Skrzynie

„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety

Jay PAPAZAN

Wiceprezydent Keller Williams Realty

Gary Keller

Przedsiębiorca

Porzuć długie listy rzeczy do zrobienia

Zasada Pareto stanowi, że niewielka część zainwestowanych powodów lub wysiłku jest odpowiedzialna za dużą część wyników, produktów otrzymanych lub otrzymanego wynagrodzenia. Niewielka część przyczyn powoduje lwia część konsekwencji. Pareto wyraźnie wskazuje: maksimum tego, co chcesz, będzie wynikiem minimum tego, co robisz. Niektóre rzeczy są ważniejsze od innych i znacznie więcej. Chcę, abyś wziął tę zasadę pod uwagę przy tworzeniu listy rzeczy do zrobienia - najpierw zidentyfikuj 20% najważniejszych rzeczy, a następnie wybierz kolejne 20% z nich i kontynuuj w tym samym stylu, aż otrzymasz jedyną, najważniejszą rzecz. Możesz zacząć od listy dowolnej długości, ale z zamiarem, abyś utorował sobie drogę do jednej z najważniejszych rzeczy.

Ostrość

Aby rozpocząć nowe zadanie i powrócić do tego, co zrobiłeś przed przerwą, zawsze potrzebujesz trochę czasu, a nie faktu, że uda ci się kontynuować od miejsca, w którym byłeś rozproszony. Badania pokazują, że około 28% czasu pracy to strata związana z przełączaniem w trybie wielozadaniowym. Wielozadaniowość jest bardziej podatna na stres, popełnia więcej błędów i traci zdolność do prawidłowej oceny czasu potrzebnego do pracy nad zadaniem - prawie zawsze myślą, że zajmie to więcej czasu niż jest w rzeczywistości. Za każdym razem, starając się robić dwie lub więcej rzeczy w tym samym czasie, po prostu dzielimy naszą uwagę i zmniejszamy dokładność wyników każdego z procesów.

Buduj nawyki

Wbrew powszechnemu przekonaniu sukces nie jest wynikiem maratonu zdyscyplinowanego działania. W rzeczywistości sukces to sprint, w którym dyscyplina jest potrzebna dokładnie do momentu ukształtowania się nawyku. Zmuszając się, przyzwyczajasz się do określonego sposobu działania i od pewnego momentu zmienia się w nawyk. Zaakceptuj fakt, że surowa dyscyplina jest wymagana tylko do zaznajomienia się z nowym rodzajem zachowania, a wszystko stanie się znacznie inne. Uformowanie nawyku zajmuje średnio 66 dni. Buduj umiejętności pojedynczo. Sukces przychodzi kolejno, a nie jednocześnie. Nikt nie zdoła zdobyć więcej niż jednego silnego nawyku w jednym okresie czasu.

Zadaj sobie główne pytanie.

Aby budować zadania zgodnie z ich znaczeniem, zadaj sobie pytanie Focusing: „Co mogę zrobić, aby wszystko inne było łatwiejsze lub wcale nie potrzebne?” Prowadzi to do konkretów - możesz wybrać tylko jedną opcję. Słowa „mogę zrobić” zawierają wbudowane polecenie wskazujące, że to, co jest możliwe, należy zrobić. Ludzie często zastępują go słowami „powinien” i „chcieliby”, ale wszystkie te opcje są nieprawidłowe. To, co możesz zrobić, jest zawsze ważniejsze niż dobre intencje. Część „tak, że w wyniku tego” mówi o kryteriach, które musi spełnić odpowiedź. Jest to pomost między robieniem a robieniem celu. Ostatnia część zdania jest ostatnim testem oddziaływania. Chodzi o to, że kiedy zrobisz to jedno, wszystko inne w drodze do celu stanie się osiągalne przy mniejszym wysiłku, a nawet niepotrzebne.

Połącz dziś z przyszłością

Im bardziej odległa jest przyszła nagroda, tym mniej motywacji do jej otrzymania - zjawisko to nazywa się „dyskontowaniem hiperbolicznym”. Służy to jako wyjaśnienie faktu, że większość ludzi woli teraz 100 $ ponad dwa razy więcej w przyszłości. Ich „zniekształcenie prądu” przeważa nad logiką. Istnieje prosty sposób myślenia, który to przezwycięży.

Co mogę zrobić, aby wszystko inne było prostsze lub wcale nie potrzebne?

Musisz sobie wyobrazić, jak duża rzecz stopniowo wyrasta z jednej małej rzeczy. To trochę jak lalka zagnieżdżona: twoja główna rzecz „teraz” jest dziś w twojej głównej rzeczy, która siedzi w twojej głównej rzeczy na ten tydzień i tak dalej. Naucz swój umysł, aby na czas łączyć ze sobą cele. Połącz swoje dzisiaj z całym swoim jutrem. Więc uczysz się myśleć, ale celowo.

