Skrzynie

„Yourself an MBA”: 10 sposobów oceny obiecującego rynku

 

Josh Kaufman

Założyciel projektu internetowego PersonalMBA.com, który pozwala każdemu poznać podstawy przedsiębiorczości

Jeśli zastanawiasz się nad utworzeniem nowej firmy lub rozbudową istniejącej, powinieneś wypróbować grunt, na którym zamierzasz wkroczyć. Poniżej opisano dostępną metodę określania atrakcyjności potencjalnego rynku. Wystarczy ocenić jeden z wymienionych poniżej czynników w skali od 0 do 10, gdzie 0 jest całkowicie nieatrakcyjne, a 10 jest absolutnie atrakcyjne. Następnie obliczyć całkowitą liczbę punktów. Jeśli okaże się, że jest mniej niż 50, najprawdopodobniej lepiej zrezygnować z planu. Jeśli masz 75 lat lub więcej, Twój pomysł wygląda dość kusząco - śmiało! Jeśli wynosi od 50 do 75, Twój plan z pewnością przyniesie zysk, ale aby osiągnąć pełny sukces, będziesz musiał dużo się pocić, więc zdecyduj, co jest dla Ciebie ważniejsze.

Pilność Jak pilnie konsument potrzebuje tego, co oferujesz. Wypożyczenie starego filmu może poczekać, ale premiera nowego filmu już nie, bo zdarza się to tylko raz.

Wielkość rynkuIlu konsumentów aktywnie i często płaci za podobne produkty? Jednostki uczęszczają na kursy tkania koszy pod wodą, a miliony korzystają z płatnych usług medycznych w dziedzinie onkologii.

Pułap cenowy. Jaka jest maksymalna cena, jaką potencjalny nabywca jest skłonny zapłacić za produkt taki jak twój? Za paczkę cukierków - kilka centów, a za lotniskowiec - kilka milionów dolarów.

Koszty przyciągnięcia potencjalnego nabywcy. Jak łatwo jest przyciągnąć konsumentów? Jaki jest średni czas i wysiłek wymagany do zawarcia umowy? Restauracje wzdłuż federalnej autostrady łączącej różne stany prawie nie są wydawane na przyciąganie klientów, a firmy wykonujące kontrakty stanowe są gotowe wydać miliony, aby uzyskać kontrakt na dostawy stanowe.

Koszt produktu i dostawy. Ile wysiłku i pieniędzy zajmuje opracowanie produktu, wyprodukowanie i dostarczenie konsumentowi końcowemu? (Wysyłanie plików przez Internet prawie nic nie kosztuje, a wynalezienie produktu i zbudowanie fabryki może zająć miliony).

Wyjątkowość oferty. Jak wyjątkowa jest Twoja oferta w porównaniu do podobnych na rynku i jak szybko potencjalni konkurenci mogą ją skopiować? Istnieje niezliczona ilość fryzjerów, ale są też firmy oferujące prywatne jednostki kosmiczne.

Szybkość wprowadzania na rynek. Jak szybko możesz stworzyć coś na sprzedaż? Możesz wyciąć trawnik sąsiada w ciągu kilku godzin, a otwarcie banku zajmuje kilka lat.

Wielkość początkowych inwestycji. Ile musisz zainwestować, zanim będziesz gotowy, aby zacząć? Aby świadczyć usługi sprzątania domów, potrzebujesz tylko niedrogiego zestawu szmat, szczotek i chemii gospodarczej, a w dziedzinie wydobycia złota będziesz musiał wydać ponad milion na zakup ziemi i specjalnego sprzętu.

Możliwość dodatkowej oferty. Co jeszcze możesz sprzedać konsumentowi w połączeniu z głównym produktem? Ci, którzy kupią maszynkę do golenia, będą chcieli kupić zapasowy blok ostrzy i kremu do golenia, a ten, kto kupił latający spodek Frisbee, nabył już wszystko, czego potrzebuje, i przyjdzie po nowy tylko wtedy, gdy stary się zepsuje.

Stałość.Ile zajmie stworzenie wstępnej propozycji, aby dalej funkcjonować? Uzyskanie dochodu z doradztwa biznesowego wymaga stałej pracy, a książkę można napisać, opublikować i zapomnieć o niej.

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Jak i ile Rosjan odpoczywało
Liczby pierwsze

Jak i ile Rosjan odpoczywało

Wczoraj serwis OneTwoTrip opublikował badanie na temat tego, ile czasu Rosjanie spędzają na zagranicznych podróżach - czas wakacji jest skrócony czwarty rok z rzędu. Życie w okolicy pokazało, jak i ilu Rosjan odpoczywa tego lata. 50% zagranicznych wyjazdów letnich trwało 7 dni, w 2014 r. Ich udział wyniósł 33%.
Czytaj Więcej
Najdroższe i najtańsze świeże gazety
Liczby pierwsze

Najdroższe i najtańsze świeże gazety

Gazety biznesowe Kommersant, Vedomosti i RBC z 10 czerwca ukazały się na pierwszej stronie pod hasłem „I / We Ivan Golunov”. W wielu kioskach kopie już się wyczerpały, na internetowych tablicach ogłoszeń pojawiły się pierwsze oferty dealerów. Życie wokół mówi, ile możesz kupić rzadkie liczby.
Czytaj Więcej
Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu
Liczby pierwsze

Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu

Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Sankt Petersburgu otwarto ponad 10 nowych domów z burgerami, a obecnie istnieje ponad 40 niesieciowych placówek specjalizujących się w super popularnych fast foodach. Ponadto burgery są gotowane w wielu innych kawiarniach i restauracjach, w tym drogich, ponieważ zakres ich cen może być bardzo duży.
Czytaj Więcej
O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów
Liczby pierwsze

O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów

Zostały około dwa tygodnie przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w 11 miastach Rosji. Eksperci Avito Real Estate oszacowali krótkoterminowe ceny wynajmu w tych miastach dzięki Mistrzostwom Świata w 2018 r. I dowiedzieli się, ile wzrosły w przeddzień świątecznego futbolu. 250 tysięcy rubli dziennie to najdroższe mieszkanie dla fanów.
Czytaj Więcej