Ludzie

Wykład: Diana von Furstenberg

Serdeczny wykład na temat niezależności, marzeń, udziału kobiet i branży modowej.

W ubiegły piątek w Moskiewskim Państwowym Uniwersytecie Dziennikarskim przy ulicy Mokhovaya odbył się wykład projektantki Diane von Furstenberg. Ten, który sprawił, że sukienka z zapachem dżerseju stała się podstawą damskiej garderoby w latach 70. Ten, który regularnie bywał w Studio 54, muza Andy'ego Warhola i wpływowy nowojorski sociality.

Być może żaden profesor na Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym nie byłby w stanie uzyskać takiej frekwencji - sala była pełna, i nie tylko studenci, ale także blogerzy mody, prasa, fotografowie i sympatyczne dziewczyny w futrzanych kamizelkach. Wybór lokalizacji jest nieco dziwny, okazał się absolutnie uzasadniony. To naprawdę był jednolity wykład z odrobiną biografii na temat losu silnej kobiety. Ale w takim przedstawieniu - bez mentora, bez cienia arogancji - chciałem, co zaskakujące, nakreślić mowę. Co właściwie zrobiliśmy:

14:05

Przyjechałem do Rosji, ponieważ po pierwsze mam tutaj dwa sklepy, a po drugie dzisiaj w Manege otwiera się retrospektywa po drugiej stronie ulicy (choć nie podoba mi się to słowo, brzmi to bardzo przygnębiająco) moich prac: szkiców i modele. W rzeczywistości przywiozłem moje nowojorskie studio do Moskwy. Mam nadzieję, że będziesz zainteresowany i pojedziesz tam przez następne trzy tygodnie. Wystawa nosi nazwę Podróż w sukience; właściwie o nich, o sukienkach i trochę o sobie powiem wam dzisiaj.

14:07

Głównym powodem, który popycha mnie do wszystkiego, co robię, dla którego podróżuję po świecie i komunikuję się z kobietami z różnych krajów, jest inspiracja. Nie zmęczyło mnie opowiadanie mojej historii, i to nie dlatego, że naprawdę lubię od czasu do czasu dzielić się wspomnieniami, ale dlatego, że wierzę, że historia czyjegoś życia, przykład kogoś innego, zawsze jest bardzo inspirująca. Jak doszedłem do tego, co mam dzisiaj? Nie tylko moje wzloty, ale także moje upadki - wszystko to może ci się przydać, ponieważ dopiero zaczynasz swoją drogę.

14:07

W rzeczywistości sekret tkwi w jasności pragnień. Jeśli masz jasne pojęcie o tym, co chcesz osiągnąć, z łatwością odniesiesz sukces.

14:08

W bajkach zwykle kończy się to ślubem. Wszystko od mojego ślubu właśnie się zaczęło.

To zdjęcie jest dla mnie ważne nie tylko jako wspomnienie ślubu, ale także z jeszcze jednego powodu. Widzisz, za mną jest mężczyzna w białej koszuli? Nazywa się Angelo Feretti, był znanym właścicielem fabryki tekstyliów we Włoszech. Do czasu ślubu pracowałem dla niego jako asystent. Miał fabrykę dzianin. Szczerze mówiąc, kiedy dla niego pracowałem, wydawało mi się, że nie zrobiłem nic specjalnego. Ale uważnie słuchałem wszystkiego, co mi powiedział, i nie skąpił komentarzy na temat produkcji. Nauczył mnie wszystkiego, co wiem.

14:11

Kiedy zaczynałem swoją drogę, nie wiedziałem dokładnie, kim chcę się stać, co chcę robić. Ale wyraźnie wyobrażałem sobie, w którą kobietę chcę się przemienić. Chciałem być niezależny, budować własne życie i móc samodzielnie płacić rachunki.

14:12

Rozumiejąc, że ze względu na ciążę będę musiał pojechać z mężem do Ameryki, przekonałem Ferettiego, aby dał mi możliwość wysłania niektórych moich modeli, aby pokazać je w stanach. W nocy, kiedy praca się skończyła, przyszedłem na warsztaty i razem z asystentem Angelo zebraliśmy nieużywane próbki tkanek i zszyliśmy je z tego, co faktycznie było.

14:13

Kiedy przybyłem do Nowego Jorku, spotkałem bardzo ważną osobę w moim życiu. Nazywała się Diana Vreeland (redaktor naczelna Vogue). W tym momencie była niesamowicie potężna. Wiadomo, że jest bardzo ekstrawagancka i wywołuje strach u wszystkich w pobliżu. Umówiłem się z nią na spotkanie. Pamiętam, jak pojawiła się w pokoju - niebiesko-czarne włosy, czerwone paznokcie, czerwone usta, fantastycznie długi ustnik. I pierwsza rzecz, którą mi powiedziała: „Więc podbródek jest wyższy, wyższy, wyższy!” A potem pomyślałem - cóż, to wszystko, początek nie był już ustalony. Jednak, jak się później okazało, wszystko poszło bardziej niż dobrze - podobały mi się moje sukienki, od razu kazała przymierzyć je kilku modelkom i była zadowolona.

