Ludzie w mieście

„Schudnij!”: Irkuccy trenerzy fitness o „przebiśniegach” i szkoleniu online

Wraz z nadejściem wiosny kluby fitness wypełniają się przebiśniegami - ludźmi, którzy chcą pilnie uporządkować swoją sylwetkę. Życie wokół rozmawiało z trenerami z Irkucka o tym, jak odnoszą się do sezonowości w fitnessie, a także o trendach w 2019 roku i szaleństwie dla zdrowego stylu życia.

Anastasia Shimokhina

Coaching - 10 lat

Wszyscy przychodzą i chcą okrągłego pięknego tyłka i płaskiego brzucha, to się nie zmienia. Przychodzi ktoś, kto potrzebuje innego „mięsa”, aby podnieść go z góry, ale w rzeczywistości takie jednostki. Są to dziewczyny, które chcą więcej masy mięśniowej, ponieważ są z natury szczupłe.

Wyniki są oczywiście uzyskiwane od dwóch miesięcy lub dłużej. Idealnie, sześć miesięcy osoba powinna się wyprowadzić, aby zobaczyć konkretnie dobry wynik. Za miesiąc lub dwa woda płynie dobrze, a następnie powoli zaczyna topić tłuszcze. Pierwsze tomy zaczynają się łatwo, najczęściej jest to woda. Nasz obrzęk jest jeszcze większym problemem niż otyłość. Zbyt wiele osób puchnie i nic z tym nie robi. Uważają, że muszą jeść mniej, chociaż muszą pić więcej i monitorować równowagę wodno-solną.

Zależność psychiczna od jedzenia jest bardzo powszechna, gdy ludzie chwytają się stresu i zachęcają do jedzenia. Lub, powiedzmy, brakuje im jasnych chwil w życiu, potrzebują serotoniny i wybierają słodycze. Aby osoba nie była uzależniona od jedzenia, powinno być więcej pozytywnych doświadczeń - na przykład chodzenie do teatru, jazda na nartach.

Zawsze mówię mojej dziewczynie, że jedzenie to paliwo. Odpowiada: „Fu, Nastya, jakie paliwo, chcę, żeby było smaczne”. Sześć razy przygotowywałam się do zawodów i jestem spokojny o jedzenie. Przed - tak, chciałem smacznego. Teraz jadłeś, bo musisz. Nie ma preferencji smakowych dla gęsiej skórki, takich jak „Och, chcę bułkę lub tabliczkę czekolady” dzięki Bogu, nie. Prowadzimy także nasze dziewczyny. Mam ludzi, którzy byli w projekcie od trzech lat i absolutnie absolutnie odnoszą się do jedzenia.


Zawsze mówię, że jedzenie jest paliwo. Znajomy odpowiada: „Fu, Nastya, cóż, jakie paliwo chcę, żeby było smaczne"


Utrata wagi jest dobra, założenie mniejszej spódnicy jest świetne, ale musisz pomyśleć o zdrowiu. Jeśli nauczysz się słuchać swojego ciała, swojego ciała, zawsze będziesz w dobrej formie.

Bardzo niewielu, ale są tacy klienci, którzy przychodzą na zajęcia zdrowotne. Są to zwykle kobiety w wieku 40 lat i starsze. Zaczynają uprawiać sport i zaczynają żyć. Przychodzą zadowoleni ludzie: zapomnieli, kiedy po raz ostatni bolała ich głowa, bolały ją plecy lub coś innego. Oczywiście nie tracą dużo na wadze, ponieważ bardzo trudno jest pracować nad odżywianiem kobiet w tym wieku.

Siła woli jest potrzebna, aby najpierw zmusić się do pójścia na zajęcia. Wtedy staje się nawykiem, a ty już pociągasz się treningiem. Ciało pyta, potrzebuje tego ładunku.

Mamy wyraźną sezonowość. Może dlatego, że mieszkamy na Syberii lub nasza mentalność odgrywa pewną rolę. Powiedziałbym, że 40% ludzi zaczyna świadomie i stale uprawiać sport, a 60% - ci, którzy z sezonu na sezon. Najczęściej ci ludzie wracają. Spaceruj przez pół roku, a następnie cofnij się: „Nastya, schudnij z powrotem do nas”. I ponownie rozpoczynamy ten proces.

Mężczyzna musi sam zdecydować, że tego potrzebuje. Nie ma czegoś takiego: przez pół roku lubiłem trenować, mam 90x60x90, to wszystko. Jeśli dana osoba ma problem z nadwagą, musi zrozumieć, że musi nad tym pracować przez całe życie.

