Ludzie

Łącz i podbijaj

Od 26 maja do 30 maja w Moskwie odbędzie się drugie biennale architektury. Chociaż Creative Сities współpracuje bardziej z mieszkańcami miasta, niż z komponentem obiektowym, British Council opracował duży program dla odwiedzających wydarzenie z wideo, zdjęciami, wykładami i kolejną sesją gry „Miasto przyszłości” w „Czerwonym październiku”, która odbyła się w połączeniu z „Strelką”. Wszystkie zapasy oprócz ostatniego będą przechowywane w Centralnym Domu Artystów. Aby to zrobić, w piwnicy zbuduje specjalną przestrzeń „Scalony!”. Jest jednak dostosowany tak, aby nie był całkowicie amorficzny, jednak aby zaakceptować całą różnorodność oprogramowania. Autorami projektu byli architekci brytyjskiego biura Technopolitan studio, a jeden z jego liderów, Daniel Horner, odpowiedział na kilka pytań wyjaśniających niezwykły pomysł.

Czym różni się twoja scalona przestrzeń od znanych od dawna wielofunkcyjnych (mieszanych) przestrzeni?

Poszliśmy dalej, stwarzając możliwość przeprowadzania różnych wydarzeń jednocześnie lub z bardzo szybką zmianą (5-15 minut) w jednej przestrzeni fizycznej. To eksperymentalna instalacja, w której staramy się odpowiedzieć na nawyk dzielenia miejsc według sposobu ich wykorzystania. To fundamentalne pytanie - czy jest skuteczne, czy w XXI wieku jest trwałe, aby kontynuować funkcjonalną segregację miasta.

I dlaczego zdecydowałeś się zaoferować go specjalnie dla Moskwy i projektu Creative Cities?

Moskwa, podobnie jak wiele innych miast tej skali, próbuje teraz złapać falę trwających zmian kulturowych i gospodarczych. A kwestia używania spacji jest tutaj jednym z kluczowych. Projekt SS jest interesujący, ponieważ jego zespół nie pracuje z fizycznym aspektem planowania miasta (twardy komponent), ale z tymi systemami, które są budowane w relacjach mieszkańców, którzy regenerują miasto od wewnątrz poprzez aktywność twórczą (miękka). Uczestniczyliśmy w kilku wydarzeniach SS w stolicy Rosji. Ciekawe fascynujące miasto. Po przybyciu widzisz dużą liczbę nieformalnych ruchów kulturowych, które są teraz aktywowane i wpływają na życie.

Mówią, że jeśli kochasz wszystkich, nikogo nie kochasz. Czy twoja przestrzeń się nie zmieni z powodu tych nieskończonych możliwości łączenia wszystkiego i wszystkiego?

Zwiększona „elastyczność”, możliwość dostosowania, takie przestrzenie nie niszczą jego tożsamości, po prostu skracają przestoje. Teraz budynki są używane przez około 30% czasu, który kosztują. Nowe technologie komunikacji i budowania razem otwierają ekscytującą perspektywę tworzenia „inteligentnych przestrzeni”, które mogą wchodzić w interakcje z użytkownikami i dostosowywać się do ich potrzeb.

Miasta zawsze się rozwijały i dostosowywały do ​​nowych czasów i ewolucji technologicznej, właśnie teraz wzrosła dynamika. Uważamy, że zawody projektowe powinny postępować zgodnie z tym procesem w nadchodzącej dekadzie.

Jak wyobrażasz sobie doświadczenie osoby, która dostanie się w przestrzeń, którą wynalazłeś na Biennale?

Cel scalony! - być katalizatorem, a jednocześnie platformą dla różnorodnych działań twórczych i komunikacji. Oznacza to, że nie chcemy, aby był to pasywny obiekt architektoniczny. Powinien nieco powalić gości ze zwykłego przebiegu wydarzeń, ponieważ wszystko w nim szybko się zmieni. Mamy nadzieję, że będzie to wygodne dla ludzi, aby zmienić ich miejsce w tym miejscu, bez przestrzegania określonych scenariuszy. W rezultacie przestrzeń będzie odzwierciedlać interakcję odwiedzających ze sobą i z samym obiektem. Odpowiadamy zatem na temat Biennale - modernizacji i wewnętrznej odnowy istniejącego środowiska miejskiego.

