Skrzynie

Oprócz botów: jak zdobyć subskrybentów VKontakte

Alexander DOBROKOTOV

ADyrektor RT RA „Voskhod”, twórca publicznego „Cat” i innych

Na pierwszy rzut oka mechanizmy promowania VKontakte są proste, podobnie jak reguły ruchu drogowego. Ale są niuanse. Na przykład wymiany tematyczne są najlepiej stosowane, jeśli publiczność zyskała już tłuszcz w postaci subskrybentów i zasięgu. Ponieważ jeśli społeczność jest słaba pod względem zasięgu, trudno będzie znaleźć stronę do wymiany. Na tym etapie potrzebna jest reklama. W czasach publiczności nie było to konieczne, ale teraz rynek jest tak zatłoczony, że nawet najbardziej oryginalny pomysł, nie wspominając o stronach i sklepach z marką, wymaga początkowego szumu.

Jeśli nadal przytyłeś i zacząłeś wymieniać, musisz monitorować ich jakość. Ludzie postrzegają post wymiany jako post społeczności, to znaczy ty, więc nie bierz głupich i głupich wymian od głupich i głupich społeczności.

Nadal popularne jest słabe podejście (zarejestruj się za 10 sekund, jeśli nie jesteś homoseksualistą), zlituj się nad zdjęciami z bezdomnymi kotami (zarejestruj się publicznie, a ten kotek znajdzie dom), a najbardziej ohydne opcje obejmują krewnych (zarejestruj się publicznie lub coś stanie się z twoją mamą). Niestety czasami to działa. Ale czy potrzebujesz takiej publiczności?

Oszukiwać za pomocą skryptów i programów, odradzam zdecydowanie. Po pierwsze, jest karany przez administrację,
a po drugie, jest to po prostu niesławny zawód

Do reklamy publicznej „VKontakte” stworzył giełdę. Uprościło wyszukiwanie witryn i ich wybór, ponieważ pozwala wybierać według tematów, zapewnia statystyki i możliwość sortowania społeczności według zasięgu i kosztów, a także płci i wieku subskrybentów. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, będziesz musiał poświęcić czas i skontaktować się bezpośrednio z administratorem publicznym. Prawdopodobnie umieszczą Twoją reklamę na mniejszą kwotę (jak wiesz, wymiana zajmuje od 20 do 45 procent).

Zdecydowanie odradzam pakowanie skryptów i programów. Po pierwsze, ostatnio zostało to ukarane przez administrację, a po drugie, to po prostu niesławna rzecz.

Ponieważ sytuacja na rynku szybko się zmienia, radzę śledzić wiadomości od wewnątrz i subskrybować publikacje tematyczne, na przykład SMM-Shchikov.

Pasza Biełow

Twórca publicznego „Spójrz, co znalazłem”, menedżer SMM grupy Casta

Aby przyciągnąć ludzi na stronę, wypełniamy ją ciekawą treścią. W moim przypadku - najpierw aktywne przeciąganie materiału graficznego za pomocą Tumblr. Publikując treść przez nieco ponad rok, wzrosła od zera do 200 000 subskrybentów, 12 000 unikalnych użytkowników dziennie, docierając do 100 000 osób.

Reklamy były minimalne: zrobili reposty z apelem o zasubskrybowanie naszej opinii publicznej dla większych społeczności, wydając nie więcej niż 10 000-15 000 rubli. Ale teraz mamy platformę, która oprócz tego, że jesteśmy aktywnie wykorzystywani do ukrytego rozsiewania treści wśród lojalnych użytkowników, jest interesująca dla reklamodawców - marki Asics, Penfield, Nixon, Miller, Asus i inni współpracowali z nami. Oznacza to, że najważniejsze jest systematyczne wypełnianie strony ciekawymi i atrakcyjnymi treściami. Jeśli wybierzesz więcej produktów komercyjnych, oprócz wypełnienia, warto poszerzyć grono odbiorców i kupić reposty i po prostu posty w dużych grupach - sieci społecznościowe dla niektórych marek nadal pełnią więcej funkcji wizerunkowych i zapoznawczych niż sprzedaż bezpośrednia.