Andrey Sukharev

Całkowite doświadczenie coachingowe - 14 lat, crossfit - 7 lat

Jestem trenerem crossfit, a ten sport nie jest dla wszystkich, nie każdy może to zrobić. To jak sekcja boksu judo. Nadchodzi funkcjonalne i kardio ładowanie. Tutaj pływają, biegają i są zaangażowani w sztangę. Trudno mówić o trendach w tym kierunku. Zmiany następują raczej w zależności od pory roku. Na przykład latem przeprowadzamy więcej treningów na świeżym powietrzu.

Do „przebiśniegów” jestem sceptyczny. Jeśli jesteś osobą „sezonową”, lepiej nie zaczynać. Wyrządzisz więcej szkody ciału niż przyniesiesz korzyści. Przez większość roku nic nie robiłeś, a potem myślisz, że coś można osiągnąć w ciągu dwóch lub trzech miesięcy. W tym czasie ciało dostosowuje się tylko.

Musisz stale angażować się, co najmniej dwa do trzech razy w tygodniu. To powinien być sposób na życie, na przykład prowadzenie samochodu.

Ludzie przychodzą do mnie po piękną sylwetkę. Przyjeżdżają również, aby przygotować się do zawodów - kulturystyka, bikini fitness, funkcjonalne wszechstronnie. Czas przygotowania zależy od danych źródłowych. Jeśli w przeszłości był sport profesjonalny, możesz przygotować się do zawodów za rok. A jeśli od zera - to od dwóch lat.

W rzeczywistości najtrudniejszą rzeczą nie jest zrzucenie wagi, ale zwiększenie masy mięśniowej. Aby to zrobić, musi być intensywny trening i ciężka dieta. Nie wynaleziono żadnej cudownej pigułki, którą jesz i stajesz się silny i napompowany. Ponieważ istnieje natura, prawa fizyki i chemii. Wszystkie składniki odżywcze, które otrzymujemy z pożywienia. Musisz jeść prawidłowo, aby trening był produktywny, a regeneracja skuteczna.

Dla mężczyzn, którzy przychodzą na studia, zalecam wykonanie testów hormonalnych. Ponieważ na przykład klient może być zaangażowany przez długi czas, a ponieważ jego tło hormonalne jest zaburzone, nie będzie postępu.

Mężczyzna przychodzi do mnie - patrzę na jego fizyczną formę i szczerze mówię: trudno będzie ci to dać, ale w tym odniesiesz sukces. Nie trzeba dawać fałszywych nadziei. Na przykład mężczyzna w wieku 40 lat chce zostać Schwarzeneggerem. Mówią do niego: „Przykro mi, jesteś już stary, nie staniesz się żadnym Schwarzeneggerem, ale będę mógł stworzyć formę, mogę schudnąć”. Dane podstawowe należy wziąć pod uwagę, aby nie zaszkodzić ciału.

Crossfit spada w Rosji, ponieważ jest to sport zagraniczny i mamy tutaj sankcje, dolar rośnie, problemy z wizami. Aby jakoś przejść, musisz iść na zawody, a wszystkie turnieje światowe odbywają się w USA. Chociaż kierunek jest nadal popularny. Nie poddaję się, możemy prowadzić dobre zawody w Rosji, mamy wielu dobrych sportowców. Na przykład nasz klub zorganizował obóz crossfit nad jeziorem Bajkał, ludzie przyjeżdżają do nas z innych miast Rosji.

Maria Lanovenko

Doświadczenie coachingowe - 11 lat

Wcześniej sprawność fizyczna przychodziła tylko po to, by przywrócić zdrowie po porodzie lub schudnąć. A teraz każdy chce uprawiać fitness - kobiety w wieku 50-70 lat i dzieci w wieku 13-14 lat. Mężczyźni zaczynają chodzić nie tylko na symulator, ale także na rozciąganie, jogę, pilates. Wszystko się zmienia.

Trening funkcjonalny, taki jak crossfit, stał się popularny. Pojawiło się wiele domowych programów zdalnych. Są miasta i wioski, w których nie ma klubów fitness, ale ludzie chcą ćwiczyć, a teraz maratony online, zamknięte grupy w sieciach społecznościowych, czaty, w których ludzie wchodzą, płacą pieniądze i trenują, są bardzo powszechne. To jest u szczytu. Ale aby trenować online, musisz mieć bardzo dużą siłę woli, w przeciwnym razie możesz zapłacić monetę, wejść na czat, wykonać ćwiczenie raz i wyjść.

Co miesiąc organizujemy podobne maratony dla całej Rosji. Co więcej, ludzie nawet z innych krajów - Mongolia, Korea - wchodzą do nich. Uczestnicy filmują treningi i przesyłają mi do recenzji. Ktoś nawet go montuje, umieszcza na Instagramie ze specjalnym hashtagiem. Ich świta patrzy na to: „Tak, Natasza coś robi, ja też chcę”. Okazuje się więc wzajemny PR. Sprawdzam uczestników, reklamują mnie.

