Skrzynie

„W tym roku ja”: Jak dotrzymać obietnic noworocznych

Od czego zacząć

Wymień wszystkie cele, które chciałbyś osiągnąć w ciągu następnych dwudziestu lat. Pisz szybko, nie myśląc. Następnie umieść przed każdym celem liczbę lat, którą poświęcisz na jego osiągnięcie (na przykład 1, 5, 10 lub 20). Zakreśl cztery główne cele, które osiągnąłeś rok. Zapisz wszystko, co musisz zrobić, aby osiągnąć te cele, nawet jeśli nie chcesz tego robić. Wybierz najbardziej pożądany cel, mimo że przed nim wymieniono najtrudniejsze zadania, które należy wykonać, aby go osiągnąć.

Złóż obietnicę wykonalną

Czy twój cel jest wystarczająco konkretny? Wiele osób nie osiąga swoich celów, ponieważ nie wyznaczają jasnych i wykonalnych zadań. Czasami słyszę obietnice takie jak „stać się bardziej energicznym”, „nauczyć się relaksować”, „zdobyć determinację”. W takich pragnieniach nie ma nic złego. Ale muszą im towarzyszyć działania. Będą monitować co będziesz musiał zrobić: idź spać wcześniej i wykonaj ćwiczenia, aby naładować baterie; relaksować się przez pół godziny dziennie, leżąc na kanapie z podniesionymi nogami; w końcu zebrać myśli i zdecydować się na wakacje do piątku. Aby odnieść sukces, ty jest konieczne Poznaj dokładnie sekwencję swoich działań.

Zapamiętaj swoje wymówki

Jaka jest Twoja zwykła lista wymówek i wymówek? Aby to zrealizować, powinieneś pomyśleć o tym, co uniemożliwiło ci dotrzymanie obietnicy, którą złożyłeś po raz ostatni. Zapomnienie? Brak czasu? A może nie wiedziałeś od czego zacząć? A co powiedziałeś sobie, pozostawiając sprawę w połowie? „To nie jest ważne”. „I tak dobrze”? „Zbyt skomplikowane”?

Zamiast mieć tylko nadzieję, że tym razem wszystko będzie inaczej, zapisz swoje wymówki i wymówki na papierze - to pomoże ci nauczyć się, jak sobie z nimi radzić z wyprzedzeniem. Tak więc, jeśli znów będziesz miał wymówki, nie zbłądzisz i nie stracisz rozpędu do dalszego ruchu w kierunku celu. Nawiasem mówiąc, będą one okresowo występować! W ten sposób układają się nasze mózgi, skłaniając nas do stałego pragnienia ciągłego powtarzania tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni.

Harmonogram

Do stycznia 2004 r. Nie ćwiczyłem fizycznie przez jeden dzień w moim życiu. Ale potem obiecała sobie, że będzie ćwiczyć codziennie, trzydzieści minut dziennie. I prawie zawsze dotrzymała słowa, wypełniając obietnicę o prawie 80%. Jak to zrobiłem? W swoim pamiętniku zanotowałem czas zajęć i potraktowałem je tak poważnie, jak pracę z klientami. W przeciwnym razie zbyt łatwo byłoby przejść do tego, co lubię bardziej (i to wszystko oprócz ćwiczeń).

Chcesz pisać książkę każdego dnia? Zaznacz to w swoim pamiętniku. Chcesz rozpocząć wyszukiwanie pary w serwisie randkowym? Uwzględnij randki w swoim harmonogramie. Ustaw sobie konkretny, jasno określony przedział czasowy - a na pewno Ci się uda!

Postępuj zgodnie z planem każdego dnia

Dalajlama został kiedyś poproszony o opisanie tajemnicy swojego zdrowia i długowieczności jednym słowem. Co on odpowiedział? „Nawyk”. Złe nawyki nas zniewalają, a dobre nawyki przybliżają nas do spełnienia naszych najbardziej cenionych pragnień. Im bardziej czynisz swoje pragnienia częścią codziennego życia, tym szybciej stają się nawykiem, o którym nie musisz ciągle myśleć.

