Chmura wiedzy

Drogie kliknięcia: co musisz wiedzieć, otwierając sklep internetowy

Według Data Insight w 2011 r. Rosyjski rynek handlu internetowego wzrósł o jedną trzecią do 10 mld USD, z czego 7 mld USD pochodziło z elektroniki, odzieży i obuwia, części samochodowych, artykułów gospodarstwa domowego i mebli. Dla neofity handel elektroniczny przypomina rolnictwo na południu Rosji: przyklej patyk - będzie rosnąć. Jednak w tym obszarze występują problemy i zagrożenia, o których należy pamiętać przed otwarciem własnego sklepu internetowego.

Ustawodawstwo i hakerzy

 

Witalij Panarin

Pracownik Otto Group Russia

„Rosja ma swoje własne zasady gry w zakresie handlu elektronicznego. Jak dotąd jakość ram prawnych pozostawia wiele do życzenia. Na przykład sprzedaż na odległość obejmuje zarówno sprzedaż towarów w katalogach, jak i sprzedaż przez Internet. W wielu dokumentach te rzeczy stanowią znak równości, co nie jest do końca prawdą.

Występują również ryzyka podatkowe. W przeciwieństwie do tradycyjnego handlu detalicznego, w handlu elektronicznym, podobnie jak w każdym innym biznesie internetowym, udział wynagrodzeń w wydatkach budżetowych jest dość wysoki. Dlatego podatki nakładane na wysokie wynagrodzenia zmuszają niektórych graczy do optymalizacji tego obszaru.

 

Zappos.com zamknął dostęp do użytkowników z wielu krajów z powodu ataków na stronę.

 

Istnieją również zagrożenia bezpieczeństwa, zarówno z punktu widzenia wprowadzania złośliwego kodu na stronę lub przeprowadzania fałszywych transakcji za pomocą płatności elektronicznych, jak i ataków DDOS na sklepy internetowe. Wielu nieuczciwych kupców nie może oprzeć się pokusie uspokojenia swoich konkurentów w ten sposób. Na przykład jeden z największych internetowych sklepów z odzieżą i obuwiem Zappos.com ogólnie odmawiał dostępu użytkownikom z wielu krajów świata (w tym z Rosji) z powodu stale powtarzających się ataków na tę witrynę ”.

Amatorzy i hacki

 

Vsevolod FEAR

Dyrektor Generalny Sotmarket

„Główne zagrożenia w handlu elektronicznym są związane z wewnętrzną strukturą tego rynku. Z jednej strony jest to boom„ projektów na sprzedaż ”zaangażowanych w rozwój inwestycji. Z drugiej strony na kolanach działa ponad 30 000 małych sklepów internetowych. Obaj nie są gotowi zainwestować we własną infrastrukturę i dalekie od zawsze mogą zapewnić przyzwoitą obsługę klienta, przy której poziom zaufania klientów do handlu internetowego jako całości pozostaje katastrofalnie niski.

Innym znaczącym ryzykiem jest brak infrastruktury i jasna strategia rozwoju dla branży transportowej. W rezultacie wiodący gracze są zmuszeni inwestować w tworzenie własnych jednostek logistycznych. Jednak logistyka i handel detaliczny to różne firmy i lepiej, gdy wszyscy robią swoje. Nawet O-Courier lub nasza sieć regionalna w Sotmarket to kropla w koszyku w porównaniu do tej samej infrastruktury amerykańskiego UPS lub Deutsche Post.

 

Najważniejszym ryzykiem jest rosnąca aktywność zagranicznych graczy.

 

Są w korzystniejszych warunkach niż rosyjskie sklepy internetowe. Paczki dla osób z zagranicy nie podlegają cłu, jeżeli ich cena nie przekracza 1000 euro. Gracze krajowi są zobowiązani do zapłaty ceł przy imporcie towarów. W tych warunkach zupełnie nie jest jasne, dlaczego na przykład budować magazyny, tworzyć miejsca pracy w kraju, kiedy praca za granicą jest znacznie bardziej opłacalna.

Unikalnym zjawiskiem w rosyjskim handlu elektronicznym jest niechęć Rosjan do płatności bezgotówkowych, w wyniku czego jest egzotyczna dla obcokrajowców i stała się standardowym modelem dla nas do wysyłania zamówień do „kuriera przy dostawie”. Konsekwencją tej funkcji jest wysokie ryzyko dostarczenia towarów do regionów bez przedpłaty ”.

