Skrzynie

Business Geek: Najszczęśliwsi programiści, wypowiedzi Bransona i sztuczka Tinkoffa

CareerBliss: tam, gdzie pracują najszczęśliwsi pracownicy IT

 

Firma CareerBliss opracowała listę „najszczęśliwszych” amerykańskich firm informatycznych, w których pracują najbardziej zadowoleni pracownicy. Firmy zostały ocenione według kilku parametrów, w tym kultury korporacyjnej, możliwości rozwoju zawodowego i postawy władz. Na pierwszym miejscu była kalifornijska firma programistyczna Intuit, na drugim - Texas Instruments, na trzecim - Avaya, specjalizująca się w telekomunikacji. Znany z dążenia do stworzenia najbardziej komfortowego środowiska dla pracowników Google, był dopiero na czwartym miejscu.

Mashable: 39 niezapomnianych wydarzeń w historii IT

 

Mashable opracował listę wydarzeń, które warto zapisać w historii IT. Należą do nich sprzedaż serwisu Instagram na Facebooku za prawie miliard, sukces Angry Birds, zakup YouTube przez Google, stworzenie Twittera, miliard chekinów na Foursquare i inne mniej lub bardziej znaczące historie.

Businessweek: Jak ożywić chwałę najstarszego amerykańskiego motocykla marki

 

Dwa lata temu Polaris Industries kupił najstarszego amerykańskiego producenta motocykli, Indian Motorcycle. Od tego czasu stara się, aby marka była tak popularna jak Harley-Davidson. Początkowo stawka była oparta na bogatej historii marki, jako producent klasycznych motocykli. Ale w grudniu ogłoszono nową linię motocykli terenowych. Chociaż udział firmy w rynku wynosi tylko 5%, eksperyment może przywrócić jej dawną świetność.

Langley Steinert: Jak zatrudnić najlepszych
z najlepszych

 

Założyciel CarGurus.com i były dyrektor TripAdvisor Langley Steinert specjalnie dla Inc. opracował listę wskazówek, jak zmienić pracowników w zespół marzeń. W szczególności zaleca rozwijanie talentów w firmie, nie obniżanie kwalifikacji pracowników nawet w okresie szybkiego wzrostu, a także zadawanie sobie pytania, czy chciałbyś pić piwo z tym kandydatem.

Richard Branson: Inspirujące cytaty dla biznesu

 

Edition Inc. publikuje słynne powiedzenia Sir Richarda Bransona i opowiada o najbardziej uderzających odcinkach jego biografii. Na przykład wierzy, że możesz założyć firmę za niewielkie pieniądze, że możesz uważać się za Dawida, walczącego z Goliatem, jeśli twoja sprawa jest słuszna, i że jeśli nie śnisz, nie możesz nic osiągnąć.

VentureBeat: Nowy Disney z AppStore

 

VentureBeat mówi o starcie MinoMonsters, który uruchamia gry na smartfony. Jego gra, stworzona na wzór Pokemona, zajmuje 75 miejsce w AppStore. Założycielem firmy jest 21-letni Josh Buckley. Rozpoczął działalność w wieku 18 lat, stając się jednym z najmłodszych programistów. W 2011 roku przyciągnął inwestycję w wysokości 2 milionów z puli inwestorów, w tym Andressen Horowitz. Jak pisze gazeta, ma wszelkie szanse, by zostać Disneyem nowego czasu.

Oleg Tinkov: Linia lotnicza była tylko kartą kredytową

 

Tinkov, który opisał Moskwę i Internet reklamą tajemniczego projektu Tinkoff Airlines, w czwartek rozczarował wielu, nie przedstawiając linii lotniczej, a jedynie nową kartę kredytową ze swojego banku z możliwością oszczędzania mil i zrekompensowania kosztów biletów różnych linii lotniczych. Jak się okazało, tylko ci, którzy nie mają innych kart kredytowych banku TKS, mogą otrzymać kartę. „Zabiłem 15 minut w kwestionariuszu - a potem odmówiłem. Jako dyrektor nie rozumiem tego. My, rozpoczynając każdą akcję, zawsze myślimy o istniejących klientach” - skarżył się dyrektor Facebooka firmy Chistaya Voda Alexander Dolgov. W odpowiedzi na komentarze rozdrażnionych klientów Tinkov napisał do Artema Ishonina, szefa back office, który wspiera także klientów mediów społecznościowych: „Artem, daj im wszystkie karty - niech się radują i zrozumieją, że tylko góry są chłodniejsze niż TKS)”.

Obejrzyj wideo: Nosotros somos Business Geek (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku
Biznesmenów

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku

„Twoja półka” to przestrzeń, która łączy ręcznie robioną galerię, sklep z antykami i pchli targ: to słowo nie jest nieśmiałe, przechodząc do szyldu i wspierając najlepsze tradycje europejskich pchli targ. Właściciel sieci Irkuck Nikita Chibiskov powiedział Life wokół, skąd pochodzą towary i klienci, dlaczego taka przestrzeń nie jest możliwa w Internecie i co kupuje większość mężczyzn i turystów.
Czytaj Więcej
Jak Busfor zmienia rynek autobusów
Biznesmenów

Jak Busfor zmienia rynek autobusów

„100 rubli za bilet autobusowy Busfor między Petersburgiem a Moskwą” - wygląda na to, że wszyscy napisali o tym wiadomości (i nie byliśmy wyjątkiem). Chociaż wszystko oczywiście nie jest do końca prawdą: tak, koszt to naprawdę 100 rubli, ale są tylko cztery bilety na każdy autobus. I sztuczki na tym się nie kończą: kampania rozpoczyna się w wyznaczonym czasie (albo o 10:00, a potem o 21:30), bilety są sprzedawane jeden po drugim i trzeba za nie zapłacić w 15 minut.
Czytaj Więcej
Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego
Biznesmenów

Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego

Pozostawienie bez zakupu w sklepie internetowym Lamoda nie jest takie proste. Rzecz na stronie, którą odwiedził potencjalny nabywca, wyprzedzi go w reklamach w przeglądarce i biuletynach ze zniżkami. Kilka wiadomości e-mail z różnymi promocjami, osobistymi ofertami i kodami promocyjnymi może pochodzić z Lamody dziennie, a oglądany produkt pojawia się na stronach e-mail, na Facebooku i Instagramie.
Czytaj Więcej