Chmura wiedzy

Działanie o niespotykanej dotąd hojności: jak skutecznie przeprowadzać konkursy w sieciach społecznościowych

Serca na iPhone'y

Najprostszą mechaniką, którą nadużywają nawet duże firmy, jest dystrybucja bezpłatnych nagród w zamian za użytkowników i ich przyjaciół, na przykład dołączenie do grupy na VKontakte. Oczywistą zaletą jest prostota; pozwoli to zaoszczędzić dużo pieniędzy na przyciąganiu subskrybentów.

Grają w większości przypadków, oczywiście, produkty Apple. IPhone'y, iPody i MacBooki różnią się niczym hotcakes - nagle, nawet u producenta telefonów Just5. Ich akcja na Facebooku zgromadziła ogromną liczbę polubień i udostępnień: w ciągu miesiąca liczba stron wzrosła z 2 000 fanów do 22 000.

Podobnie sieć fast foodów KFC działała przy uruchamianiu społeczności na Facebooku i VKontakte. Każdy subskrybent otrzymał bezpłatne kanapki. Dawanie własnych produktów jest logiczne (kamień w ogrodzie Just5). Gromadzisz armię fanów swojego produktu. Rozdając iPhone'y, prawdopodobnie przyciągniesz ludzi, którzy są zainteresowani produktami Steve Jobs, a nie twoimi. I trudniej będzie ich zainteresować.

Przyzwoita mechanika - aby obniżyć cenę towarów za upodobania / serca. Kilka lat temu marka Uniqlo aktywnie zaangażowała się w to na rynku zachodnim, a teraz z powodzeniem korzystają z niej sprzedawcy offline. Istnieje wiele opcji: cena staje się niższa po dotarciu do określonej liczby subskrybentów grupy, podobnie jak w publikacji, przy każdej kontroli foursquare itp. Użytkownicy widzą realne korzyści, a sprzedaż zadowoli biznesmena.

Baw się, nie przyciągaj

Dystrybucja iPhone'ów lub czegoś innego ma drugą stronę monety. Ludzie przyjdą na zawody i nie zostaną z tobą długo. Nie fakt, że zwrócisz ich uwagę dłużej niż konkurencja. Ale firmy przychodzą do sieci społecznościowych od dawna, prawda?

Przybędą do ciebie profesjonalne sztuczki. Ci, którzy 10 lat temu zbierali czapki z napojów gazowanych, aby uzyskać odtwarzacz audio, czują się świetnie w sieciach społecznościowych. Od firm nie potrzebują niczego oprócz prezentów. Wszystko będzie pasować - od samochodu po rolkę papieru toaletowego. (Sprawdź tę stronę i przeczytaj dyskusję o promocjach).

Przyciągając odbiorców, którzy nie są zainteresowani twoim produktem, musisz włożyć dużo wysiłku w jego utrzymanie. W rezultacie względna taniość konkursów w porównaniu z reklamami ukierunkowanymi będzie stopniowo zanikać.

 

Konkursy są dobrą rozrywką dla publiczności
już zebrałeś
i zainteresowany.

 

Funkcjonalność sieci społecznościowych nie jest tak bogata, ale wystarcza do prostych konkursów. Zazwyczaj marki oferują odpowiedzi na pytania, udostępniają zdjęcia lub piszą przemyślenia na dany temat. Większość mechaniki sprowadza się do tego, a historia, w którą wszystko się zmienia, zależy od twojej wyobraźni. Na przykład Fabryka Papieru Toaletowego Obuchow oferuje pisanie „cytatów” na swoich produktach (lub innej osobie - jaka jest różnica w ogóle) i przesyłaniu zdjęć na stronę na Facebooku.

Wybierając mechanikę, musisz wyraźnie zrozumieć IQ i EQ odbiorców. Na konkursach fotograficznych przygotuj się, że jakość pracy raczej nie spełni twoich kryteriów estetycznych. Konkursy wideo mogą nie działać: potrzebujesz silnej motywacji, aby użytkownicy przezwyciężyli lenistwo.

Zmierz złożoność zadań i mechaniki tym, jak bardzo publiczność cię kocha! Fani marek takich jak BMW są gotowi odpowiedzieć na pytania administratorów właśnie tak, nie czekając na prezenty i nagrody. Ale BMW jest kochane przez długi czas i mocno, a ty?

Bądź biały i puszysty

Przestrzeganie niektórych formalności uratuje Cię przed komunikowaniem się z policją podatkową, procesami sądowymi lub nagłym zniknięciem Twojej grupy z sieci społecznościowej.

Nie myl konkursów i loterii!

Loteria jest prawie taka sama jak konkurs, tylko zwycięzca jest losowany. Najczęściej używane generatory liczb losowych. Z pewnością wróżenie odbywa się za pomocą kursora na ekranie.

Jeśli nie ma „obiektywnego kryterium” przy ustalaniu zwycięzców (na przykład decyzja jury), to jest to loteria! Organizator musi go zarejestrować w sposób określony przez prawo. Ta procedura nie jest szybka, ale sankcje Federalnej Służby Podatkowej będą nieprzyjemne.

Nawiasem mówiąc, przykład Just5 również mieści się w definicji loterii. Większe firmy również naruszają te naruszenia: nie tak dawno temu na stronie Promsvyazbank miał miejsce skandal.

