Skrzynie

Dan Kennedy „Tight Time Management”

Każdego tygodnia H&F czyta jedną książkę biznesową i wybiera z niej najciekawsze punkty. Tym razem czytamy zabawną książkę Dana Kennedy'ego, przedsiębiorcy i guru zarządzania czasem, o tym, jakie dręczące nas wampiry dręczą nas codziennie. H&F zidentyfikował osiem z tych potworów i powiedział, jak sobie z nimi poradzić.

 

Dan Kennedy

Seryjny przedsiębiorca, autor 13 książek biznesowych, wysoko płatny konsultant marketingu bezpośredniego

Vampire Eat Minute

Być może najbardziej podstępnym z wampirów jest Pan. Minuta. Ten rodzaj wampirów jest szczególnie trudny do odparcia. Po pierwsze, wydaje się, że „jedno małe pytanie” jest o wiele łatwiejsze do szybkiego rozwiązania i nie odkładania. Po drugie, wydaje się, że odmowa jest nieuprzejmą niegrzecznością. Ale prawda jest taka, że ​​ta postać nie zasługuje na uprzejme traktowanie. To pokazuje, że twój czas jest mniej cenny, że zawsze możesz zostać oderwany, ponieważ twoje zajęcia nie są ważne. Więc śmiało, bez litości włóż kołek osiki do jego serca: „Jestem teraz zajęty. Spotkajmy się o czwartej, będę miał 15 minut, omówimy wszystkie sprawy naraz”. To go dezorientuje. Zamarznie jak jeleń w reflektorach. I przyzwyczai go do zamówienia. Oczywiście nie od razu. Ale jeśli za każdym razem, gdy złapiesz swój kołek i wbijesz go w jego klatkę piersiową, w końcu do niego dotrze.

Bzdury wampirów

Kolejnym frajerem jest pan Nonsense. Nie wie, jak i nie chce odróżniać tego, co ważne od drobiazgów, od tego, co duże, od tego, co małe. Jego talent polega na myleniu osoby i zmuszaniu do odkładania ściśle ustalonej listy rzeczy do zrobienia ze względu na jego sprawy, które nie są warte cholerstwa. Najlepszym sposobem, aby sobie z tym poradzić, jest nałożenie ogromnego srebrnego krzyża na szyję i zrzucenie go ze ściany zamku. Ale jeśli nie jest to możliwe, możesz po prostu przerwać przerwanie słowami: „Mam dziś bardzo kłopotliwy dzień, więc mogę być rozproszony tylko sprawami o znaczeniu dziewięciu i dziesięciu. Cała reszta czeka do jutra. Czy jesteś pewien, że twoje pytanie wynosi 9 lub 10 punktów w dziesięciostopniowej skali? ” Wampir będzie obrażony. I miło Szansa, że ​​znów się do ciebie zbliży ze swoimi bzdurami, wynosi mniej niż 50%. Po prostu idzie i znajduje kolejną szyję.

Drzwi wampirów otwarte

Kiedyś czytałem o reżyserze, który otworzył drzwi swojego biura i zawiesił je pod sufitem w holu, aby zademonstrować swoje zaangażowanie w politykę otwartych drzwi. Przepraszam za tego faceta. Jak teatralnie, jak niesamowicie głupio! U zarania biznesu też to zrobiłem. Przez cały dzień odwiedzała mnie niekończąca się seria chronowampirów. Oni ssali, ssali i ssali. Wieczorem moja szyja wyglądała jak poduszka na szpilki. Byłem bielszy niż papier, prawie przezroczysty. Szkliste oczy. Słaby oddech Mówię wam, po prostu poszli w formacji i radośnie wyssali ode mnie soki. Bezwzględna prawda jest taka, że ​​będą wysysać od ciebie tyle krwi, na ile pozwolisz. Jeśli do końca dnia nie masz już siły - to tylko twoja wina. Teraz moją taktyką jest banalna niedostępność. Wcześniej ludzie ciągle przychodzili do mnie z pytaniami, które - wiem - doskonale rozwiązaliby bez mojej pomocy. Oznacza to, że moja obecność i swobodny dostęp do mnie zmniejszyły zarówno moją, jak i ich produktywność. Właściwe podejście wcale nie pokazuje. Teraz pracuję z domu w Ohio, a nawet moja asystentka siedzi w głównym biurze w Phoenix, aby na pewno się nie stopiła. Jeśli nadal jestem w biurze, wyglądam bardzo zajęty, aby nie molestować.

