Ludzie w mieście

„Powinien być taniec, a nie atak”: jak samotni Irkuck szukają partnera

Witryny i mobilne aplikacje randkowe, agencje małżeńskie, kluby zainteresowań - ktoś widzi mnóstwo okazji do znalezienia partnera i nie jest zaznajomiony z problemem samotności, podczas gdy ktoś „szuka” od lat o różnym stopniu aktywności.

Życie wokół rozmawiało z obywatelami Irkucka, którzy od lat próbują zorganizować swoje życie osobiste, o tym, gdzie i jak dorośli szukają randki na poważny związek romantyczny i co z tego wynika.

Anna Donskaya

37 lat, specjalista w dziedzinie finansów i ekonomii


Mężczyźni spójrz i pomyśl: „Muszę iść z nią do biura stanu prawie jutro, nie jestem gotowy"

Często mówią mi: „Dlaczego nikogo nie szukasz?” Nie mogę sobie wyobrazić, co to znaczy wyszukiwać. Mam aktywne życie, chodzę wszędzie, jest wiele osób, z którymi się komunikuję, i nie jest jasne, co jeszcze można zrobić. Chcę zmienić sytuację, teraz jest bardzo dużo. Nadszedł taki wiek, że jest już istotny. Z drugiej strony wiek jest już niebezpieczny, ponieważ mężczyźni patrzą i myślą: „Musisz iść jutro do jej urzędu stanu cywilnego, nie jestem gotowa”. Wielu powiedziało mi to natychmiast. Dlaczego więc się zapoznał - kolejne pytanie.

Ostatnio było wiele pytań do mężczyzn. Rozmawiałem z psychologami, mówią wprost, że mamy taki czas: w pewnym momencie matki zaczęły wychowywać chłopców niepoprawnie lub mężczyźni dorastali bez ojców, w wyniku czego podejmowanie decyzji było bardzo trudne. Widzę to nawet w pracy. Nie chcą ponosić żadnej odpowiedzialności nawet za swoją działalność zawodową, a nie jak za kogoś innego, za swoją rodzinę. Uzyskuje się podwójne standardy: z jednej strony boi się niezależnych kobiet, które same zarabiają, az drugiej strony nie może ponosić odpowiedzialności za kobietę, która nie jest w stanie się utrzymać. W jednej osobie się dogaduje. Mówi: „Dlaczego, u licha, będę kogoś wspierać?” A jednocześnie nie jestem gotowa na spotkanie z tą, która się w sobie zawiera - nagle jest silniejsza, nagle mądrzejsza? Nagle zarabia więcej?

Czasami zaczyna się wydawać, że w życiu nie będzie już tego tradycyjnego sposobu: stworzyć rodzinę, urodzić dzieci. Ale patrzę na moich przyjaciół - mają wszystko w porządku, biorą ślub, ich żony są interesującymi kobietami, które także wiedzą, jak zarabiać pieniądze. Oznacza to, że nie wszystko stracone w naszym społeczeństwie.

I jasne jest, że u każdej osoby występuje również problem osobisty. W mojej historii jest to prawdopodobnie przypadek. W pewnym momencie kariera poszła w górę i nie jest jasne, czy poszedłem do pracy, ponieważ moje życie osobiste się nie powiodło, czy moje życie osobiste nie wyszło, ponieważ poszedłem do pracy. A potem jest już ciężko: mam gusta i zainteresowania bliższe młodszemu pokoleniu i jestem już trochę dorosły i najwyraźniej nie jest jasne, jak się do mnie zbliżyć.

Jak powiedział jeden z moich przyjaciół: „Ty, Anno, jesteś zbyt nieformalny dla poważnych ludzi i zbyt poważny dla nieformalnych”. Oczywiście możesz znaleźć swój środek, ale kiedy go znajdę, nie jest znany. Prawdopodobnie czeka na mój los. Uspokoiłem się i nadal żyję.

Alexander Kharkovets

40 lat, programista

Jestem rozwiedziony od trzech lat i prawie cały czas szukam. Głównie na portalach randkowych. Jako programista rozwijam na przykład aplikacje randkowe, więc wykorzystuję swoje oficjalne stanowisko. Cóż, jestem skromną osobą, łatwiej mi w Internecie.

Bezużyteczne jest zapoznawanie się na ulicach lub w lokalach: po pierwsze, nie wszyscy noszą pierścionki zaręczynowe, a po drugie, jeśli dana osoba nie wykazuje się pewnymi oznakami, że chce się poznać, to tak naprawdę nie chcesz wdawać się w swoje problemy. Na stronach jest oczywiste, że jeśli osoba jest zarejestrowana, ma konkretny cel.