Przewoźnicy i faktury

 

Evgenia SHIROKOVA

Prawnik „Molotok.ru”

"Główne zagrożenia związane z handlem elektronicznym wiążą się z logistyką. Konieczne jest bardzo jasne zdefiniowanie w umowie momentu przeniesienia własności oraz ryzyka uszkodzenia i utraty towaru. Zdecydowanie polecam przeniesienie wszelkiego ryzyka na przewoźnika i udokumentowanie każdego etapu przepływu towarów.

Teraz ustawodawstwo oczywiście nie nadąża za rozwojem rynku e-commerce, w wyniku czego ofiary po prostu nie mogą znaleźć przestępcy w sieci. Słabe ramy prawne nie pozwalają na odzyskanie szkód lub długów z powodu braku dokumentów na papierze, ponieważ wszystko jest przetwarzane zdalnie: przez aplikacje na stronie internetowej, przez e-mail, telefon i tak dalej. Ryzyko to dotyczy głównie sprzedawców post-paid.

 

Wiele firm poświęca papierkową robotę na czas na rzecz szybkości procesów.

 

Zgodnie ze standardami rachunkowości w naszym kraju każda operacja jest udokumentowana w pierwotnych dokumentach księgowych - umowie, akcie, fakturze. Bez tych dokumentów organy regulacyjne nie uznają operacji za fakt prawny ani nie stosują do niej klasyfikacji „zgodnie z ogólnymi zasadami”, co nie zawsze jest korzystne dla sklepu internetowego. Ryzyko to wiąże się z takimi konsekwencjami, jak dodatkowe podatki płacone do budżetu, kontrole podatkowe i inne, aż do zamknięcia organizacji, w zależności od kwoty „katastrofy”. Ryzyko to ma między innymi drugą stronę: wykonanie wielu dokumentów spowalnia proces biznesowy i z reguły wiele firm poświęca terminowe przygotowanie dokumentów na rzecz szybkości procesów ”.

Podaż i popyt

 

Timofey GORSHKOV

Pracownik InSales

"Każdego miesiąca na naszej platformie otwiera się kilkaset nowych sklepów internetowych, ale połowa z nich zamyka się po kilku miesiącach. Głównymi przyczynami są nieprawidłowa ocena popytu na wybrane produkty i kosztów pozyskania klientów w niszy.

Najczęstsze błędy: uruchomienie sklepu internetowego w niszy z bardzo małym popytem, ​​źle zaplanowany lub źle wdrożony marketing, niedoceniane trudności operacyjne, niedocenianie konkurencji i niska prędkość rozwoju.

Struktura popytu online nie pokrywa się ze strukturą offline, dlatego przed uruchomieniem sklepu internetowego musisz ocenić, jak szybko i jakie wielkości sprzedaży można osiągnąć, jeśli spróbujesz uzyskać dostęp do istniejącej puli klientów. Lub, jeśli obecne zapotrzebowanie na produkty w Internecie jest niewielkie, to jakie działania marketingowe będą miały na celu generowanie popytu w Internecie. W pierwszym przypadku istnieje ryzyko napotkania silnych konkurentów, którzy uzurpowali sobie źródła pozyskiwania klientów.

 

Źle zaplanowany marketing najczęściej wiąże się z brakiem kompetencji w firmie.

 

Niestety, istnieje niewielu naprawdę dobrych specjalistów z poważnym i wszechstronnym doświadczeniem, dlatego musisz zadbać o zróżnicowane zrozumienie przywództwa w marketingu internetowym i odpowiednie kwalifikacje menedżerów marketingu.

Dla młodych przedsiębiorców rozwój biznesu jest często dużym problemem. Dostawa dwóch zamówień dziennie zasadniczo różni się od dostawy 20 zamówień. Co więcej, dostawa 20 zamówień różni się od dostawy 200 zamówień dziennie. Ważne jest, aby z góry ustalić procedurę postępowania w sytuacjach niestandardowych i mieć zapasowe umowy z usługami kurierskimi.

