Skrzynie

Maniak biznesu: pomysły na Google Glass, śmierć telefonu komórkowego, arogancki Ostrovok i inne hity tygodnia

Mashable:
10 pomysłów na Google Glass

W zeszłym miesiącu Google poprosiło go o przedstawienie pomysłów na korzystanie z nowej wersji Google Glass. Użytkownicy Twittera opublikowali je z hashtagiem #ifihadglass. W środę Google ogłosiło zwycięzców, w tym nauczycieli, bankierów, lekarzy, a także kilka stosunkowo znanych osób, takich jak pisarz Gary Steingart i analityk Michael Gartenberg. Publikacja podaje najciekawsze sposoby używania okularów: robienie zdjęć podczas spadochroniarstwa, pisanie książki, tworzenie prezentacji wideo dla startupów i innych.

VentureBeat: 4 sekrety
aplikacja mobilna monetyzacji

Aplikacje mobilne są najszybciej rozwijającym się segmentem biznesu cyfrowego. Próbując jak najszybciej zarobić dużo pieniędzy, coraz więcej startupów wpada na nią każdego roku. Jak się wyróżnić i odnieść sukces? VentureBeat mówi o tym, jak przyciągnąć użytkowników aplikacji mobilnych, uzyskać wysokie oceny na różnych platformach i korzystać z doświadczeń innych odnoszących sukcesy programistów.

Mikołaj Michajłowski:
Do śmierci rozwoju mobilnego

Szef firmy informatycznej The NTR Group Nikolai Mikhailovsky na swojej stronie na Facebooku omawia również rozwój aplikacji mobilnych, które, jego zdaniem, umarły jako firma. W tych warunkach 20-25 firm zarabia wszystkie pieniądze z AppStore. Michajłowski pisze, że taka monopolizacja jest zagrożeniem przede wszystkim nie dla startupów, ale dla dyrektorów marketingowych, którzy chcieli tworzyć swoje aplikacje reklamowe i ich programistów. „Ale to wszystko nie oznacza, że ​​rozwój aplikacji mobilnych zniknie”, pisze przedsiębiorca. „Po prostu będzie starszy, poważniejszy, a klienci aplikacji nie będą zajmować się marketingiem, ale menedżerami liniowymi i IT w tych firmach, w których aplikacje mobilne skorzystają na podstawowych procesach” .

Sergey Belousov:
Bezczelny Ostrovok

Wkrótce po tym, jak serwis Ostrovok przyciągnął kolejny strumień inwestycji o wartości 25 milionów dolarów, współzałożyciel Parallels i funduszu Runa Capital Sergey Belousov wyraził oburzenie zachowaniem startupów na swoim Twitterze. „Bezczelni faceci na @ ostrovok.ru są teraz głupcami dla wszystkich rosyjskich inwestorów :) Zabawne Ale w końcu oni też nie zarobili żadnych pieniędzy, a uderzenie jest bardzo pouczające. Jakiś rozwód ... Horror” - napisał przedsiębiorca i inwestor (zapisane pisownia praw autorskich i interpunkcja. - Uwaga H&F).

Businessweek: Konserwatywni księgowi zapobiegają generowaniu pomysłów

Wejście na pierwszą ofertę publiczną często ma relaksujący wpływ na kierownictwo i pracowników. Ostatnie badanie przeprowadzone przez specjalistów ze szkoły biznesu INSEAD wykazało, że nie było to związane z uzyskaniem dużej ilości pieniędzy, ale z przybyciem do zespołu bardziej konserwatywnych księgowych. Przebadali ponad 70 000 amerykańskich firm, które weszły na giełdę w latach 1976–2006, i odkryli, że bardziej konserwatywny sposób prowadzenia działalności ogranicza zdolność firmy do generowania nowych pomysłów i tworzenia produktów.

Przewodowy: mężczyzna,
który sprzedał się na giełdzie

26 stycznia 2008 r. Mike Merill postanowił przeprowadzić osobistą IPO. Podzielił się na 100 000 akcji za dolara każda. Inwestorzy mogli polegać na dywidendach naliczonych w wyniku jego pracy w małej firmie informatycznej w Portland. W ciągu pierwszych 10 dni 12 jego przyjaciół nabyło 929 akcji. Otrzymał dodatkowe pieniądze i obiecał inwestorom, że będzie działał tak, jak postanowili na zgromadzeniu akcjonariuszy. Wersja przewodowa mówi, co z tego wynikło.

Inc.: Kulturowa podstawa recesji
w przemyśle

Spadek produkcji w krajach rozwiniętych nie wynika z faktu, że siła robocza jest tańsza w Azji, - Inc. wymienia sześć nieoczywistych przyczyn tego zjawiska. Na przykład ludzie nie chcą kupować towarów, które trwają długo, ale wolą używać rzeczy, gdy są nowe i lśniące. Stali się jednak mniej materialistyczni. Dzieci z pokolenia Y wolą nie oszczędzać na dużych zakupach, ale wydają je na wrażenia, podróże i latte ze Starbucks. Ponadto świat traci namacalność, stając się coraz bardziej cyfrowym.

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku
Biznesmenów

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku

„Twoja półka” to przestrzeń, która łączy ręcznie robioną galerię, sklep z antykami i pchli targ: to słowo nie jest nieśmiałe, przechodząc do szyldu i wspierając najlepsze tradycje europejskich pchli targ. Właściciel sieci Irkuck Nikita Chibiskov powiedział Life wokół, skąd pochodzą towary i klienci, dlaczego taka przestrzeń nie jest możliwa w Internecie i co kupuje większość mężczyzn i turystów.
Czytaj Więcej
Jak Busfor zmienia rynek autobusów
Biznesmenów

Jak Busfor zmienia rynek autobusów

„100 rubli za bilet autobusowy Busfor między Petersburgiem a Moskwą” - wygląda na to, że wszyscy napisali o tym wiadomości (i nie byliśmy wyjątkiem). Chociaż wszystko oczywiście nie jest do końca prawdą: tak, koszt to naprawdę 100 rubli, ale są tylko cztery bilety na każdy autobus. I sztuczki na tym się nie kończą: kampania rozpoczyna się w wyznaczonym czasie (albo o 10:00, a potem o 21:30), bilety są sprzedawane jeden po drugim i trzeba za nie zapłacić w 15 minut.
Czytaj Więcej
Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego
Biznesmenów

Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego

Pozostawienie bez zakupu w sklepie internetowym Lamoda nie jest takie proste. Rzecz na stronie, którą odwiedził potencjalny nabywca, wyprzedzi go w reklamach w przeglądarce i biuletynach ze zniżkami. Kilka wiadomości e-mail z różnymi promocjami, osobistymi ofertami i kodami promocyjnymi może pochodzić z Lamody dziennie, a oglądany produkt pojawia się na stronach e-mail, na Facebooku i Instagramie.
Czytaj Więcej