Skrzynie

Mad Men: 10 udanych pomysłów biznesowych, które nie przychodzą Ci do głowy

Czyszczenie psa

Matthew Osbourne stworzył Pooper-scooper.com w 1987 roku, a Matt Boswell, który otworzył Pet Butler w Kolumbii, podjął swój pomysł. Matthew pisze na swojej stronie, że zawsze interesowały go nowe pomysły biznesowe. „To zabawne, że kiedy po raz pierwszy usłyszałem, że ktoś zaoferował psom gówno za ustaloną cotygodniową kwotę, śmiałem się” - wspomina przedsiębiorca. „Ale im więcej o tym myślałem, tym więcej możliwości miałem. To oczywiste - jest wiele do zrobienia, ale większość ludzi tego nie lubi ”. Matthew szacuje, że w promieniu 15 mil od jego domu mieszka ponad 100 000 psów. Musiał otrzymać tylko 1% zamówień, aby zapewnić komfortowy pobyt. W przyszłości Pet Butler narodził się ze swojego pomysłu - największej firmy sprzątającej dla psów dzisiaj. Obsługuje około 5000 klientów i sprzedał ponad sto franczyz do różnych stanów.

Babcia Dżem

Szkocki przedsiębiorca Frazer Doherty zbudował imperium, aby sprzedawać przetwory swojej babci. W wieku 14 lat zaczął kręcić bankami zgodnie z tradycyjnymi przepisami, a w wieku 16 lat opuścił szkołę, aby rozwinąć działalność gospodarczą. SuperJam sprzedaje ponad 500 000 puszek rocznie, zajmując około 20% angielskiego rynku dżemów. Doherty wydał dwie książki o swojej firmie i stworzył charytatywne SuperJam Tea Party, które organizuje setki imprez z bezpłatną herbatą i odmianą dla seniorów. Jego firma jest wystawiana w Muzeum Narodowym Szkocji jako przykład ikony marki żywności.

Mobilna ceremonia ślubna

Amerykańska firma Wedding Wagon oferuje pełną ceremonię ślubną z tyłu vana za 129 USD. Para wybiera, gdzie i kiedy chcą się pobrać. Witryna oferuje kilka opcji - komfortowy pokój hotelowy, Las Vegas Square i inne miejsca. Tutaj możesz zarezerwować datę ślubu.

Oferta obejmuje usługi małżeńskie, wybór lokalizacji, fotografa, świadka (na życzenie), wydanie dokumentów prawnych i zaświadczenie o przysięgę. „Twoja rodzina nie może przyjść na ceremonię? Nie ma problemu! Wyślij im link, powiedz nam, o której godzinie spotykasz się na weselu, a oni będą dzielić ten wyjątkowy dzień z tobą”, mówi strona internetowa firmy.

Poduszki zbożowe

Gospodyni Kim Levin odkryła, że ​​po włożeniu ziaren do szmatki, zszyciu wszystkiego razem i podgrzaniu w kuchence mikrofalowej otrzymujesz wyjątkową poduszkę do relaksu. Początkowo chciała sprawić, by była szczęśliwa tylko dla swoich dzieci i krewnych. Ale kiedy przyjaciele i znajomi zaczęli dzwonić i prosić o więcej poduszek, ponieważ dzieci nie mogą bez nich zasnąć, zdała sobie sprawę z pełnego potencjału swoich pomysłów. Kim zaczęła chodzić do sprzedawców i szukać partnerów. I w końcu miała szczęście: sieć dużych sklepów zgodziła się sprzedać Wuvit. Teraz ma biznes o wartości wielu milionów dolarów. Kim ma regularnego bloga i napisała książkę o tym, jak matki zamieniają się w milionerów.

Sprzedaż wkładów klasztornych

Ojciec Bernard McCoy jest cysterną i dyrektorem generalnym LaserMonks, internetowego sprzedawcy tanich kaset do drukarek i innych materiałów biurowych. Wśród stałych klientów - nie tylko kościół, ale także Morgan Stanley, a także USA Służba leśna. Pomysł przyszedł do McCoya, kiedy skończył mu się atrament i nie mógł znaleźć wkładu we właściwej cenie. „Dziewięćset lat temu moi bracia robili atrament, papier i kopiowali rękopisy. Byliśmy pierwszymi przedsiębiorcami społecznymi. Jako pierwsi stworzyliśmy międzynarodowe firmy” - mówi McCoy. Teraz firma ma ponad 50 000 klientów i kilkaset zamówień każdego dnia.