14:15

Asystent Wriland - Kisha - powiedział mi, że za dwa tygodnie w mieście odbędzie się Tydzień Targowy, podczas którego projektanci z Kalifornii zaprezentują swoje modele w jednym z nowojorskich hoteli. I poradziła mi wynająć pokój w tym hotelu i zapisać się na uczestników tygodnia. Aby wziąć udział, musiałem zrobić zdjęcie promocyjne, w rzeczywistości tak się stało:

Mam dwadzieścia trzy lata, mam już dziecko, siedzę na białej kostce w sukience. Ten sześcian trochę mnie zirytował - taki ogromny i biały. Potem wziąłem marker i bez wahania napisałem:Poczuj się jak kobieta, noś sukienkę!„Nie miałem wtedy pojęcia, że ​​to zdanie stanie się moim sloganem.

14:17

Natalia Vodianova i Derek Blasberg, redaktor American Vogue, wchodzą na widownię (zwróć uwagę na ciało Natalii - wynik jej współpracy z Etam):

14:20

Kiedy właśnie otworzyłem swoją firmę w Nowym Jorku, postanowiłem znaleźć jakiegoś producenta i spotkać się z nim, zorganizować filię. Pamiętam, że to było dość zabawne - partner, którego znalazłem, zaoferował mi 25% w całej produkcji. Biorąc pod uwagę, że moja firma w tym czasie była warta zero, dostałem jedną czwartą od zera. Łał Więc zacząłem.

14:21

Jednym z moich pierwszych modeli był zapach, jak baleriny. A potem przyszedł mi do głowy pomysł opracowania tego topu do sukienek. Tak narodziła się otulona sukienka, która mnie uwielbiała. W pewnym momencie dosłownie wszyscy chcieli tę sukienkę:

14:25

Sukces, który nagle na mnie spadł, miał bardzo realne wyniki. Dosłownie natychmiast po głośnym sukcesie sukienki trafiłem na okładkę „Wall Street Journal”. Kiedyś poleciałem z państw do Europy i na stole miałem stos czasopism, z których jeden był tym samym wydaniem „Wall Street Journal”. Obok mnie był przystojny nieznajomy, który zastanawiał się, dlaczego tak ładna dziewczyna jak ja czytam nudną prasę biznesową. Nie miał pojęcia, że ​​znalazłem się na okładce tego „nudnego magazynu”. Potem pomyślałem: „Oto głupek”. Ale na głos nadal kontynuowała słodką kokieterię.

Ale to był początek - z dnia na dzień moje imię stało się marką. W wieku 29 lat byłem już na okładce Newsweeka. Niespotykana uwaga, a nie to, co jest teraz, w erze Internetu. Zatem okładka tygodnika jest symbolem twojego absolutnego uznania.

14:40

To nie pierwszy raz, kiedy rozmawiam z publicznością składającą się głównie z młodych dziewcząt i od czasu do czasu mówię to samo. Ale chcę, żebyś usłyszał moje główne przesłanie. Dla mnie ważne jest, abyś zrozumiał - każdy z was może stać się prawdziwą Cudowną Kobietą:

Obejrzyj wideo: W ogniu pytań Amandy: Lady Gaga (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ludzie, Następny Artykuł

Rosja porzuciła badanie psychologiczne zabawek
Ciekawe

Rosja porzuciła badanie psychologiczne zabawek

Na spotkaniu Eurazjatyckiej Komisji Gospodarczej Rosja sprzeciwiła się zmianie przepisów technicznych Unii Celnej „Bezpieczeństwo zabawek”. Izvestia donosi, że psychologiczne i pedagogiczne badanie zabawek nie zostanie przeprowadzone. Zmiany zostały opracowane przez Ministerstwo Gospodarki Narodowej Kazachstanu.
Czytaj Więcej
Przewodnik po jedzeniu: część 1
Ciekawe

Przewodnik po jedzeniu: część 1

25 sierpnia w Gorky Park odbędzie się drugi festiwal kulinarny magazynu „Poster-Food” - „Feast of Food”. Podobnie jak w ubiegłym roku akcja toczy się wokół stawów Golicyna i potrwa od południa do dziesiątej wieczorem. Będzie działać rynek rolników, księgarnie i sklepy z zastawą stołową, kuchnie polowe moskiewskich restauracji i kilka scen kuchennych, w których odbywać się będą mistrzowskie kursy kulinarne.
Czytaj Więcej
Ilu obywateli Jekaterynburga poleciało za granicę w lutym
Ciekawe

Ilu obywateli Jekaterynburga poleciało za granicę w lutym

Przepływ pasażerów lotami międzynarodowymi na lotnisku w Kolcowie w lutym wzrósł o prawie 80%, informuje Znak.com. Przedstawiciele lotniska zgłaszają, że jest to rekordowa liczba. 75 000 osób wykonało loty międzynarodowe z Kolcowa w lutym 2017 r. Popyt na zagraniczne podróże zaczął się poprawiać zeszłej jesieni i od tego czasu rośnie z każdym miesiącem, podała służba prasowa lotniska.
Czytaj Więcej