Skrzynie

Pewnego razu w Rosji: 10 najdziwniejszych czynów przedsiębiorców

Mistrzostwa Literball w Wołgodońsku

Wiaczesław Molostowcew, właściciel sieci sklepów spożywczych, wymyślił mistrzostwa literball jako kampanię marketingową. Ci, którzy chcieli, mogli pić tyle wódki, ile mogli, najbardziej wytrwali otrzymali nagrodę - pudełko wódki. W konkursie wzięło udział 20 osób. Pij czerpane kufle do piwa z wiader cynkowych. W rezultacie pięciu finalistów znalazło się na oddziale intensywnej terapii, a ojciec i syn Nakonechny zostali zwycięzcami. Przywieziono ich nieprzytomnych do domu wraz z nagrodą. Żona Nakonechny Sr. zastała już męża, zwanego karetką pogotowia, ale kiedy przyjechała, zmarł także jej syn. Prokuratura wszczęła postępowanie karne przeciwko dyrektorowi sklepu „Savely”, on sam żałował i przyznał, że mistrzostwa nie były zorganizowane prawidłowo i „nadal trzeba było używać kieliszków, a nie kufli do piwa”.

Tragiczne szkolenie w Omsku

Przedsiębiorca Alexander Knyazev został przeszkolony przez międzynarodową firmę Insight. Po wysłuchaniu wszystkich wykładów z pierwszych dwóch dni i jednego z trzeciego poszedł do chaty i kilkakrotnie dźgnął się nożem w serce, z którego umarł. Przyjaciele zmarłego zauważyli, że samobójstwo biznesmena było szokiem. Aleksander nie miał tego powodu: udanego biznesu, ukochana żona, kilka dni temu świętował swoje 31. urodziny. „Nasze seminaria poświęcone rozwojowi osobistemu pomagają uczynić życie jaśniejszym, bardziej udanym i radośniejszym” - powiedział LifeNews Leonid Gorokhov, przedstawiciel Insight w Omsku.

Żarty na sprzedaż od Niżnego Nowogrodu

1 kwietnia Andrei Makarov postanowił sprzedać swoje dowcipy. Ten pomysł przyszedł do biznesmena z nadmiaru poczucia humoru. „Podczas wakacji każdy próbuje sprzedać coś własnego. W święta Nowego Roku, powiedzmy, petardy sprzedają”, Makarov podzielił się z LifeNews. Według przedsiębiorcy rano otrzymał ponad dwadzieścia połączeń, głównie od dziewcząt. Zaproponowano, że zapłaci tyle, ile zapragnie. Przez telefon układał figle i żartował na temat fikcyjnego tematu.

20 milionów pizzy w Moskwie

Pięć osób w dwóch samochodach ukradło 20 mln rubli młodemu biznesmenowi. Zabrał ze sobą dużą ilość, gdy postanowił kupić świeżą pizzę w restauracji. Najpierw przestępcy zablokowali jego samochód, potem zaczęli strzelać, a gdy biznesmen stracił przytomność, złapał torbę z pieniędzmi i uciekł. Ranni byli hospitalizowani.

Rosgoterapia w Górnym Ałtajsku

Przedsiębiorca zwrócił się do rosoterapii, aby pozbyć się stanu ciągłego podrażnienia i gniewu. W młodości Vladimir Maximov pracował w handlu, a następnie wyemigrował do Ameryki, gdzie zajmował się produkcją przez 20 lat. Po powrocie do Rosji zaczął budować ekologiczną wioskę w górach Ałtaj. Jednocześnie zawsze odczuwałem dyskomfort, który wywoływał sytuacje konfliktowe. Aby uzyskać pomoc, zwrócił się do rosoterapeuty, niemieckiego Pilipenko - używa silnych prętów wierzby, aby pokonać klientów. Po palącym bólu przychodzi oświecenie.

Niekorzystny ślub w Kambodży

Siergiej Poloński, który przebywa w więzieniu w Kambodży, postanowił przesunąć datę ślubu z Olgą Deripaską z powodu mistycznego niepomyślności. W tym samym czasie panna młoda była gotowa przeprowadzić ceremonię nawet w więzieniu. Olga przywiozła z Moskwy dwa kostiumy dla Polonsky'ego: jeden na urodziny, drugi na wesele. Oba są niebieskie, jak wierzą Camboys, o szczęśliwym kolorze. Jako prezent dla swojego przyszłego męża Olga kupiła książki, w szczególności kolekcję „Mądrość w aforyzmach i sądach”.

