Skrzynie

„Mikro-rozwiązania”: Jak osiągnąć swoje cele

Wydawca:
„Mann, Iwanow i Ferber”, 2014

Zastąp obietnice noworoczne mikro-decyzjami

Wszystko zaczyna się od entuzjazmu i determinacji, a potem wola słabnie, a nasze decyzje pozostają pustą frazą. Nikt z nas nie może zrealizować naszego planu na Nowy Rok. Wszyscy rządzimy systemem nieświadomych przyzwyczajeń i preferencji, które zostały ustanowione i wzmocnione przez powtarzanie. Ukorzenione formy zachowania i światopoglądu stają się rodzajem autopilota, który skutecznie wykonuje większość codziennych zadań i zarządza procesem podejmowania codziennych decyzji. Kiedy decydujemy się poprawić coś w naszym życiu, napotykamy na jego opór. Uwielbia rutynę i opiera się zmianom. Aby stać się silniejszym i poradzić sobie ze zmianą zachowania, nasza wola musi zmagać się z autopilotem przez wiele dni - nic dziwnego, że poddajemy się, zanim dotrzemy na plażę!

Decyzje koncentrujące się na sile woli sprowadzają się do poprawy życia zgodnie z zasadą wspólnych zadań: nakazujemy sobie być innymi i staramy się, aby nasze zachowanie i sposób myślenia działały dla nas. System mikroprocesorów to określone zadania, konsekwentna praca nad jedną lub dwiema poważnymi zmianami, dopóki te ostatnie nie staną się automatyczne i nie będą już wymagać wysiłków - siły woli - by je zrealizować. Konkretność uwidacznia dalekie horyzonty, podczas gdy ogólna perspektywa zamyka drogę i rzadko rodzi pomysły, które doprowadzą do sukcesu w przyszłości. Mikro rozwiązanie ma na celu przekształcenie pracy autopilota i prawie nie wymaga siły woli do wykonywania zadań.

Wyznacz konkretne cele

Aby spełnić obietnicę zrobienia czegoś, musi być konkretna. Rozwiązania wszędzie i zawsze chodzić, nigdy nie jeść słodyczy lub nic nie kupować w Internecie nie są brane pod uwagę. Mikrodecyzja to nic innego jak działanie: nie obietnica bycia kimś, ale obietnica zrobienia czegoś. Mikrozwiązanie powinno być jasne: nie powinno być pytań o to, co dokładnie robić, kiedy i jak.

Obietnice, że będzie uprawiał więcej sportu lub mniej, są czymś, co nie ma sensu. Uprawiasz sport więcej niż co? Zamierzasz coś zrobić dwa razy w tygodniu? W jakie dni Która jest godzina Im bardziej konkretna decyzja, tym łatwiej zmierzyć wynik. Zrozumiałe obowiązki nie są uwięzione, ale dają poczucie pewności i spokoju. Ruchome lub niejasne decyzje, wymówki i luki prowadzą do stresu, wcale nie rozszerzając przestrzeni wolności. Konieczne jest skupienie się na jednym kroku i ocena wyniku przez to, czy popełniasz go codziennie, czy nie, aż stanie się on utrwalonym nawykiem.

Stwórz odruch warunkowy

Po precyzyjnym sformułowaniu kroków, które należy podjąć, musisz określić kontekst nowego zachowania, łącząc go z określonym czasem, działaniem lub sytuacją. Nawyki są wyzwalane przez pewne sygnały: mówimy „dziękuję” (nawyk) w odpowiedzi na usługę (sygnał); myj zęby (nawyk) przed pójściem spać (sygnał). Bliskie połączenie sygnału i reakcji tworzy trwały nawyk. Łącząc planowane działanie (wykonanie miniładowania na pulpicie) z istniejącym nawykiem (sprawdzanie poczty), gwarantujesz sobie regularne przypomnienie.

Skoncentruj się na wyniku

Microsolution daje wynik teraz, a nie kiedyś. Korzyści z tego są odczuwalne natychmiast, wyraźnie i mają dożywotnią siłę. W przeciwieństwie do decyzji, których efektu oczekuje się w mglistej przyszłości, każde mikro-rozwiązanie ma w sobie ładunek: otrzymujesz dokładnie to, co sformułowałeś. Mikrosolution pościelić łóżko każdego ranka prowadzi do celu i daje wynik, gdy tylko zostanie wykonany. Przeciwnie, zadanie utrzymuj dom w czystości jest mało prawdopodobne, aby działało, ponieważ czystość zależy od wielu nawyków i postaw, których nie można wdrożyć natychmiast. Natychmiastowa nagroda za wysiłek zachęci Cię do podjęcia następnej decyzji, a także do uzyskania wyniku - jest to dokładne przeciwieństwo zwykłego błędnego koła nieustannego ożywiania nierealnych marzeń, że tym razem z pewnością osiągniesz ideał. Jeśli decyzja przyniesie rezultaty zaledwie kilka miesięcy po wysiłku i opuścisz wyścig, zanim odniesiesz sukces, nic ci nie zostanie.

Postępuj zgodnie z brzmieniem

Większość z nas chętniej stosuje pozytywne rekomendacje, a nie zakazy. Decyzja o odrzuceniu przekąsek powoduje odrzucenie i instalację Będę czerpać więcej przyjemności z jedzenia, jeśli będę miał apetytsprawi, że bezlitosny żarłok będzie dążył do przyjemnego celu. Skorygowana formuła ma ładunek dodatni (lubię obiad z większym apetytem), w przeciwieństwie do nacisku na negatywne (przechwytywanie w ruchu jest złe). Używaj wygórowanego języka tylko w sytuacjach, w których czujność jest po prostu konieczna, aby zapobiec chaosowi. Jeśli wiesz, że jedząc jeden orzech, wchłaniasz całą paczkę, więc musisz wydać sobie wygórowane polecenie. Niedozwolone formuły najlepiej nadają się do działań, które mają miejsce bardzo szybko - na przykład za pięć minut.

