Chmura wiedzy

Literatura krzemowa: najbardziej przydatne książki startowe

Serwis wymiany wiedzy Quora.com jest znany z tego, że siedzi na mieszkańcach Doliny Krzemowej i dyskutuje na różne tematy. Hopes & Fears studiował literaturę biznesową i opracował listę książek, które są zalecane przez co najmniej trzech panelistów.

Hakerzy i malarze, Paul Graham (Hakerzy i malarze: wielkie pomysły z epoki komputerowej, Paul Graham)

Paul Graham, współzałożyciel firmy inwestycyjnej Y Combinator i firmy programistycznej Viaweb, jest znany na całym świecie ze swoich książek i esejów na temat branży IT. W 2004 r. Opublikowano zbiór esejów zatytułowanych Hakerzy i malarze.
Mówi, że programowanie to sztuka,
w duchu przypominającym malarstwo. Graham wie, o czym mówi: po uzyskaniu wykształcenia technicznego poszedł na studia malarskie. To w tej kolekcji słynny esej Grahama „Dlaczego nerdowie są niepopularni?” Przedsiębiorca analizuje swoje zachowanie i jego konsekwencje.

 

„Jak się to wszystko zaczęło”, Jessica Livingston (Założyciele w pracy, Jessica Livingston)

Żona Paula Grahama, współzałożycielka Y Combinator Jessica Livingston, napisała książkę o najbardziej udanych startupach naszych czasów. Edycja 2007 składała się z wywiadów ze Stevem Wozniakiem (Apple), Mitchem Kaporem (Lotus Development, Mozilla Foundation), Maxem Levchinem (PayPal) i innymi 20 inspirującymi historiami z pierwszej ręki. Twórca platformy technologicznej Yahoo! Jeremy Zavodny powiedział, że tę książkę należy przeczytać każdemu, kto chce wiedzieć, jakie są prawdziwe firmy informatyczne.

„Startup: 11 warsztatów od byłego ewangelisty Apple i najodważniejszego venture capital w Dolinie Krzemowej”, Guy Kawasaki (The Art of the Start, Guy Kawasaki)

Guy Kawasaki, jeden z pierwszych pracowników Apple, koncentruje się teraz na inwestycjach (dyrektor zarządzający Garage Technology Ventures, który jest inwestowany
do zaawansowanych technologicznie startupów w Dolinie Krzemowej). Zdobył światową sławę dzięki specjalnemu podejściu do marketingu. Twierdzi, że promując produkt, należy kierować się żarliwymi wyznawcami marki.
W swojej książce Kawasaki zawiera wiele trudnych wskazówek.
na każdą okazję. Ale główna rekomendacja - nie marnuj czasu na drobiazgi, od razu stwórz świetne!

 

„Biznes od zera. Metoda Lean Startup do szybkiego testowania pomysłów i wyboru modelu biznesowego”, Eric Ries (The Lean Startup, Eric Ries)

Jeśli jesteś całkowicie początkującym przedsiębiorcą, a nawet nie zdecydowałeś się na pomysł na biznes, być może ta książka Erica Riesa przyda ci się jako środek antystresowy. Autor i konsultant Lean Startup uważa, że ​​wymyślenie i wdrożenie pomysłu to bzdura. Ale wciąż nie obiecuje łatwego życia. Rhys uważa, że ​​trudności zaczną się później, kiedy twój produkt będzie musiał zostać sprzedany. Doradza na przykładzie historii usługi Dropbox.

Oferty Venture, Brad Feld, Jason Mendelson

Współzałożyciele Foundry Group, Brad Feld i Jason Mendelssohn, w książce Venture Deals wyjaśniają, jak przyciągnąć inwestycje w firmę. Książka zawiera punkty widzenia wszystkich uczestników transakcji. Na koniec wskazówki, jak to zrobić
zachowuj się wobec inwestorów. Na przykład autorzy zalecają utrzymywanie dobrych relacji osobistych z tymi, którzy inwestują w Twoją firmę. Mieszkańcy Doliny Krzemowej najwyraźniej się z tym zgadzają. Książka Felda i Mendelssohna w zaleceniach użytkowników forum znajduje się najczęściej.

