Ludzie w mieście

„Właśnie szedłem wzdłuż Tverskaya, a teraz mnie osądzą”

Zlot antykorupcyjny 26 marca przejdzie do historii jako bunt uczniów. Wielu nastolatków po raz pierwszy poszło na wiec protestacyjny i najpierw dostało się na policję. Ich motywy stały się okazją do dyskusji w społeczeństwie: rosyjski rzecznik prezydenta Dmitrij Pieskow powiedział, że nastolatkom obiecano pieniądze, jeśli zostaną zatrzymani. Życie wokół spotkało się z trzema nastolatkami, którzy zostali zatrzymani na Tverskaya 26 marca i rozmawiali z nimi o wiecach, polityce internetowej, przyszłości i możliwych konsekwencjach.

Alexander, 17 lat


Niektóre rzeczy dla mnie - więcej historii zamiast nowoczesności. Na przykład o „biznesie bagiennym”, który znam ze stron „Wikipedii”

O konsekwencjach

To nieprawda, że ​​uczniowie oglądali wystarczająco dużo śmiesznych filmów w Internecie i postanowili wyjść. Jeśli Dmitrij Pieskow teraz to czyta, daj mu znać. Trzeba było jakoś wyjaśnić, co wydarzyło się w niedzielę, aw ich systemie wartości za 500 rubli możesz iść na rajd. Pomimo tego, że jest to nonsens, łatwo w to uwierzyć.

Ostatniej nocy policjanci przyszli do mojego domu (nie było mnie w domu). Otworzył je mój ojciec, który początkowo był dość neutralny wobec rajdów. Ale po tym, jak przejrzał wszystkie kanały federalne i nie znalazł ani jednej wzmianki, doszedł do wniosku, że władze milczą na temat akcji, w której w Moskwie było prawie 10 tysięcy ludzi. Właśnie szedłem wzdłuż Tverskaya z „Konstytucją”, którą kupiłem w księgarni. Ale teraz najprawdopodobniej mnie osądzą. Szczerze, naprawdę chciałbym dostać się do EKPC. Rozumiem, że potrwa to kilka lat.

Po ukończeniu studiów chcę zostać prawnikiem. To bardzo atrakcyjne, aby pójść do szkoły prawniczej i zostać prawnikiem. To bardzo romantyczny i niezależny zawód.

O Navalnym

Wcześniej nie miałem najbardziej pochlebnego pomysłu Navalnego ze względu na transmisje w telewizji. Ale potem pojawił się film o Seagull, który rozproszył się po Internecie, a sam prokurator stał się memem. Istnieją tylko dwa długie dochodzenia na kanale YouTube Nawalnego - dotyczące Chaiki i Dmitrija Anatolijewicza. Pozostałe filmy są dość krótkie - rozumie, że pracuje dla publiczności w Internecie.

Navalny to wspaniały wojownik przeciwko korupcji. I dobry charakter polityczny. Ale wydaje mi się, że czasami prowadzi fałszywe podobieństwa. Mówi na przykład, że wolność natychmiast doprowadzi do wzrostu wzrostu płac. Są to dość populistyczne stwierdzenia. Rozumiem, że jest politykiem i potrzebuje takich haseł, ale osobiście mnie denerwują. Jeśli uda mu się kandydować na prezydenta, będę głosować na niego. Nie dlatego, że uważam Navalnego za dobrego menedżera, ale dlatego, że jako jedyny może zaoferować Rosji alternatywną ścieżkę rozwoju. Po nim pojawią się inni uczciwi kandydaci. W rzeczywistości nie mam wyboru.

O informacje

Czasami oglądam telewizję. Wolę oglądać wiadomości na kanale RBC. Regularnie czytam publiczną „Masonic Lodge” Kaiser and Allah ”, przeglądając„ Lentach ”. Zasubskrybowałem kanał Navalny na YouTube, chociaż teraz muszę odczuwać smutek przez 15 dni, czasami oglądam kamikadze_d, ale on jest dość agresywny, śledzę raczej zabawny kanał „Paramount Comedy Stand-up” z kanału rozrywkowego. Teraz każda inicjatywa Dumy Państwowej jest humorystycznie opisywana w Internecie - dzięki temu dowiaduję się, co się dzieje.

Podążam za polityką, ale nie mówiąc, że rozumiem. Dla mnie niektóre rzeczy są bardziej historią niż nowoczesnością. Na przykład o „biznesie bagiennym”, który znam ze stron Wikipedii, ponieważ to było dawno temu.

