Skrzynie

Jak zmienić nawyki, znaleźć cel w życiu, pokochać swoją pracę i robić wszystko

Życie wokół jest kontynuacją „Nowego Tygodnia Życia”. Przez pięć dni będziemy rozmawiać o tym, jak zmienić siebie i nasze nawyki, a także postaramy się zmienić pracę i posłuchać rad mentora. Ten materiał to zbiór porad z książek dla tych, którzy chcą się polepszyć i zmienić swoje życie.

Spis treści

1. Dokąd zmierzają właściciele mało obiecujących zawodów?

2. Jak dziennikarz może założyć firmę we Włoszech

3. Jak schudnąć, żyć dłużej, przestać się bać i stać się szczęśliwszym

4. 7 emigrantów opuszczających Moskwę do ojczyzny - o nowym życiu i możliwości powrotu do Rosji

5. Jak zmienić nawyki, znaleźć cel w życiu, pokochać swoją pracę i zrobić wszystko na czas

6. Życie wokół pracowników próbuje znaleźć pracę

Załóż własny biznes

Zacznij od małego

czytaj całość

Zbyt często ludzie czekają i nie zakładają firmy, ponieważ chcą wejść na rynek z nowym pomysłem, z czymś, co nigdy wcześniej nie zostało zrobione, lub osiągnąć coś wyjątkowego. Ale nowe pomysły często zawodzą lub szybko zawodzą. Odkrywcy nowych terytoriów często muszą drogo zapłacić, zanim otrzymają nagrodę. Jeśli mówimy o biznesie, opiera się on na naśladowaniu. Rozejrzyj się. Co widzisz Fryzjerzy, kawiarnie, czyszczenie dywanów, mycie samochodów, restauracje, sklepy komputerowe i meblowe, sklepy odzieżowe, biura podróży, agencje reklamowe ... To firma, której potrzebujemy dzisiaj i będziemy potrzebować w dającej się przewidzieć przyszłości. Oczywiście niektóre rodzaje działalności wymagają specjalnych umiejętności, ale w większości przypadków, jeśli chcesz poświęcić się prostym, niezbędnym do życia czynnościom, możesz nauczyć się prawie wszystkiego.

Zdecyduj, co chcesz i zaznacz pole. Zarówno cel, jak i przydzielony czas powinny być ambitne, ale możliwe do osiągnięcia. Nie urzeczywistniaj marzeń o fajkach. Koncentrując się na dużym obrazie, musisz wierzyć, że jest on prawdziwy i że możesz osiągnąć to, co chcesz.

Nieznany jest stanem niekomfortowym i rzeczywiście nie jest możliwe znalezienie komfortu w biznesie. Dlatego wiele osób, które twierdzą, że chcą założyć własną firmę, nigdy nie wychodzi poza pragnienie. Utknęli na etapie lęku - „co jeśli…” i spędzają czas na przygotowaniu, celowaniu, ale nigdy nie strzelają. Przypomnij sobie, co powiedzieli starożytni chińscy filozofowie: „Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku”. Dotyczy to również biznesu. Jeśli chcesz zacząć, musisz zrobić pierwszy krok. Nie duży i nie mały. Źle i nie źle. Tylko krok. Przemyślenie, omówienie, a nawet napisanie biznesplanu jest doskonałe, ale dopóki nie zrobisz czegoś konkretnego, jeszcze nie zacząłeś.

Znajdź cel w życiu

Zacznij od głównego

czytaj całość

Maksimum tego, co chcesz, będzie wynikiem minimum tego, co robisz. Niektóre rzeczy są ważniejsze od innych i znacznie więcej. Chcę, abyś wziął tę zasadę pod uwagę przy tworzeniu listy rzeczy do zrobienia - najpierw zidentyfikuj 20% najważniejszych rzeczy, a następnie wybierz kolejne 20% z nich i kontynuuj w tym samym stylu, aż otrzymasz jedyną, najważniejszą rzecz. Możesz zacząć od listy dowolnej długości, ale z zamiarem, abyś utorował sobie drogę do jednej z najważniejszych rzeczy.

