Chmura wiedzy

Konta w chmurze: funkcje internetowych usług księgowych

Co to jest

 

Usługi w chmurze, które umożliwiają pracę z dokumentami i księgowość przez Internet, w razie potrzeby otrzymują porady ekspertów.

Funkcjonalne

 

Możesz tworzyć online i natychmiast wysyłać kontrahentom umowy, rachunki i faktury. Usługa oblicza wynagrodzenie pracowników, urlop lub zwolnienie chorobowe, a także umożliwia przygotowywanie raportów podatkowych.

Kto jest odpowiedni

 

Specjalizują się w pracy z małymi firmami, ale są odpowiednie dla firm zatrudniających 200 pracowników

Ile

 

Od 6000 do 50 000 rubli rocznie

Główni gracze

 

„Moja firma” i „Księgowość. Kontur”

„Moja firma”

Istnieje od 2009 roku. Można w nim prowadzić ewidencję księgową IP i LLC, pracować w uproszczonym, kalkulacyjnym lub ogólnym systemie podatkowym. Najtańsze konto to 540 rubli miesięcznie, najdroższe to około 5000.

 

Maxim YAREMKO

Założyciel serwisu „Moja firma”

Z „mojej firmy” korzystają przedsiębiorcy i księgowi z różnych dziedzin. Dotyczy to głównie handlu i usług. Mamy dwie kluczowe zalety - poradę ekspercką i zasadę all-inclusive, gdy w ramach jednej usługi użytkownik otrzymuje wszystko, co niezbędne do pracy z księgowością: system księgowy, system płac, system pomocy i elektroniczne raportowanie. Oznacza to, że jeden produkt zastępuje zarówno 1C, jak i Konsultant + oraz dowolny system raportowania, a jednocześnie zapewnia nieograniczone wsparcie ekspertów dla wszystkich klientów.

Z usługi mogą korzystać zarówno przedsiębiorcy bez wykształcenia finansowego, jak i zawodowi księgowi. Zarówno to, jak i inne osoby mogą całkowicie polegać na usługach - od wstępnych obliczeń po wysokiej jakości wsparcie techniczne.

Nasi konsultanci wielokrotnie oszczędzali klientów.
z nieuzasadnionych kar nakładanych przez organy regulacyjne.

Ponadto prowadzimy seminaria internetowe z najlepszymi przedstawicielami agencji regulacyjnych, na których nasi użytkownicy mogą zadawać im pytania i słuchać odpowiedzi z pierwszej ręki, przeprowadzać szkolenia użytkowników, jeśli zauważymy, że mają problemy z pracą.

Klienci

 

Igor KAZANTSEV

Współzałożyciel Profialp

Świadczymy usługi wspinaczki przemysłowej: prace dachowe, montaż klimatyzatorów, wymiana okien z podwójnymi szybami i inne prace na elewacjach budynków. Aby zrealizować zamówienie, przyciągamy od dwóch do 20 pracowników, w zależności od jego złożoności. W 2010 r. Postanowiłem zarejestrować adres IP i natychmiast pojawiło się pytanie dotyczące rachunkowości. Planowałem to zrobić sam: kupiłem pakiet 1C dla przedsiębiorców, próbowałem w niego zagłębić i byłem przerażony - nawet posiadanie kontrahenta i pisanie faktury było dość trudne, nie wspominając już o pełnej księgowości. Następnie krewny powiedział mi, że istnieją wyspecjalizowane usługi księgowe online. Wyszukiwarka dla zapytania „księgowość online” w pierwszym wierszu wydała usługę „Moja firma”. Poszedłem na tę stronę, czytałem, rejestrowałem się, próbowałem pracować w trybie testowym. Zdałem sobie sprawę, że usługa mi pomoże. Poprzez „My business” zarejestrowałem adres IP i zaczął działać. Na początku pojawiły się pytania, jak z niego korzystać: aktywnie zadzwoniłem do wsparcia. Teraz nadal pracuję sam - wszystko jest w porządku, władze skarbowe nigdy nie wniosły przeciwko nam roszczeń. Ogólnie rzecz biorąc, mam teraz jeden ból głowy mniej.

 

Maria ZHIGAREVA

Kierownik sklepu internetowego „Moscow Lawns”

Mosgazon jest spółką zależną firmy Green Carpet LLC, która zajmuje się internetową sprzedażą nasion, nawozów i narzędzi ogrodowych. W sezonie pracuje pięć osób. Jesteśmy zarejestrowani jako przedsiębiorcy indywidualni i płacimy podatki zgodnie z uproszczonym systemem. Korzystamy z usługi My Business od około trzech lat. Początkowo nie chcieliśmy zatrudniać księgowego, a outsourcing, jak to często robią małe firmy, był dość drogi i niewygodny. W związku z tym wybraliśmy opcję usługi online. Mamy współpracującego z nim menedżera konta bez profesjonalnego wykształcenia księgowego. Nie jest to wymagane: sam system wydaje płatności, wypełnienie dokumentacji jest dość proste. Przypomnienia o płatnościach podatkowych pojawiają się w kalendarzu, jeśli jakiekolwiek wymagania się tam zmienią, system powiadomi Cię o tym. Wszystkie dokumenty są już w formacie PDF z wydrukiem - nie trzeba drukować faktury, a następnie skanować i tak dalej. Usługa kosztuje około 4000 rubli rocznie. Nie mieliśmy z tym praktycznie żadnych problemów - na początku były trudności, ponieważ potrzebujesz umiejętności pracy z dowolnym programem. Pojawiły się również pytania, kiedy na samym początku konieczne było ustanowienie obiegu dokumentów w banku, ale potem pomoc nam pomogła.