O wyborach

Wielu nie bierze udziału w wyborach do Dumy Państwowej, ponieważ myślą: „Dlaczego? W każdym razie wszystko zostało ustalone”. Nie, nie zdecydowałem. Ponieważ wielu nie przyszło i nie głosowało, teraz „Zjednoczona Rosja” ma absolutną większość. Wcześniej nie było dyskusji politycznej, istniały przynajmniej pozory systemowej opozycji. Teraz jest całkowicie nieobecny właśnie dlatego, że ludzie zignorowali wybory. Prawdopodobnie wśród obecnych posłów są godni ludzie, ale w przeważającej części są to Zjednoczona Rosja.

Kiedy będę miał 18 lat, pójdę głosować. A jeśli Navalny jest dozwolony, chciałbym udzielić mu wszelkiego rodzaju wsparcia. Może Departament Stanu w końcu zapłaci. (Uśmiecha się.)

O Miedwiediewie

Początkowo Miedwiediew wydawał mi się dość interesującą postacią, ponieważ mówił postępowe rzeczy. Ale w rzeczywistości okazał się równie skorumpowany jak reszta. Wykonywał mierne moce prezydenckie, nawet w porównaniu ze swoim poprzednikiem i następcą. Była pięciodniowa wojna, kiedy powiedział, że „moglibyśmy obalić Saakaszwilego, ale nie obaliliśmy, ponieważ nie chcemy”. Cóż, wiele kampanii obiecuje, że po prostu nie mógł zrozumieć.

Andrey, 17 lat


Wielu było rozczarowanych. Prawdopodobnie poszedł na wiece, ale zdał sobie z tego sprawę nie można czegoś rozwiązać. I wciąż jesteśmy młodzi nie rozumiemy tego

O zatrzymaniu

Przez półtorej godziny siedzieliśmy w wozie na placu Puszkina i przez około godzinę jechaliśmy na posterunek policji. W wagonie panowała przyjemna atmosfera - telefonów nie zabrano, więc nawet transmitowałem na Instagramie i wielu moich przyjaciół oglądało. Tata przyszedł za mną 15 minut po tym, jak trafiłem na posterunek policji, ale nie wpuścili go jeszcze przez pół godziny. Teraz czekamy na komisję do spraw nieletnich. Nie wiem jak to pójdzie. To jest mój pierwszy raz.

Właśnie szedłem ulicą Tverskaya i zobaczyłem, jak policja zamieszek zaczęła wyrywać ludzi z tłumu i wrzucać ich do avtozaki. Z daleka zauważyłem, jak stary człowiek jest przekręcany i podszedł bliżej. Ale zanim zdążyłem coś powiedzieć, podbiegł do mnie policjant, złapali mnie i zaprowadzili na komisariat. Miałem szczęście - zrobili to dość cicho. Powiedziałem, że jestem nieletni, ale nikt nie był zainteresowany.

Nie wiem, dlaczego mówią, że ludzie zostali opłaceni za zatrzymanie na wiecu. Dlatego chcą pokazać pozostałym, że to nie jest opinia młodych ludzi. Nikt nam nie zapłacił - my sami zwrócimy grzywny od 10 do 25 tysięcy rubli.

O szkole

Uczę się w klasie o profilu humanitarnym, szkoła zajmuje wysokie miejsce w rankingu najlepszych szkół w Moskwie. Wiele tematów zamykałem zewnętrznie, ponieważ przygotowuję się do igrzysk olimpijskich. Więc nie uczęszczam tak często do szkoły. W szkole wspierają mnie w wielu moich wysiłkach.

Nasza szkoła nie robi takich rzeczy jak w Briańsku - nie mieliśmy ostrzeżeń o wiecu. Możemy spokojnie pokazać naszą pozycję obywatelską. To sprawia mi przyjemność, częściowo dlatego, że się tutaj uczę. Nie sądzę, że po wiecu w mojej szkole coś się zmieni. Być może zadzwonią do mnie, aby porozmawiać z reżyserem lub psychologiem, ale to nie jest przerażające.

O Navalnym

Nie interesowała mnie historia rajdów. Jasne, coś słyszałem, ale nigdy nie zagłębiałem się w te sprawy. Pamiętam, jak zainteresowany Navalny podczas wyborów burmistrza w Moskwie. Miałem wtedy 13 lat. Wow, jak szybko leci czas! Od tego momentu zacząłem monitorować jego działania, oglądać wideo Funduszu Antykorupcyjnego.