Ortodoksyjna wódka Stalinskaya w Kaliningradzie

Fabryka wódki prawosławnego filantropa Konstantina Susłowa otrzymała prawo do produkcji wódki pod marką Stalinskaya. Jest własnością rumuńskiej firmy. Według Nielsena ta konkretna wódka jest najpopularniejsza w Rumunii. W tym przypadku właściciel praw autorskich podkreślił, że nazwa marki pochodzi od rosyjskiego słowa „stal” i nie jest związana z imieniem przywódcy radzieckiego. Wiadomość ta wywołała szeroki rezonans w rosyjskojęzycznych mediach i, jak się wydaje, wydanie wódki pod nową marką w Kaliningradzie zostało przełożone.

Romantyczny wózek w Kazaniu

Biznesmen z Kazania 30 lat temu spotkał swoją przyszłą żonę w trolejbusie. Ta trasa stała się dla niego kluczowa, dlatego postanowił dać miastu prezent, który przypomni mu o ważnym spotkaniu. W Kazaniu zaczął biec samochód z napisem: „Podróż, która stała się przeznaczeniem”. Wewnątrz, wraz z romantyczną atmosferą, grała odpowiednia muzyka - retro hity, wśród których niezniszczalna „Million Scarlet Roses”.

Biznesmen z Moskwy w klipie Lady Gaga

Przedsiębiorca znalazł kontakty gwiazdy muzyki pop w Internecie i napisał, że był jej wiernym fanem. Trzydziestoletni Rosjanin zapłacił za występ w filmie Alejandro, ale odmówił podania kwoty i szczegółowych komentarzy w mediach. Co ciekawe, w poprzednim klipie piosenkarza Bad Romance pojawił się londyński urzędnik.

Zdesperowany kredytobiorca włamywacza w Taganrogu

Właściciel myjni Taganrog zaatakował oddział banku po odmowie pożyczki. W tym momencie w pokoju znajdował się strażnik, kierownik i kilku pracowników. Kasa okazała się pusta, więc przestępca zniknął bez niczego, a pracownicy banku zwrócili się na policję. Rabuś został zatrzymany w pościgu. Przyznał, że złożył w banku wniosek o pożyczkę, którą planował wydać na rozwój swojej działalności. Sprawy biznesmena zaczęły się obniżać i z desperacji postanowił obrabować.

Ilustracje: Natalya Osipova

Okładka: Shutterstock

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku
Biznesmenów

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku

„Twoja półka” to przestrzeń, która łączy ręcznie robioną galerię, sklep z antykami i pchli targ: to słowo nie jest nieśmiałe, przechodząc do szyldu i wspierając najlepsze tradycje europejskich pchli targ. Właściciel sieci Irkuck Nikita Chibiskov powiedział Life wokół, skąd pochodzą towary i klienci, dlaczego taka przestrzeń nie jest możliwa w Internecie i co kupuje większość mężczyzn i turystów.
Czytaj Więcej
Jak Busfor zmienia rynek autobusów
Biznesmenów

Jak Busfor zmienia rynek autobusów

„100 rubli za bilet autobusowy Busfor między Petersburgiem a Moskwą” - wygląda na to, że wszyscy napisali o tym wiadomości (i nie byliśmy wyjątkiem). Chociaż wszystko oczywiście nie jest do końca prawdą: tak, koszt to naprawdę 100 rubli, ale są tylko cztery bilety na każdy autobus. I sztuczki na tym się nie kończą: kampania rozpoczyna się w wyznaczonym czasie (albo o 10:00, a potem o 21:30), bilety są sprzedawane jeden po drugim i trzeba za nie zapłacić w 15 minut.
Czytaj Więcej
Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego
Biznesmenów

Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego

Pozostawienie bez zakupu w sklepie internetowym Lamoda nie jest takie proste. Rzecz na stronie, którą odwiedził potencjalny nabywca, wyprzedzi go w reklamach w przeglądarce i biuletynach ze zniżkami. Kilka wiadomości e-mail z różnymi promocjami, osobistymi ofertami i kodami promocyjnymi może pochodzić z Lamody dziennie, a oglądany produkt pojawia się na stronach e-mail, na Facebooku i Instagramie.
Czytaj Więcej