Skrzynie

Annette Simmons „Opowiadanie”

Każdego tygodnia H&F czyta jedną książkę biznesową i wybiera z niej interesujące fragmenty. Tym razem czytamy książkę amerykańskiego przedsiębiorcy i profesjonalnej gawędziarzy Annette Simmons o tym, dlaczego historie rządzą światem i sercami ludzi. Według Annette sztuka opowiadania dobrych historii jest najłatwiejszym i najprzyjemniejszym sposobem na odniesienie sukcesu, zarówno w życiu codziennym, jak i biznesowym.

 

Annette Simmons

Profesjonalny gawędziarz, konsultant ds. Komunikacji. Właściciel firmy konsultingowej Group Process Consulting

Hipnotyczne efekty opowieści

To, co Kafka powiedział o dobrych książkach, można przypisać dobrej historii: „powinien być toporem dla zamarzniętego w nas morza”. Dobra historia zanurza słuchacza w rodzaj transu. Mówiąc frazę „Teraz chcę opowiedzieć trochę historii”, śledź, co będzie dalej. Słuchacze przyjmą wygodne pozy, oprą się na krzesłach, a niektórzy nawet otworzą usta.

Historia stawia ludzi w innym stanie. Tak, nadal nie śpią, ale przestają być wyraźnie świadomi „tu i teraz”. Zanurza ludzi w pradawnym stanie świadomości, ściśle związanym z podświadomością i wyobraźnią zmysłową. To ułatwia tobie i twojemu nawróceniu wejście do ich świata. Zahipnotyzować - przede wszystkim oznacza wprowadzenie ludzi w stan relaksu, zwiększoną wrażliwość i zdolność reagowania. Kiedy donosi się, że historia się wkrótce rozpocznie, napięcie również spada wśród słuchaczy, a wewnętrzny opór słabnie.

Sposób na budowanie zaufania

Ludzie nie potrzebują nowych informacji. Mają tego dość. Potrzebują wiary - wiary w ciebie, w twoje cele, w twój sukces. Wiara - nie fakty - przenosi góry i pokonuje wszelkie przeszkody. Jest w stanie pokonać wszystko: pieniądze, władzę, władzę, zyski polityczne i brutalną siłę. Bez względu na to, jaką formę przybierze twoja historia, czy będzie wizualna czy potwierdzona przez całe życie. Najważniejsze, że odpowiada na jedno pytanie: czy można ci ufać?

Jeśli historia jest wystarczająco dobra, sami ludzie dojdą do wniosku, że można ufać

Stwierdzenie typu „Jestem dobrym człowiekiem” (mądry, poinformowany, odnoszący sukcesy i dlatego godny twojego zaufania) może wzbudzić podejrzenia wręcz przeciwnie. Ludzie muszą dojść do takiego wniosku. Jeśli historia jest wystarczająco dobra, ludzie dojdą do wniosku z własnej woli. że można zaufać tobie i twoim słowom.

Tematy do opowiadania

Znam sześć rodzajów historii, które pomogą ci osiągnąć wpływ:

1. Historie opowiadające, kim jestem.

2. Historie wyjaśniające, dlaczego tu jestem.

3. Historie o twojej „wizji”.

4. Historie pouczające.

5. Historie przedstawiające wartości w akcji.

6. Historie mówiące: „Wiem, co myślisz”.

Typowe postacie z historii

Istnieje bardzo ograniczony zestaw archetypowych postaci. Oto niektóre z nich: bohater, czarodziej, mędrzec, król, heretyk, męczennik i wędrowiec. Oczywiście żadna z tych ról nie może wyjaśnić konkretnej sytuacji, jednak historie tych postaci są przydatne do identyfikowania wzorców zachowań.

Możliwe przeszkody

Zanim ludzie pozwolą się wywierać na nich wpływ, będą chcieli dowiedzieć się, kim jesteś i po co tu jesteś. Jeśli nie powiesz, ludzie zrobią to za ciebie, a ich opinia prawie na pewno nie będzie na twoją korzyść. Taka jest natura ludzka: ludzie są pewni, że ten, kto szuka wpływu, oczekuje korzyści dla siebie na swój koszt.

Podczas komunikacji poświęcamy zbyt dużo wysiłku na dostęp do racjonalnej połowy mózgu, zapominając o połowie emocjonalnej. I żyje zgodnie z zasadą „bezpieczny Bóg chroni” i nigdy nie traci czujności. Ewolucja sprzyja rozważnej neurotyce. Położyła nas naturalną ostrożność. Jeśli próba wywierania wpływu na ludzi kończy się niepowodzeniem, dzieje się to często, ponieważ ludzie przepuszczają twoje słowa przez filtr swoich negatywnych podejrzeń dotyczących twoich intencji. Podejrzenia są negatywne tylko dlatego, że nie zawracałeś sobie głowy opowiadaniem o twoich dobrych intencjach.

Zrozumieć ludzi

Ludziom się to podoba, kiedy czytasz w ich myślach. Jeśli jesteś dobrze przygotowany do rozmowy z tymi, na których chcesz wpłynąć, łatwo będzie ci przewidzieć, jakie mogą mieć obiekcje. Po przedstawieniu tych argumentów rozbroisz rozmówców i przekonasz ich. Będą wdzięczni, że uwolniliście ich od potrzeby argumentowania, że ​​nie poświęciliście czasu i wysiłku i próbowaliście spojrzeć na rzeczy ich oczami.