Aby budować zadania zgodnie z ich znaczeniem, zadaj sobie główne pytanie: „Co mogę zrobić, aby wszystko inne było prostsze lub wcale nie potrzebne?” Prowadzi to do konkretów - możesz wybrać tylko jedną opcję. Słowa „mogę zrobić” zawierają wbudowane polecenie wskazujące, że to, co jest możliwe, należy zrobić. Ludzie często zastępują go słowami „powinien” i „chcieliby”, ale wszystkie te opcje są nieprawidłowe. To, co możesz zrobić, jest zawsze ważniejsze niż dobre intencje.

Musisz sobie wyobrazić, jak duża rzecz stopniowo wyrasta z jednej małej rzeczy. To trochę jak lalka zagnieżdżona: twoja główna rzecz „teraz” jest dziś w twojej głównej rzeczy, która siedzi w twojej głównej rzeczy na ten tydzień i tak dalej. Naucz swój umysł, aby na czas łączyć ze sobą cele. Połącz swoje dzisiaj z całym swoim jutrem. Więc uczysz się myśleć, ale celowo.

Zmień swoją postać

Chwała mi

czytaj całość

Jako dziecko nauczyliśmy się, że negatywne emocje nie przynoszą nam niezbędnej miłości i dlatego te uczucia nie są dla nas. A kiedy pojawiają się takie uczucia, uważamy je - i nas samych - za złe, obrzydliwe, zepsute, złe. Bezstronna świadomość wymaga, abyśmy nauczyli się obserwować myśli, uczucia, emocje i odczucia bez dzielenia ich na „złe” i „dobre”. Tylko przyjmując je i uważnie je rozważając, będziemy mogli odkryć ich przyczynę, a zatem - będziemy mogli się zmienić.

Powinieneś zrozumieć, że agresja jest częścią twojej osobowości. W rzeczywistości jest to konieczne dla wszystkich żywych istot. Oczywiście tłumienie agresji nie łagodzi namiętności, które ją wywołują, tylko agresja przechodzi w ukryte, pasywne formy. Zarządzanie agresją przynosi wiele przyjemności, ponieważ jednocześnie marzenia się uwalniają. W końcu jesteśmy świadomi naszych pragnień, otwarcie dążymy do nich i zbieramy owoce naszych działań.

„W co wierzę? Jakie są moje wartości? Jak powinienem żyć?” Chwalebni ludzie unikają tych trzech pytań, jeśli odpowiedzi zaprzeczają ich nawykowi dostosowywania się do potrzeb innych. Każda sytuacja wymagająca podjęcia decyzji jest odpowiednia do tego celu. Chwalebna osoba w każdym przypadku może ulegać czyimś pragnieniom - nie dlatego, że zawsze się z nimi zgadza, ale dlatego, że boi się być przyczyną konfliktu: ryzykuje utratą przyjaźni, miłości lub statusu. Zmieniająca się osoba w podobnej sytuacji spogląda do wewnątrz i zadaje sobie pytanie: „Co moim zdaniem jest właściwe?” To są słowa wojownika.

Uwielbiam pracę

Przepływ

czytaj całość

Badania pokazują, że podczas pracy ludzie czują się szczęśliwsi, silniejsi i bardziej kreatywni niż w wolnym czasie, kiedy często się nudzą i nie wiedzą, co robić. Ale jednocześnie ludzie mają mniej pracy i więcej się relaksują. Jeśli chodzi o pracę, ludzie przestają ufać własnym uczuciom. Nie zwracają uwagi na swoje obecne doświadczenia, lecz skupiają się na zakorzenionym stereotypie kulturowym, zgodnie z którym praca powinna być nieprzyjemna. Uważają to za przymus, ograniczenie ich wolności, od którego należy dążyć do pozbycia się go wszelkimi środkami.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, najlepsze momenty naszego życia przychodzą do nas nie w stanie relaksu lub biernej kontemplacji, ale gdy ciało i umysł są napięte do granic możliwości w dążeniu do osiągnięcia czegoś trudnego i wartościowego. Ta teoria oparta jest na koncepcjiprzepływ -stan pełnego zaabsorbowania aktywnością, kiedy wszystko inne schodzi na dalszy plan, a przyjemność z tego procesu jest tak wielka, że ​​ludzie będą skłonni zapłacić tylko za to, by to zrobić.

