Chmura wiedzy

Słownik rosyjskiego przedsiębiorcy Bullshit Bingo: Innowacyjny

Innowacyjny

WARTOŚĆ

Ironiczne określenie niesamowitych właściwości technologicznych lub innych przedmiotu lub usługi.

 

PRZYKŁADY ZASTOSOWANIA

- Ashot otworzył innowacyjny nanowash w okolicy.

- Przyszedł krótki, konieczne jest malowanie, aby było innowacyjne.

Dwa słowa „innowacyjny” i „modernizacyjny” weszły w życie rosyjskiego biznesu trzy lata temu z pomocą Dmitrija Miedwiediewa. W tym czasie znaczenie słów było wyraźnie rozdzielone. Z grubsza mówiąc, projekty rozpoczęte od zera były innowacyjne. Modernizacja - są za rok lub dwa; lub nowe rozwiązania dla starych projektów.

Po tym, jak wspomniał o tym prezydent, przymiotnik zaczął żyć nowym życiem nie tylko w firmach pracujących na podstawie umowy z instytucjami państwowymi, ale także w życiu codziennym. „Innowacyjna zmywarka do nano” - dosłowny cytat z jednego z billboardów na Trzecim Pierścieniu Transportowym w Moskwie. Nawiasem mówiąc, przedrostek „nano-” do niedawna mógł być wart osobnej dyskusji, ale dziś jest używany bardzo mało, nawet dla zabawy. Ale „innowacyjny” pozostał w słowniku.

Najczęściej „innowacyjny” jest ironicznym uzupełnieniem rozwiązania technologicznego. Aplikacja reklamowa dla AppStore jest często innowacyjna, dla której klient wyraził konserwatywność zwieńczoną fakap. Istnieje inne, węższe znaczenie - duzi klienci korporacyjni i / lub firmy państwowe szczerze uważają każdą grę lub usługę, które można uruchomić na iPadzie, za innowacyjne.

Kilka miesięcy temu moja firma rozpoczęła opracowywanie, powiedzmy, ważnego procesu szkolenia pracowników firmy z udziałem państwa. Wszystko poszło gładko, a decyzje podejmowane były na poziomie średniego kierownictwa. Następnie projekt dotarł do ważnego wiceprezydenta; Mój dyrektor techniczny został wezwany na dywan z dokumentacją projektu i poddany godzinnemu przesłuchaniu na ten temat: „Czy proponowane przez ciebie rozwiązanie jest wystarczająco innowacyjne?” Nie przyzwyczajony do takiego leczenia, CTO zbladł, zarumienił się i nie zrozumiał, czego od niego chcą, dopóki wiceprezydent nie wyrzucił wprost: „Cóż, powiedzmy, czy mogę go użyć na tablecie na moim tablecie?!” (Nawiasem mówiąc, potem musiałem przerobić wszystko za pomocą technologii Flash napisanej w TK na HTML5, która jest obsługiwana przez wszystkie tablety.)

Alternatywna opcja

Lepiej nie używać słowa „innowacyjny”, chyba że jest to absolutnie konieczne - w kręgach, w których słowo to oszczędza świętej konotacji znaczenia. Humorystyczne konotacje wyglądają prawie tak głupio, jak żarty o nanorobotach, aw dosłownym tego słowa nie jest łatwo powiedzieć z poważną miną.

Od dawna wiadomo, że lepiej jest robić wszystkie usługi internetowe od razu, mając oko na urządzenia mobilne - co zaskakujące, ale ten cyfrowy pomysł wciąż nie został całkowicie wymyślony przez rosyjski cyfrowy. Ankiety wszystkich klientów pospieszyły na urządzenia mobilne - główny trend 2013 roku, o którym powiemy w następnym numerze.

Zdjęcie na okładce: skolkovo / flickr.com

Obejrzyj wideo: Nowy innowacyjny serwer (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze
Skrzynie

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze

Usługa mikroblogowania przeprowadziła wczoraj IPO. Inwestorzy rzucili się na zakup papierów wartościowych, akcje wzrosły o 73%, a założyciele zmienili się w miliarderów. Chociaż rentowność firmy wciąż nie wchodzi w rachubę, Twitter spełnił wiele oczekiwań. Zakup mobilnej sieci reklamowej MoPub na krótko przed IPO i 70% przychodów z reklam z telefonu komórkowego zainspirowało przekonanie, że można skutecznie zarabiać na Twitterze.
Czytaj Więcej
„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety
Skrzynie

„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety

Jay PAPAZAN Keller Williams Realty Wiceprezes Gary KELLER Przedsiębiorca Porzuć długie listy rzeczy do zrobienia Zasada Pareto mówi, że niewielki procent przyczyn, zainwestowanych pieniędzy lub wysiłku jest odpowiedzialny za dużą część wyników, otrzymanych produktów lub wynagrodzenia. Niewielka część przyczyn powoduje lwia część konsekwencji.
Czytaj Więcej
„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem
Skrzynie

„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem

DOM PUBLIKACJI: Mann, Iwanow i Ferber, 2014 Pamiętaj o śmierci Jest jedna cecha, która odróżnia odnoszących sukcesy prezesów od przeciętnych - mogą się skoncentrować i dokonać właściwego wyboru, gdy wydaje się, że nie ma wyboru. Właśnie w tym momencie najbardziej chcesz się ukryć lub umrzeć, i decydujesz, którym jesteś CEO.
Czytaj Więcej