Zaplanuj ważne

Ludzie sukcesu zaczynają od planowania czasu wolnego od pracy. Dlaczego Wiedzą, że będą tego potrzebować. Do prawidłowego funkcjonowania wszystko wymaga przerw, a Ty nie jesteś wyjątkiem. Po zaplanowaniu czasu odpoczynku przystąp do przydzielania bloku czasowego na swoje najważniejsze zadanie. Jeśli to możliwe, powinien być na samym początku dnia. Daj sobie godzinę na poradzenie sobie z pilnymi porannymi rzeczami, a następnie przejdź do najważniejszej rzeczy. Polecam jeden czterogodzinny blok czasowy dziennie. Możesz zrobić więcej - śmiało. Kolejnym krokiem w przydzielaniu bloków czasowych jest samo planowanie. To czas, kiedy myślisz o tym, gdzie jesteś teraz i dokąd chcesz się udać. Umożliwiaj godzinę w tygodniu na sprawdzenie swoich rocznych i miesięcznych zadań. Zadaj sobie pytanie, co stanie się w tym miesiącu i w tym tygodniu, aby osiągnąć roczne cele.

Chroń swój czas

Łatwo jest zarezerwować czas - trudno go chronić. Najlepszym sposobem jest upewnienie się, że te bloki czasowe nie są ruchome. Dlatego jeśli ktoś próbuje Cię zabrać w tej chwili, przeproś, powiedz, że jesteś już zajęty i zaoferuj inną opcję w zamian. Jeśli jest to naprawdę pilne, pamiętaj o regule „zagubiony - zastąpiony” i natychmiast przełóż harmonogram. Jeśli czujesz, że w czasie pracy pojawiają się w Twojej głowie myśli poboczne, po prostu je zanotuj i kontynuuj robienie tego, co zrobiłeś. Znajdź sobie miejsce do pracy z dala od ścieżek, po których chodzą rozpraszacze. Trzymaj pod ręką wszystkie potrzebne materiały, przekąski i napoje i nie opuszczaj swojego „bunkra” w żadnych okolicznościach innych niż pójście do toalety. Wyłącz telefon, zamknij wiadomość e-mail. Powiedz tym, którzy mogą cię szukać, co robisz i kiedy będziesz wolny.

Naucz się odmawiać

Aby chronić to, co powiedziałeś „tak” i pozostać produktywnym, powinieneś odmówić wszystkim i wszystkim, co mogłoby podważyć twoje wysiłki. Nikt nie może powiedzieć nic lepszego niż Steve Jobs. Dwa lata po powrocie do firmy w 1997 r. Liczba produktów w linii produktów Apple spadła z 350 do 10. Wyjaśnił to, mówiąc: „Koncentrowanie się oznacza odmawianie”. Za każdym razem, gdy mówisz „tak”, tracisz skuteczność swoich wysiłków we wszystkich obszarach. Dlatego im więcej rzeczy próbujesz zrobić, tym mniej sukcesów osiągasz w każdej z nich. Nie możesz zadowolić wszystkich, nie powinieneś nawet próbować.

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Maniak biznesu: Co się stało podczas wakacji - oferty, badania, opinie
Skrzynie

Maniak biznesu: Co się stało podczas wakacji - oferty, badania, opinie

Nicholas Carr: Papierowa książka kontratakuje Pogłoski o śmierci papierowych książek są bardzo przesadzone - tym razem dowodzą tego pomysłu liczbami w rękach. Nicholas Carr, autor książki The Shallows: What Internet robi na nasze mózgi, cytuje badanie wykazujące, że w 2012 r. Sześciu na dziesięciu Amerykanów wykazywało brak zainteresowania pozyskaniem czytelnika.
Czytaj Więcej
Business Geek: wizy dla startupów, 104-letni bloger, skandal z Durovem i inne hity tygodnia
Skrzynie

Business Geek: wizy dla startupów, 104-letni bloger, skandal z Durovem i inne hity tygodnia

Nikolay Durov: Relacje byłego rzecznika VKontakte Vladislava Tsyplukhina z bratem Kremla założyciela VKontakte Pavlem Durovem Nikolayem na jego stronie w mediach społecznościowych, komentując publikację w VKontakte na temat współpracy VKontakte z Vladislavem Surkovem, zasugerował, że poprzedni rzecznik spółki Vladislav Tsyplukhin mógł prywatnie współpracować z Kremlem.
Czytaj Więcej
„Yandex.Book”: 7 powodów udanego uruchomienia wyszukiwarki
Skrzynie

„Yandex.Book”: 7 powodów udanego uruchomienia wyszukiwarki

Dmitry SOKOLOV-MITRICH Zastępca redaktora naczelnego czasopisma „Russian Reporter” stał się centrum władzy Czy wiesz, jak rodzi się tajfun? Jest punkt wirowy, a następnie ziarnko piasku na ziarnko piasku, kropla na kroplę, zamienia się w huragan wielkiego podnoszenia. Oto typowa historia o tym, jak pierwsze strzały pojawiły się w przyszłym imperium poszukiwań, jak stwierdziła Ilya Segalovich: „Jeden chłopiec pracował w Akapit i miał bezdomnego przyjaciela, Wołodię Iwanow.
Czytaj Więcej