Skrzynie

Business Geek: wizy dla startupów, 104-letni bloger, skandal z Durovem i inne hity tygodnia

Nikołaj Durow: Stosunki byłego rzecznika VKontakte Vladislava Tsyplukhina z Kremlem

Brat założyciela VKontakte, Pavel Durov Nikolay, na swojej stronie w sieci społecznościowej, komentując publikację w „Gazecie Novaya” o współpracy VKontakte z Vladislavem Surkovem, zasugerował, że były sekretarz prasowy firmy, Vladislav Tsyplukhin, może prywatnie współpracować z Kremlem. Wymienił także kilka możliwych powodów, dla których wiele negatywnych informacji o sieciach społecznościowych wyciekło ostatnio do prasy. Według Durowa firma może chcieć kłócić się z „pedoliberałami” lub z góry zneutralizować swojego brata jako potencjalnego lidera politycznego. Tak czy inaczej, każdego dnia pojawia się coraz więcej informacji na temat ukrytych ruchów VKontakte. W tym tygodniu na przykład okazało się, że portal Zuckerberg Calls (Siliconrus.com) i TJournal.ru były powiązane z firmą.

Paul Allen: Microsoft Founders Repeat Historical Photo

Na początku lat 80. założyciele Microsoftu, Bill Gates i Paul Allen, zostali sfotografowani na tle pierwszych modeli komputerów osobistych. W tygodniu powtórzyli zdjęcie w Living Computer Museum, które Allen otworzył w Seattle. Allen opublikował migawkę wczesnych modeli Microsoft na swoim Twitterze, mówiąc, że dobrze się bawili „bawili się z pionierami branży komputerowej zeszłej nocy”. Oba obrazy są publikowane przez portal Mashable.

Inc .: Co Kanada może dać start-upom

W poniedziałek Kanada w końcu uruchomiła długo zapowiadany program wydawania wiz dla startupów. Na pierwszym etapie w tym roku planują wydanie 2750 sztuk. Publikacja analizuje, co otrzymają biznesmeni wolący kanadyjskie lasy od Doliny Krzemowej. Wśród zalet przedsiębiorcy wymieniają fakt, że jeśli firma się wypali, nie zostaną natychmiast deportowani z kraju. Jednocześnie zauważają, że w kraju było mało udanych startupów, a nowe firmy również mogą nie „polecić”.

Mashable: 104-letni Brytyjczyk
bloger ogrodnik

„Nigdy nie jest za późno na Twitter”, pisze Mashable. Jako przykład podaje 104-letniego Ralpha Hoara, który udziela wskazówek ogrodniczych na oficjalnym koncie Furniture Village @OfficialFV. On nie zamierza założyć własnego. Ale używa Google, aby znaleźć rozwiązania swoich problemów zawodowych, a YouTube, aby oglądać stare filmy. Jego wnuki dołączyły do ​​świata Internetu i sieci społecznościowych.

Dan Levy: Jak firmy korzystają z wyszukiwania graficznego Facebooka

Dan Levy, dyrektor ds. Kontaktów z małymi firmami na Facebooku, udziela przedsiębiorcom wskazówek, jak pracować z Graph Search w sieciach społecznościowych. Ta usługa, niedawno wprowadzona przez firmę, nie jest alternatywą dla tradycyjnych wyszukiwarek, ale za pomocą skomplikowanych algorytmów określa żądanie użytkownika, aby uzyskać dokładniejszą odpowiedź. Aby poprawić indeksowanie strony firmy na Facebooku, Levy zaleca wybranie odpowiedniej kategorii, podając adres i godziny otwarcia firmy.

Mark Zuckerberg: nowy telefon,
Miejsce Facebooka na świecie i praca
nauczyciel szkolny

Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg udzielił świetnego wywiadu Wiredowi. Mówił w nim o nowym projekcie firmy, smartfonie Facebook Home, miejscu swojej firmy wśród innych amerykańskich korporacji, a także o swoim doświadczeniu w nauczaniu dzieci. Okazuje się, że prowadzi cotygodniowe zajęcia z budowania biznesu w East Menlo Park High School. Uczniowie wykonują swoje projekty, zakłada się, że będą mogli sprzedawać swoje produkty na Facebooku.

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky
Weekend

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky

Koncerty Na zdjęciu: „Chleb” Posh Isolation / Ascetic House / Janushoved gablota Potrójna prezentacja kultowych duńskich marek - Posh Isolation, Ascetic House i Janushoved - odbędzie się jako duża impreza. Gwiazdy wieczoru Lust For Youth wystąpią w zaktualizowanym składzie: miejsce Loke Rabek, który zagra w chorwackim Amorze, zajął Soho Rezanejad.
Czytaj Więcej
Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń
Weekend

Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń

PIĄTEK 24 października Pochmurny dzień: −3 Noc: −7 SOBOTA 25 października Pochmurny dzień: −2 Noc: −5 NIEDZIELA 26 października Pochmurno z polanami Dzień: 0 Noc: −5 24 października, piątek 19:30 Pokaz filmu „Sergey Kuryokhin” B W ramach nowego projektu wystawienniczego „Performance in Russia: Cartography of History” w „Garażu” zaplanowano program edukacyjny na temat wpływu performance na sztukę rosyjską.
Czytaj Więcej
Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio
Weekend

Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio

Wystawa „Historia niepisanego malarstwa” Kiedy: 7 maja - 24 lipca Gdzie: Foyer of the Hermitage Theatre (32 Palace Embankment) Koszt: 400 rubli W 1946 r. Rosyjski awangardowy artysta Vladimir Sterligov rozpoczął prace nad obrazem o odbudowie Ermitażu po wojnie. Ale nie dokończył go: dwa lata później rozpoczęła się „sprawa Leningradzka”, sytuacja polityczna stała się napięta, a wyczyn mieszkańców Leningradu uznano za ideologicznie zły.
Czytaj Więcej