Skrzynie

„A frajerzy robią interesy - 2”: reguły biznesowe Fiodora Owczinnikowa

Maxim KOTIN

Dziennikarz, pisarz

Błędy są nieuniknione. Ale to nie znaczy, że warto się poddać. Oto siedem przykazań początkującego przedsiębiorcy, które sformułował Fedor Ovchinnikov, przemyślając na nowo swoje doświadczenie i najpoważniejsze błędy rachunkowe. Spróbuj, może nie powtórzysz przynajmniej niektórych.

Nie bądź oryginalny

Zakładając własny biznes, wielu stara się założyć coś niezwykłego, innowacyjnego. Nie ma potrzeby Pragnienie pozostawienia wrażenia we Wszechświecie jest godne pochwały, ale edukacja rynku i wpajanie ludziom nowych nawyków jest droga, trudna i czasochłonna. Aby to zrobić, potrzebujesz dużo kapitału. A także doświadczenie niezbędne do zrozumienia, co jest naprawdę opłacalne, a co tylko kaprys i fantazje. Znacznie bardziej prawdopodobne, że odniesie sukces, robiąc to samo co inni, ale lepiej. Zakres eksperymentów jest ogromny - służby w Rosji są przygnębiające. Gdzieś służą przez długi czas, ceny są wysokie, a toalety są brudne ... Uzyskaj dobrą cenę, serwis szybko, nie zapomnij wyszorować toalet - i twojego rynku.

Nie popełnij błędu przy wyborze partnera

Samo budowanie firmy jest trudne, nie da się obejść bez inwestycji i partnerów. Ale partnerstwa należy traktować ostrożnie. Bez względu na to, jak niesamowity jest pomysł na biznes, nic nie będzie działać, jeśli partnerzy nie będą sobie ufać i wszyscy narzucą koc na siebie. Idealni towarzysze podzielają wspólne wartości, potrafią słuchać opinii innych i dobrze uzupełniają swoje mocne strony. Ale trudno jest znaleźć partnera, a na początku często kusi się przymknąć oko na wątpliwości: świat jest niedoskonały, wszyscy ludzie są różni, a ten kandydat nie jest najgorszy na świecie. To się źle skończy. Przy pierwszych problemach w biznesie rozpoczną się konflikty, które zniszczą całe przedsiębiorstwo.

Nie zakładaj firmy bez budowania zespołu

W każdym biznesie zespół jest głównym zasobem. Żaden system motywacyjny nie przekształci złodzieja i apatycznego próżniaka w uczciwego i wykonawczego pracownika. Dlatego w dobrym interesie najważniejsi są dobrzy ludzie. Jest to ważniejsze niż cokolwiek innego. Można zdobyć brakującą wiedzę i pieniądze: w Rosji łatwiej jest znaleźć inwestora z kapitałem niż menedżera z głową. Dziesięć osób odpowiedziało na propozycję inwestycji na blogu, ani jednej na wakacie. Dlatego, idąc na podbój świata, nie zapomnij zabrać ze sobą zespołu doświadczonych i zmotywowanych wojowników.

Nie rozpylać

Kiedy coś zaczyna działać, pojawia się pokusa, aby zrobić coś innego. Jest tak wiele niedoskonałości wokół, że chcę rozpocząć całkowitą korektę otaczającej rzeczywistości i założyć kilka bardziej obiecujących firm, zwłaszcza że ludowa mądrość radzi, aby nie wkładać wszystkich jajek do jednego koszyka. Ale gdzie widziałeś kochankę, która nosi jajka w różnych torbach? Marzenia, że ​​możesz zacząć coś takiego, a potem zatrudnić menedżera, który będzie zarządzał wszystkim skutecznie, są naiwne. Aby osiągnąć swój cel, musisz stać się najlepszym w jednym biznesie i młotkiem w jednym punkcie. Oznacza to inwestowanie przez cały czas, pieniądze, wysiłek i wiedzę w jedną firmę i staranie się doprowadzić ją do perfekcji. To zadanie wystarczy na całe życie.