 

Przeróbka: biznes bez uprzedzeń, założyciele 37signals (Przerobienie: Nowa książka biznesowa od 37signals)

37signals, amerykańska firma programistyczna, mówi przedsiębiorcom, jak zrobić startup bez inwestycji. Jak również robić interesy, pozostając zatrudnionym pracownikiem. Autorzy twierdzą, że aby założyć własny biznes, nie rozrywaj się. Aby osiągnąć sukces, możesz pracować tylko 40 godzin tygodniowo, nie musisz wydawać oszczędności ani podejmować nadmiernego ryzyka. Ten postulat ma na celu zainspirowanie tych, którzy chcą założyć własną firmę, ale obawiają się, że będzie to wymagać pracy przez całą dobę.

Bridging the Chasm, Jeffrey Moore (Crossing the Chasm, Geoffrey A. Moore)

Jeden z najbardziej znanych marketerów z Doliny Krzemowej, Jeffrey Moore, napisał podręcznik na temat innowacyjnego marketingu. Według autora głównym problemem w tym kierunku jest przepaść między dwoma typami konsumentów innowacji - pierwszymi odbiorcami
i pragmatyków. Ci pierwsi kupują nowe produkty, aby wyprzedzić konkurencję, drudzy tylko wtedy, gdy wszyscy rozpoznają produkt. Autor zaleca znalezienie powiązanego zainteresowania
i rozwijaj go, aby promować produkt. Wtedy spełni się marzenie każdego przedsiębiorcy: każdy chce kupić produkt.

 

Delivering Happiness, Tony Shay (Delivering Happiness: A Path to Profits, Passion and Purpose, Tony Hsieh)

Pierwsze kroki Tony'ego Shaya, założyciela Zappos.com, nie były związane z e-commerce. Na przykład w wieku 9 lat miał własną hodowlę robaków. Książka zawiera wiele innych historii z życia przedsiębiorcy: od pierwszych kroków do rozwoju firmy wartej wiele milionów dolarów. Wartość publikacji polega na tym, że Shay opowiada, jak budować kulturę korporacyjną, jak bezboleśnie przetrwać rozwój firmy i nie inwestować.

Made to Stick: Dlaczego niektóre idee przetrwają, a inne umrą, Random House, Chip & Dan Heath

Książka z 2007 roku autorstwa Chipa i Dana Hitsa, która rozwija pomysł „lepkości” Malcolma Gladwella. Na przykładzie różnych przypadków autorzy starają się to zrozumieć
sprawia, że ​​pomysł jest interesujący i popularny. Aby potwierdzić swoją teorię, wykorzystują miejskie legendy i historie znanych firm, takich jak tanie linie lotnicze Southwest Airlines. Według autorów dobry pomysł powinien być prosty, nieoczekiwany, niezapomniany, godny zaufania, emocjonalny, zdolny do zachęcania innych do rozmowy na ten temat. Dodają te słowa do akronimu SUCCES. Autorzy nie znaleźli innego parametru dla litery S. Dlatego angielskie słowo „sukces” jest pisane z błędem.

 

„Web analytics 2.0: Subtelności i najlepsze praktyki”, Avinash Koshik (Web Analytics 2.0, Avinash Kaushik)

Ewangelista Google Avinash Koshik, który opracował systemy decyzyjne dla Silicon Graphics, DirecTV Broadband, Intuit i DHL, opisał techniki analityczne, które pozwalają firmom lepiej zrozumieć potrzeby i zachowania swoich klientów w Internecie. Autor wyjaśnia złożone terminy w zrozumiałym języku, aby nie tylko doświadczony programista, ale także początkujący startup internetowy mógł ocenić książkę. W szczególności możesz się z niego nauczyć, jak oceniać efektywność firm, obliczać wartość swojej witryny lub sklepu internetowego, dowiedzieć się, jak analizować zachowanie użytkowników Twittera i blogów. Nic dziwnego, że wydawcy proszą o więcej niż 1000 rubli za te przydatne informacje.