Nie wystarczy osiągnąć wynik, ważne jest, aby go utrzymać. Co najmniej dwa razy w tygodniu musisz to zrobić. Ci, którzy uprawiają sport, żyją dłużej, mają znacznie mniej chorób.

Czasami klienci odchodzą z radości, kiedy kończy się sześciomiesięczna subskrypcja: „To wszystko, zawsze tak będę”, a potem wracają rok później: „Ale co, wynik nie trwa?”

Myślę, że w każdym takim klubie fitness. Od lutego, kiedy zaczynamy przebierać się w ubrania wiosenne i ktoś ich nie zapina, napływ klientów bardzo się zwiększa. W Irkucku jest wiele klubów fitness, ale wszędzie są ludzie, temat jest bardzo poszukiwany.


Dla wszystkich bycie szczupłym jest opcjonalne. Jeśli dana osoba czuje się swobodnie, dlaczego powinna rozprzestrzenianie się zgnilizny i sprawić, że schudniesz?


Dozwolone jest liczenie kalorii, noszenie przy sobie wody i łusek. Ale po co odmawiać sobie tak małych przyjemności jak ciasto, kiedy masz wakacje lub ICP? Mimo to jedzenie jest jedną z przyjemności, które mamy. Oczywiście nie jesteśmy psami, aby nagradzać się jedzeniem, ale tym samym rogalikiem rano - dlaczego nie?

Kiedy zaczynamy porzucać wszystko, ciało jest w depresji, źle się czuje: „Znowu, twarożek, pierś, seler”. Kobiety mają niestabilne podłoże hormonalne i stają się jeszcze gorsze. Miesiąc osoba może utrzymać zdrowy styl życia, ale wtedy nastąpi załamanie psychiczne, które może ciągnąć się przez długi czas i doprowadzić do tego, że przybędzie na wadze jeszcze bardziej. Zasadniczo musisz pozwolić sobie trochę, tylko, aby nie było to codziennie i pasowało do twojej kalorii.

Teraz bardzo łatwo jest zadbać o siebie, byłoby pożądaniem. Zjadłeś kawałek pizzy, objęty programem, ona sama obliczyła, ile to tłuszczu, białka i węglowodanów. Są krokomierze, bransoletki fitness.

Osoba powinna czuć się komfortowo psychicznie na treningu: dobra siłownia, dobry trener, muzyka, sprzęt, nawet kolor ścian wpływa również na zapachy. Czasami wchodzisz do symulatora - pachnie gumą. Niektórzy mają dość tego zapachu, ale niektórzy wręcz przeciwnie, są na haju. Istnieje wiele czynników, które osoba opuści w hali.

Są ludzie, którzy chodzą na zajęcia dla zabawy, po prostu rozładuj mózg. Księgowi, dyspozytorzy - ci, którzy dużo pracują z liczbami, którzy prowadzą siedzący tryb życia. Nie obchodzi ich, czy wynik jest. Chcą się tylko poruszyć, aby ciało nie bolało po długim dniu pracy. I ktoś idzie rozmawiać.

Wszystkie smukłe, aby być opcjonalne. Jeśli dana osoba czuje się swobodnie w wadze, dlaczego miałaby rozprzestrzeniać zgniliznę i sprawić, by schudła? Może ma inne priorytety, i tak to lubi, i takie jest jego życie.

Anna Vakulina

Doświadczenie coachingowe - 7 lat

Na szczęście modna figura stała się modna. Teraz wielu transmituje udane życie oparte na ideologii pięknego ciała. Kiedy człowiek poznaje siebie, kształtuje się, wszystko inne jest również domyślnie dostosowywane.

Istnieją tradycyjne metody odchudzania, których nigdy nie można zastąpić. Aby klient się nie nudził, wymyślają różne nowości. Oczywiście, jeśli właściciele klubów mają pieniądze, mogą sobie pozwolić na trampoliny na treningi cardio i specjalne pasy - ale wszystko, by zainteresować ludzi. Stara szkoła działa - regularne intensywne treningi, prawidłowe odżywianie. Nie wymyślono żadnych cudownych pigułek.

Przychodzi wiele „przebiśniegów”, ledwo mogę sobie teraz poradzić, ponieważ indywidualnie każdy musi stworzyć dietę, każdy musi być „przetworzony”. Konieczne jest zorganizowanie procesu, aby po treningu osoba naprawdę się wywyższyła i czuła, że ​​za każdym razem, gdy staje się lepsza, chłodniejsza, a jego ciało reaguje. A potem zaczyna trenować dla siebie.

A ludzie, którzy przychodzą na jakiś czas, aby schudnąć, robią to dla kogoś. Ponieważ z grubsza mówiąc idą na plażę: „Co będą o mnie myśleć?”