Taki stan występuje, gdy nasza energia psychiczna (uwaga) ma na celu rozwiązanie konkretnego realistycznego zadania i kiedy nasze umiejętności spełniają wymagania dla tego zadania. Zadanie, które stawia sobie dana osoba, musi być dla niego wykonalne. Radość rodzi się na pograniczu nudy i strachu przed nieumiejętnością radzenia sobie. Wszystkie wrażenia strumieniowe przenoszą człowieka do nowej rzeczywistości, która nie została jeszcze zbadana, napełniając go duchem odkrycia, poszerzając horyzonty jego umiejętności. Innymi słowy, zmieniają osobowość, czyniąc ją bardziej złożoną.

Naucz się medytować

Uważność

czytaj całość

Wybierz kilka rutynowych działań, które mogą służyć jako wezwania świadomości. Przypomną ci, abyś przestał i zwracał uwagę na to, co robisz. Na przykład, kiedy gotujesz. Proces gotowania to świetna okazja do wykazania świadomości i zaangażowania organów wzroku, słuchu, węchu, dotyku i kubków smakowych.

Skoncentruj się na tym, jak nóż tnie warzywa o różnych fakturach i jaki zapach wydzielają. Staraj się spędzić przynajmniej część śniadania, lunchu lub kolacji w ciszy, bez rozpraszania się przez telewizję lub radio. Skup całą uwagę na jedzeniu - kwiatach, kształtach, pomyśl o tym, jak to jedzenie było na twoim talerzu, o wrażeniach, które pojawiają się podczas posiłku. Zwróć uwagę na to, jak łatwo i z jaką przyjemnością zjada się pierwszy kawałek. A jak się czuje czwarty w porównaniu? A mycie naczyń będzie świetną okazją do poznania wrażeń dotykowych: zawsze wracaj do teraźniejszości, płucząc talerze, czując ciśnienie wody, jej temperaturę i tak dalej.

Wreszcie uprawiać sport

Wyrabianie nawyków, łamanie nawyków

czytaj całość

Możesz mieć cele - stać się zdrowszym, zmienić pracę - ale nawyki sprawiają, że podążasz zwykłą ścieżką. Pierwszym krokiem w kierunku ukształtowania nowego pożytecznego nawyku jest zauważenie, jak naprawdę żyjesz, co nieświadomie robisz na maszynie, po prostu dlatego, że kiedyś przyniosło to jakąś korzyść.

Sprawdzanie rzeczywistości to coś, co zdecydowanie musisz zrobić, zanim zaczniesz fantazjować o kostkach na brzuchu. Aby zrozumieć, co możesz, a czego nie możesz zrobić w rzeczywistości, musisz przedstawić nie tyle doskonały cel, co sam proces jego osiągnięcia. Wyobraź sobie, jak machasz prasą. Jest to nieprzyjemne, ale musisz się do niego dostroić, a nie na spacer z płaskim brzuchem na plaży. W przeciwnym razie, kiedy zaczniesz osiągać swój cel, będziesz całkowicie nieprzygotowany na to, ile siły będzie od ciebie wymagać. W ten sam sposób musisz przygotować się na pokusy, które czają cię na każdym kroku. Co dokładnie zrobisz, gdy przejdziesz obok ulubionej kawiarni z pysznymi bułkami? Musisz opracować plan działania w sytuacjach krytycznych, który wciąż jest „na lądzie”.

Zwykle nasze plany osiągnięcia celu są bardzo niewyraźne. Mówimy sobie: „Chcę prowadzić zdrowszy styl życia i być milszym dla ludzi w tym roku”. W tym względzie brakuje przykładów konkretnych zachowań w określonych sytuacjach. Lepiej powiedzieć: „Jeśli zobaczę bezdomnego, dam mu trochę pieniędzy” lub „Jeśli będę musiał kupić coś w pobliskim sklepie, pójdę tam rowerem, a nie samochodem”. Takie stwierdzenia łączą sytuację z twoimi działaniami i, jak wiemy, związek ten pomaga wykształcić nawyk.