Luzem - dobry człowiek z wielką cierpliwością. Próbuje coś zmienić, choć jest to bardzo trudne. W pierwszych wyborach będę głosować na niego. Jest jedynym konkurentem obecnego prezydenta. Wierzę, że postępuje właściwie dla młodego pokolenia. Jak widzimy, grało. Mieszkamy w tym kraju i staramy się coś tutaj zbudować. Będzie to szczególnie interesujące w wyborach w 2024 r.

Być może śledztwo w sprawie Miedwiediewa jest jego politycznym posunięciem, częścią jego kampanii. Chciał ujawnić jedną z najwyższych rang, o których wszyscy wiedzą. Młodzi ludzie nie są tak świadomi tej samej mewy.

O korupcji

Osobiście nie spotkałem się jeszcze z korupcją, ponieważ mam 17 lat, ale oczywiście nie jestem zadowolony z tego, jak bardzo nasz kraj jest pogrążony we wszystkich tych niezrozumiałych planach.

Wielu nie wierzy, że korupcję można wyeliminować poprzez dostęp do ulicy. Wielu było rozczarowanych. Prawdopodobnie poszli na wiece, ale zdali sobie sprawę, że nie da się czegoś rozwiązać. I wciąż jesteśmy młodzi, nie rozumiemy tego. Mamy energię, którą chcemy wyrzucić.

O przyszłości

Nie bałem się Kiedy mnie zabrali, tak naprawdę się nie bałem. Byłem oburzony, że zabrali mnie za darmo. Być może po prostu jeszcze nie zdaję sobie sprawy, co to może znosić. Mama trochę się boi, ale ja i mój ojciec patrzymy na to spokojnie. Wspiera mnie na wiele sposobów.

Poważnie zajmuję się geografią i zamierzam wstąpić na Moskiewski Uniwersytet Państwowy na Wydziale Geografii. Za dwa tygodnie pojadę na Wszechrosyjską Olimpiadę dla uczniów. Lubiłem podróżować od dzieciństwa, w ósmej klasie wygrałem pierwszą olimpiadę i zdałem sobie sprawę, że mogę to zrobić. Jeśli nic się nie zmieni, pójdę do szkoły średniej za granicą.

Vladimir, 17 lat

(imię zmieniono na prośbę bohatera)


W szkole z nami lekcje „edukacji patriotycznej” nie odbywają się. Uczymy się matematyki, języka rosyjskiego, historii. Może po prostu studiować w dobrej szkole

O historii

Teraz przeglądamy historię w 1917 roku. Nasz nauczyciel powiedział niedawno, że w czasach studenckich Lenin brał udział w kręgach politycznych, co ostatecznie zakończyło się wydaleniem z Uniwersytetu w Kazaniu. Myślę, że ta historia nie dotyczy naszej rzeczywistości, chociaż czytam o nauczycielu, który został zwolniony z uniwersytetu, ponieważ pokazał śledztwo w sprawie Nawalnego.

Obawiam się podobieństw historycznych. W ciągu ostatnich kilku lat nasza populacja była bierna, wielu nie interesuje się polityką, chcą żyć w pokoju i zarabiać. Rodzina, dzieci, wszystkie rzeczy. I tu jednak można porównać z wydarzeniami sprzed stu lat, kiedy chłopi byli całkowicie nieświadomi tego, co dzieje się w Petersburgu, a robotnicy i burżuazja walczyli o swoje prawa.

O informacje

W szkole nie odbywają się lekcje „edukacji patriotycznej”. Uczymy się matematyki, języka rosyjskiego, historii. Może jestem po prostu w dobrej szkole.

Czytam Meduzę, Echo Moskwy, Otwartą Rosję, oglądam Deszcz, obserwuję blog i Twitter Navalnego. Widzę śmieszne zdjęcia i memy oparte na dochodzeniach - takie jak „Nawet kaczka nie rozumie, skąd pochodzi Dmitrij Anatoljewicz z pieniędzy na winnice”. Ostatnio w telegramie odkryłem kanał, który tworzy nowe słowa na podstawie agendy. 26 marca rano znalazłem tam słowo „demon”. Ten rodzaj humoru zasługuje na uwagę.

Czytałem historię o dziewczynie, która mieszka ze swoją babcią na pustyni gdzieś w rosyjskim regionie. A kiedy moja babcia zachorowała, dziewczynka przebiegła osiem kilometrów, aby dostać się do szpitala i powiadomić karetkę pogotowia. Kiedy mała dziewczynka musi biec, by poprosić o pomoc - coś idzie nie tak.

