Chmura wiedzy

Autostop do inwestycji: Jak dostać się do międzynarodowego akceleratora biznesu

Istnieją akceleratory biznesowe wspierające startupy na wczesnym etapie. Najczęściej są to krótkoterminowe (około trzech miesięcy) i bardzo intensywne programy do pompowania startupów z praktyczną wiedzą, doświadczeniem i przydatnymi kontaktami. Często zespół opuszcza akcelerator, całkowicie zmieniając wizję modelu biznesowego i strategii marketingowej. Międzynarodowe akceleratory są interesujące, ponieważ uczą zespoły poruszania się po realiach wysoce konkurencyjnych rynków i patrzenia na biznes z punktu widzenia zachodniego inwestora. Akceleratory dzielą się na komercyjne, zabierając udział startupów (do 10%) i non-profit.

DreamIt Ventures

Gdzie

 

USA (Filadelfia i Nowy Jork)

Warunki

 

Dają od 10 000 $ do 25 000 $ zgodnie z zasadą: 5000 $ plus 5000 $ dla każdego członka zespołu, co nie powinno przekraczać czterech. W tym celu biorą 6% firmy. Oprócz pieniędzy zapewniają miejsce do pracy, pomoc prawną i księgową, program mentorski, serię wykładów oraz organizują spotkania z inwestorami.

Jak złożyć wniosek

 

Zgłoszenia przyjmowane są zarówno od firm, jak i osób, które mają pomysł na biznes. Po wypełnieniu wniosku online nastąpi rozmowa ustna (telefonicznie lub przez Skype). Harmonogram można znaleźć tutaj.

 

Ilya ZATULOVSKY

założyciel Applique.me, platformy do tworzenia aplikacji mobilnych

"Pomimo sukcesu naszego projektu pod względem technologicznym i pozytywnych opinii użytkowników, potrzebowaliśmy dodatkowych inwestycji, a także przydatnych kontaktów. Doszliśmy do wniosku, że udział spółki w akceleratorze znacznie przyspieszy wejście na rynek, a następnie umocni swoją pozycję na tym rynku. W chwili podjęcia decyzji w naszą firmę zainwestowano dużą ilość środków, a produkt był rozwijany przez rok. To znacznie odróżnia nas od większości kandydatów ubiegających się o akceleratory.

Zasady wyboru akceleratora

Całkowita kwota inwestycji otrzymanych przez absolwentów akceleratora

 

Czas rozpoczęcia programu
(chcieliśmy jak najszybciej)

 

Położenie geograficzne programu

 

Nasze połączenia
z tym akceleratorem

Na podstawie wyników naszej oceny wybraliśmy DreamIt. Ten program jest numerem 3 na świecie. Odbyło się ono w Filadelfii, mieście, w którym DreamIt zaczęło działalność, a jej założyciele mają największy wpływ i możliwości pomocy uczestnikom. Wypełniliśmy formularz aplikacyjny, przekazaliśmy informacje o projekcie (wideo i tekst) oraz członków zespołu - a miesiąc później zaczął pracować.

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze kandydatów

ZESPÓŁ

Powinien być zrównoważony, mieć zarówno technicznych, jak i biznesowych uczestników z wystarczającym doświadczeniem.

 

PERSPEKTYWNOŚĆ PRODUKTU

Konieczne jest udowodnienie, że firma i produkt mają duży potencjał rozwoju.

GOTOWOŚĆ PROJEKTU

Aby dostać się do programu, musisz mieć przynajmniej działający prototyp.

 

CZAS APLIKACJI

Uważa się, że wniosek należy złożyć jak najwcześniej, ale złożyliśmy go w ostatnim tygodniu, co nie uniemożliwiło wyboru.

komunikacja

Najważniejszy czynnik przy przyjmowaniu akceleratora. Im więcej osobistych spotkań, tym więcej uścisków dłoni, tym większe masz szanse na udział w programie. Połączenia, które otrzymaliśmy podczas naszej wizyty w Nowym Jorku w dniu demonstracyjnym, podczas którego absolwenci DreamIt NYC zademonstrowali swoje projekty, bardzo nam pomogły.