Razem: każdy obywatel może przypisać wniosek do podatku - to wystarczy, aby spowodować problemy dla organizatora loterii. Jeśli Twoja firma ma co najmniej rejestrację stanową i co najmniej jednego złego życzenia, pamiętaj: czasami bycie pionierem jest nieprzyjemne.

Napisz reguły prawne

Dla każdego, nawet małego konkursu z nagrodami, lepiej jest mieć napisane i opublikowane przepisy prawne. Opisują wszystkie szczegóły: daty, nagrody i ich koszt, mechanikę konkursu i ustalenie zwycięzców, którzy płacą podatki od nagrody i tak dalej.

Zgodnie z prawem konkursy kreatywne powinny mieć nawet społecznie użyteczny cel! Tak więc, kiedy producent pasty do zębów autor zdjęcia z największą śnieżnobiałym uśmiechem udaje się na Malediwy, zasady akcji wyznaczają cel - „poprawę znajomości populacji w stomatologii i opiece dentystycznej”.

Poszczególne firmy lub małe firmy raczej nie będą się martwić wizytami FAS lub podatkami z powodu niewłaściwych reguł konkurencji w grupie VKontakte. Ale ta formalność uratuje cię przynajmniej przed pozbawionymi skrupułów uczestnikami, którzy wyrażają niezadowolenie z wyników.

Ostrożnie z Apple

Produkty tej firmy bardzo lubią dawać organizatorom konkursów. Niemniej jednak firma oficjalnie zabrania osobom trzecim przeprowadzania promocji, w których jej produkty są wykorzystywane jako nagrody. Według plotek, Apple oficjalnie przybywa do Rosji, a recepty na jego marki są teraz kolejnym powodem do przemyślenia.

Uważaj na Facebooku

Warunki korzystania ze stron w tej sieci społecznościowej zabraniają przeprowadzania konkursów bezpośrednio na stronie. Niespodzianka Tak, dla Rosjan to nowość od lat. Wszelkie konkursy powinny formalnie odbywać się wyłącznie w aplikacjach, a na „ścianie” (to znaczy w „kronice”) - tylko treść.

Tylko nieznaczność rynku rosyjskiego dla amerykańskiego biura sieci społecznościowej i słaba pozycja Facebooka w odniesieniu do demokratycznego VKontakte uratują od tej plagi. Jak dotąd żadna ze stron rosyjskich firm nie została ostrzeżona przez administrację o naruszeniu zasad, choć zdecydowana większość naruszyła znane Warunki Strony i niejednokrotnie.

Jak poprawnie przeprowadzać konkursy w sieciach społecznościowych?

- Tie konkursy do maksimum do twojego biznesu. Daj zniżki na polubienia, daj własne produkty. Wymyślaj konkursy na swój temat, a nie na Apple.

- Nie komplikuj. Nawet proste konkursy fotograficzne lub odpowiedzi na pytania działają, jeśli znajdziesz wokół nich piękną historię. Im bardziej złożona mechanika, tym mniej chętni użytkownicy do udziału.

- Konkursy nie są najskuteczniejszym narzędziem promocji. W każdym razie musisz porozmawiać o swoich produktach, wskoczyć na jedną nogę, przeczytać wiersz ze stołka - musisz to jasno zrozumieć. Jeśli nie masz nic do zaoferowania, z wyjątkiem konkursów, wydaj je gdzieś na forum lub w popularnej grupie na VKontakte, ale nie uruchamiaj osobnych kanałów dla konkursów.

Obejrzyj wideo: The Lost Soul Arts of Demon's Souls (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Pokaz masek: 6 napadów sklepowych z kostiumami
Chmura wiedzy

Pokaz masek: 6 napadów sklepowych z kostiumami

Dziś zamaskowani przestępcy Barack Obama i Guy Fawkes obrabowali sklep spożywczy Kurochka Ryaba w Krasnodarze: zabrali z sejfu 20 000 rubli. Wcześniej ktoś w tych samych maskach przyniósł biżuterię o wartości 1 miliona rubli ze sklepu jubilerskiego. H&F pamiętał, kogo napastnicy lubią się ubierać, gdy wyruszają do rabowania sklepów.
Czytaj Więcej
Dobre dane: 6 rynków, na których możesz zarabiać pieniądze za pomocą dużych zbiorów danych
Chmura wiedzy

Dobre dane: 6 rynków, na których możesz zarabiać pieniądze za pomocą dużych zbiorów danych

Finanse i ubezpieczenia Eric Schmidt, CEO Google SEO i współwłaściciel Civis Analytics, ostatnio zauważył, że ubezpieczenie jest najbardziej oczywistą aplikacją dla dużych zbiorów danych. Firmy zbierają wszystkie dane o osobie należącej do domeny publicznej i składają mu ofertę dotyczącą ubezpieczenia osobistego. Na przykład, jeśli jesteś fanem sportów ekstremalnych i regularnie jeździsz na wakacje, ubezpieczyciele mogą dowiedzieć się i sprzedać niezbędną usługę we właściwym czasie.
Czytaj Więcej
Zakodowane: Jak nauczyć się programowania od zera
Chmura wiedzy

Zakodowane: Jak nauczyć się programowania od zera

Codecademy Najpopularniejsza usługa w dziedzinie programowania szkoleń od zera, która otrzymała kilka znaczących rund finansowania. Znany z tego, że jest całkowicie darmowy i zaprojektowany specjalnie dla tych, którzy nic nie rozumieją w programowaniu. Uczy podstawowych zasad pracy z JavaScript, HTML i CSS, Python i Ruby.
Czytaj Więcej