Skrzynie

„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem

DOM PUBLIKACJI
„Mann, Iwanow i Ferber”, 2014

Pamiętaj o śmierci

Jest jedna cecha, która odróżnia odnoszących sukcesy prezesów od miernych - mogą się skupić i dokonać właściwego wyboru, gdy wydaje się, że nie ma wyboru. Właśnie w tym momencie najbardziej chcesz się ukryć lub umrzeć, i decydujesz, którym jesteś CEO. W takich sprawach kieruję się pierwszą zasadą bushido - „ścieżką wojownika”: zawsze pamiętajcie o śmierci. Jeśli wojownik zawsze pamięta śmierć i żyje tak, jakby to był jego ostatni dzień, postąpi właściwie w każdej sytuacji. W ten sam sposób, jeśli CEO zawsze pamięta o zagrożeniu śmierci firmy, zrobi to dobrze w sytuacjach z zatrudnianiem, szkoleniem i zwalnianiem pracowników, tworząc kulturę korporacyjną.

Nie okłamuj się

Dlaczego kierownictwo firmy tak często myli się co do zbliżającej się porażki? Ponieważ często okłamują samych siebie. Ludzie, a zwłaszcza ci, którzy posuwają świat do przodu, zwracają uwagę tylko na główne sygnały dobrej nowiny. Na przykład, jeśli CEO usłyszy, że tempo wzrostu popytu na oprogramowanie jego firmy w ciągu jednego miesiąca wzrosło o kolejne 25% w porównaniu ze średnią, wówczas natychmiast zatrudnia dodatkowych programistów, aby nadążyć za falą popytu. Z drugiej strony, jeśli popyt spadnie o 25% w ciągu jednego miesiąca, dyrektor generalny natychmiast znajdzie tysiąc przyczyn tego niepowodzenia: „Witryna ładowała się bardzo powoli w tym miesiącu, dodatkowo były cztery święta, a także wprowadziliśmy pewne zmiany do interfejsu użytkownika, który spowodował wszystkie te problemy. W imię wszystkich świętych rzeczy, nie trzeba panikować! ” Nie wpadnij w pułapkę jednowymiarowego postrzegania rzeczywistości, nie daj się zwieść.

Nie jęcz

Kiedy było mi żal, przejrzałem wywiad ze słynnym trenerem piłkarskim Billem Parsellsem. W swoim pierwszym sezonie jako trener jego zespół w New York Giants miał epidemię kontuzji. Bill bardzo się martwił, w jaki sposób te kontuzje wpłyną na pozycję turniejową drużyny - ciężko jest wygrać, nawet przy wszystkich jego najlepszych graczach w służbie, a co, jeśli będziesz grał z pół-rezerwowym składem? Kiedy jego przyjaciel i mentor, właściciel Raiderów, Al Davis zaprosił go do omówienia sytuacji, Parcells mówił o problemach z kontuzjowanymi graczami.

Purcells: Al, nie wiem, jak wygramy bez dobrej połowy naszych najlepszych graczy. Co mogę zrobić

Davis: A kogo to obchodzi? Po prostu przygotuj swój zespół.

Być może jest to najlepsza rada prezesa, jaką kiedykolwiek stworzono. Ponieważ, jak wiadomo, tak naprawdę nikogo to nie interesuje: ani twoi inwestorzy, ani członkowie zarządu, ani twoi pracownicy, ani nawet twoja matka. Nikt I ludzie mają prawo nie interesować się twoimi problemami. Nawet jeśli podasz najbardziej przekonujący powód swojej bankructwa, nie zaoszczędzi to ani jednego dolara dla inwestorów, miejsc pracy dla twoich pracowników i nie zyska ani jednego nowego konsumenta. W szczególności nie pomoże ci to poczuć się nawet lepiej, gdy będziesz musiał zamknąć firmę i ogłosić bankructwo.

Cała energia mentalna wydana na analizę przyczyn awarii może posłużyć do znalezienia, na pierwszy rzut oka, niemożliwego wyjścia z obecnych problemów. Nie trać czasu na bolesne dyskusje na temat tego, co możesz zrobić inaczej. Lepiej skoncentruj się na tym, co jeszcze możesz zrobić, bo w końcu nikogo to nie obchodzi: po prostu utrzymuj swoją firmę na wodzy.