Nie biegnij przed pociągiem prędkości

Dobrze jest mieć duże cele, ale źle jest spieszyć się z ich wdrożeniem. Ambicja nie powinna zastępować prawdziwej oceny sytuacji. Czy jest wystarczająca ilość zasobów, wiedzy i umiejętności, aby otwierać nowe punkty, wchodzić na nowe rynki, wyznaczać nowe kierunki? Z reguły pośpiech generowany jest przez lęk przed konkurencją i chęć skorzystania z okazji - niezależnie od tego, czy jest to słabość konkurencji, czy sprzyjające warunki. Nie możemy jednak zapominać, że opłata za zbyt szybki wzrost może być zbyt wysoka - bankructwo. Dlatego nie podejmuj pochopnych decyzji, niech każdy pomysł odpocznie. Każdy poważny krok musi zostać zważony i przemyślany.

Nie wydawaj pieniędzy na bzdury

Powinno być mało pieniędzy. Muszą być trochę zagubieni. W przeciwnym razie zasoby zostaną zmarnowane: zbyt wygodne warunki relaksują się, a na początku może być szczególnie śmiertelne. Na początku szczególnie ważne jest śledzenie kosztów i rentowności. Jeśli możesz pracować bez wynajmu biura, lepiej nie myśleć o przestronnym biurze i fotelu dyrektora, dopóki magazyn Forbes nie umieści cię w rankingu stu najbogatszych ludzi na świecie.

Nie pogardzaj swoimi klientami

Wszyscy wiedzą, co powiedział twórca Apple Steve Jobs: gdyby zapytał ludzi, czy potrzebują odtwarzacza bez radia, dyktafonu i możliwości swobodnego kopiowania plików, nigdy nie wypuściłby iPoda. Ale nie daj się ponieść mitom. Jeśli nie jesteś Steveiem Jobsem, pogarda dla ludzi i ich prawdziwe potrzeby prawdopodobnie doprowadzą cię do upadku. Nawet jeśli nie lubisz gustów swoich klientów, powinieneś ich zadowolić. Jeśli oczywiście chcesz, aby ci za to zapłacili, a nie odwrotnie.

Obejrzyj wideo: Musisz to wiedzieć!339Shell i Gasprom robią interesy, a my dalej słuchajmy bajek o "embargo". . (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Młodzi arystokraci
Ludzie w mieście

Młodzi arystokraci

Alexander Shatohin Dyrektor Departamentu Relacji z Klientami W oddziale ze strony matki jestem potomkiem Kutuzowa z jednej linii, a Golenishchev-Kutuzov z drugiej. Michaił Illarionowicz Golenishchev-Kutuzov jest również względnym, ale bardzo odległym siedmio kuzynem. Jako dziecko moja mama powiedziała mi, że jej dziadek został zastrzelony za swoje szlachetne narodziny w 1937 roku.
Czytaj Więcej
Jakie trudności napotykają teraz Ukraińcy w Moskwie?
Ludzie w mieście

Jakie trudności napotykają teraz Ukraińcy w Moskwie?

Miliony obywateli Ukrainy mieszkają w Rosji. Pracują, komunikują się, żenią i rodzą się bez względu na rewolucje i zmiany obywatelstwa. Ale ostatnie wydarzenia znacznie skomplikowały ich życie. Ktoś nie może uzyskać pozwolenia na pracę w kraju, w którym mieszka od kilkunastu lat. Kto boi się, że nie będzie mógł wrócić do swojej ojczyzny.
Czytaj Więcej
Okres retrogradacji rtęci: jak działają astrolodzy Instagram z Jekaterynburga
Ludzie w mieście

Okres retrogradacji rtęci: jak działają astrolodzy Instagram z Jekaterynburga

Astrologia, paranonauka, która bada wpływ planet na losy ludzi, ma swoje korzenie w głębokiej przeszłości: w starożytnej Mezopotamii była zaangażowana w przewidywanie wydarzeń o zasięgu ogólnokrajowym. Główną metodą aktywności astrologicznej jest konstruowanie i interpretacja wykresów astrologicznych - schematyczne obrazy lokalizacji ciał niebieskich w pewnym momencie.
Czytaj Więcej