Skrzynie

„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety

Jay PAPAZAN

Wiceprezydent Keller Williams Realty

Gary Keller

Przedsiębiorca

Porzuć długie listy rzeczy do zrobienia

Zasada Pareto stanowi, że niewielka część zainwestowanych powodów lub wysiłku jest odpowiedzialna za dużą część wyników, produktów otrzymanych lub otrzymanego wynagrodzenia. Niewielka część przyczyn powoduje lwia część konsekwencji. Pareto wyraźnie wskazuje: maksimum tego, co chcesz, będzie wynikiem minimum tego, co robisz. Niektóre rzeczy są ważniejsze od innych i znacznie więcej. Chcę, abyś wziął tę zasadę pod uwagę przy tworzeniu listy rzeczy do zrobienia - najpierw zidentyfikuj 20% najważniejszych rzeczy, a następnie wybierz kolejne 20% z nich i kontynuuj w tym samym stylu, aż otrzymasz jedyną, najważniejszą rzecz. Możesz zacząć od listy dowolnej długości, ale z zamiarem, abyś utorował sobie drogę do jednej z najważniejszych rzeczy.

Ostrość

Aby rozpocząć nowe zadanie i powrócić do tego, co zrobiłeś przed przerwą, zawsze potrzebujesz trochę czasu, a nie faktu, że uda ci się kontynuować od miejsca, w którym byłeś rozproszony. Badania pokazują, że około 28% czasu pracy to strata związana z przełączaniem w trybie wielozadaniowym. Wielozadaniowość jest bardziej podatna na stres, popełnia więcej błędów i traci zdolność do prawidłowej oceny czasu potrzebnego do pracy nad zadaniem - prawie zawsze myślą, że zajmie to więcej czasu niż jest w rzeczywistości. Za każdym razem, starając się robić dwie lub więcej rzeczy w tym samym czasie, po prostu dzielimy naszą uwagę i zmniejszamy dokładność wyników każdego z procesów.

Buduj nawyki

Wbrew powszechnemu przekonaniu sukces nie jest wynikiem maratonu zdyscyplinowanego działania. W rzeczywistości sukces to sprint, w którym dyscyplina jest potrzebna dokładnie do momentu ukształtowania się nawyku. Zmuszając się, przyzwyczajasz się do określonego sposobu działania i od pewnego momentu zmienia się w nawyk. Zaakceptuj fakt, że surowa dyscyplina jest wymagana tylko do zaznajomienia się z nowym rodzajem zachowania, a wszystko stanie się znacznie inne. Uformowanie nawyku zajmuje średnio 66 dni. Buduj umiejętności pojedynczo. Sukces przychodzi kolejno, a nie jednocześnie. Nikt nie zdoła zdobyć więcej niż jednego silnego nawyku w jednym okresie czasu.

Zadaj sobie główne pytanie.

Aby budować zadania zgodnie z ich znaczeniem, zadaj sobie pytanie Focusing: „Co mogę zrobić, aby wszystko inne było łatwiejsze lub wcale nie potrzebne?” Prowadzi to do konkretów - możesz wybrać tylko jedną opcję. Słowa „mogę zrobić” zawierają wbudowane polecenie wskazujące, że to, co jest możliwe, należy zrobić. Ludzie często zastępują go słowami „powinien” i „chcieliby”, ale wszystkie te opcje są nieprawidłowe. To, co możesz zrobić, jest zawsze ważniejsze niż dobre intencje. Część „tak, że w wyniku tego” mówi o kryteriach, które musi spełnić odpowiedź. Jest to pomost między robieniem a robieniem celu. Ostatnia część zdania jest ostatnim testem oddziaływania. Chodzi o to, że kiedy zrobisz to jedno, wszystko inne w drodze do celu stanie się osiągalne przy mniejszym wysiłku, a nawet niepotrzebne.

