Skrzynie

Macrotrends w biznesie: jak pracować z Generacją Y.

Brian Solis

Antropolog, futurysta, założyciel agencji FutureWorks

Jak żyją milenialsi

Do pokolenia Y zaliczamy osoby urodzone między 1980 a 2000 rokiem. Ich rola we współczesnym świecie jest szczególnie ważna ze względu na istniejącą lukę między stylem i sposobem ich komunikacji i interakcji oraz podejściem, które firmy wybierają w stosunku do nich. Co wiemy o nich i ich nawykach kupowania? Do 2025 r. Generacja Y będzie stanowić 75% siły roboczej. Tylko 11% z nich uzna dużą kwotę za wskaźnik sukcesu. Tylko 7% przedstawicieli pokolenia Y pracuje dla firm z listy Fortune 500, ponieważ ich głównym obszarem zainteresowań są startupy. Ważne jest dla nich rozwijanie kultury wewnętrznej przedsiębiorczości i zwiększenie kreatywności. Pokolenie tysiąclecia ogląda telewizję, wykorzystując jednocześnie dwa lub więcej urządzeń elektronicznych.

Pokolenie milenijne jest gotowe wypróbować coś nieznanego na podstawie opinii przyjaciół i rodziny. Decydując się na zakup produktu, opierają się na dotychczasowych doświadczeniach konsumenckich.

tysiąclecia żyją i oddychają sieciami społecznościowymi, a każde urządzenie mobilne traktuje jako okno na ten świat

Trzy razy częściej wybierają konkretną markę, słuchając opinii swoich bliskich przyjaciół publikowanych w sieciach społecznościowych. 66% odwiedzi ten sklep, jeśli ich znajomi „zameldują się” tam. 73% otwiera i korzysta z wirtualnych portfeli. Generacja Y ma więcej kontaktów na Facebooku niż przeciętny użytkownik, łatwo zarządzając siecią społecznościową złożoną z 696 osób w porównaniu do 140 osób na liście zwykłych ludzi. 29% znajduje swoją miłość na Facebooku, a 33% zrywa relacje z SMS-ami lub postami na ścianie.

Generacja Y różni się od poprzedniej generacji sposobem, w jaki się komunikują i wymieniają informacje, jak się uczą i dokonują odkryć, jak podejmują decyzje i jak działają w końcu. Na początek wszystkie są ze sobą połączone. Tak, są na Facebooku i Twitterze. Ale to nie koniec sprawy. Smartfony, tablety, ultracienkie laptopy i wszystko, co zostanie dalej wynalezione - technologia staje się swego rodzaju kontynuacją granic ludzkości. Żyją i oddychają w sieciach społecznościowych, a każde urządzenie mobilne traktuje jako okno na ten świat.

Jak nawiązać z nimi kontakt

Rozmowy online na temat Twojej firmy są prowadzone, nawet jeśli nie ma Cię w pobliżu, aby to wszystko usłyszeć. Myślisz, że tracisz kontrolę, wchodząc do sieci społecznościowej, ale w rzeczywistości zyskujesz kontrolę nad sytuacją. Jeśli sądzą nas nasze czyny i słowa, uwierzcie mi, to samo dotyczy naszej ciszy i braku działania. Gdy tylko zrozumiesz, o czym mówią ludzie, a nie o tym, jak budują relacje, wymieniają informacje i doświadczenia, dokonują odkryć i podejmują decyzje o tym, kto ich dotyczy i kogo one dotyczą, otrzymasz schemat tworzenia nowych doświadczeń konsumenckich. Pomyśl o tym jak o architekturze doświadczenia.

Koncepcja architektury społecznej - sztuka zaangażowania - jest obszarem, w którym akcja, reakcja i interakcja stają się materiałem do budowania całościowego i wzajemnie powiązanego doświadczenia. Ekonomia społeczna w sieciach społecznościowych zależy od tego, jak ludzie zarabiają i wydają kapitał społeczny. Na podstawie handlu działaniami, słowami i intencjami ludzie określają swoją pozycję w społeczeństwie. Jak można to wykorzystać, aby wpłynąć na to, w jaki sposób millenialsi podejmują decyzje zakupowe?

Uwolnij uznanie społeczne

Przechodząc przez cykl zakupów, klienci często stają w obliczu niepewności. Kiedy nie jest jasne, co robić dalej, w grę wchodzi uznanie społeczne, zwracając uwagę na to, co robią lub robią inni. 81% konsumentów otrzymuje porady od znajomych lub członków rodziny dotyczące zakupu towarów za pośrednictwem sieci społecznościowych. Jeśli chcesz wpływać na decyzje konsumentów, listy życzeń, udostępnianie w mediach społecznościowych, recenzje i rekomendacje społecznościowe powinny znaleźć się na pierwszym miejscu w Twoich strategiach.