Teraz przechodzimy przez przyspieszenie, spędzamy większość dnia roboczego (~ 60-70%) na produkcie, a pozostały czas poświęcamy na spotkania z inwestorami i udział w wydarzeniach DreamIt - dyskusje na temat projektów uczestniczących zespołów, szkolenia z pracy z agencjami PR, inwestorami , prawnicy i inni usługodawcy. Właśnie takiej wiedzy nie mieliśmy, ponieważ w większości jesteśmy technikami. Niezależnie od pytania, zawsze jest ekspert, który może pomóc. Ponadto pomagają nam partnerzy akceleratora i odbywają się stałe spotkania z potencjalnymi inwestorami. W końcu czeka na nas Dzień Demo, który zgromadzi 300-400 inwestorów, aby wysłuchać prezentacji. ”

Masschallenge

gdzie

 

USA (Boston)

warunki

 

Trzymiesięczny program, podczas którego firma otrzymuje mentoring, pomoc prawną i księgową, miejsce do pracy, możliwość spotkania z inwestorami, wykłady i kursy mistrzowskie. 10-20 najlepszych drużyn dzieli pulę nagród w wysokości 1 miliona dolarów Organizatorzy nie biorą udziału w firmach.

jak złożyć wniosek

 

Aby wziąć udział, musisz wypełnić wniosek online, uiścić opłatę (od 99 USD do 199 USD, w zależności od czasu zgłoszenia), opublikować wniosek na stronie. Pozytywne opinie od znanych uczestników rynku (naukowców, inwestorów) mogą przyczynić się do sukcesu. Jeśli podobały ci się komisje, przeprowadzają z tobą wywiad. Szczegóły uczestnictwa są tutaj, a harmonogram jest tutaj.

 

Dmitry KLIMOV

Założyciel fluorescencyjnego nanoskopu

„W 2010 r. Przyjaciel opowiedział mi o MassChallenge. Szczerze mówiąc, byłem pod wrażeniem słów„ pula nagród - milion dolarów ”. Po pierwszej rundzie - zaocznie - zgłosiłem się do półfinałów i musiałem przeprowadzić bezpośrednią prezentację. w Rosji również odpoczywał, postanowił zrobić prezentację na Skypie, co uzgodniłem z organizatorami, a teraz robiłem prezentację przez antenę satelitarną na otwartym polu, nad jeziorem, w upale + 30 ° C, pod głośnym okrzykiem sąsiadów na campingu. Wtedy wszystko jest proste: zostałem jednym z finalistów (w ten został wybrany 110: 108 z USA, 1 z Izraela i 1 z Rosji), znalazł pieniądze na podróż, otrzymał wizę i odjechał.

Uczestnicy otrzymali za darmo biura na 14 piętrze wieżowca Fan Pier. Była też kuchnia, sala konferencyjna, salon i sale konferencyjne. W sali konferencyjnej codziennie odbywały się 2-4 kursy mistrzowskie na różne tematy związane z promocją innowacyjnych projektów. Do przeprowadzenia tych kursów mistrzowskich zaproszono ekspertów z różnych firm. Raz w tygodniu prezentowano Historię Sukcesu - do biura przychodzili przedsiębiorcy odnoszący sukcesy. Podczas MassChallenge odbyło się kilkaset zajęć, dzięki którym nie było ani jednego tematu związanego z innowacjami, o którym nie dyskutowano by.

Każdy sierpniowy zespół finalistów musiał wybrać trzech mentorów spośród dwustu światowej klasy specjalistów, którzy wyrazili chęć współpracy ze startupami w MassChallenge. Są to specjaliści z różnych branż, prawnicy, rzecznicy patentowi.

Program rozpoczyna się od warsztatów na temat przygotowywania slajdów i prowadzenia prezentacji, a kończy na seminariach na temat tego, jak właściwie zachowywać się podczas wydarzeń sieciowych: jak podejść do nieznajomego, jak z nim porozmawiać, aby był przyjemny i interesujący dla wszystkich. Powiedzieli mi nawet, jak prawidłowo założyć odznakę! Trzeba trzymać się nie po lewej stronie klatki piersiowej, jak wszyscy, ale po prawej: rozmówcy łatwiej jest zobaczyć, co jest na znaczku, podczas uścisku dłoni.

