Chmura wiedzy

Słownik rosyjskiego biznesmena Bullshit Bingo: Consern

Consern

z angielskiego troska

WARTOŚĆ

Wyrażenie niepokoju o różnym nasileniu

 

PRZYKŁADY ZASTOSOWANIA

- Natasha, przestań udawać lochę!

- Przybył klient consern, musimy wszystko powtórzyć i trzykrotnie obniżyć cenę.

Consern - z angielskiego. troska W nowoczesnym rosyjskim środowisku biznesowym nie ma to wielkiego zastosowania do tego miejsca. W przeciwieństwie do słowa asap, bohater poprzedniego wydania Bullshit Bingo, w zależności od kontekstu locha może mieć bardzo różne (wręcz przeciwnie) znaczenia i być interpretowana tak swobodnie, jak to możliwe. Ale, podobnie jak w przypadku asap, list klienta zawierający consern w zasadzie nie może kończyć się niczym dobrym.

Minimum gwarantowane przez konsolę klienta to zepsuty nastrój i ból głowy. Maksymalne kwoty mogą sięgać grzywny, skandali i, na miłość boską, ścigania karnego. Prawdopodobnie dlatego consern stał się tak rozpowszechniony.

Wszystkie rosyjskojęzyczne analogi zawierają zbyt precyzyjne sformułowania: lęk i troska mają zdecydowanie osobisty charakter, siew jest bezosobowy i dlatego od samego początku wydaje się groźny. Niezadowolenie to już zbyt mocne słowo, pozbawiające odbiorcę okazji do zmartwień.

Consern to potężne narzędzie negocjacyjne. Nasi czytelnicy z branży klienckiej nie pozwolą ci kłamać: na każdym spotkaniu wysokiego poziomu od klienta jest osoba, która symuluje potężną konsolę. Bardzo często jest to dziewczyna, która podczas prezentacji cicho i pogardliwie patrzy na mówcę, okresowo pisząc coś ze wstrętem w zeszycie. Jeśli mówca nie chce się rozbijać, jąkać i mylić słów, dziewczyna mówi: „Wszystko to jest bardzo interesujące, ale mam jednego konserwatywnego ...” W większości przypadków po tym prezentacja musi zostać powtórzona od zera, szacunki należy potroić, a symulator powinien zostać zaproszony drogie śniadania na własny koszt.

W rzeczywistości consern jest formą presji psychologicznej; akrobacje - gdy consern wyraża się cicho i wciąż osiąga cel. Zawsze bardzo interesujące jest także obserwowanie, jak zmienia się osoba przyzwyczajona do przyjmowania konserwatystów, gdy ma szansę wyrazić siebie samemu konserwatystom - jest to podobne do zachowania byłych żołnierzy w armii.

Tymczasem consern jest rzadkim przypadkiem, gdy rola wypowiedzi nie różni się zbytnio w rosyjskich i międzynarodowych praktykach biznesowych. Kiedyś przygotowywaliśmy roczną strategię cyfrową dla jednej, mówiąc prawdę, międzynarodowej marki tytoniu. Strategia przeszła wszystkie możliwe iteracje w łańcuchu my - agencja sieci - rosyjskie biuro klienta, a następnie trafiło do centrali za granicą. Stamtąd wrócił list, zaczynając od słów, że wszystko jest świetne, ale mamy kilka obaw. Nie trzeba dodawać, że strategia nigdy nie została wdrożona i zniknęła na zawsze, skracając miesiąc pracy dziesiątkom osób w trzech firmach?

Alternatywna opcja

Musimy przyznać, że konserwator z dobrych powodów jest gęsto zaludniony w rosyjskim żargonie biznesowym: bardzo wygodnie jest go używać, jeśli chcesz dręczyć wykonawcę / sprzedawcę, ale nie możesz znaleźć błędu w konkretnych fakapsach (patrz poniżej). Często nie jest to widoczne z boku, ale interesy w ogóle, a szczególnie rosyjskie, często sprowadzają się do ukrywania swoich prawdziwych intencji i zyskania czasu, a siew jest jednym z najlepszych sposobów na to.
A tak przy okazji: w następnym numerze Bullshit Bingo porozmawiamy o podstawowym, fundamentalnym słowie fakap.

Obejrzyj wideo: Concern Pharma - Factory Shoot (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Mieszkanie tygodnia (Petersburg)
Ciekawe

Mieszkanie tygodnia (Petersburg)

Olga kupiła mieszkanie w klasycznym budynku z czasów stalinowskich w pobliżu stacji metra Narvskaya półtora roku temu. Gospodyni samodzielnie przygotowała projekt. Przez trzy miesiące zespół naprawczy, którym sama zarządzała dziewczyna, opracował układ, zaktualizował system komunikacji i zakończył całą przestrzeń życiową.
Czytaj Więcej
Na Pokrovka otworzył butik marki herbaty Palais des Thés
Ciekawe

Na Pokrovka otworzył butik marki herbaty Palais des Thés

Na początku kwietnia w Pokrovce otwarto paryską herbaciarnię Palais des Thés. Przedstawiciele butiku mówili o tym życiu wokół. Palais des Thés Adres: ul. Pokrovka, 4, bld. 1 Telefon: +7 (499) 110-76-31 POMYSŁ: Według przedstawicieli butik i paryska szkoła herbaty znajdują się pod jednym dachem. W strefie szkoły herbaty odwiedzający mogą skosztować kilku rodzajów herbaty i nauczyć się łączyć różne herbaty.
Czytaj Więcej
Co robić w Moskwie wieczorem 20 lipca
Ciekawe

Co robić w Moskwie wieczorem 20 lipca

W środowy wieczór, 20 lipca, w Moskwie odbędzie się kilka dyskusji, wykładów i pokazów filmowych. Życie w okolicy mówi ci, co robić w mieście po pracy. Wykłady „Just art”, który: Artysta i teoretyk sztuki Anatolij Osmolowski, który opowie o koncepcyjnych cechach swojej pracy z historykiem i krytykiem Andriejem Kowalowem, weźmie udział w pierwszym spotkaniu z cyklu „Just Art”.
Czytaj Więcej