Skrzynie

Eric Schmidt, Jared Cohen „The New Digital World”

Każdego tygodnia H&F czyta jedną książkę biznesową i wybiera z niej interesujące punkty. Tym razem czytamy książkę dwóch znanych pracowników Google poświęconą światu przyszłości. Zdaniem autorów rozwój technologii cyfrowej jest oczywiście swoistą siłą i panaceum na wszystkie bolączki ludzkości. Zapewniamy fragmenty książki opisujące, jak będzie wyglądało życie codzienne za 5-10 lat.

Eric Schmidt

Przewodniczący Rady Google

Jared Cohen

Założyciel i dyrektor Centrum nauki Google Ideas

Porannemu przebudzeniu nie będzie towarzyszył alarm, przynajmniej w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Zamiast tego obudzi Cię aromat świeżo parzonej kawy, światło słoneczne wpadające do pokoju po otwarciu automatycznych zasłon oraz delikatny masaż pleców, który sprawi, że Twoje łóżko z technologią stanie się dla Ciebie. Kiedy się obudzisz, prawdopodobnie poczujesz się wypoczęty, ponieważ specjalny czujnik wbudowany w materac śledzi rytmy twojego mózgu i określa dokładnie, kiedy możesz się obudzić bez przerywania fazy REM.

Twoje mieszkanie to prawdziwa elektroniczna orkiestra, którą prowadzisz. Kilka ruchów rąk i poleceń głosowych - a wyregulujesz temperaturę i wilgotność, włączysz muzykę i światło. Czekając, aż z automatycznej garderoby pojawi się oczyszczony i wyprasowany kombinezon - sądząc po elektronicznym kalendarzu, dziś jest ważne spotkanie - oglądasz najnowsze wiadomości na półprzezroczystych ekranach. Następnie udajesz się do kuchni na śniadanie, nie przerywając oglądania wiadomości, ponieważ jeden z holograficznych obrazów dzięki czujnikowi ruchu jest cały czas wyświetlany przed tobą podczas spaceru korytarzem.

Napijesz się kawy? Ale dotykowy alarm wbudowany w tył buta już delikatnie ściska stopę

Centralny komputer oferuje listę prac domowych, które roboty będą wykonywać dzisiaj, a ty to akceptujesz. Następnie informuje, że zapasy kawy dobiegają końca i że można dokonać dobrego zakupu - zamówić z dyskontem duży pakiet, który niedawno zauważył podczas sprzedaży online. Możliwa jest inna opcja: wypróbuj jedną z odmian kawy, którą lubią Twoi znajomi; ich opisy są również do Państwa dyspozycji.

Masz bardzo mało czasu do momentu, kiedy musisz iść do pracy - oczywiście w bezzałogowym pojeździe. Z Twojego kalendarza wie, o której godzinie musisz być w biurze każdego ranka, a biorąc pod uwagę dane o korkach na drogach, godzinę przed wyjściem z domu kontaktuje się z Tobą przez zegarek na rękę i rozpoczyna odliczanie. Napijesz się kawy? Ale dotykowy budzik (technologia dotykowa oparta na dotyku), wbudowany w tył buta, już delikatnie ściska stopę - sygnał, że jeśli opóźnisz, spóźnisz się na poranne spotkanie.

Protezy pamięci

Będą zintegrowane maszyny do „ubrań”, które będą myć, suszyć, prasować, ładnie układać i sortować rzeczy, a także zapewnić ich przechowywanie i zaoferować właścicielowi odpowiedni strój zgodnie z jego harmonogramem na dany dzień. Cięcie zostanie zautomatyzowane i będzie wykonywane z precyzją maszyny. Możliwość ładowania tabletów za pomocą sieci bezprzewodowej sprawi, że ładowarki będą zupełnie niepotrzebne.