Przestań się rozpraszaćna małe rzeczy

Maksymalne stężenie

czytaj całość

Naucz się siedzieć i ciężko pracować, kiedy najbardziej chcesz skakać i biegać. Pierwszym krokiem jest potraktowanie sprawy jako czegoś osobistego. Twój szef, nauczyciel lub partner jest zainteresowany wykonaną pracą, ale najważniejsze jest, aby zrozumieć: dlaczego to robisz? Może chcesz „zarabiać pieniądze”, „uzyskać dobrą ocenę”, „być dumnym ze swojej pracy”, „zadowolić klienta”, „zamknąć umowę”. Gdy brakuje Ci stymulacji, powtarzaj wybraną przyczynę w kółko. Niech to będzie twoja motywacyjna mantra.

Podczas wykonywania poważnej, długoterminowej pracy umysłowej często musisz pocieszyć się, aby poprawić koncentrację. Jeśli czytasz skomplikowaną rozprawę, weź jasny marker i zaznacz ważne miejsca podczas czytania. Jeśli chcesz zapamiętać informacje na nudnym spotkaniu lub lekcji, zapisz więcej, narysuj grafikę i zdjęcia. Jeśli każde słowo ma znaczenie na męczącym spotkaniu, zapisz wszystko szczegółowo, jak urzędnik sądowy. Papier i ołówek to najlepsze narzędzia do koncentracji.

Inną skuteczną strategią jest zastępowanie zabawnych zajęć i nudnych obowiązków. Jeśli długie wykonywanie monotonnych zadań pozbawi cię wszelkiego entuzjazmu, zaplanuj obok wykonywania bardziej aktywnej pracy, która podniesie poziom adrenaliny.

Zacznij robić wszystko na czas

Łatwy sposób, aby przestać się spóźniać

czytaj całość

Dowiedz się, jak ponownie zdefiniować czas za pomocą zegara. Według badań ludzie, którzy zawsze się spóźniają, mają średnio o 25–35% mniej czasu na wykonanie zadań niż jest to faktycznie wymagane.

Wymyśl pytania, które pomogą ci obiektywnie ocenić swoje mocne strony i umiejętności. Zamiast powiedzieć sobie: „Jeśli się pospieszysz, będę miał czas na coś innego”, zatrzymaj się na chwilę, weź głęboki oddech i pomyśl o tym, co robisz. A następnie odpowiedz na pytanie: czy naprawdę trzeba to zrobić teraz?

Wiele osób nie lubi przychodzić do wyznaczonego miejsca nieco wcześniej, ponieważ uważa czekanie za stratę czasu. Planują przybycie z minuty na minutę, aby dotrzeć dokładnie o wyznaczonej godzinie. I w końcu często się spóźniają. Aby pozbyć się tego negatywnego nawyku, musisz najpierw zmienić swoje nastawienie. Uznaj, że czekanie nie jest wcale okropnym i nieprzyjemnym zadaniem, ale wręcz przeciwnie, nieobciążoną rozrywką, rzadką okazją do relaksu i cieszenia się życiem. Prawdopodobnie nie masz okazji zbyt często robić przerwy na relaks, więc ciesz się każdą minutą odpoczynku!

Obejrzyj wideo: Jak Znaleźć Swoją Pasję (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Festiwal SKIF, koncert Motorama i otwarcie Kuznya House w New Holland
Weekend

Festiwal SKIF, koncert Motorama i otwarcie Kuznya House w New Holland

Wystawa Abstrakty radzieckiego hałasu Wystawa-prezentacja interdyscyplinarnego projektu austriackiego artysty i kuratora Aleksandra Felcha, który od dawna mieszka w Petersburgu i gromadzi swego rodzaju archiwum radzieckich artefaktów, takich jak taśmy analogowe wyprodukowane pod koniec lat 80., losowe fotografie, nagrania dźwiękowe hałasu miejskiego, a także dokumentację wideo własnych akcji i występów.
Czytaj Więcej