Chmura wiedzy

Słownik rosyjskiego biznesmena Bullshit Bingo: Consern

Consern

z angielskiego troska

WARTOŚĆ

Wyrażenie niepokoju o różnym nasileniu

 

PRZYKŁADY ZASTOSOWANIA

- Natasha, przestań udawać lochę!

- Przybył klient consern, musimy wszystko powtórzyć i trzykrotnie obniżyć cenę.

Consern - z angielskiego. troska W nowoczesnym rosyjskim środowisku biznesowym nie ma to wielkiego zastosowania do tego miejsca. W przeciwieństwie do słowa asap, bohater poprzedniego wydania Bullshit Bingo, w zależności od kontekstu locha może mieć bardzo różne (wręcz przeciwnie) znaczenia i być interpretowana tak swobodnie, jak to możliwe. Ale, podobnie jak w przypadku asap, list klienta zawierający consern w zasadzie nie może kończyć się niczym dobrym.

Minimum gwarantowane przez konsolę klienta to zepsuty nastrój i ból głowy. Maksymalne kwoty mogą sięgać grzywny, skandali i, na miłość boską, ścigania karnego. Prawdopodobnie dlatego consern stał się tak rozpowszechniony.

Wszystkie rosyjskojęzyczne analogi zawierają zbyt precyzyjne sformułowania: lęk i troska mają zdecydowanie osobisty charakter, siew jest bezosobowy i dlatego od samego początku wydaje się groźny. Niezadowolenie to już zbyt mocne słowo, pozbawiające odbiorcę okazji do zmartwień.

Consern to potężne narzędzie negocjacyjne. Nasi czytelnicy z branży klienckiej nie pozwolą ci kłamać: na każdym spotkaniu wysokiego poziomu od klienta jest osoba, która symuluje potężną konsolę. Bardzo często jest to dziewczyna, która podczas prezentacji cicho i pogardliwie patrzy na mówcę, okresowo pisząc coś ze wstrętem w zeszycie. Jeśli mówca nie chce się rozbijać, jąkać i mylić słów, dziewczyna mówi: „Wszystko to jest bardzo interesujące, ale mam jednego konserwatywnego ...” W większości przypadków po tym prezentacja musi zostać powtórzona od zera, szacunki należy potroić, a symulator powinien zostać zaproszony drogie śniadania na własny koszt.

W rzeczywistości consern jest formą presji psychologicznej; akrobacje - gdy consern wyraża się cicho i wciąż osiąga cel. Zawsze bardzo interesujące jest także obserwowanie, jak zmienia się osoba przyzwyczajona do przyjmowania konserwatystów, gdy ma szansę wyrazić siebie samemu konserwatystom - jest to podobne do zachowania byłych żołnierzy w armii.

Tymczasem consern jest rzadkim przypadkiem, gdy rola wypowiedzi nie różni się zbytnio w rosyjskich i międzynarodowych praktykach biznesowych. Kiedyś przygotowywaliśmy roczną strategię cyfrową dla jednej, mówiąc prawdę, międzynarodowej marki tytoniu. Strategia przeszła wszystkie możliwe iteracje w łańcuchu my - agencja sieci - rosyjskie biuro klienta, a następnie trafiło do centrali za granicą. Stamtąd wrócił list, zaczynając od słów, że wszystko jest świetne, ale mamy kilka obaw. Nie trzeba dodawać, że strategia nigdy nie została wdrożona i zniknęła na zawsze, skracając miesiąc pracy dziesiątkom osób w trzech firmach?

Alternatywna opcja

Musimy przyznać, że konserwator z dobrych powodów jest gęsto zaludniony w rosyjskim żargonie biznesowym: bardzo wygodnie jest go używać, jeśli chcesz dręczyć wykonawcę / sprzedawcę, ale nie możesz znaleźć błędu w konkretnych fakapsach (patrz poniżej). Często nie jest to widoczne z boku, ale interesy w ogóle, a szczególnie rosyjskie, często sprowadzają się do ukrywania swoich prawdziwych intencji i zyskania czasu, a siew jest jednym z najlepszych sposobów na to.
A tak przy okazji: w następnym numerze Bullshit Bingo porozmawiamy o podstawowym, fundamentalnym słowie fakap.

Obejrzyj wideo: Concern Pharma - Factory Shoot (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Rzeczy dla domu: Wybór projektanta Donary Dolgopolskiej
Styl

Rzeczy dla domu: Wybór projektanta Donary Dolgopolskiej

Na prośbę Life wokół projektanci, architekci i osoby związane z aranżacją wnętrz wybierają w sklepach internetowych dziesięć rzeczy, które mogą być przydatne na farmie lub po prostu stać się częścią wnętrza, a także wyjaśnić, co im się podobają. W nowym numerze - Donara Dolgopolskaya, malarz i projektant wnętrz, który podnosił przedmioty w oparciu o prawa terapii kolorami.
Czytaj Więcej
Tag ceny: Zniżki w sklepach w Moskwie
Styl

Tag ceny: Zniżki w sklepach w Moskwie

Zimowe wyprzedaże w moskiewskich sklepach rozpoczynają się natychmiast po świętach noworocznych, a kończą w połowie lutego, kiedy niesprzedane przedmioty stopniowo stają się rogami starych kolekcji. Pomimo niepisanych zasad właściciele sklepów decydują, jakie rabaty ustawić. Tak więc, w Kuznetsky Most 20, 30% i 40% zniżki dotyczy tylko niektórych marek, podczas gdy w Podium Concept Store teraz prawie wszystkie kolekcje jesień-zima spadły ceny do 50%, chociaż nie jest to pokazane na metce.
Czytaj Więcej
Nowa lokalizacja: październikowy klub bokserski
Styl

Nowa lokalizacja: październikowy klub bokserski

W sekcji „Wkrótce otwarcie” Life about opowiada o nowych miejscach: barach, restauracjach, klubach, sklepach i innych instytucjach, które zostaną otwarte w najbliższej przyszłości. Tym razem - klub sportowy October Boxing Club na Red October. Pomysł stworzenia klubu fitness, w którym wszystkie treningi oparte są na boksie, przyszedł do Eleny Malovej ponad sześć miesięcy temu.
Czytaj Więcej
Problem mieszkaniowy: Co jeśli nie ma balkonu
Styl

Problem mieszkaniowy: Co jeśli nie ma balkonu

Mieszkańcy wynajętego pokoju lub własnego trzypokojowego mieszkania - w skrócie, każdego typowego mieszkania - mają te same wspólne problemy. Życie wokół zwraca się do ekspertów, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać te problemy. Ostatnio kilku projektantów opowiedziało, co zrobić z małym balkonem.
Czytaj Więcej