Skrzynie

Nowe usługi: komunikator Skype, klon Yo i Shazam do filmów

Drut komunikacyjnyod twórców Skype

Założyciele:
Janus Friis, Jonathan Christensen
i Priidu Zilmer (wszyscy pracowali na Skype)

Opis:
posłaniec
z minimalnym designem

Kierownicy Skype Janus Friis, Jonathan Christensen i Priida Zilmer postanowili zaryzykować i stworzyli sposób komunikacji dla „nowej generacji”, która wyróżnia się „pięknem pracy”. Design i prawda są niczym - minimalistyczne i zgodne z duchem czasów, w których selfie są w centrum wszystkiego. Zamiast zwykłego białego tła użytkownik zawsze widzi twarz odbiorcy przed sobą.

To prawda, że ​​na wszystko inne są pytania. Począwszy od nazwy Wire, którą można przetłumaczyć jako podsłuch. Taki ruch wydaje się dość odważny w świecie, w którym posłańcy rywalizują ze sobą o prawo do bycia nazywanym najbezpieczniejszym. Kończąc, pomysł produktu wcale nie jest nowy. Twórcy twierdzą, że oprócz wiadomości tekstowych usługa pozwala dzwonić do znajomych. Jednak Viber, Facetime i przynajmniej Facebook używają tej funkcji od dłuższego czasu. Wire jest całkowicie darmowy, nie będzie w nim żadnych reklam, a dla monetyzacji planują wprowadzić płatne funkcje później.

Jeśli aplikacja wystrzeli, ciekawie będzie spojrzeć na jej przyszłość w Rosji, gdzie władze próbują zablokować Skype i wszelkie połączenia VoIP.

 

Wirus rosyjskiej dżumy podbijający Zachód

Założyciele: Ilya Zudin, Pavel Panov (dawni twórcy We Heart Pics)

Opis: rozpowszechnianie informacji
wśród ludzi w pobliżu

Usługa jest pomyślana jako przełom w komunikacji - wszystkie wiadomości docierają do użytkowników znajdujących się w pobliżu, a jeśli zasługują na uwagę, stają się wirusowe. W ten sposób ludzie nie potrzebują już obserwujących i przyjaciół, a wartość zmienia się z liczby powiązań społecznościowych na jakość wiadomości. Aplikacja została założona przez litewską firmę Deep Sea Marketing, w projekt zainwestowano fundusz Igora Matsanyuka IMI.VC.

Ciekawe, że teraz aplikacja jest pobierana głównie w USA, Niemczech i Francji, a wirus nie dotarł jeszcze do Rosji. Projekt został napisany w Wire, Newsweek, TechCrunch, Business Insider i innych zachodnich mediach.

„Ta aplikacja służy do rozpowszechniania informacji, a nie ich udostępniania” - mówi współzałożyciel firmy Ilya Zudin. Według niego, w Pladze, każdy nowy post jest przesyłany do czterech najbliższych użytkowników. Nie tym, którzy są w pobliżu w określonym promieniu, ale tym, którzy są najbliżsi, nawet jeśli odległość między wami wynosi tysiąc kilometrów. Albo rozpowszechniają informacje dalej wśród najbliższych, albo nie. W ten sposób rozbiega się interesująca informacja, naturalnie nie interesująca. Jeśli użytkownik publikuje lub rozpowszechnia to, co lubią inni, jego informacje są przekazywane większej liczbie osób. W ciągu tygodnia aplikacja ma kilkadziesiąt tysięcy użytkowników. Rośnie o 15-20% dziennie, 60% widowni codziennie zarazy. W Rosji jest ich niewiele, a główni odbiorcy pochodzą z USA, Niemiec i Francji. Najwyraźniej jest wielu z Chin, ale ich posty nie docierają do nas - najprawdopodobniej użytkownicy piszą w swoim własnym języku, a te treści nie przekraczają granicy z Rosją.

Reinkarnacja Yow formie pipa!