Akcelerator to komunikacja z mentorami i ekspertami. Wielu przychodzi do akceleratora raz w tygodniu, a nawet częściej. To bardzo ważne: jeśli rozmawiałeś z profesjonalistą na wystawie lub konferencji, to wróciłeś do domu, wypróbowałeś pomysły, próbowałeś je wdrożyć i zdałeś sobie sprawę, że byłoby miło z nim ponownie porozmawiać, to będzie bardzo trudne. I tutaj, na akceleratorze, wiesz z góry, że ekspert, z którym się komunikujesz, nadal się pojawi. Tak więc założyciel wielomiliardowej firmy Bob Tepper przemawiał podczas MassChallenge. Po zapoznaniu się z tym, co robiłem, poradził mi dołączyć do Flagship Ventures Foundation, która specjalizuje się w mojej dziedzinie i koncentruje się na projektach na wczesnym etapie. „Bob wysłał list o mnie do tego funduszu, więc po trzech dniach zgodziłem się nie spotkać z analitykami funduszu, jak to zwykle bywa, ale z menedżerem”.

Sauna początkowa

gdzie

 

Finlandia (z możliwością odwiedzenia USA)

warunki

 

Dwumiesięczny program. Akcelerator płaci za lot i zakwaterowanie. Wykłady, spotkania z mentorami i inwestorami. Drużyny, które odnoszą największe sukcesy, podróżują do USA, gdzie reprezentują je fundusze venture. Akcelerator nie bierze udziału w firmie.

jak złożyć wniosek

 

Akcelerator organizuje serię startowych rozgrzewek w różnych krajach, w tym w Rosji. Tutaj możesz śledzić harmonogram. Niektórzy zwycięzcy są zaproszeni do programu akceleracyjnego. Funkcja - jest przeznaczony dla bardzo początkujących projektów.

 

Kirill Rozhkovsky

założyciel organizatora konferencji Ohmyconf!

"Jeśli chcesz zrobić coś dla rynku globalnego, zacznij od dowolnego miejsca, ale nie od Rosji. Potrzebowałem opinii na temat modelu biznesowego, projektu. Widziałem informacje o rozgrzewce i powiedziałem mojemu pracownikowi, że powinien złożyć wniosek. Nadeszła odpowiedź, że minęliśmy. Musiałem nauczyć się boiska po angielsku.

Poprosiłem mojego drugiego pracownika, który biegle włada językiem angielskim, aby mówił - więc poszliśmy na półfinały. Dwa tygodnie później przyszedł list: „Zdałeś selekcję. Chcesz iść?” Miałem dylemat - iść czy nie, ponieważ prowadziłem firmę, w której pracowało 18 osób, i nie mogłem po prostu odejść na kilka miesięcy. Jednak mój anioł biznesu Aleksiej Kistienew nalegał: jeśli ci się nie podoba, zawsze możesz odejść.

Prawdopodobnie nigdy nie pracowałem tak bardzo jak w programie. Wydarzenia rozpoczęły się o dziewiątej i zakończyły po północy. Zdałem sobie sprawę, że prezentacja, umiejętność zaprezentowania się jest jednym z najważniejszych momentów dla startupu pod względem sukcesu w poszukiwaniu inwestycji i współpracy z klientami. Jeśli nie możesz powiedzieć o projekcie w ciągu minuty, jesteś skazany na porażkę. W Startup Sauna uczysz się, jak organizowane są procesy biznesowe za granicą, przyzwyczajasz się do nich. To niesamowite, że wszyscy w tym środowisku biznesowym są skonfigurowani do dzielenia się doświadczeniami, pomysłami, a nawet do pewnego stopnia pieniędzmi.

W połowie programu wybrali kilka projektów, które trafiły do ​​Ameryki. Zostaliśmy zabrani na różne fundusze i coworking. To prawda, że ​​odwiedzanie funduszy nie miało większego sensu, ponieważ wszyscy powiedzieli nam bezpośrednio: „Dopóki nie pracujesz w Ameryce, nie będziemy w ciebie inwestować”.

Seedcamp

gdzie

 

Wielka Brytania (Londyn)

warunki

 

Dwa etapy. Jeśli zostaniesz wybrany zgodnie z wynikami Minicamp, które odbywają się w różnych krajach, masz prawo do uczestnictwa w rocznym programie. Otrzymujesz biuro, dostęp do 2000 mentorów i inwestorów. Inwestycje - 65 000 USD dla 8-10% firmy. Druga runda może osiągnąć 200 000 $.

jak złożyć wniosek

 

Akcelerator jest zainteresowany firmami, które już coś osiągnęły, na przykład mają klientów. Szczegółowe informacje na temat procesu aplikacyjnego można znaleźć tutaj. Harmonogram półfinałów jest tutaj.

