Chmura wiedzy

Generator memów: Jak korzystać z Pop Stars, Demotivators i Sting Fox w marketingu

Dlaczego warto korzystać z memów?

Jest za darmo

W większości przypadków memy są tworzone przez „autorów zbiorowych” - użytkowników zasobów takich jak leprosorium.ru lub reddit.com. Oczywiście użycie postaci „Futurama” lub „Władcy pierścieni”, które stały się popularne w Internecie, teoretycznie może prowadzić do pytań ze strony właścicieli praw autorskich. Teoretycznie słynny świadek z Fryazino może pewnego dnia odwiedzić biuro Twojej firmy za użycie jego zdjęcia w grupie na VKontakte. Ale pies porad, komiks fuuuu i wiele innych są wolne od skarg.

To jest zabawne

Humor w reklamie nie jest obcy nawet markom premium. Memy internetowe są zawsze zabawne, a jeśli poczucie humoru zawodzi podczas tworzenia kolejnego konkursu, możesz użyć „gotowego materiału”.

To naturalne

Społeczności i sieci społecznościowe są naturalnym środowiskiem i dystrybucją memów. Wiele firm stara się wprowadzić do SMM tradycyjne formaty telewizyjne lub media drukowane, ale bardziej efektywne jest korzystanie z Internetu do tego, do czego przywykli jego użytkownicy.

Jest popularny

Mem został już dla ciebie nierozwinięty. Korzystanie z memu jest podobne do przyciągania celebrytów. Fiodor Bondarczuk jest nazywany tak, że promienie jego sławy rozświetlają reklamowany produkt. Mem reklamujący produkt przyciągnie uwagę osoby, która w normalnej sytuacji raczej nie zauważy tego produktu.

Jest uniwersalny

Ten sam mem udaje się aplikować firmy z zupełnie różnych branż. Używanie memu dla dobra twojego produktu to tylko kwestia kreatywności i rozsądku.

Gdzie złożyć wniosek?

Treść

 

Zdjęcia z zabawnymi napisami (najpopularniejszy format na stronach firmowych) pomagają wygrać wyścig lajków nie gorzej niż „mądre myśli wielkich ludzi”. Pomoc - wyspecjalizowane strony do szybkiego tworzenia zdjęć w formacie memów. Na przykład na memegenerator.com możesz tworzyć zdjęcia w oparciu o FUUUU, Trollface i wiele innych. Piękno memów internetowych polega na tym, że ich tworzenie nie wymaga specjalnych umiejętności Photoshopa. Przy odpowiednim poziomie wyobraźni i poczuciu humoru możesz poradzić sobie z prostą farbą. Aby uzyskać inspirację, spójrz na przykład na grupę Clearasil.

Konkursy

 

Zaangażowanie użytkowników w tworzenie zabawnych treści jest znacznie łatwiejsze niż proszenie ich o pisanie opowiadań lub kręcenie filmów. Na przykład Quicksilver promujący nowe spodenki do jazdy na desce ogłosił konkurs w formacie „Bro - not bro” w grupie na VKontakte. Użytkownikom zaproponowano zilustrowanie konkretnymi przykładami, które spodenki są prawidłowe, a które noszą tylko ... „nie bracie”.

Ukierunkowane reklamy

 

Obrazy i frazy utworzone na podstawie niektórych memów są znacznie bardziej uderzające dla użytkowników. Grzechem jest więc nie używać ich w blokach reklamowych na VKontakte i Facebooku.

Dalej - wszędzie

 

Memy internetowe stopniowo napływają do innych kanałów komunikacji. Jeśli twoja publiczność jest wystarczająco „zinternalizowana”, możesz używać tych samych memów w dowolnym miejscu, nawet w reklamie zewnętrznej. Przykład: aktywna kampania na rzecz unieważnienia pełnomocnictwa do prowadzenia pojazdów prowadzona przez probok.net. Oprócz wielu przyciągających uwagę zdjęć w sieciach społecznościowych, jedną z postaci często można znaleźć na ulicach Moskwy.