Będzie można skoncentrować dane na wielu aspektach naszego życia w ramach prostego systemu zarządzania informacjami i podejmowania decyzji, który pozwoli nam na łatwą interakcję z urządzeniami technologicznymi. Takie systemy mogą uwolnić nas od wielu drobnych zmartwień, w tym związanych ze sprawdzaniem list rzeczy do zrobienia, projektami i monitorowaniem różnych zadań, które dziś tylko zwiększają stres i rozpraszają uwagę w ciągu dnia. Takie systemy informacyjne uzupełnią ograniczone możliwości ludzkiej neurobiologii, ponieważ wszyscy zwykle zapominamy i popełniamy błędy. Przykładem są protezy pamięci - przypomnienia kalendarza i listy rzeczy do zrobienia - oraz protezy społecznościowe, które mogą natychmiast połączyć cię ze specjalistą, który ma doświadczenie w każdej dziedzinie, której potrzebujesz.

Hologramy zamiast zdjęć

Wszystkie urządzenia elektroniczne, monitory i urządzenia gospodarstwa domowego w twoim mieszkaniu zaczną pełnić nie tylko funkcje użytkowe. Będą bawić, odwracać uwagę od zmartwień, wzbogacać intelektualnie i kulturowo, relaksować się fizycznie i dawać okazję do dzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi. Głównym postępem będzie ich indywidualizacja. Możesz dostosować urządzenia wokół siebie, aby środowisko odzwierciedlało Twoje preferencje. Ludzie będą mieli wygodniejszy sposób na kronikę swojego życia: nie będą już musieli polegać na tradycyjnych lub internetowych albumach fotograficznych, chociaż oba będą istnieć.

mikroskopijne roboty w układzie krążenia będą monitorować ciśnienie, rejestrować zbliżające się ataki serca i wykrywać raka na wczesnym etapie

Rozwój sprzętu fotograficznego i wideo pozwoli Ci przechowywać wszystkie nieruchome lub ruchome obrazy, które wykonałeś w postaci trójwymiarowych hologramów. Ale jeszcze bardziej niezwykłe jest to, że możesz zapisać wszystkie zdjęcia, filmy i współrzędne geograficzne w jednym urządzeniu, położyć je na podłodze w salonie i natychmiast zamienić w pokój wspomnień. Tak więc nowożeńcy odtworzą ceremonię ślubną przed dziadkami, którzy tęsknili za nią z powodu złego stanu zdrowia. Sfrustrowany faktem, że transmisja z Igrzysk Olimpijskich odbywa się w niewygodnym momencie? Kup abonament holograficzny w rozsądnej cenie i obserwuj, jak gimnastyczki rywalizują przed tobą, jakby żyły.

Tablety elektroniczne

Fakt, że Twój telefon komórkowy jest w stanie postawić diagnozę, nikogo nie zaskoczy. (Oczywiście możesz skanować części ciała, skanując teraz kody kreskowe.) Będziemy również mieli możliwość przeprowadzenia badania lekarskiego od wewnątrz przy użyciu specjalnych urządzeń (na przykład roboty mikroskopowe, znajdujące się w układzie krążenia, będą monitorować ciśnienie, rejestrować zbliża się zawał serca i wcześnie wykrywa raka). Chip zostanie wstawiony do sztucznego stawu biodrowego twojego dziadka, który będzie działał jak krokomierz, mierzy poziom insuliny we krwi, a nawet wezwie pogotowie, jeśli nagle wykryje upadek osoby. Mały implant nosowy pozwoli Ci poznać toksyny w powietrzu i przeziębienie.

W 2012 r. Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków zatwierdził pierwszy elektroniczny tablet. Zawiera sondę mikroskopową o wielkości jednego milimetra kwadratowego. Po przełknięciu i aktywacji obwodu elektrycznego za pomocą soku żołądkowego zaczyna on przekazywać sygnał do miniaturowego odbiornika zamontowanego na skórze i zdolnego do przesyłania danych do telefonu komórkowego. Odbiornik może gromadzić informacje o reakcji pacjenta na leki (monitorować temperaturę ciała, puls i inne wskaźniki), częstotliwość ich przyjmowania, a nawet monitorować to, co je osoba. Technologia ta znacznie ułatwi życie osobom cierpiącym na choroby przewlekłe, zwłaszcza osobom starszym: automatycznie przypomni Ci, że musisz zażywać lek, będzie śledzić reakcję pacjenta na leki i stanie się spersonalizowanym kanałem umożliwiającym natychmiastową informację zwrotną od lekarza.