Ważąca mnie kobieta poszła na trening grupowy ponad 100 kilogramów. Wyobraź sobie, czym jest osoba w 100 kilogramach i czym jest zajęcia grupowe?


Kobieta ważąca ponad 100 kilogramów poszła do mnie na trening grupowy. Wyobraź sobie, czym jest osoba w 100 kilogramach i czym jest praca w grupie? To było dla niej obciążenie serca, stawów. Kiedy zobaczyłem, jak się miewa, pomyślałem, że wkrótce „odpadnie”: to naprawdę było dla niej trudne. I miała około 40 lat. W następnym miesiącu kobieta przedłużyła abonament, a następnie posunęła się trzy miesiące wcześniej. I przez sześć miesięcy straciła do 70 kilogramów. Daliśmy jej sesję zdjęciową, wystroiliśmy się, pomalowaliśmy, ona nadal to robi, niezależnie utrzymuje odżywianie i sylwetkę, wspiera wynik.

Praca z klientami oznacza nie tylko standardowe przygotowanie diety i schematu treningowego, ale także część psychologiczną. Niedawno przyszła do mnie kobieta na konsultację; nie była zadowolona ze swoich bioder i brzucha. Jest na właściwej diecie, jest zaangażowana w duży klub fitness, ale nie ma rezultatu.

Problem polegał na tym, że osoba absolutnie nie jest w stanie się zrelaksować. W życiu jest wojowniczką, przez długi czas zajmowała pozycję lidera, przez całe życie starała się być lepsza. Ciągle pracowała nad sobą, ponieważ w ogóle się nie akceptowała: zawsze musiała się złamać. A ciało przestało reagować, zaczęło rosnąć w tłuszcz. Tłuszcz gromadzi się w takich ludziach przede wszystkim jako ochrona przed własną siłą. Im silniejsza kobieta na zewnątrz, tym słabsza jest w środku. Więc wszystko jest połączone w podświadomym planie.

Nie mogę nikogo zwabić, zwabić go do zdrowego stylu życia. Sam dokonuje wyboru. Zaczyna widzieć wynik, staje się zależny od treningu. Istnieje obawa przed utratą nabytej formy. Wszystko - osoba automatycznie staje się ZAGROŻENIEM.

Ważny jest także osobisty przykład. Ludzie widzą, że poprzez sport osiągam szczyty, komunikuję się ze mną, a także chcę poprawić swoje życie.


Zdjęcia: okładka, 3, 4 - Maria Lanovenko; 1 - Anastasia Shimokhina; 2 - Andriej Sukharev; 5 - Anna Vakulina

Obejrzyj wideo: WEZ SCHUDNIJ!JAK TY WYGLADASZ!JAK TAK MOZESZ ZYC! (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ludzie w mieście, Następny Artykuł

Dziewczyny w kulturystyce
Ludzie w mieście

Dziewczyny w kulturystyce

Dla większości sportowców odciążenie mięśni nie jest celem samym w sobie, ale środkiem do osiągnięcia wyniku. Ale nie dla kulturystów. Od miesięcy przestrzegają diety i trenują, aby pokazać się w całej okazałości na scenie, w przypadku dziewcząt - w kostiumie kąpielowym, na obcasach iz jasnym makijażem. Redaktorzy „Life wokół” rozmawiali ze sportowcami z Niżnego Nowogrodu o konkurencji, sprawiedliwości sędziów, życiu osobistym i hejterach, a także o tym, jak prawidłowo jeść i trenować, aby wygrać nagrody.
Czytaj Więcej
Pokaz tancerzy i pylon tancerzy w Irkucku
Ludzie w mieście

Pokaz tancerzy i pylon tancerzy w Irkucku

Taniec pylonowy i pokazy ze striptizem, nawet w 2019 roku, są nadal piętnowane. Czy wstydem jest tańczyć na słupie, jak publiczność reaguje na liczby z elementami erotyki i ile artystów podobnego gatunku może zarobić w Irkucku, Life zapytało łącznie trzech profesjonalnych artystów i choreografów.
Czytaj Więcej
„Schudnij!”: Irkuccy trenerzy fitness o „przebiśniegach” i szkoleniu online
Ludzie w mieście

„Schudnij!”: Irkuccy trenerzy fitness o „przebiśniegach” i szkoleniu online

Wraz z nadejściem wiosny kluby fitness wypełniają się przebiśniegami - ludźmi, którzy chcą pilnie uporządkować swoją sylwetkę. Życie wokół rozmawiało z trenerami z Irkucka o tym, jak odnoszą się do sezonowości w fitnessie, a także o trendach w 2019 roku i szaleństwie dla zdrowego stylu życia. Anastasia Shimokhina Doświadczenie trenerskie - 10 lat Wszyscy przychodzą i chcą okrągłego pięknego tyłka i płaskiego brzucha, to się nie zmienia.
Czytaj Więcej