Użyj mocy władzy

Wiarygodność w mediach społecznościowych nie ogranicza się tylko do handlu, w dużej mierze determinuje tworzenie grup interesów. Na dynamicznej ścieżce klienta autorytatywna opinia działa jako światło wiodące prowadzące do podejmowania decyzji. Ludzie z autorytetem spędzili dużo czasu, zasobów i wysiłków, aby zdobyć podobną pozycję, i są nagradzani całą społecznością oddanych wyznawców, którzy w pełni ufają ich zaleceniom. 77% kupujących czyta recenzje i recenzje, aby podjąć decyzję o zakupie. W ostatnim raporcie Edelmana Barometr Zaufania, lista najbardziej zaufanych osób, był prowadzony przez naukowców i ekspertów, a następnie techników reprezentujących różne firmy. Użyj tego.

Buduj sztuczne zapotrzebowanie

W skali podaży i popytu zasoby, które są najmniej dostępne dla konsumenta lub które są uważane za mające największą wagę i wartość. Napędzani strachem przed utratą lub uznaniem ich znaczenia konsumenci korzystają z każdej okazji, aby stać się właścicielem ekskluzywnej oferty. Częściowo, aby nadążyć za resztą, częściowo ze względu na chęć przynależności do elity, konsumenci raz po raz potwierdzają, że szansa na zdobycie czegoś wcześniej niż za innymi lub po wyłącznej cenie jest jednym z głównych powodów dołączenia do mediów społecznościowych.

Wywołaj współczucie

W biznesie jest stare powiedzenie: ludzie robią interesy tylko z ludźmi, których lubią. To stwierdzenie jest absolutnie prawdziwe w odniesieniu do sieci społecznościowych. Według badania przeprowadzonego przez Barometr Zaufania, trzecią najbardziej zaufaną osobą jest osoba podobna do ciebie lub o równym statusie. Staramy się naśladować ludzi, których lubimy, podziwiamy lub przyciągamy, ponieważ daje to poczucie „zaangażowania” w ramach ich samostanowienia.

Bądź konsekwentny

W sytuacji niepewności konsumenci wolą nie podejmować ryzyka. Raczej wolą być konsekwentni, preferując własne poglądy lub wcześniejsze zachowania. Jeśli źle to pokrywa się z podejmowaniem decyzji, konsumenci zaczynają odczuwać dysonans poznawczy lub poczucie prawdziwego dyskomfortu psychicznego.

Płać dalej

Być może najważniejszym atutem kapitału społecznego jest życzliwość. Bardzo łatwo jest znaleźć się w kręgu płatności między usługami, w którym oczekujemy nagród za nasze towary, usługi lub działania. Jednak ci, którzy wolą inwestować kapitał społeczny, aby pomagać innym lub płacić z góry, mogą zarobić więcej niż tylko odpowiedź: zapewnią solidną podaż przyszłych interakcji. My, ludzie, mamy wrodzoną chęć spłacenia usługi za usługę w celu utrzymania sprawiedliwości społecznej, bez względu na to, czy usługa została zamówiona, czy nie.

Obejrzyj wideo: Bitcoin Q&A: How to encourage adoption (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku
Biznesmenów

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku

„Twoja półka” to przestrzeń, która łączy ręcznie robioną galerię, sklep z antykami i pchli targ: to słowo nie jest nieśmiałe, przechodząc do szyldu i wspierając najlepsze tradycje europejskich pchli targ. Właściciel sieci Irkuck Nikita Chibiskov powiedział Life wokół, skąd pochodzą towary i klienci, dlaczego taka przestrzeń nie jest możliwa w Internecie i co kupuje większość mężczyzn i turystów.
Czytaj Więcej
Jak Busfor zmienia rynek autobusów
Biznesmenów

Jak Busfor zmienia rynek autobusów

„100 rubli za bilet autobusowy Busfor między Petersburgiem a Moskwą” - wygląda na to, że wszyscy napisali o tym wiadomości (i nie byliśmy wyjątkiem). Chociaż wszystko oczywiście nie jest do końca prawdą: tak, koszt to naprawdę 100 rubli, ale są tylko cztery bilety na każdy autobus. I sztuczki na tym się nie kończą: kampania rozpoczyna się w wyznaczonym czasie (albo o 10:00, a potem o 21:30), bilety są sprzedawane jeden po drugim i trzeba za nie zapłacić w 15 minut.
Czytaj Więcej
Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego
Biznesmenów

Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego

Pozostawienie bez zakupu w sklepie internetowym Lamoda nie jest takie proste. Rzecz na stronie, którą odwiedził potencjalny nabywca, wyprzedzi go w reklamach w przeglądarce i biuletynach ze zniżkami. Kilka wiadomości e-mail z różnymi promocjami, osobistymi ofertami i kodami promocyjnymi może pochodzić z Lamody dziennie, a oglądany produkt pojawia się na stronach e-mail, na Facebooku i Instagramie.
Czytaj Więcej