Założyciele:Ryan Block i Peter Royas,
AOL Alpha Managers

Opis:krótka transmisja wiadomości

Życie wokół już pisało o usłudze Yo, która pozwala wysłać znajomym jedną interwencję. Następnie oburzenie społeczności internetowej spowodowało rundę inwestycyjną, która napełniła Yo dwoma milionami dolarów. Inni uznali tę aplikację za przełom w dziedzinie komunikacji - wszystkie technologie sprowadzają się do uproszczenia naszego życia. Sześć miesięcy później Yo wciąż żyła, a nawet nawiązała współpracę ze Starbucks (barista wysyła sygnał do klienta Yo, gdy kawa jest gotowa). Nic dziwnego, że aplikacja ma naśladowców.

Pip został stworzony przez Ryana Blocka i Petera Royasa w ramach jednostki pilotażowej AOL. Aplikacja pozwala wysłać określoną wiadomość do ludzi. W przeciwieństwie do Yo, który został skrytykowany tylko dlatego, że tylko jedna osoba Yo nie rozumie, co chce powiedzieć. Pip postanowił nie ograniczać się do jednej wiadomości i stworzył kilka szablonów. Wśród nich: „Zadzwoń do mnie”, „Spóźnię się”, „Gdzie jesteś?” Założyciele planują wprowadzić szereg innych funkcji konsumenckich, takich jak naklejki.

Chodzi o to, abyś mógł wysyłać najczęściej używane wyrażenia w prostym i interesującym formacie.

Wygodne poszukiwanie pracyz drabin

Założyciele:
Alexander Duet, Mark Cenedella, Andrey Koch

Opis:aplikacja rekrutacyjna
i osoby poszukujące pracy

Popularna platforma dla osób rekrutujących i poszukujących pracy dodała nowe funkcje do aplikacji. Teraz nazywa się Tinder dla tych, którzy potrzebują pracy. Pracodawca określa rodzaje zawodów, których szuka, widzi wstążkę kandydatów i zamienia się w lewo lub w prawo, w zależności od tego, jak jest odpowiedni.

Aplikacja zapisuje liczbę każdego kandydata i pokazuje, z którym z rekrutera się już skontaktował. Aby zamieścić wolne miejsce, w profilu należy wpisać tylko kilka wierszy o firmie - nazwa, lokalizacja i opis 200 słów. Wakat jest pokazywany w kanale wiadomości jako pierwszy dla tych, którzy mają powiązania z firmą. Ludzie mogą doradzać sobie nawzajem na temat wolnych miejsc pracy, a jeśli kandydat i rekrutujący się polubią, mogą zacząć rozmawiać.

Aplikacja jest interesująca ze względu na część badawczą, która niestety odzwierciedla tylko realia Stanów Zjednoczonych. Tam możesz zobaczyć wielkość pensji, liczbę osób poszukujących pracy i wolnych miejsc pracy w różnych stanach. Możesz wybrać konkretną specjalizację i zobaczyć, jakie są perspektywy kariery w tym obszarze. Na przykład aplikacja pokazuje, że wśród pisarzy w Nowym Jorku istnieje duża konkurencja, wynagrodzenia są średnio niższe niż w innych stanach (66 tysięcy dolarów rocznie), a także wskazuje listę umiejętności, których potrzebuje taki specjalista.

Większość funkcji aplikacji jest bezpłatna zarówno dla osób rekrutujących, jak i poszukujących pracy, ale można kupić profil zaawansowany.

Kupowanie rzeczy z filmów w TheTake

Założyciele:
Tyler Cooper, wcześniej współpracował z MTV i innymi kanałami, programista Jared Brovarnik i projektant Vincent Crossley

Opis:
zakup do obejrzenia filmu

Firma TheTake pożyczyła technologię Shazam, aby uruchomić usługę o tej samej nazwie. Usługa automatycznie określa, który film jest wyświetlany, a które produkty migają na ekranie. Zgodnie z projektem, widząc czarną obudowę DiCaprio w filmie „Wilk z Wall Street”, użytkownik może od razu ustalić, skąd pochodzi i złożyć zamówienie za pośrednictwem aplikacji.

Po ustaleniu sceny z filmu aplikacja wyświetla na ekranie listę powiązanych z nią przedmiotów i przenosi na stronę partnera, gdzie można je kupić.

