Skrzynie

„Nie ma końca dla klientów”: 11 sposobów wyboru ceny produktu

Michael PORT

Konsultant ds. Marketingu i sprzedaży

Maksymalizuj zyski długoterminowe

Oferta czasu i pieniędzy. Cena jest ustalana dla wcześniej ustalonej i uzgodnionej ilości czasu - godzinnej, dziennej, tygodniowej lub innej opcji i ich kombinacji (na przykład 100 USD za godzinę, tysiąc dziennie, 10 000 USD tygodniowo). Jest to jeden z najczęstszych modeli, który ogólnie wydaje się wygodny dla klientów. Jedną z jego opcji jest ponadczasowa oferta pieniężna. W takim przypadku cena jest ustalana tak, aby płacić za spędzony czas - zwykle jest to opłata godzinowa, ale nie ma żadnych ograniczeń co do czasu potrzebnego na wykonanie pracy. Usługodawcy uwielbiają ten model z tego samego powodu, który przeraża klienta: czas ucieka - kwota płatności rośnie. Nikt nie lubi niespodzianek, które prowadzą do utraty pieniędzy.

Stała cena dla danego wyniku. Cena jest ustalana dla całego projektu jako całości, a płatność jest zwykle otrzymywana w ratach na czas lub po zakończeniu etapów projektu (tj. 25% przed rozpoczęciem, kolejne 50% w połowie pracy, a pozostałe 25% zgodnie z ich zakończenie). Ten model często stanowi problem dla dostawców usług ze względu na „puchnięcie projektu”. Dzieje się tak, gdy projekt staje się coraz większy, a ustalona cena pozostaje niezmieniona.

Płatności cykliczne dla transakcji wieczystej. Termin ten zwykle odnosi się do zaliczki wypłacanej miesięcznie lub kwartalnie za określoną ilość pracy. Najczęściej płatności są powiązane z określonym okresem, jednak sama umowa jest nieograniczona i może zostać rozwiązana na żądanie lub po pewnym czasie, po uprzednim powiadomieniu.

Zarabiaj dużo pieniędzy szybko

Może pasować ceny z uwzględnieniem prestiżu, ale tylko wtedy, gdy pracujesz w firmie od jakiegoś czasu lub zacznij od wprowadzenia wyjątkowej oferty sprzedaży. Możesz ocenić swoje usługi po cenie wyższej niż zwykle dla swojej branży, aby stworzyć poczucie prestiżu związane z Tobą i Twoją firmą. Możesz obsługiwać mniej klientów, ale w końcu otrzymasz więcej pieniędzy.

Zintegrowane ceny. Oferując określoną kombinację produktów i usług w jednym pakiecie w celu zwiększenia sprzedaży, możesz zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i pieniądze klienta. Kupujący otrzymuje większą wartość za mniej pieniędzy, a sprzedawca otrzymuje większy dochód przy mniejszym wysiłku marketingowym. Jeśli jednak połączysz swoje usługi w paczkę, nie wkładaj wszystkich jajek do jednego koszyka. Korzyści z produktu lub usługi należy sumować i nie nakładać się na siebie. Oznacza to, że jeśli kupisz „to”, dodamy do ciebie „to”. A jeśli kupisz „to”, dodamy również „to”. Lub jeśli to kupisz, możesz uzyskać to po obniżonej cenie. Powinieneś wiedzieć, że klient docenia i ceni każdy otrzymany od Ciebie produkt, program i usługę.

Nierentowna cena towaruprzyciągnąć kupujących. To podejście jest częściej stosowane przy sprzedaży produktów niż przy sprzedaży usług. Oferujesz określone usługi po bardzo niskiej cenie, aby przyciągnąć klientów, którzy prawdopodobnie kupią dodatkowe produkty lub inne usługi po wyższej cenie. Być może decydujesz o początkowych stratach, aby uzyskać zysk finansowy w przyszłości.

Zajmij miejsce na rynku

Ceny za wdrożenie na rynek. Zaoferuj bardzo niską cenę, aby wejść na rynek. Kiedy wyrobisz sobie markę, zacznij podnosić ceny.

Elastyczne ceny.Oferuj klientom tę samą usługę w różnych cenach. Jest to bardzo ważna opcja na rynku między przedsiębiorstwami, gdzie sprzedaż często odbywa się na podstawie umów zawartych w wyniku negocjacji.

Ekonomiczna wycena. Oferuj najniższą cenę na rynku, aby wyróżnić się na tle innych. Ta opcja różni się od nierentownych cen w celu przyciągnięcia klientów tym, że przy ekonomicznych cenach wszystkie ceny zawsze pozostaną niskie - ta funkcja stanie się cechą Twojej marki. Korzystanie z opłacalnego modelu cenowego nie oznacza niedoceniania samego siebie. W takim przypadku zbudujesz model, który pozwoli większej liczbie osób korzystać z twoich usług - co z czasem zwiększy wartość Twojej marki.