Telefon wampirów

Ludzie zostali nauczeni odbierać, kiedy dzwoni telefon, i myślą, że powinieneś zrobić to samo. W domu, w czasie osobistym, wyskakują z wanny w mydle, odrywają się od stołu, a nawet coitus interruptus, aby odebrać połączenie. To niesamowite, jak większość z nas jest terroryzowana wynalazkiem pana Bella. Pozwólcie, że dam wam małą filozofię: ani prawo, ani moralność i nic innego nie zobowiązuje was do odebrania telefonu, jeśli nie chcecie. Jeśli odbierzesz wszystkie połączenia przychodzące, oznacza to, że nieustannie przerywasz pracę nad zadaniem o znanym dla Ciebie znaczeniu na rzecz pytania lub osoby o nieznanym znaczeniu. Dajesz kontrolę nad swoim czasem nieznanemu. Osobiście pamiętam kilka połączeń, które zaszkodziłyby opóźnieniu w odbiorze jednego lub dwóch dni. Czasami denerwuje kogoś - cóż, to ich ból głowy, a nie mój - ale jeszcze nie zauważyłem, że zwlekanie z odpowiedzią kiedyś kosztowało mnie pieniądze. Ani centa. I kilka słów dla biznesmenów, sprzedawców i moich biednych, napędzanych, paranoicznych kolegów, którzy szczerze wierzą, że muszą natychmiast odpowiedzieć każdemu klientowi i potencjalnemu klientowi w każdej chwili, aby, na Boże, nie wybierać następnego numeru. Jeśli jesteś tak łatwy do wymiany, jeśli jesteś tak przyziemnym i niczym niezwykłym produktem, twoje problemy są znacznie, znacznie poważniejsze niż te, które można rozwiązać, rozmawiając przez telefon w toalecie.

Punktualność wampirów

Przez 25 lat, które obserwowałem, każdy z moich kręgu znajomych, którzy odnoszą naprawdę sukcesy, przestrzega jednej zasady. Bądź punktualny. Zawsze za każdym razem bądź tam, gdzie powinieneś, dokładnie na czas, zgodnie z ustaleniami, bez wyjątków i wymówek. Moim zdaniem osoba, która nie jest w stanie przybyć na umówiony czas, wypełnić zaplanowanych obowiązków lub przestrzegać harmonogramu, nie powinna wierzyć w inne sprawy. Ludzka nieuczciwość może objawiać się na wiele sposobów, ale brak punktualności jest niewątpliwie jednym z symptomów. Moim zdaniem wskazuje to, że najbardziej wścibski kłamca ze wszystkich prezydentów USA, których znałem - Bill Clinton - słynął z życia zgodnie z „czasem Clintona”, to znaczy, że zawsze się spóźnia, jeśli nie o dwie godziny, to o co najmniej 20 minut Nie punktualnym ludziom nie można ufać. Nie jestem jedyną osobą, która widziała związek między punktualnością a przyzwoitością. Nie jestem taka mądra. Wszyscy mądrzy, wpływowi i odnoszący sukcesy ludzie już to wiedzą i potajemnie wykorzystują to, aby zdecydować, od kogo kupią, z kim będą prowadzić interesy, komu pomóc. Jeśli uważasz, że ludzie sukcesu nie mają własnego systemu szybkiego oceniania ludzi, to jesteś bardzo naiwny. Nie mają takiego systemu, większość z nich próbuje opracować „kryterium natychmiastowej awarii”, aby nie tracić czasu na ocenę potencjalnych partnerów i klientów. Na koniec zacytuję mojego mentora: „Są tylko dwa dobre powody, aby się spóźnić. Po pierwsze: nie żyjesz. Po drugie: chcesz umrzeć”.

Tłum Wampirów

Jeśli nie możesz znaleźć idola do naśladowania, po prostu obserwuj wszystkich wokół i żyj inaczej. Zobacz, jak się zachowują i działaj na odwrót. Ta rada jest świetna dla biznesmenów i sprzedawców, a także niezbędna dla dzieci dorastających w getcie i dla nowo wybranych polityków. Patrząc wstecz na tych, których nazywam „mierną większością”, zobaczysz, że wszystkich tych ludzi łączy brak dyscypliny wewnętrznej. Aby zaoszczędzić czas, trzymaj się z dala od stada. Na przykład staraj się nie chodzić do banków w piątki, zwłaszcza po jedenastej, zwłaszcza jeśli jest to pierwszy lub piętnasty dzień miesiąca. Nie kupuj w supermarketach w piątek i przed świętami. W Phoenix, gdzie mieszkałem przez 24 lata, dotarłem z domu do biura w 10 minut, jeśli wymeldowałem się po dziewiątej rano, ale kiedy wyszedłem między 7:30 a 8:30, szedłem przez pół godziny. Podczas podróży staram się nie opuszczać hotelu między godziną 8 a 9 rano i nie zameldować się w hotelu między godziną 4 a 6 wieczorem, ponieważ w tych godzinach wszyscy są eksmitowani i osiedlani. Zauważaj takie sytuacje i organizuj swoje życie w taki sposób, aby od nich odejść: zaoszczędzisz dużo czasu i nerwów.