Roboty myślowe

Prawdopodobnie w pełni automatyczne roboty humanoidalne z rozwiniętą sztuczną inteligencją będą przez pewien czas zbyt drogie dla większości ludzi na naszej planecie, ale przeciętny Amerykanin wkrótce będzie mógł sobie pozwolić na posiadanie kilku różnych robotów wielofunkcyjnych. Przyszłe odmiany urządzeń, takich jak odkurzacz Roomba, będą mogły z łatwością wykonywać inne zadania domowe, w tym częściowo zastępować elektryka, a nawet hydraulikę. Naprawdę interesującym obszarem jest dzisiaj rozwój „robotów komunikacyjnych”, które potrafią rozpoznawać ludzkie gesty i odpowiednio na nie reagować, tak jak w przypadku psa-zabawki, który wykonuje polecenie „usiądź” po geście dziecka.

W przyszłości nie musimy nawet wykonywać żadnych ruchów, aby manipulować robotami.

W przyszłości nie musimy nawet wykonywać żadnych ruchów, aby manipulować takimi robotami. W ciągu ostatnich kilku lat dokonano kilku uderzających przełomów w tworzeniu technologii ruchu opartej na myślach. W 2012 roku japoński zespół naukowców z laboratorium robotyki z powodzeniem zademonstrował eksperyment, w którym dana osoba została umieszczona w maszynie MRI, a osoba kontrolowała robota znajdującego się setki mil od niego, wyobrażając sobie jedynie ruchy jego różnych kończyn. Dzięki kamerze zamontowanej na „głowie” robota podmiot spojrzał na świat ze swojego punktu widzenia, a kiedy pomyślał o tym, jak unosi „ramię” lub „nogę” robota, niemal natychmiast wykonał polecenie.

Bez klawiatury

Oprócz wyszukiwania informacji w Internecie i przekazywania poleceń do robotów (co jest już dziś możliwe), poprawa rozpoznawania mowy oznacza natychmiastowe tłumaczenie na drukowany tekst wszystkiego, co mówisz: wiadomości e-mail, notatek, przemówień, prac terminowych. Większość ludzi mówi dużo szybciej niż pisze, więc takie technologie zapewnią nam wiele czasu, nie wspominając już o tym, że pomogą uniknąć zespołu cieśni nadgarstka. Dzięki natychmiastowemu tłumaczeniu z jednego języka na drugi, wirtualnej komunikacji i zbiorowej edycji treści w czasie rzeczywistym, metody interakcji między firmami z partnerami, klientami i pracownikami radykalnie się zmienią.

Obejrzyj wideo: Eric Schmidt & Jared Cohen - The New Digital Age (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky
Weekend

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky

Koncerty Na zdjęciu: „Chleb” Posh Isolation / Ascetic House / Janushoved gablota Potrójna prezentacja kultowych duńskich marek - Posh Isolation, Ascetic House i Janushoved - odbędzie się jako duża impreza. Gwiazdy wieczoru Lust For Youth wystąpią w zaktualizowanym składzie: miejsce Loke Rabek, który zagra w chorwackim Amorze, zajął Soho Rezanejad.
Czytaj Więcej
Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń
Weekend

Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń

PIĄTEK 24 października Pochmurny dzień: −3 Noc: −7 SOBOTA 25 października Pochmurny dzień: −2 Noc: −5 NIEDZIELA 26 października Pochmurno z polanami Dzień: 0 Noc: −5 24 października, piątek 19:30 Pokaz filmu „Sergey Kuryokhin” B W ramach nowego projektu wystawienniczego „Performance in Russia: Cartography of History” w „Garażu” zaplanowano program edukacyjny na temat wpływu performance na sztukę rosyjską.
Czytaj Więcej
Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio
Weekend

Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio

Wystawa „Historia niepisanego malarstwa” Kiedy: 7 maja - 24 lipca Gdzie: Foyer of the Hermitage Theatre (32 Palace Embankment) Koszt: 400 rubli W 1946 r. Rosyjski awangardowy artysta Vladimir Sterligov rozpoczął prace nad obrazem o odbudowie Ermitażu po wojnie. Ale nie dokończył go: dwa lata później rozpoczęła się „sprawa Leningradzka”, sytuacja polityczna stała się napięta, a wyczyn mieszkańców Leningradu uznano za ideologicznie zły.
Czytaj Więcej