Kłócę się z moim ojcem. Szczególnie ostatnie trzy dni. Po tej niedzieli zdałem sobie sprawę, że nie chcę być politycznie pasywny. Interesuję się polityką, czytam podręczniki, książki o historii i teorii politycznej. Rozszerza świadomość. Chcę iść do nauk politycznych - prawie o tym zdecydowałem.

O niesprawiedliwości

Rozumiem, że istnieje korupcja. Widzę to na przykładzie miast regionalnych, w których mieszkalnictwo i usługi komunalne podnoszą taryfy, ale nikt nie podnosi wynagrodzeń. Dlaczego nie ma pieniędzy na budowę dobrych dróg? Dlaczego nie ma pieniędzy na umieszczenie normalnego kafelka na placu? Gdzie idą pieniądze? Oczywiście przeciekają gdzieś. Nawet jeśli to mnie nie dotyczy, to się z tym spotykam.

Nie powiedziałbym, że mam ostre poczucie niesprawiedliwości. W moim życiu dzięki Bogu wszystko jest w porządku. I mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Ale chcę, aby moja rodzina i przyjaciele nie mieli dalszych problemów. Aby nie bali się o swoje życie, aby nie mogli nielegalnie przejąć własności.

O pragnieniach

Wszyscy mówią, że młodzi ludzie mają idealistyczne przekonanie, że chcą pokoju na świecie, aby wszyscy żyli dobrze. Nastolatki postrzegają wszystko szczerze, starają się to wszystko przepuścić. Chcą wyrazić swoją opinię i chcą być wysłuchani przez tych, którzy podejmują decyzje.

Chciałbym, abyśmy mieli pluralizm opinii. Aby na kanałach federalnych nadawali nie tylko to, co władze uważają za konieczne. Kiedyś obejrzałem fragment debaty, którą prowadzi Sołowow - wszyscy ludzie mówią o tym samym, tylko Żyrinowski czasami w zabawny sposób mówi. I chcę dyskusji.

Aby prezydent był wybierany i zmieniany co cztery lata, aby nie był w tym samym rządzie przez 17 lat, tak aby prawa obywateli były przestrzegane. Że toczy się dyskusja między demokratycznie wybraną elitą a ludźmi, którzy go wybrali. Że premier odpowiada nie tylko przed prezydentem, ale także przed narodem. Tak więc, gdy dochodzenie w sprawie jakiegoś aktywisty zostanie zauważone, zauważą, przeprowadzą dochodzenie i porozmawiają o wynikach.

Popularne Wiadomości

Kategoria Ludzie w mieście, Następny Artykuł

Dziewczyny w kulturystyce
Ludzie w mieście

Dziewczyny w kulturystyce

Dla większości sportowców odciążenie mięśni nie jest celem samym w sobie, ale środkiem do osiągnięcia wyniku. Ale nie dla kulturystów. Od miesięcy przestrzegają diety i trenują, aby pokazać się w całej okazałości na scenie, w przypadku dziewcząt - w kostiumie kąpielowym, na obcasach iz jasnym makijażem. Redaktorzy „Life wokół” rozmawiali ze sportowcami z Niżnego Nowogrodu o konkurencji, sprawiedliwości sędziów, życiu osobistym i hejterach, a także o tym, jak prawidłowo jeść i trenować, aby wygrać nagrody.
Czytaj Więcej
Pokaz tancerzy i pylon tancerzy w Irkucku
Ludzie w mieście

Pokaz tancerzy i pylon tancerzy w Irkucku

Taniec pylonowy i pokazy ze striptizem, nawet w 2019 roku, są nadal piętnowane. Czy wstydem jest tańczyć na słupie, jak publiczność reaguje na liczby z elementami erotyki i ile artystów podobnego gatunku może zarobić w Irkucku, Life zapytało łącznie trzech profesjonalnych artystów i choreografów.
Czytaj Więcej
„Schudnij!”: Irkuccy trenerzy fitness o „przebiśniegach” i szkoleniu online
Ludzie w mieście

„Schudnij!”: Irkuccy trenerzy fitness o „przebiśniegach” i szkoleniu online

Wraz z nadejściem wiosny kluby fitness wypełniają się przebiśniegami - ludźmi, którzy chcą pilnie uporządkować swoją sylwetkę. Życie wokół rozmawiało z trenerami z Irkucka o tym, jak odnoszą się do sezonowości w fitnessie, a także o trendach w 2019 roku i szaleństwie dla zdrowego stylu życia. Anastasia Shimokhina Doświadczenie trenerskie - 10 lat Wszyscy przychodzą i chcą okrągłego pięknego tyłka i płaskiego brzucha, to się nie zmienia.
Czytaj Więcej