 

Roman NIKITIN

Założyciel usługi aplikacji mobilnych Inventarium

„Pojechaliśmy do Minicamp w Budapeszcie, wypełniając aplikację na stronie. Pytania były standardowe: o istotę projektu, konkurencję, rynek. Każdego roku do półfinałów wybierany jest jeden startup z Rosji, ale nikomu nie udało się dostać do finałów. Seedcamp nie jest interesujący dla początkujących projekty i firmy, które już coś mają i potrzebują pomocy na nowym poziomie, na przykład, aby wejść na rynek amerykański Seedcamp bardzo uważnie przygląda się zespołowi (nie lubią singli) i obecności klientów.

Minicamp szedł przez trzy dni. Pierwszego dnia zostaliśmy przeszkoleni: każda drużyna wyszła na scenę z przemową, trenerzy słuchali ich ze stoperem w rękach, udzielali porad na temat prezentacji. Rozmawialiśmy również, ale przed mentorami, a następnie każda drużyna zajęła własny stół i grupy ekspertów podeszły do ​​niego. Informacje o wszystkich mentorach podano wcześniej, aby można było przygotować pytania. Napisałem ich radą cały zeszyt.

Wieczorem zostaliśmy zabrani do coworkingu, gdzie zapoznaliśmy się z lokalną imprezą przedsiębiorczą. Startupy, które przeszły selekcję, otrzymały zaproszenie do wzięcia udziału w kolejnym dniu. Nie przeszliśmy, ale otrzymaliśmy wiele przydatnych opinii. Wskazówki mentora pomogły w ukształtowaniu modelu biznesowego. Początkowo chcieliśmy pracować zgodnie z modelem freemium, pobierać opłaty za konto z dodatkowymi opcjami, ale po Seedcamp zdecydowaliśmy, że warto pobierać opłatę za każdą aplikację. ”

Obejrzyj wideo: #11 Podróż Za Milion Zdjęć - Autostop w Dubaju (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Jak i ile Rosjan odpoczywało
Liczby pierwsze

Jak i ile Rosjan odpoczywało

Wczoraj serwis OneTwoTrip opublikował badanie na temat tego, ile czasu Rosjanie spędzają na zagranicznych podróżach - czas wakacji jest skrócony czwarty rok z rzędu. Życie w okolicy pokazało, jak i ilu Rosjan odpoczywa tego lata. 50% zagranicznych wyjazdów letnich trwało 7 dni, w 2014 r. Ich udział wyniósł 33%.
Czytaj Więcej
Najdroższe i najtańsze świeże gazety
Liczby pierwsze

Najdroższe i najtańsze świeże gazety

Gazety biznesowe Kommersant, Vedomosti i RBC z 10 czerwca ukazały się na pierwszej stronie pod hasłem „I / We Ivan Golunov”. W wielu kioskach kopie już się wyczerpały, na internetowych tablicach ogłoszeń pojawiły się pierwsze oferty dealerów. Życie wokół mówi, ile możesz kupić rzadkie liczby.
Czytaj Więcej
Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu
Liczby pierwsze

Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu

Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Sankt Petersburgu otwarto ponad 10 nowych domów z burgerami, a obecnie istnieje ponad 40 niesieciowych placówek specjalizujących się w super popularnych fast foodach. Ponadto burgery są gotowane w wielu innych kawiarniach i restauracjach, w tym drogich, ponieważ zakres ich cen może być bardzo duży.
Czytaj Więcej
O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów
Liczby pierwsze

O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów

Zostały około dwa tygodnie przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w 11 miastach Rosji. Eksperci Avito Real Estate oszacowali krótkoterminowe ceny wynajmu w tych miastach dzięki Mistrzostwom Świata w 2018 r. I dowiedzieli się, ile wzrosły w przeddzień świątecznego futbolu. 250 tysięcy rubli dziennie to najdroższe mieszkanie dla fanów.
Czytaj Więcej