Wybierz mema poprawnie

Używaj tylko tych memów, które są zrozumiałe dla odbiorców. Nawet jeśli nie masz wątpliwości, że Twoi subskrybenci polubią uśmiechniętego psa lub styl Gangnam, na wszelki wypadek odwiedzaj inne witryny i społeczności, w których spędzają czas.

Używanie niewłaściwego memu może prowadzić do zawstydzenia. Sześć miesięcy temu jeden z największych rosyjskich banków wykorzystał obraz FUUUU w jednostce reklamowej do promocji strony na Facebooku. Pomimo faktu, że ukierunkowana reklama przyciągnęła wiele uwagi, na stronie odwiedzającego spotkała się tradycyjna poważna treść. Nie wspominając o tym, że bliskość FUUUU i solidnej marki była zagadkowa.

Być na tej samej długości fali z publicznością pomoże wyspecjalizowanym stronom. Jeśli masz dostęp do leprosorium.ru, jest to wielki sukces. Jeśli nie, powinieneś regularnie sprawdzać netlore.ru, który od lat prowadzi annały popularnych memów, i 1001mem.ru. Wśród zachodnich stron warto wyróżnić wspomnianą memegenerator.com z oceną najpopularniejszych memów i 9gag.com.

Popularność memu jest nieprzewidywalna, więc śledzenie jego wyglądu i blaknięcia jest prawie niemożliwe. Na przykład artykuł o chińskim artyście Ai Weiwei na LookAtMe może doprowadzić do tego, że w najbliższych tygodniach modni będą modne publikowanie zdjęć z obscenicznymi gestami na Instagramie. Są jednak oznaki, że fala zniknie w najbliższych dniach.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Pociągi i pokazy: Co mieszkańcy Jekaterynburga wydali na wakacje
Liczby pierwsze

Pociągi i pokazy: Co mieszkańcy Jekaterynburga wydali na wakacje

Yandex.Money przeanalizował płatności Uralu w kasach kolejowych i lotniczych, biurach podróży, witrynach rezerwacji hoteli, wycieczkach i innych witrynach oraz dowiedział się, ile mieszkańcy Jekaterynburga, Niżnego Tagila i okolicznych miast spędzili na letnich wycieczkach po Rosji i za granicą. Okazało się, że w czerwcu, lipcu i sierpniu 2017 r. Mieszkańcy regionu wydali na podróże 5,5 razy więcej pieniędzy niż latem 2016 r.
Czytaj Więcej
Czym różnią się ceny wizyt u różnych lekarzy?
Liczby pierwsze

Czym różnią się ceny wizyt u różnych lekarzy?

Według usługi mianowania lekarza DocDoc większość Moskali jest zapisywana do prywatnych klinik w Centralnym Okręgu Administracyjnym, a następnie Południowo-Zachodni Okręg Administracyjny, Północny Okręg Administracyjny i Południowo-Wschodni Okręg Administracyjny. Najbardziej pożądane są usługi otolaryngologów, dermatologów i ginekologów. Na prośbę Life wokół DocDoc obliczył średni koszt płatnej wizyty u specjalisty.
Czytaj Więcej
Ile sprzedaje kolekcja H&M x Moschino w Jekaterynburgu
Liczby pierwsze

Ile sprzedaje kolekcja H&M x Moschino w Jekaterynburgu

8 listopada Jekaterynburg rozpoczął sprzedaż ograniczonej kolekcji rynku masowego H&M i marki Moschino. W ciągu dwóch godzin od rozpoczęcia sprzedaży goście wykupili wszystkie dostępne zapasy koszulek, bluz i czapek do współpracy, a przed lunchem rzeczy trafiły do ​​Avito i innych usług sprzedaży. Życie wokół Jekaterynburga porównuje ceny prezentowane na oficjalnej stronie H&M z ofertami dealerów.
Czytaj Więcej