Znów kamień w ogrodzie dziewcząt: wiele z nich jest gotowych komunikować się wirtualnie, ale nie jest gotowych na prawdziwe spotkania. Nie można się spotkać z powodu dzieci, teraz sezon letni też się raz zaczął. Nawiasem mówiąc, dziewczyny narzekają, że mężczyźni mają to samo. Są to więc wzajemne roszczenia: na co się rejestrujesz, jeśli nie jesteś gotowy na prawdziwe spotkanie? Korespondencja nie sprawia wrażenia osoby. A zdjęcie kłamie: zdarza się, że osoba po prostu nie wie, jak robić zdjęcia i wygląda znacznie lepiej na żywo. I dzieje się na odwrót - opublikują najlepsze zdjęcia pięć lat temu. Kiedy idę na spotkanie, jestem na to gotowy.

Mowa wiele znaczy, jak dana osoba się komunikuje, jakie zainteresowania. Zdarza się, że nie ma zainteresowań, po prostu leżeć na kanapie i oglądać telewizję.


Kiedy czoło natychmiast wymagania - to odpychające. Taniec powinien być nie atakiem

Pierwsze spotkania od trzech lat trwały co najmniej dwadzieścia, dla mnie to dużo. Czasami była to data zdrowia. Często na początku lubił osobę, ale po dwóch lub trzech spotkaniach stracili zainteresowanie sobą. Maksymalny związek wynosi trzy miesiące. Zwykle odpychające nadmierną asertywnością, nie lubię ludzi, którzy się miażdżą, którzy mają tylko własne opinie i nic innego nie pasuje.

Kiedy była dziewczyna, to dobrze, że nie dotarłam na spotkanie, ona natychmiast powiedziała: „Poznałem tylko, aby się pobrać, konieczne jest mieszkanie, zawsze samochód”. Były też inne warunki. Ma już jasne pragnienia i wizję życia rodzinnego. Kiedy mówią tak na czole, natychmiast żąda, odpycha. Sprytna kobieta nie będzie o tym mówić, to powinien być taniec, a nie atak.

Dlaczego trzy lata poszukiwań i bezskutecznie - nie wiem, mój mózg programowania eksploduje i nie rozumie. Teraz próbuję szukać znajomych w firmach; są już opcje, na które można uważnie przyjrzeć się. Jest wielu dobrych ludzi i nie jestem już tak kategoryczny.

Tatyana Postnikova

32 lata, przewodnik i dziennikarz

Byłem oficjalnie rozwiedziony od ponad roku, a nieoficjalnie - prawie dwa. Mój były mąż nie rozstał się z naszymi wrogami, mamy dziecko, a gospodarka trochę się przecina. I mamy dobre przyjaźnie. Jestem małżeństwem od dziesięciu lat i mogę powiedzieć, że wolność w wieku dwudziestu lat i wolność w wieku trzydziestu lat to zupełnie inne rzeczy. W wieku trzydziestu lat bardziej ją lubię. Ale zdecydowanie nie chcę dalej żyć sama. Na przykład czasami myślę, że chcę mieszkać w wiejskim domu, ale jeden - na pewno nie.

Nie mogę powiedzieć, że konkretnie szukam kogoś. Na przykład na mojej stronie „Vkontakte” nigdy nie umieszczę statusu „w aktywnym wyszukiwaniu”. Zdecydowanie nie wierzę w randki online. Zainstalowałem Tindera dwa razy. Po raz pierwszy podczas rejestracji wskazałem, że mam córkę, że jestem przewodnikiem, a większość mężczyzn, najczęściej cudzoziemców, zapukała i pytała o lód na jeziorze Bajkał lub jak się gdzieś dostać. Ale były nieprzyzwoite oferty i po kilku takich przypadkach usunąłem aplikację. Po pewnym czasie zainstalowałem ponownie, ale nie zacząłem pisać o dziecku, żadnych szczegółów o sobie. Uświadomiłem sobie, że jest to dla mnie bardzo osobisty temat, szczegóły mojego życia, których nie chcę przedstawiać nieznajomym. W rezultacie na Tinderze i randkach online byłem całkowicie rozczarowany.

Teraz rozumiem, że w moim życiu ciągle pojawiają się nowi znajomi, pojawiają się interesujący ludzie. Więc prawdopodobnie poczekam.

Obejrzyj wideo: Art Attack - Potwornie potworna szafka. Oglądaj w Disney Junior! (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ludzie w mieście, Następny Artykuł

Festiwal SKIF, koncert Motorama i otwarcie Kuznya House w New Holland
Weekend

Festiwal SKIF, koncert Motorama i otwarcie Kuznya House w New Holland

Wystawa Abstrakty radzieckiego hałasu Wystawa-prezentacja interdyscyplinarnego projektu austriackiego artysty i kuratora Aleksandra Felcha, który od dawna mieszka w Petersburgu i gromadzi swego rodzaju archiwum radzieckich artefaktów, takich jak taśmy analogowe wyprodukowane pod koniec lat 80., losowe fotografie, nagrania dźwiękowe hałasu miejskiego, a także dokumentację wideo własnych akcji i występów.
Czytaj Więcej