Ludzie w mieście

Komuniści, pielgrzymi i kreatywni buntownicy: Mieszkańcy Jekaterynburga w okolicach Life

W 2018 roku Life wokół Jekaterynburga nadal rozmawiało o tym, jak żyją Urale, zjednoczeni jednym pomysłem - od poglądów politycznych i wiary po zmianę nazwiska i specjalnych praktyk. Przywołujemy najlepsze materiały w naszej kolumnie „Ludzie w mieście”.

Mieszkańcy Jekaterynburga, którzy zmienili nazwę

Nawet Dale Carnegie twierdził, że dla osoby dźwięk jego imienia jest najsłodszym i najważniejszym dźwiękiem ludzkiej mowy. Ale co jeśli kombinacje liter zapisane w paszporcie nie lubią, wydają się być obcymi lub przeszkadzają w życiu? Życie w Jekaterynburgu rozmawiało z ludźmi, którzy świadomie zmienili swoje imię, nazwisko lub drugie imię, i dowiedzieli się, co zmieniło się w ich życiu wraz z danymi paszportowymi.

Czytaj

Ural ludzie na vipassana

Zgodnie z programem nauczyciele Goenki uważają Vipassanę za najbardziej rygorystyczną: jej uczestnicy nie powinni rozmawiać przez dziesięć dni, dotykać innych, patrzeć im w oczy; można tylko obserwować siebie i medytować. W pobliżu Jekaterynburga znajduje się jedno z trzech centrów Vipassana w Rosji. Życie wokół rozmawiało z ludźmi z Jekaterynburga, którzy przeszli jedno lub więcej odosobnień na temat tego, co dzieje się z mózgiem podczas vipassany i dlaczego od czasu do czasu kurs jest tak samo ważny jak wzięcie prysznica wieczorem.

Czytaj

Pielgrzymi z „Dni Królewskich”

Latem 2018 roku w Jekaterynburgu odbył się festiwal prawosławny poświęcony setnej rocznicy strzelania do ostatniego rosyjskiego cesarza Mikołaja II. Specjalnie dla wierzących zablokowali część ulic i zamienili park za kinem i teatrem koncertowym Cosmos w centrum Jekaterynburga w obóz namiotowy na 3000 miejsc. Życie wokół rozmawiało z pielgrzymami i dowiedziało się, jak przybyli do Boga, co daje im udział w procesjach religijnych i kto będzie królem w rosyjskiej monarchii prawosławnej.

Czytaj

Twórczy buntownicy

Czasami robienie czegoś przeciwnego jest najlepszym sposobem na odniesienie sukcesu. Życie wokół Jekaterynburga rozmawiało z sześcioma mieszkańcami miasta, którzy myślą i wyglądają niekonwencjonalnie. Artysta uliczny, kamerzysta, reżyser, projektant odzieży, dyrektor agencji modelek i twórca projektu medialnego opowiadają o tym, jak często mają do czynienia z nieporozumieniami, co ich inspiruje każdego dnia i czy można zbudować własny wizerunek, zaczynając od butów.

Czytaj

Młodzi komuniści

Pod koniec października All-Union Leninist Communist Youth League (Komsomol) obchodził setną rocznicę istnienia. W listopadzie komuniści świętowali 101. rocznicę rewolucji październikowej. Życie wokół Jekaterynburga rozmawiało z pięcioma młodymi komunistami, członkami Komsomola i partią w wieku od 15 do 23 lat, o tym, z czym nie są zadowoleni we współczesnej Rosji i dlaczego, ich zdaniem, lotnisko miejskie zasługuje na imię Józefa Stalina.

Czytaj

Kibice

Jekaterynburg jest jednym z jedenastu rosyjskich miast, które były gospodarzem Mistrzostw Świata FIFA 2018. W czerwcu fani z Egiptu i Urugwaju, Francji i Peru, Japonii i Senegalu, Meksyku i Szwecji przybyli do stolicy Uralu. W przeddzień Mistrzostw Life Life rozmawiało z fanami rosyjskich klubów piłkarskich - dlaczego uczestniczyć we wszystkich meczach piłkarskich, jak zaprzyjaźnić się z fanami innych drużyn i jak zakorzenić się w najsłabszym klubie bez względu na wszystko.

Czytaj

Pracujący emeryci w Jekaterynburgu

W 2018 r.Rosja przyjęła ustawę o podniesieniu wieku emerytalnego do 65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet. Projekt został ogłoszony w dniach Mistrzostw Świata, wchodzi w życie 1 stycznia 2019 r., Ale sam wzrost będzie płynny i przejdzie przez kilka etapów do 2028 r. W życiu w Jekaterynburgu znalazło się czterech pracujących emerytów w wieku od 62 do 80 lat i dowiedzieli się od nich, dlaczego nadal pracują, co myślą o swojej emeryturze i jaki mają wpływ na podniesienie wieku emerytalnego w Rosji.