Meduza domowa

Alex Endon jest absolwentem Wydziału Biologii Morza na Uniwersytecie Duke. Mieszka teraz w San Francisco i rozwija startup o nazwie Jellyfish Art, który sprzedaje meduzę jako zwierzęta domowe. Po krótkich badaniach przedsiębiorca zdał sobie sprawę, że jako pierwszy stworzy tego rodzaju produkt. Endon zainwestował 50 000 USD w otwarcie firmy i wkrótce zaczął kwartalnie zwiększać przychody. Koszt meduzy wynosi 39 USD. Na stronie można kupić akwarium, jedzenie dla meduz i inne niezbędne urządzenia do ich pielęgnacji.

Świąteczne swetry

W 2009 roku John Kaplar nie mógł znaleźć swetrów jako prezentu na Boże Narodzenie dla przyjaciół i postanowił otworzyć własną firmę. Zainwestował w niego 40 000 USD i stworzył Skedouche, w którym można kupić wyjątkowy sweter na każdą okazję. Szczególną uwagę zwraca się na prowokujące projekty, takie jak linia Naughty Christmas Sweater. Firma produkuje swetry dla wszystkich członków rodziny, a także dla psów.

Wskazówki dotyczące loterii

Gospodyni Carolyn Willman spędzała dużo czasu ze swoim dzieckiem i, aby się bawić, zaczęła brać udział w konkursach i loteriach. Często wygrywała, więc pomysł nauczenia innych, jak pokonać, wydawał jej się oczywisty. Wcześniej Carolyn założyła już małą firmę marketingową, więc przedsiębiorczość nie była niczym nowym. W 2006 r. Opublikowano jej książkę „Nie możesz wygrać, jeśli nie spróbujesz”. Teraz na stronie „konkurencyjnej królowej” znajduje się sklep internetowy, w którym można kupić magiczne kryształy Carolyn i inne akcesoria. Jej firma rzekomo pomogła zarobić ponad 1 milion dolarów w konkursach.

Oznakowanie drogowe parkingów

Chris Curie, Dan Rella i Tom Darrow postanowili stworzyć firmę, która będzie mogła rysować linie drogowe po tym, jak sami musieli narysować je dla innej firmy parkingowej. W całej Ameryce jest ponad 500 milionów miejsc parkingowych i żadna firma nie jest w stanie narysować dla nich oznaczeń drogowych. Nie może tego zrobić zwykła osoba z wiadrem i szczotką - potrzebujesz specjalnej maszyny. Dziś sprzedali franczyzę kilku stanom.

Rzeźby Serowe

 

Sarah Kauffman zajmowała się kreatywną reklamą w mleczarni Wisconsin, zanim odkryła talent rzeźbiarza. Teraz nosi pseudonim The Cheese Lady, a dla jej prac organizują wystawy i zamawiają je jako pamiątki.

Zdjęcie na okładce: Emilio Garcia

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze
Skrzynie

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze

Usługa mikroblogowania przeprowadziła wczoraj IPO. Inwestorzy rzucili się na zakup papierów wartościowych, akcje wzrosły o 73%, a założyciele zmienili się w miliarderów. Chociaż rentowność firmy wciąż nie wchodzi w rachubę, Twitter spełnił wiele oczekiwań. Zakup mobilnej sieci reklamowej MoPub na krótko przed IPO i 70% przychodów z reklam z telefonu komórkowego zainspirowało przekonanie, że można skutecznie zarabiać na Twitterze.
Czytaj Więcej
„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety
Skrzynie

„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety

Jay PAPAZAN Keller Williams Realty Wiceprezes Gary KELLER Przedsiębiorca Porzuć długie listy rzeczy do zrobienia Zasada Pareto mówi, że niewielki procent przyczyn, zainwestowanych pieniędzy lub wysiłku jest odpowiedzialny za dużą część wyników, otrzymanych produktów lub wynagrodzenia. Niewielka część przyczyn powoduje lwia część konsekwencji.
Czytaj Więcej
„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem
Skrzynie

„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem

DOM PUBLIKACJI: Mann, Iwanow i Ferber, 2014 Pamiętaj o śmierci Jest jedna cecha, która odróżnia odnoszących sukcesy prezesów od przeciętnych - mogą się skoncentrować i dokonać właściwego wyboru, gdy wydaje się, że nie ma wyboru. Właśnie w tym momencie najbardziej chcesz się ukryć lub umrzeć, i decydujesz, którym jesteś CEO.
Czytaj Więcej