Nadzieje i obawy uznały za ważne dodanie kolejnej rekomendacji, która została powtórzona na blogu co najmniej trzy razy. „Nie marnuj czasu na książki. Lepiej załóż własny biznes. Już dziś!” - nalegać na niektórych użytkowników forum.

Zdjęcie na okładce: Zarina Kodzaeva

Obejrzyj wideo: TSKŻ - SABINA BARAL - PROMOCJA KSIĄŻKI - "ZAPISKI Z WYGNANIA" - LUBLIN (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Moc umysłu: 5 sposobów na rozwój inteligencji
Chmura wiedzy

Moc umysłu: 5 sposobów na rozwój inteligencji

Ilościowy umysł Na mózg, jak każda inna część naszego ciała, wpływają czynniki zewnętrzne. Jeśli na przykład spowalniasz oddychanie lub boisz się czegoś, możesz natychmiast zauważyć zmianę w postrzeganiu. Twórca Quantified Mind, Johnny Donner, zasugerował, że wielu chciałoby wiedzieć dokładnie, które czynniki pozytywnie lub negatywnie wpływają na ich zdolności poznawcze.
Czytaj Więcej
Republika Cypryjska: 3 sposoby optymalizacji podatków na byłym obszarze morskim
Chmura wiedzy

Republika Cypryjska: 3 sposoby optymalizacji podatków na byłym obszarze morskim

Listy stref przybrzeżnych zostały zaktualizowane: Ministerstwo Finansów Rosji wyrzuciło z nich Republikę Cypryjską. Oficjalną datą wykluczenia Cypru z offshore będzie 1 stycznia 2013 r., Ale teraz możemy powiedzieć, że zainteresowanie tym krajem w zakresie optymalizacji podatkowej ponownie gwałtownie wzrośnie. Cypr pozostanie atrakcyjny dla inwestorów zagranicznych, którzy nadal mogą włączać spółki na Cyprze, wykorzystując je do optymalizacji podatkowej swojej działalności.
Czytaj Więcej
5 rodzajów przedsiębiorców z Game of Thrones
Chmura wiedzy

5 rodzajów przedsiębiorców z Game of Thrones

Czwarty sezon sagi telewizyjnej Game of Thrones, opartej na powieści George'a Martina Song of Ice and Fire, dobiega końca. Producenci ogłosili, że zostaną wydane jeszcze trzy sezony epickiego dramatu o kandydatach na żelazny tron ​​Siedmiu Królestw. Wiadomo, że George Martin, choć nie ukończył prac nad najnowszymi książkami, już przemyślał losy głównych bohaterów i ujawnił je twórcom serialu.
Czytaj Więcej
Business Geek: Pinterest dla Firm, Wskazówki absolwentów LinkedIn i inne cotygodniowe hity
Chmura wiedzy

Business Geek: Pinterest dla Firm, Wskazówki absolwentów LinkedIn i inne cotygodniowe hity

Inc.: Jak korzystać z Pinteresta w biznesie Aaron O'Hanlon, dyrektor wykonawczy Footbridge Media Marketing Agency, mówi o tym, jak sieć społecznościowa zdjęć i zdjęć może pomóc w promocji Twojej firmy. Na początek radzi, aby nie postrzegać go jako bezpośredniego kanału zwiększającego ruch: na Pinterest możesz zwrócić uwagę tylko na swój produkt lub portfolio (oczywiście, jeśli wyglądają dość estetycznie).
Czytaj Więcej