Czytaj

Wersja Życie wokół Jekaterynburga

Według teorii Marshalla McLuhana świat staje się globalną wioską. W Moskwie, Nowym Jorku lub Berlinie ludzie są zjednoczeni na poziomie idei i znaczeń, a nie na podstawie geograficznej. Życie w dużej wiosce w Jekaterynburgu od dwóch lat jednoczy ludzi o bliskich umysłach, opowiadających historie o obywatelach i ich projektach, ich wartościach i marzeniach. W specjalnym numerze kolumny „Ludzie w mieście” pokazaliśmy, kto pisze, edytuje, fotografuje, pisze i pomaga w opracowaniu publikacji na Uralu.

Czytaj

Rowerzyści zimowi

Rower jest całorocznym środkiem transportu w Norwegii, Finlandii, Szwecji, Danii i Holandii. W Jekaterynburgu, gdzie praktycznie nie ma ścieżek rowerowych, a jest brudno, czasem ślisko, czasem zimno, są też rowerzyści zimowi - niektórzy nawet przy minus 30 jeżdżą do pracy, inni jeżdżą na rowerze dla zabawy. Życie wokół rozmawiało z pięcioma mieszkańcami Jekaterynburga o tym, jak ubierają się na rower w zimie, dlaczego łatwiej jest jeździć po śniegu bez hamulców i jak inni na to reagują.

Czytaj

Nowe modele Jekaterynburga

W 2018 r. W Jekaterynburgu otwarto pierwsze węzły (nie-modele - nie modele) Agencja My Generation, stworzona przez profesjonalną modelkę Julię Sharkinę. Składa się całkowicie z nie-modeli - w nim można spotkać grubych i starszych ludzi, a także mężczyzn i dziewcząt z wieloma nakłuciami i tatuażami na twarzach. Życie wokół rozmawiało z członkami agencji o tym, dlaczego ludzie z ulicy zwiększają sprzedaż nie gorzej niż profesjonalne modele.

Czytaj

Obejrzyj wideo: Катастрофические пожары в Калифорнии. Аномальная погода. Климатические изменения. Выпуск 92 (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ludzie w mieście, Następny Artykuł

Jak orientacja seksualna wpływa na twoją karierę
Praca

Jak orientacja seksualna wpływa na twoją karierę

Stopień nienawiści do homoseksualistów, osób transpłciowych i biseksualnych w Rosji idzie w górę. Są przeklęci z ekranów telewizyjnych, nie wolno im adoptować dzieci i uzyskiwać praw. Ostatnio zmartwiony Rosjanin złożył nawet pozew przeciwko Apple: umieściła na iPhonie emoji z wizerunkami rodzin osób tej samej płci, które uważał za „niebezpieczne dla umysłu nieformowanego dziecka”.
Czytaj Więcej
Co zrobić, gdy jesteś cięty
Praca

Co zrobić, gdy jesteś cięty

Coraz częściej pojawiają się informacje o redukcji pracowników. Optymalizacja personelu przeprowadzana jest w Transmashholding, AvtoVAZ, agencji prasowej TASS, CTC Media, banku VTB 24 i innych firmach. Nasi czytelnicy mówili także o skrótach. Aby dowiedzieć się o skali problemu, poszukaj pracy w witrynie Job.
Czytaj Więcej
Jak i dlaczego dorośli zdają egzamin
Praca

Jak i dlaczego dorośli zdają egzamin

Pod koniec czerwca zakończony zostanie główny etap zdawania zunifikowanego egzaminu państwowego. Zgodnie z prawem, nie tylko wczorajsze dzieci w wieku szkolnym, ale także absolwenci poprzednich lat mogą to wziąć, najważniejsze jest, aby zdążyć złożyć wniosek w regionalnym centrum przetwarzania informacji przed 1 lutego. Z reguły ci, którzy zdali egzamin jako student, który po szkole nie wstąpił na pożądany uniwersytet, przeszli przerwę szkoleniową lub wstąpili do wojska, postanowili spróbować ponownie rok później.
Czytaj Więcej
Jak zrobić karierę w IT dla dziewczynki
Praca

Jak zrobić karierę w IT dla dziewczynki

Aliya Rakimgulova wiceprezes Acronis Pracowałem i rozwijałem się w jednej firmie przez dziewięć lat. Sądząc po tym, nie ma problemu płci w IT. Pomimo tego, że Acronis to międzynarodowy biznes zatrudniający prawie 700 osób. Jeśli gdzieś mamy mniej kobiet, jest to w dziale rozwoju. Jest ich nieco więcej wśród testerów, stosunek płci w dziale pomocy technicznej wynosi około 40/60.
Czytaj Więcej