Na przykład, jeśli chcesz osiągnąć równowagę między pracą a życiem osobistym, staraj się robić coś każdego dnia: wyjdź z pracy pół godziny wcześniej, idź z rodziną po obiedzie, przeczytaj książkę przed snem.

Śledź swoje zachowanie

Badania pokazują, że jeśli kontrolujesz swoje zachowanie, robiąc regularne notatki, zwiększasz prawdopodobieństwo pozytywnych zmian. Wynika to z faktu, że kontrola jest kluczowym elementem samoregulacji, który pomaga działać dokładnie tak, jak planujesz. Masz prawo wybrać dla siebie odpowiedni rodzaj kontroli: mogą to być zapisy kalorii w jedzeniu lub dzienna liczba przypadków, w których uda ci się zachować samokontrolę. Możesz nagrywać sytuacje, w których w końcu przestałeś wykazywać niepokój. Samokontrola jest również przeprowadzana w tych przypadkach, gdy w pełni monitorujesz swoje działania, na przykład starając się nie jeść jedzenia podczas oglądania programów telewizyjnych.

A teraz - wskazówka od wiodących sportowców. Oceń to, co już zrobiłeś, a nie tyle, ile jeszcze zostało ci do zrobienia. Naukowcy nazywają to „efektem horyzontu”. Motywuje nas do dalszych działań („Udało mi się zrobić dwa razy więcej niż tydzień temu”) i rozwija determinację („Już to zrobiłem i mogę dalej iść w tym samym kierunku”). Pomyśl o tych pięciu kilogramach, które udało ci się zgubić; lub szafa z ubraniami, które uporządkujesz; lub o spłaconej pożyczce; lub o wieczorze, który poświęciłeś sobie bez rozpraszania się innymi sprawami. Nie zapomnij zadać sobie pytania, w jaki sposób udało ci się to osiągnąć, i w ten sposób możesz wyciągnąć nowe pomysły, aby osiągnąć sukces w przyszłości.

Pobłażaj sobie

Staramy się robić wszystko najlepiej, jak potrafimy. Jesteśmy w stanie coś pomylić lub o czymś zapomnieć. Ale bez względu na to, co robimy, naszym zadaniem jest kochać siebie. Zarówno ty, jak i ja, jesteśmy ludźmi, którzy podejmują wyzwanie rozwoju. Jeśli traktujemy się życzliwie, nie skupimy się na poczuciu winy lub wstydu, ale wręcz przeciwnie, zaczniemy filozoficznie dostrzegać niepowodzenia przeszłości i odnajdziemy w sobie siłę, by zacząć wszystko od nowa.

Jeśli wcześniej ci się nie udało

Prawdopodobnie już próbowałeś coś zrobić, aby Twoje marzenie stało się rzeczywistością. Jeśli twój „emocjonalny” mózg zobaczy to, czego próbowałeś wcześniej bezskutecznie, zadziała to przeciwko twoim wysiłkom. Dlatego najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedzi na takie pytania jest uświadomienie sobie, że tak naprawdę nie zaczynasz od nowa. Teraz, dzięki poprzednim próbom, masz wystarczająco dużo informacji i doświadczenia, aby z nich skorzystać. Wiesz, że nie udało ci się tam, gdzie czaiły się przeszkody. Przedstawienie twojej historii może ci pomóc. Jeśli modelujemy naszą szczęśliwą przyszłość i łączymy przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, dostarczymy naszemu mózgowi kompletną historię od początku do końca, która pomoże nam osiągnąć dobry wynik.

Musisz dokładnie podać fakty z przeszłości, w tym wszystko, co ci pomogło, a także to, co nie działało. Napisz o tym, co dzieje się w tej chwili, w tym o wszystkim, czego się uczysz, aby osiągnąć pozytywne zmiany. Opisz siebie w przyszłości - taką osobę, która osiągnęła swoje cele.