Nie spiesz się

Lepiej mniej, ale lepiej, jeśli mówimy o zasadniczej zmianie w jakimś nawyku. Aby rozwinąć umiejętności, zyskać nowy sposób myślenia lub pozbyć się wcześniejszych zachowań, musisz się skoncentrować. Przez większość czasu robimy to, co robimy przez większość czasu. Czasami robimy coś nowego. Mikrozwiązanie wydaje się proste tylko w tym sensie, że jest łatwo wykonalne, ale należy podjąć wysiłek, aby ukształtować nowe zachowanie. Jeśli chcesz zmienić zbyt wiele i zbyt szybko, przepracujesz, stracisz koncentrację, pomieszasz sygnały i uzyskasz niepełny wynik.

Nawyk nie staje się nawykiem, dopóki celowo go nie wykształcisz w sobie i nie zmieni się on w autopilota. Aby uzyskać pożądany efekt, ustaw sobie nie więcej niż dwa zadania jednocześnie. Nowa akcja wymaga czasu, aby stać się automatycznym i zakorzenić na poziomie komórek nerwowych. Mikrozdzielczość przestaje być postrzegana jako coś strasznego po czterech tygodniach, a po sześciu do ośmiu tygodniach już wydaje się to naturalne. Gdy tylko jedna z decyzji zostanie ustalona w zachowaniu i nie trzeba podejmować wysiłków, aby ją wdrożyć, możesz przejść do nowej.

Przygotuj się na zmiany

W ciągu pierwszych dwóch tygodni możesz napotkać nieoczekiwane przeszkody i pułapki. Podobnie jak silnik, który właśnie zjechał z linii montażowej i puka podczas jazdy, nowe rozwiązanie wymaga pewnego debugowania, aby mógł przyspieszyć na drodze. Nie poddawaj się, jeśli Twój plan nie zostanie wdrożony tak płynnie, jak byśmy tego chcieli. Okres testowania jego skuteczności ma na celu identyfikację trudności i pokonanie przeszkód, które musisz i jesteś w stanie poradzić sobie z sukcesem.

Jedno z moich, na pierwszy rzut oka, bardzo prostych rozwiązań związanych z określonym czasem (weź multiwitaminy rano), Wymagało to zaskakująco długiej konfiguracji. Brzmi dziwnie, prawda? Postanowiłem wziąć witaminy natychmiast po przebudzeniu, ponieważ kiedy zaczynam gotować śniadanie i zbierać lunch, mogę zapomnieć o pigułkach. Połknięcie dużej pigułki na pusty żołądek okazało się nieprzyjemne i postanowiłem odłożyć przyjmowanie witamin na wieczór, ale to też nie zadziałało. Przeczytałem, że przed pójściem spać pigułki należy popić szklanką wody. Po kilku nocach, kiedy mój sen został przerwany przez pójście do toalety, uznałem wieczorne spożycie tabletek za nieodpowiednie. Brałem witaminy do pracy z zamiarem przyjmowania ich po obiedzie. Czas został określony, ale nadal optymalizowałem swoją decyzję, ostatecznie zastępując ogromną pigułkę witaminami w postaci pastylek o smaku jagodowym. Były pyszne i ukształtował się nawyk.

Książka dostarczona przez Manna, Iwanowa i Ferbera

Obejrzyj wideo: Jak zarobić 40 tysięcy kupując mieszkanie? Jak flipować z zyskiem? - Daniel Siwiec (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku
Biznesmenów

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku

„Twoja półka” to przestrzeń, która łączy ręcznie robioną galerię, sklep z antykami i pchli targ: to słowo nie jest nieśmiałe, przechodząc do szyldu i wspierając najlepsze tradycje europejskich pchli targ. Właściciel sieci Irkuck Nikita Chibiskov powiedział Life wokół, skąd pochodzą towary i klienci, dlaczego taka przestrzeń nie jest możliwa w Internecie i co kupuje większość mężczyzn i turystów.
Czytaj Więcej
Jak Busfor zmienia rynek autobusów
Biznesmenów

Jak Busfor zmienia rynek autobusów

„100 rubli za bilet autobusowy Busfor między Petersburgiem a Moskwą” - wygląda na to, że wszyscy napisali o tym wiadomości (i nie byliśmy wyjątkiem). Chociaż wszystko oczywiście nie jest do końca prawdą: tak, koszt to naprawdę 100 rubli, ale są tylko cztery bilety na każdy autobus. I sztuczki na tym się nie kończą: kampania rozpoczyna się w wyznaczonym czasie (albo o 10:00, a potem o 21:30), bilety są sprzedawane jeden po drugim i trzeba za nie zapłacić w 15 minut.
Czytaj Więcej
Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego
Biznesmenów

Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego

Pozostawienie bez zakupu w sklepie internetowym Lamoda nie jest takie proste. Rzecz na stronie, którą odwiedził potencjalny nabywca, wyprzedzi go w reklamach w przeglądarce i biuletynach ze zniżkami. Kilka wiadomości e-mail z różnymi promocjami, osobistymi ofertami i kodami promocyjnymi może pochodzić z Lamody dziennie, a oglądany produkt pojawia się na stronach e-mail, na Facebooku i Instagramie.
Czytaj Więcej