Skrzynie

5 głównych trendów biznesowych w 2017 roku

Życie wokół uwypukliło najbardziej uderzające trendy i zjawiska biznesowe, o których w tym roku najaktywniej dyskutowano. Dla każdego z nich wybraliśmy materiały, które pomagają zrozumieć, co to jest i jak wpłynie na życie obywateli.

Kryptowaluta

Wygląda na to, że wszyscy dowiedzieli się o ICO, bitcoinach, eterach i blockchainie - od uczniów po seniorów. Podczas gdy niektórzy nazywają kryptowaluty bańką mydlaną, co wskazuje na ich niejasny status prawny, inni kupują karty wideo, aby stworzyć farmę domową i nabywają kryptowaluty za dziesiątki tysięcy dolarów. Kurs najsłynniejszej kryptowaluty jest rozdarty do nieba dzięki rosnącej liczbie osób chcących uchwycić ten trend. Ostatnio cena bitcoinów przekroczyła 10 tysięcy dolarów - być może nie jest to limit.

Co czytać o kryptowalutach

Czy warto teraz kupować bitcoiny

Jak kupować bitcoiny

Jak zarabiać na bitcoinach i eterze

Sztuczna inteligencja

Niekontrolowany rozwój sztucznej inteligencji przeraża nawet wizjonerskiego przedsiębiorcę Ilona Maska. Ale nadal nie zaszedł tak daleko. Ponieważ w Internecie pojawiają się przerażające prognozy dotyczące liczby osób tracących pracę z powodu inteligentnych robotów, firmy inwestują w aplikacje do rozpoznawania twarzy i asystentów głosowych. Ten ostatni pojawił się niedawno w Yandex - teraz możesz do końca porozmawiać z jego Alicją i przedyskutować jej kolegę Siri.

Co czytać o AI

Czego uczą sieci elektroniczne w Rosji

Dlaczego Sberbank udziela klientom porad za pomocą robota

Jak sieć neuronowa nauczyła się naśladować Cobaina i Skriabina

Ataki hakerów

Wycieki danych, włamania i ataki DDoS nie rozpoczęły się w tym roku. Ale w 2017 r. Mówiono o nich bardzo często (przestępcy elektroniczni atakowali banki i media, ukradli dane użytkownikom aplikacji). Rosyjscy hakerzy stali się naprawdę sławni podczas kampanii Donalda Trumpa. O tym, jak Ameryka się o nich dowiedziała, ostatnio szczegółowo napisał Bell. Ta historia znacząco wpłynęła na życie rosyjskich programistów pracujących w USA - teraz są wobec nich podejrzliwi.

Co czytać o hakerach i ochronie przed nimi

Jak hakerzy mogą zniszczyć miasto

„Poluję na hakerów”

5 znaków, że Twoje konto zostało zhakowane

Usługi taksówkowe

Konsolidacja wyprzedziła w tym roku rosyjski rynek aplikacji do rezerwacji podróży. Latem Uber i Yandex.Taxi ogłosiły połączenie jednostek gospodarczych w Rosji i kilku sąsiednich krajach. Obiecali zakończyć umowę do końca roku - wtedy, korzystając z jednej platformy, kierowcy będą mogli przyjmować zamówienia z obu usług. Wcześniej połączenie zostało ogłoszone przez RuTaxi (właściciel marek Lucky i Leader) oraz Fasten (marki Taxi Saturn i RedTaxi). Pod koniec roku okazało się, że Grupa Mail.Ru negocjowała zakup grupy Lucky, wynikającej z połączenia RuTaxi i Fasten. Jest za wcześnie, aby mówić o zakończeniu wojen cenowych na moskiewskim rynku taksówek.

Co czytać o taksówkach

Jak teraz obliczane są stawki podróży Uber

Najdroższa i najtańsza taksówka z lotniska

Na czym żyją taksówkarze

Rzeczywistość rozszerzona

Moskale zagrali wystarczająco dużo w Pokémon Go rok przed ubiegłym latem. Niemniej jednak na rynku aplikacji rozszerzonej rzeczywistości wszystko dopiero się zaczyna. Jesienią został wydany zaktualizowany iOS 11 z obsługą ARKit, zestawu narzędzi do tworzenia tych samych aplikacji rozszerzonej rzeczywistości. Narzędzia dla nich zostały również zaprezentowane przez Google i Facebook. W rezultacie tylko w październiku programiści opublikowali 50 000 aplikacji AR w App Store i trzy razy więcej w Google Play. Według prognoz App Annie trend ten będzie się utrzymywał, aw przyszłym roku użytkownicy wydadzą ponad 110 miliardów dolarów na zakup takich aplikacji.

Co czytać o AR

Jakie aplikacje AR zainstalować teraz

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Przyjemny z przydatnymi: 10 zasad dobrego interfejsu
Chmura wiedzy

Przyjemny z przydatnymi: 10 zasad dobrego interfejsu

Plato DNEPROVSKY Współzałożyciel i CEO firmy użyteczności publicznej UIDG Bądź prostszy Nikt nie anulował reakcji fizjologicznych. Złożone interfejsy przeciążają psychikę i mózgowi trudno jest przetwarzać informacje. Gdy tylko stanie Ci się coś trudnego, nieświadomie przekształca się w negatywne emocje.
Czytaj Więcej
Nikołaj Kononow o nowej książce Malcolma Gladwella „David and Goliath”
Chmura wiedzy

Nikołaj Kononow o nowej książce Malcolma Gladwella „David and Goliath”

Nikołaj KONONOV redaktor naczelny H&F, autor książek „Kodeks Durowa” i „Bóg bez samochodu: opowieści o 20 szalonych ludziach, którzy załatwili interesy od zera w Rosji”. Z początku wydaje się, że kpi z niego i ogólnie rzecz biorąc jest to uzasadnione. Nikt nie poda ręki pisarzowi ze 100 najlepszych wpływowych ludzi Czasu za rzucanie kartkami na stół, mówiąc: tak, oszukuję was, mali miłośnicy literatury faktu.
Czytaj Więcej
Co raporty spółki publicznej mówią o Rosji
Chmura wiedzy

Co raporty spółki publicznej mówią o Rosji

Często duże rosyjskie firmy mają zwyczajowe zwroty, odpowiadając na prośby mediów, prosząc je o komentarz na temat nowego prawa, komplikacji sytuacji geopolitycznej lub innych delikatnych kwestii. Możesz dowiedzieć się, co tak naprawdę myśli duży biznes, jest możliwe na podstawie raportów kwartalnych i rocznych, które firmy przygotowują wspólnie z niezależnymi audytorami dla SEC (amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych) i inwestorów.
Czytaj Więcej