Na przykład planujesz stracić 10 funtów w ciągu dwóch lat. Historia strategii rozwoju może wyglądać następująco:
Przeszłość Próbowałem różnych opcji, aby schudnąć. Mniejsze talerze z jedzeniem pomogły mi, ale surowa dieta nie.
Obecny. Nie trzymam już w domu śmieciowego jedzenia i uczę się dbać o siebie, żeby się nie przejadać.
Przyszłość Pewnego dnia moje problemy z przejadaniem się skończą. Zjem dokładnie tyle, ile potrzeba, a jedzenie będzie zdrowe.

Książka jest dostarczana przez Manna, Iwanowa i Ferbera.

Obejrzyj wideo: Nowy Rok, nowa ja, czyli jak wytrwać w postanowieniach (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

6 niezwykłych Olivier
Przepisy szefa kuchni

6 niezwykłych Olivier

Ani jeden świąteczny stół nie jest kompletny bez głównej sałatki świątecznej Olivier. Zebraliśmy wybór sześciu niezwykłych przepisów na tradycyjną sałatkę, aby nieco urozmaicić klasyczne danie. Olivier z krabem i czerwonym kawiorem szefa kuchni restauracji Food Embassy Składniki: Kiszony ogórek - 20 g Świeży ogórek - 20 g Jajko kurze - ½ szt.
Czytaj Więcej
Makaron warzywny
Przepisy szefa kuchni

Makaron warzywny

Siergiej Besedin, szef kuchni kawiarni i sklepu Gorod-Sad, urodził się 20 czerwca 1986 r. W mieście Dmitrow w obwodzie moskiewskim. Unlearned w Dmitrov College z dyplomem z mechaniki samochodowej. Ponadto w 2004 roku ukończył kursy w Moskiewskim Kolegium Biznesu z dyplomem kulinarnej czwartej klasy, ale ostatecznie przeniósł się do Moskwy sześć lat temu.
Czytaj Więcej
W okolicy Burger Life
Przepisy szefa kuchni

W okolicy Burger Life

W ubiegłym tygodniu w restauracjach Burger Heroes pojawiło się nasze charakterystyczne życie wokół burgera, którego możesz spróbować do 6 grudnia. Mówimy ci, jak gotować w domu. Burger Life around Burger Heroes przepis szefa kuchni Piotr Rabchevsky Nadzienie grzybowe Składniki Gotowane borowiki - 700 g Rafinowana czerwona cebula - 200 g Olej roślinny - 50 g Śmietanka 22% zawartości tłuszczu - 300 g Świeży rafinowany czosnek - 4 g Sól - 3 g Czarna mielona pieprz - 1 g Przygotowanie Grzyby Porcini oczyścić z piasku, spłukać i gotować w osolonej wodzie przez 30-40 minut, usuwając pianę.
Czytaj Więcej
 Trzy przepisy na chude owsianki
Przepisy szefa kuchni

Trzy przepisy na chude owsianki

Najczęściej przyzwyczajamy się do jedzenia owsianki rano, ale w rzeczywistości może to być pełne i ciekawe danie główne na lunch i kolację. Poprosiliśmy szefów kuchni moskiewskich restauracji o podzielenie się z nami przepisami na różne chude kaszki, z którymi możesz zacząć eksperymentować ze zbożami. Owsianka z soczewicą z warzywami na parze szefa kuchni restauracji Ruski Alexander Volkov-Miedwiediew Składniki na 4 porcje: Soczewica sucha - 250 g Marchew - 70 g Cebula - 70 g Łodyga selera - 70 g Suszone pomidory - 100 g Rukola - 10 g Śmietana: Korzeń selera - 50 g Ziemniaki - 50 g Cebula - 50 g Marchewka - 50 g Bulion warzywny - 100 g Sposób przygotowania: Soczewica jest prawie gotowana do zagotowania w bulionie warzywnym.
Czytaj Więcej