Zapraszamy do współpracy szefów dużych społecznie odpowiedzialnych przedsiębiorstw i początkujących społecznie odpowiedzialnych przedsiębiorców. Jeśli chcesz zostać partnerem lub uczestnikiem projektu Miasta kreatywne, daj nam znać poprzez e-mail ([email protected] lub Elena. [email protected]) lub dzwoniąc pod numer +7 (495) 287 18 04 i +7 ( 495) 287 18 26.

Obejrzyj wideo: Sologamia podbija Koreę! Oglądaj "Kobietę na krańcu świata" w niedzielę o 11:00 w TVN! (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ludzie, Następny Artykuł

Nord Coffee, gruziński catering publiczny i kawiarnia przy basenie Seagull
Odkrycie tygodnia

Nord Coffee, gruziński catering publiczny i kawiarnia przy basenie Seagull

Nord Coffee Adres: Oruzheyny per., 5, wejście od 4. Tverskaya-Yamskaya Godziny otwarcia: 09: 00-21: 00 Średni rachunek: 500 rubli facebook W Mayakovskaya otworzyła się mała kawiarnia Nord Coffee. W menu: kawa espresso, oryginalne napoje i alternatywa - hario, aeropress i Kemex. W kawiarni prawie nie ma jedzenia, ale są ciastka i kanapki z Hungry Wool, które można zjeść na miejscu lub zabrać ze sobą.
Czytaj Więcej
Zwierzęta na ulicy Nekrasova, są 3 Vegetarian Restaurant i Jekyll & Hide Bar
Odkrycie tygodnia

Zwierzęta na ulicy Nekrasova, są 3 Vegetarian Restaurant i Jekyll & Hide Bar

Adres zwierząt: ul. Niekrasow, 60 Telefon: +7 (812) 929-69-59 Średni rachunek: 1200 rubli facebook Nowy projekt na dużą skalę autorstwa Yosa Frumkina i Aleksandra Vardanyana (Fartuk, Unia, Pory roku) w historycznym budynku Partnerstwa Zagłębia na ulicy Niekrasowa. Zwierzęta mają niezwykłe wnętrze (ściany w kolorze ochry, solidne meble, ogromne witryny i montowana na suficie instalacja przypominająca chmury), równie godne uwagi menu inspirowane śródziemnomorskimi specjałami oraz dużą listę win szefa kuchni-sommeliera Arseny Gordienko.
Czytaj Więcej
Dolphin Coffee Shop, Kito Poke & Kids Restaurant
Odkrycie tygodnia

Dolphin Coffee Shop, Kito Poke & Kids Restaurant

Kito Poke Adres: Rozhdestvensky blvd, 1 godziny: 11: 00-23: 00 Średni rachunek: 700 rubli instagram Nowy narożny kito Poke zarobił na rynku centralnym. W menu znajduje się kilka odmian hawajskiego dania ze świeżymi rybami, koktajlami i lemoniadą na bazie soku yuzu. Możesz samodzielnie zebrać dowolną miskę ze składników, które lubisz, lub możesz już odebrać ją od szefa kuchni.
Czytaj Więcej
Cafe-bar „Hussars” na Fontance, drugi kieliszek do wina „At Larisa” i Ionoff Bar
Odkrycie tygodnia

Cafe-bar „Hussars” na Fontance, drugi kieliszek do wina „At Larisa” i Ionoff Bar

„Husaria” Adres: Nab. 40 Fontanka, telefon: +7 (911) 096-12-66 Średni rachunek: 500 rubli instagram Twórcy restauracji „Lew i ptak” oraz sieci „Khachapuri i wino” Lisa Simonova i Maurice Shakaya otworzyli w kawiarni bulwaru Fontanka „Husars” . Zakład w rosyjskim stylu działa jednocześnie w kilku formatach: rano można zjeść kawę i śniadanie, po południu zjeść tani posiłek, a wieczorem pominąć kieliszek szampana (od 170 rubli) lub wypić koktajl (270-390 rubli).
Czytaj Więcej