Nie wkładaj wszystkiego na ramiona

Często się zastanawia: co martwi przedsiębiorcę, tym bardziej martwi jego pracowników. Tak nie jest. Odwrotność jest prawdziwa. Nikt nie doświadcza porażki tak ostro, jak ten, na kim spoczywa odpowiedzialność. Nikt tak nie czuje. Nie możesz znieść ciężaru wszystkich swoich pracowników, ale spróbuj podzielić się ciężarem, który ponosisz między nimi. Przyciągnij jak najwięcej umysłów, aby rozwiązać problemy, nawet jeśli problemy te są egzystencjalne. Gdy stanąłem na czele Opsware i straciliśmy zbyt wiele zyskownych transakcji, powiedziałem całej firmie, że wpadniemy do fajki, jeśli to się nie skończy: będziemy dalej krwawić i ostatecznie umrzeć. Nikt nie mrugnął. Zespół tylko zebrał się, opracował konkurencyjny produkt i tym samym uratował mój głupi tyłek.

Nie okłamuj swoich pracowników

Zrobiłem największy krok naprzód w doskonaleniu umiejętności zarządzania w dniu, w którym przestałem wykazywać optymizm wobec pracowników. Jako aspirujący dyrektor generalny byłem pod ciągłą presją ze strony pracowników zależnych ode mnie, presją wynikającą z niewiedzy, co tak naprawdę trzeba zrobić, a także z odpowiedzialnością za dziesiątki milionów dolarów posiadanych przez inwestorów. W rezultacie każda porażka mnie niepokoiła. Jeśli nie byliśmy w stanie zawrzeć umowy z klientem lub nie udało nam się ukończyć pracy w uzgodnionym terminie, to wszystko to było dużym obciążeniem dla moich ramion. Wierzyłem, że tylko pogorszyłbym sytuację, gdybym próbował przenieść część tego ciężaru na moich pracowników. Zamiast tego próbowałem promieniować pozytywnym, słonecznym nastrojem i prowadzić nieobciążonych pracowników od zwycięstwa do zwycięstwa. Jak bardzo się myliłem! Kiedy dowiedziałem się, że za moimi plecami moi koledzy wierzą, że ciągle ich okłamuję.

Wydawało mi się, że inspiruję zespół, podkreślając nasze sukcesy i tłumiąc porażki. Ale zespół wiedział, że w rzeczywistości mamy o wiele więcej problemów. Ludzie doskonale rozumieli, że świat wokół nas nie jest tak piękny jak w moich opowiadaniach, ale byli zmuszeni słuchać mantr o świetlanej przyszłości na każdym spotkaniu. Jeśli więc stracimy obiecujący kontrakt, cała firma rozumie, dlaczego tak się stało. Następnie możesz wspólnie rozwiązać problemy związane z produktem, organizacją marketingu i sprzedaży. Kiedy próbowałem wszystko kontrolować osobiście, możliwości przyspieszenia tego procesu zostały znacznie ograniczone.

Zachęcaj do wolności wypowiedzi

Jeśli nie ma zaufania, komunikacja traci skuteczność. Oznacza to, co następuje: w każdym związku między ludźmi potrzeba wzajemnej komunikacji jest odwrotnie proporcjonalna do poziomu zaufania ustanowionego między stronami. Wyobraź sobie następującą sytuację. Jeśli w pełni ci ufam, nie wymagam wyjaśnień ani komentarzy na temat twoich działań, ponieważ wiem, że wszystkie z nich są podejmowane z uwzględnieniem moich zainteresowań. Z drugiej strony, jeśli nie ma między nami zaufania, wówczas żadne wydarzenia, informacje i wyjaśnienia nie wywrą na mnie żadnego wrażenia, ponieważ uważam, że nadal nie powiesz prawdy.

Dla firmy jest to szczególnie ważne. W miarę wzrostu organizacja komunikacji staje się coraz poważniejszym problemem. Jeśli pracownicy ufają swojemu CEO w kwestiach globalnych, procesy komunikacyjne w firmie są znacznie bardziej efektywne niż wtedy, gdy nie ma takiego zaufania. Ale żeby to się pojawiło, CEO musi powiedzieć zespołowi nieokreśloną prawdę. Różnica między skutecznie i nieefektywnie zarządzanymi firmami często polega właśnie na zdolności dyrektorów generalnych do ustanowienia opartych na zaufaniu relacji z zespołem.