Historie takie jak „Wiem, co myślisz” to świetny sposób na rozwianie obaw. Niedawno byłem na przemówieniu jednej osoby, która zaczęła swoje przemówienie słowami „Jestem statystykiem, a następna godzina będzie najbardziej nudna w twoim życiu”. Wszyscy lubili ten żart, ponieważ rozumiał, co o nim myślimy i rozwiał nasze obawy.

Własne doświadczenie

Szukaj wzorców do opowiadania historii: różnorodnych tematów, które ujawniają cię jako osobę; Opowieści o chwilach duchowej poprawy, udowadniające, że jesteś na dobrej drodze; powtarzające się przypadki awarii zachęcające do wyszukiwania opowieści o tym, dlaczego tu jesteś.

Opowiedz nam o swoich słabych cechach, pamiętaj, dlaczego płakałeś po raz ostatni

Ucz się z krytycznych sytuacji, w których byłeś. Pamiętajcie chwile, kiedy cieszyliście się, że byliście posłuszni rodzicom. Spójrz wstecz i pomyśl, co zrobiłbyś teraz inaczej. Szukaj słabych punktów: opowiedz nam o swoich słabościach, pamiętaj, kiedy i dlaczego płakałeś po raz ostatni, pamiętaj, kiedy byłeś tak szczęśliwy po raz ostatni, że byłeś gotowy do tańca, moment, w którym chciałeś ukryć się pod stołem przed wstydem, dotykając rodzinne historie tych, których szczerze kochałeś.

Historia wizji

Jedna osoba przyszła na plac budowy, gdzie pracowały trzy. Zapytał jednego z nich: „Co robisz?” Odpowiedział: „Kładę cegły”. Zapytał drugi: „Co robisz?” Odpowiedział: „Buduję ścianę”. Mężczyzna zbliżył się do trzeciego budowniczego, który podczas pracy nucił melodię i zadał to samo pytanie. Budowniczy zszedł z muru i odpowiedział: „Buduję świątynię”. Jeśli chcesz wpływać na innych i prowadzić ich, musisz opowiedzieć im historię wizji.

Obejrzyj wideo: Annettte Simmons - How to engage with stories: The mastery of storytelling with impact (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

6 niezwykłych Olivier
Przepisy szefa kuchni

6 niezwykłych Olivier

Ani jeden świąteczny stół nie jest kompletny bez głównej sałatki świątecznej Olivier. Zebraliśmy wybór sześciu niezwykłych przepisów na tradycyjną sałatkę, aby nieco urozmaicić klasyczne danie. Olivier z krabem i czerwonym kawiorem szefa kuchni restauracji Food Embassy Składniki: Kiszony ogórek - 20 g Świeży ogórek - 20 g Jajko kurze - ½ szt.
Czytaj Więcej
Makaron warzywny
Przepisy szefa kuchni

Makaron warzywny

Siergiej Besedin, szef kuchni kawiarni i sklepu Gorod-Sad, urodził się 20 czerwca 1986 r. W mieście Dmitrow w obwodzie moskiewskim. Unlearned w Dmitrov College z dyplomem z mechaniki samochodowej. Ponadto w 2004 roku ukończył kursy w Moskiewskim Kolegium Biznesu z dyplomem kulinarnej czwartej klasy, ale ostatecznie przeniósł się do Moskwy sześć lat temu.
Czytaj Więcej
W okolicy Burger Life
Przepisy szefa kuchni

W okolicy Burger Life

W ubiegłym tygodniu w restauracjach Burger Heroes pojawiło się nasze charakterystyczne życie wokół burgera, którego możesz spróbować do 6 grudnia. Mówimy ci, jak gotować w domu. Burger Life around Burger Heroes przepis szefa kuchni Piotr Rabchevsky Nadzienie grzybowe Składniki Gotowane borowiki - 700 g Rafinowana czerwona cebula - 200 g Olej roślinny - 50 g Śmietanka 22% zawartości tłuszczu - 300 g Świeży rafinowany czosnek - 4 g Sól - 3 g Czarna mielona pieprz - 1 g Przygotowanie Grzyby Porcini oczyścić z piasku, spłukać i gotować w osolonej wodzie przez 30-40 minut, usuwając pianę.
Czytaj Więcej
 Trzy przepisy na chude owsianki
Przepisy szefa kuchni

Trzy przepisy na chude owsianki

Najczęściej przyzwyczajamy się do jedzenia owsianki rano, ale w rzeczywistości może to być pełne i ciekawe danie główne na lunch i kolację. Poprosiliśmy szefów kuchni moskiewskich restauracji o podzielenie się z nami przepisami na różne chude kaszki, z którymi możesz zacząć eksperymentować ze zbożami. Owsianka z soczewicą z warzywami na parze szefa kuchni restauracji Ruski Alexander Volkov-Miedwiediew Składniki na 4 porcje: Soczewica sucha - 250 g Marchew - 70 g Cebula - 70 g Łodyga selera - 70 g Suszone pomidory - 100 g Rukola - 10 g Śmietana: Korzeń selera - 50 g Ziemniaki - 50 g Cebula - 50 g Marchewka - 50 g Bulion warzywny - 100 g Sposób przygotowania: Soczewica jest prawie gotowana do zagotowania w bulionie warzywnym.
Czytaj Więcej