Połącz dziś z przyszłością

Im bardziej odległa jest przyszła nagroda, tym mniej motywacji do jej otrzymania - zjawisko to nazywa się „dyskontowaniem hiperbolicznym”. Służy to jako wyjaśnienie faktu, że większość ludzi woli teraz 100 $ ponad dwa razy więcej w przyszłości. Ich „zniekształcenie prądu” przeważa nad logiką. Istnieje prosty sposób myślenia, który to przezwycięży.

Co mogę zrobić, aby wszystko inne było prostsze lub wcale nie potrzebne?

Musisz sobie wyobrazić, jak duża rzecz stopniowo wyrasta z jednej małej rzeczy. To trochę jak lalka zagnieżdżona: twoja główna rzecz „teraz” jest dziś w twojej głównej rzeczy, która siedzi w twojej głównej rzeczy na ten tydzień i tak dalej. Naucz swój umysł, aby na czas łączyć ze sobą cele. Połącz swoje dzisiaj z całym swoim jutrem. Więc uczysz się myśleć, ale celowo.

Zaplanuj ważne

Ludzie sukcesu zaczynają od planowania czasu wolnego od pracy. Dlaczego Wiedzą, że będą tego potrzebować. Do prawidłowego funkcjonowania wszystko wymaga przerw, a Ty nie jesteś wyjątkiem. Po zaplanowaniu czasu odpoczynku przystąp do przydzielania bloku czasowego na swoje najważniejsze zadanie. Jeśli to możliwe, powinien być na samym początku dnia. Daj sobie godzinę na poradzenie sobie z pilnymi porannymi rzeczami, a następnie przejdź do najważniejszej rzeczy. Polecam jeden czterogodzinny blok czasowy dziennie. Możesz zrobić więcej - śmiało. Kolejnym krokiem w przydzielaniu bloków czasowych jest samo planowanie. To czas, kiedy myślisz o tym, gdzie jesteś teraz i dokąd chcesz się udać. Umożliwiaj godzinę w tygodniu na sprawdzenie swoich rocznych i miesięcznych zadań. Zadaj sobie pytanie, co stanie się w tym miesiącu i w tym tygodniu, aby osiągnąć roczne cele.

Chroń swój czas

Łatwo jest zarezerwować czas - trudno go chronić. Najlepszym sposobem jest upewnienie się, że te bloki czasowe nie są ruchome. Dlatego jeśli ktoś próbuje Cię zabrać w tej chwili, przeproś, powiedz, że jesteś już zajęty i zaoferuj inną opcję w zamian. Jeśli jest to naprawdę pilne, pamiętaj o regule „zagubiony - zastąpiony” i natychmiast przełóż harmonogram. Jeśli czujesz, że w czasie pracy pojawiają się w Twojej głowie myśli poboczne, po prostu je zanotuj i kontynuuj robienie tego, co zrobiłeś. Znajdź sobie miejsce do pracy z dala od ścieżek, po których chodzą rozpraszacze. Trzymaj pod ręką wszystkie potrzebne materiały, przekąski i napoje i nie opuszczaj swojego „bunkra” w żadnych okolicznościach innych niż pójście do toalety. Wyłącz telefon, zamknij wiadomość e-mail. Powiedz tym, którzy mogą cię szukać, co robisz i kiedy będziesz wolny.

Naucz się odmawiać

Aby chronić to, co powiedziałeś „tak” i pozostać produktywnym, powinieneś odmówić wszystkim i wszystkim, co mogłoby podważyć twoje wysiłki. Nikt nie może powiedzieć nic lepszego niż Steve Jobs. Dwa lata po powrocie do firmy w 1997 r. Liczba produktów w linii produktów Apple spadła z 350 do 10. Wyjaśnił to, mówiąc: „Koncentrowanie się oznacza odmawianie”. Za każdym razem, gdy mówisz „tak”, tracisz skuteczność swoich wysiłków we wszystkich obszarach. Dlatego im więcej rzeczy próbujesz zrobić, tym mniej sukcesów osiągasz w każdej z nich. Nie możesz zadowolić wszystkich, nie powinieneś nawet próbować.

