Chmura wiedzy

Vsevolod Fear (Sotmarket): 5 książek dla tych, którzy chcą otworzyć sklep internetowy

Seth Godin „The Purple Cow”

To książka, która stawia mózg w miejscu. W e-commerce pojawiło się wiele firm, które nie uwzględniają kosztów marketingu. Reklama w telewizji, reklama zewnętrzna - wszystko to jest bardzo drogie i wskazane tylko, jeśli opanowałeś już wszystkie metody promocji online. W naszym Sotmarket dział marketingu pojawił się dopiero w 2012 roku - siedem lat po jego założeniu.

Jeśli masz sklep internetowy dla początkujących, musisz jeszcze bardziej liczyć pieniądze. O tym pisze Seth Godin. A także, że nie wszystko, co znane, jest poprawne. Rozpoczęli kreatywną akcję w sieciach społecznościowych - konkurenci byli napięci, dziennikarze uśmiechali się, ludzie zaczęli lubić, ale czy to przyniosło nowych klientów?

Paco Underhill „Dlaczego kupujemy lub jak kupować”

Sam autor tej książki brał udział w badaniach zachowań klientów. To jest cenne. Underhill pisze, czego szukać, jak analizować zachowania klientów. To bardzo dobra książka o handlu elektronicznym.

Nie musimy wymyślać żadnych specjalnych urządzeń do oglądania klientów. Statystyki witryny pokazują, które strony oglądali ludzie, które strony opuścili, jak długo spędzili w witrynie. Prawdopodobnie wiemy, że nie podobało mu się, dlaczego nie kupił. I odwrotnie - możemy założyć, które czynniki doprowadzą do najszybszego zakupu. Analizując to wszystko, możliwe i konieczne jest ciągłe ulepszanie strony, aby była wygodniejsza. Dzięki tej książce możesz naprawdę zwiększyć sprzedaż lub przezwyciężyć sezonowość popytu. Znam jeden taki przypadek. Sprzedaż wzrosła o 60% w ciągu trzech miesięcy.

Eliya Goldratt, Jeff Cox „Cel: proces ciągłego doskonalenia”

Jest to książka, która pomoże poprawnie zorganizować przedsiębiorstwo. Nie ma w nim wody, o której CMS może wybrać sklep. Mówi, jak wybrać i na co zwrócić uwagę. Tam, ogólnie rzecz biorąc, prawie wszystko jest powiedziane z punktu widzenia „tutaj należy zwrócić uwagę na to, kiedy planujesz ...”, a nie „rób to, a będziesz szczęśliwy”.

Gang czterech „Wzorów projektowych”

To książka o programowaniu, ale fajna. Postanowiłem umieścić go na tej liście, ponieważ jestem pewien, że w biznesie internetowym ważna jest znajomość podstaw języka programowania. Możesz przeczytać każdą inną książkę o pisaniu kodu, to nie ma znaczenia. W „Sotmarket” wszystko jest pisane samodzielnie - silnik CRM. I myślę, że to nasza zaleta. Nie zachęcam do podążania tą ścieżką, ale zrozumienie technicznego elementu biznesu internetowego jest w 100% konieczne.

Oleg Tinkov „Jestem jak wszyscy”

Szanuję Olega zarówno jako biznesmena, jak i osobę. Z wielką przyjemnością czytałem jego książkę - ciekawie było wiedzieć, jak zaczął. Uważam, że ta książka jest cenna przede wszystkim dlatego, że jest bliska rosyjskiej rzeczywistości. Istnieją konkretne fakty i analiza, odbicie autora, jego emocje są opisywane w czasie pewnych sytuacji życiowych. I oczywiście jest bardzo inspirująca. Nic dziwnego, że tak wiele osób podpisało się na blogu Olega.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

6 niezwykłych Olivier
Przepisy szefa kuchni

6 niezwykłych Olivier

Ani jeden świąteczny stół nie jest kompletny bez głównej sałatki świątecznej Olivier. Zebraliśmy wybór sześciu niezwykłych przepisów na tradycyjną sałatkę, aby nieco urozmaicić klasyczne danie. Olivier z krabem i czerwonym kawiorem szefa kuchni restauracji Food Embassy Składniki: Kiszony ogórek - 20 g Świeży ogórek - 20 g Jajko kurze - ½ szt.
Czytaj Więcej
Makaron warzywny
Przepisy szefa kuchni

Makaron warzywny

Siergiej Besedin, szef kuchni kawiarni i sklepu Gorod-Sad, urodził się 20 czerwca 1986 r. W mieście Dmitrow w obwodzie moskiewskim. Unlearned w Dmitrov College z dyplomem z mechaniki samochodowej. Ponadto w 2004 roku ukończył kursy w Moskiewskim Kolegium Biznesu z dyplomem kulinarnej czwartej klasy, ale ostatecznie przeniósł się do Moskwy sześć lat temu.
Czytaj Więcej
W okolicy Burger Life
Przepisy szefa kuchni

W okolicy Burger Life

W ubiegłym tygodniu w restauracjach Burger Heroes pojawiło się nasze charakterystyczne życie wokół burgera, którego możesz spróbować do 6 grudnia. Mówimy ci, jak gotować w domu. Burger Life around Burger Heroes przepis szefa kuchni Piotr Rabchevsky Nadzienie grzybowe Składniki Gotowane borowiki - 700 g Rafinowana czerwona cebula - 200 g Olej roślinny - 50 g Śmietanka 22% zawartości tłuszczu - 300 g Świeży rafinowany czosnek - 4 g Sól - 3 g Czarna mielona pieprz - 1 g Przygotowanie Grzyby Porcini oczyścić z piasku, spłukać i gotować w osolonej wodzie przez 30-40 minut, usuwając pianę.
Czytaj Więcej
 Trzy przepisy na chude owsianki
Przepisy szefa kuchni

Trzy przepisy na chude owsianki

Najczęściej przyzwyczajamy się do jedzenia owsianki rano, ale w rzeczywistości może to być pełne i ciekawe danie główne na lunch i kolację. Poprosiliśmy szefów kuchni moskiewskich restauracji o podzielenie się z nami przepisami na różne chude kaszki, z którymi możesz zacząć eksperymentować ze zbożami. Owsianka z soczewicą z warzywami na parze szefa kuchni restauracji Ruski Alexander Volkov-Miedwiediew Składniki na 4 porcje: Soczewica sucha - 250 g Marchew - 70 g Cebula - 70 g Łodyga selera - 70 g Suszone pomidory - 100 g Rukola - 10 g Śmietana: Korzeń selera - 50 g Ziemniaki - 50 g Cebula - 50 g Marchewka - 50 g Bulion warzywny - 100 g Sposób przygotowania: Soczewica jest prawie gotowana do zagotowania w bulionie warzywnym.
Czytaj Więcej