Igor ANTONOWSKI

Twórca strony „Sypialne obszary wiejskie OZ”

Treść jest wszystkim. Daje konwersję i zaangażowanie, a wszystko jest zawarte w wiadomościach, które są w nich przesyłane. Jeśli to zrobisz, aby trafiło w cel, znajdziesz swoje grono słuchaczy. VKontakte w tym sensie jest bardzo wygodnym narzędziem, to znacznie więcej niż Facebook ma na celu treść i kreatywność. Na Facebooku wszystko jest zrobione, aby subskrybować twoją stronę, nawet jeśli nic nie ma w środku - po prostu zapłać pieniądze i cel. Wynika to z poziomu jaskini dzisiejszego SMM: wszyscy próbują rozmawiać z publicznością w stanie degeneracji, nikt nie jest zainteresowany tworzeniem złożonych treści i ścieżek wirusowych. Publiczność nie jest taka zła, zostało to potwierdzone wiele razy, ale jeśli spróbujesz komunikować się z nią jak z dziećmi, nie powinieneś być zaskoczony małym zaangażowaniem i nawróceniem.

Aby tworzyć dobre treści, musisz dobrze zrozumieć dwie rzeczy: filozofię i psychologię ludzi. Aby zbadać publiczność: kto siedzi, jakie są trendy, jak przełamać te trendy. Teraz wielu, nie zdając sobie z tego sprawy, żyje w latach 90., 2000., a nawet w latach 70. Są wszystkie narzędzia do łamania skostniałego języka.

Jako pisarz lub reżyser, uczony SMM powinien zawsze szukać języka do rozmowy z publicznością, w tym nowego: im nowszy język i wyraźniejszy przekaz, tym lepiej. A jeśli działasz przy użyciu gotowych szablonów i dobrze znanych ruchów, ścieżka zostanie zamknięta. To jest różnica między VKontakte a Facebookiem. Cieszę się, że nie ma tak obsesyjnego celowania, musisz myśleć mózgiem, a nie tylko rozbijać swoje głupie treści na kanale innej osoby i narzucić subskrypcję.

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku
Biznesmenów

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku

„Twoja półka” to przestrzeń, która łączy ręcznie robioną galerię, sklep z antykami i pchli targ: to słowo nie jest nieśmiałe, przechodząc do szyldu i wspierając najlepsze tradycje europejskich pchli targ. Właściciel sieci Irkuck Nikita Chibiskov powiedział Life wokół, skąd pochodzą towary i klienci, dlaczego taka przestrzeń nie jest możliwa w Internecie i co kupuje większość mężczyzn i turystów.
Czytaj Więcej
Jak Busfor zmienia rynek autobusów
Biznesmenów

Jak Busfor zmienia rynek autobusów

„100 rubli za bilet autobusowy Busfor między Petersburgiem a Moskwą” - wygląda na to, że wszyscy napisali o tym wiadomości (i nie byliśmy wyjątkiem). Chociaż wszystko oczywiście nie jest do końca prawdą: tak, koszt to naprawdę 100 rubli, ale są tylko cztery bilety na każdy autobus. I sztuczki na tym się nie kończą: kampania rozpoczyna się w wyznaczonym czasie (albo o 10:00, a potem o 21:30), bilety są sprzedawane jeden po drugim i trzeba za nie zapłacić w 15 minut.
Czytaj Więcej
Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego
Biznesmenów

Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego

Pozostawienie bez zakupu w sklepie internetowym Lamoda nie jest takie proste. Rzecz na stronie, którą odwiedził potencjalny nabywca, wyprzedzi go w reklamach w przeglądarce i biuletynach ze zniżkami. Kilka wiadomości e-mail z różnymi promocjami, osobistymi ofertami i kodami promocyjnymi może pochodzić z Lamody dziennie, a oglądany produkt pojawia się na stronach e-mail, na Facebooku i Instagramie.
Czytaj Więcej