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Jak minął Dzień Restauracji w różnych miastach świata - na zdjęciach na Instagramie
Rozrywka

Jak minął Dzień Restauracji w różnych miastach świata - na zdjęciach na Instagramie

Jedzenie, goście i kucharze Dnia Restauracji, który odbył się 18 sierpnia w Moskwie, Petersburgu, Kijowie, Helsinkach, Paryżu, Lozannie, Krasnojarsku, Niżnym Nowogrodzie, Astrachaniu i innych miastach. Moskwa arusyagromova katyakzd fooddesignlove katyalimo alterbaby viento6699 tanyamalysheva tanyamalysheva romasheda slonyashka que_carne murzilon minipytka wweselova katyalimo Petersburg simplify_me lizamedvedeva sonya_clark strangeshiro lenacherkas alessandra_wagner asy99 geniusandthecat liss_u mmarusja lyyk_store vermakarenko vika_akopova vermakarenko rasberrymorning drmakarenko kolchedantseva_a alina_van_orton moreminakova pork27 pork27 Helsinki palonilife kulinaarimuruja kulinaarimuruja lankkari marialonnqvist kulinaarimuruja kulinaarimuruja kulinaarimuruja sannnaru soppahanna veerateppola pisamainen ossyhelloo paivimarjaana tinamariah katjahagelstam _heidie_ hannaanniina esmeraldafinlandia kulinaarimuruja kulinaarimuruja Kijów edo_girl kaninika krikrikris kaninika olhaizhyk kylymar sergerodionov livid_yurochka krikrikris Niżny Nowogród anatoly_v01 absurd_comedy anatoly_v01 anett_831 erofeevamaria lavkasunsweet p_pokoy shiftsga Mer nntoday shiftsgamer fucktibidoh lavkasunsweet fucktibidoh ainyssi_k mamma_ira Krasnojarsk katerinachernousova dita_von_lis arty0m10 rozibuz nata_beketova katerinachernousova tokmakovre timofei5241 tokmakovre nata_beketova dita_von_lis anassteija Samara uraltao uraltao kalmykovasasha uraltao beschastnova kalmykovasasha Kopenhaga nikolajhol krowi cathrinefrederiksen cathrinefrederiksen sandercph cathrinefrederiksen Lozanna funambuline funambuline funambuline franck_o funambuline funambuline Astrachański markelovalina ms_karpova kmalinaaa markelovalina kmalinaaa maksfromrio Tiumeń i_am_maryn punk_in_air punk_in_air Lipetsk skazo4ka skazo4ka skazo4ka Paris lukatmoi lukatmoi lukatmoi Poznań kwiatyimiut kwiatyimiut Dubaj dirolly crazy_nevesta diana_etkind niyavostok Władywostok
Czytaj Więcej
Dwa w jednym: bądź kierownikiem projektu inwestycyjnego i współwłaścicielem sklepu internetowego
Rozrywka

Dwa w jednym: bądź kierownikiem projektu inwestycyjnego i współwłaścicielem sklepu internetowego

Strumień „Druga zmiana” przy wsparciu Volkswagena poświęcony jest jednemu dniu z życia ludzi mieszkających w nowoczesnej metropolii i jednocześnie łączących dwa odmienne zawody. Wszyscy bohaterowie mają inny temperament, ale ten sam rytm. Aby sobie z tym poradzić, wszyscy poruszają się po mieście samochodem Volkswagen Tiguan, który jest gotowy na dzielenie się najbardziej śmiałymi aspiracjami i inspirowanie nowych odkryć.
Czytaj Więcej
W teatrze „Practice” zaprezentuje nową sztukę „Heat”
Rozrywka

W teatrze „Practice” zaprezentuje nową sztukę „Heat”

Dziś w „Practice” odbędzie się premiera spektaklu „Heat”, jednego z trzech nowych przedstawień teatralnych w tym sezonie. Sztuka, na podstawie której powstała produkcja, została napisana w 2009 roku, ale w ostatnich latach stała się bardziej aktualna. Reżyser Vladimir Ageev rysuje podobieństwa między postaciami sztuki a grupą sztuki wojennej lub ruchem Arkhnadzor, nazywając je „zjawiskami tego samego rzędu”.
Czytaj Więcej