Po prostu przeżyj

Zdarza się, że nie idzie dobrze. Nagle nadchodzi kolejna globalna recesja gospodarcza. Czasami wystarczy przetrwanie jako cel. Następnie zastosujesz strategię, która Twoim zdaniem pomoże ci przetrwać następny kwartał. Na przykład zaliczka + rozliczenie po zakończeniu pracy. Oznacza to zaliczkę pokrywającą koszty, a niewielka kwota z góry jest możliwa, jednak większość dochodów usługodawcy pochodzi z końcem pracy.

szczęście jest najczęściej wynikiem znaczących relacji międzyludzkich i relacji z ludźmi wokół ciebie. Rób więc coś dobrego dla tego świata

Jeśli projekt jest opłacalny, wówczas usługodawca osiąga zysk. Ten model wyceny nie jest typowy, ale może być bardzo opłacalny. Prawnicy specjalizujący się w kompensowaniu przypadkowych szkód zdrowotnych stosują właśnie ten model. Wygrywając sprawę, otrzymują znaczny procent kwoty wypłaconej ofierze. Ten sam model jest używany przez programistów, szczególnie tych przedsiębiorczych, którzy chcą zarabiać pieniądze.

Czyń dobrze

Ceny na zmienną skalę lub elastyczne ceny zależne od potrzeb są właśnie dla Ciebie. Usługodawcy często go używają w zależności od wypłacalności klienta lub chęci jego współpracy z tym klientem. Moja księgowa nie lubi tego modelu wyceny, ponieważ uważa, że ​​odmawiam pieniędzy. I on ma rację. Ale nie smućcie się o mnie. U mnie w porządku Jeśli wydaje mi się, że mogę ci pomóc i że możesz ulepszyć świat dzięki temu, co ci oferuję, wówczas zmienię cenę, aby dopasować ją do twojej obecnej sytuacji finansowej. Związek między pieniędzmi a szczęściem jest oczywiście bardzo mylący. Chociaż ogromna większość badań pokazuje: jeśli żyjesz powyżej granicy ubóstwa, szczęście jest najczęściej wynikiem znaczących relacji międzyludzkich i relacji z ludźmi wokół ciebie. Rób więc coś dobrego dla tego świata. Jak mówi moja matka: „Chodź, nie umrzesz z tego powodu”.

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Maniak biznesu: Co się stało podczas wakacji - oferty, badania, opinie
Skrzynie

Maniak biznesu: Co się stało podczas wakacji - oferty, badania, opinie

Nicholas Carr: Papierowa książka kontratakuje Pogłoski o śmierci papierowych książek są bardzo przesadzone - tym razem dowodzą tego pomysłu liczbami w rękach. Nicholas Carr, autor książki The Shallows: What Internet robi na nasze mózgi, cytuje badanie wykazujące, że w 2012 r. Sześciu na dziesięciu Amerykanów wykazywało brak zainteresowania pozyskaniem czytelnika.
Czytaj Więcej
Business Geek: wizy dla startupów, 104-letni bloger, skandal z Durovem i inne hity tygodnia
Skrzynie

Business Geek: wizy dla startupów, 104-letni bloger, skandal z Durovem i inne hity tygodnia

Nikolay Durov: Relacje byłego rzecznika VKontakte Vladislava Tsyplukhina z bratem Kremla założyciela VKontakte Pavlem Durovem Nikolayem na jego stronie w mediach społecznościowych, komentując publikację w VKontakte na temat współpracy VKontakte z Vladislavem Surkovem, zasugerował, że poprzedni rzecznik spółki Vladislav Tsyplukhin mógł prywatnie współpracować z Kremlem.
Czytaj Więcej
„Yandex.Book”: 7 powodów udanego uruchomienia wyszukiwarki
Skrzynie

„Yandex.Book”: 7 powodów udanego uruchomienia wyszukiwarki

Dmitry SOKOLOV-MITRICH Zastępca redaktora naczelnego czasopisma „Russian Reporter” stał się centrum władzy Czy wiesz, jak rodzi się tajfun? Jest punkt wirowy, a następnie ziarnko piasku na ziarnko piasku, kropla na kroplę, zamienia się w huragan wielkiego podnoszenia. Oto typowa historia o tym, jak pierwsze strzały pojawiły się w przyszłym imperium poszukiwań, jak stwierdziła Ilya Segalovich: „Jeden chłopiec pracował w Akapit i miał bezdomnego przyjaciela, Wołodię Iwanow.
Czytaj Więcej