaściciel Civis Analytics, ostatnio zauważył, że ubezpieczenie jest najbardziej oczywistą aplikacją dla dużych zbiorów danych. Firmy zbierają wszystkie dane o osobie należącej do domeny publicznej i składają mu ofertę dotyczącą ubezpieczenia osobistego. Na przykład, jeśli jesteś fanem sportów ekstremalnych i regularnie jeździsz na wakacje, ubezpieczyciele mogą dowiedzieć się i sprzedać niezbędną usługę we właściwym czasie.
Czytaj Więcej
Zakodowane: Jak nauczyć się programowania od zera
Chmura wiedzy

Zakodowane: Jak nauczyć się programowania od zera

Codecademy Najpopularniejsza usługa w dziedzinie programowania szkoleń od zera, która otrzymała kilka znaczących rund finansowania. Znany z tego, że jest całkowicie darmowy i zaprojektowany specjalnie dla tych, którzy nic nie rozumieją w programowaniu. Uczy podstawowych zasad pracy z JavaScript, HTML i CSS, Python i Ruby.
Czytaj Więcej