Jeśli przeanalizujemy doświadczenia upadłych firm, okaże się, że wielu zatrudnionych w nich pracowników wiedziało o poważnych problemach na długo przed tym, zanim problemy te zniszczyły firmę. Jeśli pracownicy o nich wiedzieli, dlaczego nic nie zrobili? Odpowiedź jest często taka, że ​​firmy blokują dystrybucję złych wiadomości, więc informacje pozostają tajne, dopóki nie jest za późno, aby cokolwiek zrobić. Zdrowy klimat moralny w zespole zachęca pracowników do omawiania złych wieści. Jeśli firma mówi o problemach swobodnie i otwarcie, najprawdopodobniej zostaną one szybko rozwiązane. Jeśli problemy zostaną wyciszone i ukryte, denerwuje to każdego, kto jest zaangażowany w ich rozwiązanie. Co zatem powinien zrobić CEO? Odpowiedź: stworzenie klimatu moralnego, w którym zachęca się ludzi do otwartej dyskusji i rozwiązywania problemów, a nie karania.

Doceń swoich ludzi

Mój stary szef Jim Barksdale mawiał: „Dbamy o ludzi, produkt i zysk - w tej kolejności”. Oświadczenie jest proste, ale bardzo głębokie. „Dbamy o ludzi” jest zawsze najtrudniejszym elementem do wdrożenia, ale jeśli go zignorujesz, pozostałe dwa stracą znaczenie. Dbanie o ludzi oznacza, że ​​firma jest dobrym miejscem do pracy. Większość organizacji jest daleka od tego. Wraz ze wzrostem skali ważna praca pozostaje niezauważona, najlepsi pracownicy omijają szeregi zręcznych polityków, a biurokratyczne procedury wypierają kreatywność i zabijają radość z pracy.

Jeśli firma jest złym miejscem do pracy, pracownicy spędzają dużo czasu na przezwyciężaniu problemów organizacyjnych, wewnętrznych zmagań i eliminowaniu błędów w procesie produkcyjnym. Nie w pełni rozumieją, czym dokładnie jest ich praca, więc nie mają możliwości ustalenia, czy jest to zrobione, czy nie. Jeśli nagle jakimś cudem i niewiarygodnym wysiłkiem nadal udaje im się to zrobić, nie mają pojęcia, co to oznacza dla firmy lub ich kariery. Posyp solą ranę: kiedy w końcu zdobędą odwagę, by powiedzieć swoim przełożonym, że firma wyraźnie ma duże problemy, najpierw zaprzeczają, a potem walczą o utrzymanie status quo, a następnie po prostu ignorują te problemy.

Kiedy wszystko idzie dobrze, pracownicy mają wiele powodów, by pozostać w firmie, mają przed sobą perspektywy kariery, ponieważ wraz z rozwojem firmy pojawiają się coraz bardziej atrakcyjne oferty pracy. Przyjaciele i rodzina wierzą, że po prostu doskonale znaleźli się w tym „towarzystwie”, zanim stało się to „właśnie tym”. O tak, to także okazja do zarobienia dobrych pieniędzy.

Obejrzyj wideo: ZNAMY SKŁADY NA LIDERA FAIRY! NAJLEPSZY SERWER POKEMON W MINECRAFT! (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky
Weekend

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky

Koncerty Na zdjęciu: „Chleb” Posh Isolation / Ascetic House / Janushoved gablota Potrójna prezentacja kultowych duńskich marek - Posh Isolation, Ascetic House i Janushoved - odbędzie się jako duża impreza. Gwiazdy wieczoru Lust For Youth wystąpią w zaktualizowanym składzie: miejsce Loke Rabek, który zagra w chorwackim Amorze, zajął Soho Rezanejad.
Czytaj Więcej
Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń
Weekend

Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń

PIĄTEK 24 października Pochmurny dzień: −3 Noc: −7 SOBOTA 25 października Pochmurny dzień: −2 Noc: −5 NIEDZIELA 26 października Pochmurno z polanami Dzień: 0 Noc: −5 24 października, piątek 19:30 Pokaz filmu „Sergey Kuryokhin” B W ramach nowego projektu wystawienniczego „Performance in Russia: Cartography of History” w „Garażu” zaplanowano program edukacyjny na temat wpływu performance na sztukę rosyjską.
Czytaj Więcej
Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio
Weekend

Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio

Wystawa „Historia niepisanego malarstwa” Kiedy: 7 maja - 24 lipca Gdzie: Foyer of the Hermitage Theatre (32 Palace Embankment) Koszt: 400 rubli W 1946 r. Rosyjski awangardowy artysta Vladimir Sterligov rozpoczął prace nad obrazem o odbudowie Ermitażu po wojnie. Ale nie dokończył go: dwa lata później rozpoczęła się „sprawa Leningradzka”, sytuacja polityczna stała się napięta, a wyczyn mieszkańców Leningradu uznano za ideologicznie zły.
Czytaj Więcej