Wampir Bezcelowość

Jedna żona błagała męża, entuzjastycznego myśliwego, aby zabrał ją na coroczne polowanie na jelenie, aby w końcu zrozumiała, o czym ciągle mówił. Z dala od grzechu umieścił ją pod wzgórzem, karając go na widok jelenia, aby zasygnalizował strzał w powietrze, i poszedł przez las do strumienia, w którym naprawdę można spotkać jelenia. Około dziesięć minut później słyszy kilka strzałów jeden po drugim, pędzi z powrotem na wzgórze i widzi, że jego żona trzyma w locie jakiegoś faceta, który stoi obok martwego konia i mówi: „OK, pani, to jest twój jeleń. Ale daj mi przynajmniej podnieś siodło. ” Co ja robię Jeśli nie widziałeś osobistej skuteczności w swoich oczach, jak to osiągniesz? Dla mnie efektywność to celowe wykorzystanie twojego czasu i talentu w sposób, który przybliża cię do twoich znaczących celów. Pamiętaj, że ta definicja oznacza, że ​​masz znaczące cele. Nie znam ani jednej udanej osoby, która nie miałaby swoich celów i która nie mierzyłaby - o ile to możliwe każdego dnia - tego, jak blisko był z nimi. Efektywność nie istnieje bez pomiaru, więc zadawaj sobie pytanie: „Czy uda mi się zbliżyć do celu w jakiejkolwiek mierzalnej odległości od tego, co robię w tej chwili?”

Wampir Whiner

Dla wielu wiarygodne uzasadnienie jest lepsze niż jakikolwiek sukces, ponieważ sukces nigdy nie jest wieczny. W każdym razie musisz udowodnić, że nadal jesteś tym samym człowiekiem, co wczoraj. Ale kiedy masz godną wymówkę, dlaczego nic nie osiągnąłeś, można to powiedzieć na zawsze. Co więcej, gdy istnieje wymówka, dlaczego nie napisałeś książki, nie nakręciłeś filmu itp., Wyjaśnia, dlaczego nie napisałeś świetnej książki i nie zrobiłeś świetnego filmu. I nie ma się co dziwić, że dla dobrego uzasadnienia ludzie są często gotowi cierpieć więcej i pracować ciężej niż na pomyślne zakończenie działalności gospodarczej.

Książka wydana przez wydawcę Alpina

Obejrzyj wideo: GKIC Presents Renegade Millionaire TV's - Time Management for Entrepreneurs (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky
Weekend

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky

Koncerty Na zdjęciu: „Chleb” Posh Isolation / Ascetic House / Janushoved gablota Potrójna prezentacja kultowych duńskich marek - Posh Isolation, Ascetic House i Janushoved - odbędzie się jako duża impreza. Gwiazdy wieczoru Lust For Youth wystąpią w zaktualizowanym składzie: miejsce Loke Rabek, który zagra w chorwackim Amorze, zajął Soho Rezanejad.
Czytaj Więcej
Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń
Weekend

Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń

PIĄTEK 24 października Pochmurny dzień: −3 Noc: −7 SOBOTA 25 października Pochmurny dzień: −2 Noc: −5 NIEDZIELA 26 października Pochmurno z polanami Dzień: 0 Noc: −5 24 października, piątek 19:30 Pokaz filmu „Sergey Kuryokhin” B W ramach nowego projektu wystawienniczego „Performance in Russia: Cartography of History” w „Garażu” zaplanowano program edukacyjny na temat wpływu performance na sztukę rosyjską.
Czytaj Więcej
Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio
Weekend

Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio

Wystawa „Historia niepisanego malarstwa” Kiedy: 7 maja - 24 lipca Gdzie: Foyer of the Hermitage Theatre (32 Palace Embankment) Koszt: 400 rubli W 1946 r. Rosyjski awangardowy artysta Vladimir Sterligov rozpoczął prace nad obrazem o odbudowie Ermitażu po wojnie. Ale nie dokończył go: dwa lata później rozpoczęła się „sprawa Leningradzka”, sytuacja polityczna stała się napięta, a wyczyn mieszkańców Leningradu uznano za ideologicznie zły.
Czytaj Więcej