Niedoszacowanie konkurencji najczęściej prowadzi do nieuzasadnionego zwiększenia budżetu na reklamę w celu osiągnięcia planowanych wyników. Wstępna analiza konkurentów, komunikacja z przedstawicielami rynku i zdobycie „poufnych informacji”, które pomogłyby zrozumieć, który gracz się porusza, pomogą uniknąć tej sytuacji. Na przykład, który z nich pracuje nad kapitalizacją i obrotem, prowadząc działalność na granicy rentowności, którzy teraz zarabiają na siebie, nie inwestując dużych środków w rozwój, ale zdecydowanie zajmując wybraną niszę. Którzy z graczy, którzy aktywnie rozszerzają asortyment i którzy nie mają jeszcze zaplanowanych towarów w asortymencie, mogą teoretycznie wkrótce dodać je do witryny. ”

Banki i systemy płatnicze

 

Kirill VOYTSEKHOVICH-KAZANTSEV

Założyciel projektu ClickAndPay

"W Rosji pozyskiwanie Internetu jest na niskim poziomie. Sklepy są bezbronne wobec banków i systemów płatności. W momencie płatności płatnik jest wysyłany na stronę internetową banku, bank dopuszcza lub odrzuca płatność. Po udanej płatności sklep musi zwolnić towar. Ale istnieje ryzyko, że bank powie: „Przepraszam, nie podoba mi się ta transakcja, zamrożę wasze pieniądze, dopóki przyczyny nie zostaną wyjaśnione”.

W naszej praktyce zdarzało się, że bank potwierdził płatność kartą, zwolniliśmy towary, ale nie otrzymaliśmy pieniędzy z banku, ponieważ ten ostatni uznał te transakcje za podejrzane ”.

Obejrzyj wideo: Jaki kolor sprawi, że ZAPAMIĘTASZ O 14% WIĘCEJ? (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Wygląd: Oleg Guitarkin, frontman Messer Chups
Styl

Wygląd: Oleg Guitarkin, frontman Messer Chups

Co tydzień redakcja prosi jednego ze znajomych mieszkańców Petersburga, aby robił zdjęcia na ulicy i powiedział im, jakie marki ma na sobie, gdzie je kupił i gdzie zwykle woli kupować ubrania. W nowym numerze Oleg Gitarkin jest liderem grupy Messer Chups i założycielem zespołu „Knife for Frau Muller”, którego życie sfotografowano na ulicy Pestel niedaleko szkoły Mukhinsky.
Czytaj Więcej
Mniej znaczy lepiej: gdzie kupić zegarki Casio w Petersburgu
Styl

Mniej znaczy lepiej: gdzie kupić zegarki Casio w Petersburgu

Narzekanie na ceny od dawna jest nawykiem: ktoś obwinia wysoką stawkę czynszu, inni są pewni chciwości właścicieli. Tak czy inaczej, to samo w różnych sklepach może kosztować inaczej, podwoić lub potroić koszt w oryginalnym sklepie za granicą. Życie wokół kontynuuje serię materiałów, w których można kupić bardziej opłacalnie.
Czytaj Więcej
Problem mieszkaniowy: co zrobić z wysokimi sufitami?
Styl

Problem mieszkaniowy: co zrobić z wysokimi sufitami?

Mieszkańcy wynajętego pokoju lub własnego trzypokojowego mieszkania - w skrócie, każdego typowego mieszkania - mają te same wspólne problemy. Raz w tygodniu Life wokół wzywa ekspertów, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać te problemy. W trzecim numerze - problem optymalnego wykorzystania wysokich sufitów, które często znajdują się w mieszkaniach typu Stalin.
Czytaj Więcej
W co się ubrać: płaszcz z owczej skóry Acne, sukienka Emma Cook, botki Yves Saint Laurent
Styl

W co się ubrać: płaszcz z owczej skóry Acne, sukienka Emma Cook, botki Yves Saint Laurent

Każdego tygodnia Life around dowiaduje się, co nowego w moskiewskich sklepach, i mówi, gdzie szukać nowych marek, najlepszych kolekcji i największych rabatów. Air Fashion Store Teatralny proezd, 3, s. 4 +7 (495) 621−78−91 Strona na Facebooku W sklepie Air Fashion można kupić przedmioty z kolekcji jesienno-zimowej za pół ceny; 50% zniżki dotyczy prawie całego asortymentu (z wyjątkiem perfum, okularów i linii Black Comme des Garcons - takie są zasady marki).
Czytaj Więcej