W The Take wykonano wiele prac technologicznych. Po pierwsze, firma zbudowała system rozpoznawania filmów audio i wizualny do identyfikacji produktów na ekranie. Następnie menedżerowie zaczęli tworzyć bazę danych wszystkich produktów na ekranach. Gdy tylko nowy film zostanie wydany, zespół wprowadza go do aplikacji. W przyszłości firma planuje wprowadzić do systemu teledyski, które mogą być interesujące przy zakupach.

W 2011 roku Ebay próbował już uruchomić aplikację, która pozwala kupować rzeczy podczas oglądania programów telewizyjnych. Wtedy pomysł nie zadziałał, ale założyciel TheTake, Tile Cooper, wierzy, że jego produkt odniesie sukces.

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Do biura i na wiosnę na Uralu: sześć wielowarstwowych zdjęć z Uniqlo
Przewodnik

Do biura i na wiosnę na Uralu: sześć wielowarstwowych zdjęć z Uniqlo

Przez kilka sezonów z rzędu trend nakładania warstw pozostaje jednym z ulubionych miejsc na podium: jest wygodny i praktyczny. W sezonie wiosna-lato 2019 zaawansowana technologicznie japońska marka Uniqlo wprowadziła na rynek zaawansowaną kolekcję AIRism, której modele są przekształcane w obrazy wielowarstwowe. Ubrania wykonane są z lekkiego i jedwabistego w dotyku materiału z funkcją minimalizacji nieprzyjemnych zapachów, które szybko wchłaniają i odparowują wilgoć.
Czytaj Więcej
Balet na świeżym powietrzu, Romeo i Julia i Nelly Furtado na dużym ekranie w Jekaterynburgu
Przewodnik

Balet na świeżym powietrzu, Romeo i Julia i Nelly Furtado na dużym ekranie w Jekaterynburgu

Wiedeński Festiwal Muzyki Filmowej odbył się po raz pierwszy w 1991 roku na Placu Ratuszowym w stolicy Austrii. Od 2010 r. W Jekaterynburgu odbywa się Festiwal Filmowy przy Wiener Rathausplatz przy wsparciu Konsulatu Honorowego Austrii. Na dużym ekranie przed Uralskim Uniwersytetem Federalnym przy Mira Street 19, pokazują filmy muzyczne, opery rockowe, koncerty i balet, a także występy na żywo.
Czytaj Więcej
Dzieci w mieście: atrakcje w długi weekend majowy
Przewodnik

Dzieci w mieście: atrakcje w długi weekend majowy

W tym roku pierwszego maja miały cztery wolne dni - od 29 kwietnia do 2 maja. Mówimy ci, co robić z dziećmi w mieście, jeśli wszystkie ścieżki w lokalnym parku zostały już zbadane, ale nie chcesz siedzieć w domu. Tekst Masha Shatalina Festiwale, wystawy i kursy mistrzowskie Program dla dzieci na festiwalu festiwalu kultury japońskiej Organizatorzy przygotowali wiele rozrywek dla dzieci: tradycyjne japońskie gry (na przykład daruma otoshi, japońska wersja jengi, w której musisz pokonać bloki młotkiem, próżność z pierścieniami, które rzucony w cel, mama-tsumami, gdzie musisz przesunąć fasolę na prędkość, itd.), kolorowe kostiumy cosplay, strefa Nintendo dla miłośników gier wideo, warsztaty na temat origami, malowanie drewnianych lalek i aktorstwo głosowe anime i, oczywiście, eobychnuyu japońskie jedzenie i desery.
Czytaj Więcej
Life-resort: pięć nowych basenów zewnętrznych w Moskwie
Przewodnik

Life-resort: pięć nowych basenów zewnętrznych w Moskwie

„Brzozy. Obóz letni” Stroginskoje Shosse, posiadanie 1 „Portu” VDNH, przestrzeń między pawilonami 8 i 9 Dawne nieużytki między 8 a 9 pawilonami VDNH tego lata zamieniły się w dużą plażę dla 700 osób. W strefie standardowej znajdują się dwa duże baseny i jedno dziecięce, w strefie VIP jest jeszcze jedno, a także jacuzzi.
Czytaj Więcej