 

Irina SUBBOTINA

Dyrektor Generalny Agencji Reklamowej Informinvest

Ponieważ promujemy kampanie, musimy działać szybciej. Gdy tylko nadejdzie zamówienie, a przed Nowym Rokiem jest szczególnie mało czasu, mogę zacząć z nim pracować w dowolnym miejscu na iPadzie i nie potrzebuję do tego księgowego. Wszystkie operacje z dokumentami można teraz wykonywać bez udziału pojedynczego pracownika lub kuriera. Zwykle korzystamy z usługi do przetwarzania dość prostych operacji: wystawienia faktury, sporządzenia umowy, a następnie wysłania faktury. Większe oferty sporządzamy inaczej. Wcześniej mieliśmy do czynienia z 1C, ale ten system wydawał się nam raczej powolny, ale korzystamy z Mojej Firmy od dłuższego czasu i nie mamy żadnych skarg.

„Księgowość. Kontur”

Usługa, która pojawiła się w wyniku połączenia usług Elba i Eureka, a także My Deal, umożliwia pracę z różnymi systemami podatkowymi, indywidualnymi przedsiębiorcami i spółkami z ograniczoną odpowiedzialnością. Pokazuje, które rachunki nie zostały jeszcze zapłacone, a które akty nie są podpisane. Każdy klient i dostawca ma osobną stronę, na której można szybko przeglądać historię operacji. Serwis samodzielnie generuje dokumenty: deklarację uproszczonego systemu podatkowego, UTII, księgę przychodów i wydatków, raport o średniej liczbie pracowników, raportowanie poszczególnych przedsiębiorców do funduszu emerytalnego, a także raport pracodawcy. Wszystkie operacje są podzielone na proste kroki, z których każda jest wyposażona w instrukcje i porady. Na stronie znajduje się film szkoleniowy. Użytkownik ma do wyboru cztery taryfy - najtańszy będzie kosztował 1120 rubli miesięcznie.

 

Ilya BUBLIK

Kierownik projektu „Księgowość. Kontur”

Nie jesteśmy zamiennikiem 1C. Często nas porównuje, ponieważ prowadzimy księgowość. Ale w tym przypadku nasze wspólne cechy kończą się. Mamy różne cele i różnych odbiorców. Pracujemy dla małych i średnich firm, a czasem mikroprzedsiębiorstw. Rozumiemy, że nasi użytkownicy nie mają dużo pieniędzy i wielu ambicji. Chcą rozwijać swoją działalność i nie chcą myśleć o bilansach i KUDiRe. I nie chcą problemów z państwem. Kto tego chce?

Jesteśmy bardzo świadomi naszych użytkowników. Mamy dział testowania użyteczności, który zajmuje się wyłącznie badaniem ich potrzeb, bólów głowy i obszarów ich zainteresowań. Nawet ich ulubiona sieć społecznościowa.

Wydaje nam się, że do wszystkich zadań należy podchodzić w niestandardowy sposób, z humorem i jednocześnie w jakiś sposób po ludzku. Osobiście zawsze jestem zakłopotany wysyłkami z jakichkolwiek usług lub firm, w których słowo „kup” jest napisane przez linię, cóż ... to wszystko. Nie pozwalamy sobie na to. Pamiętam nawet, jak zdecydowali się porzucić aktywną sprzedaż, postanowili po prostu stworzyć produkt, który sam się sprzedaje.

Stawki najczęściej wybierają maksimum. Mamy bardzo niedrogą usługę: 1500-1 800 rubli na kwartał.

Użytkownicy wolą płacić tylko 300 rubli więcej, ale mają wszystkie możliwości.

Większość firm, które mamy w dziedzinie handlu. Kochają nas właściciele straganów, butików i sklepów internetowych. Jesteśmy również popularni wśród informatyków. Bardzo często nasi użytkownicy w ogóle nie mają pracowników i pracują dla siebie. Ale nasza usługa umożliwia przesyłanie raportów i obliczanie wynagrodzenia ponad 100 pracowników.

Pamiętam, że jeden użytkownik napisał do nas, który kupił ... samolot. Można założyć, że zapłacił za niego dużo pieniędzy. A ten użytkownik gdzieś odliczył, że zgodnie z prawem część pieniędzy z zakupu mieszkania może zostać zwrócona: „odliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych” lub „odliczenie podatku VAT”. Wygląda na to, że samolot kosztuje więcej niż mieszkanie, dlaczego więc nie zwrócić odliczenia z jego zakupu? Przez długi czas musieliśmy wyjaśniać użytkownikowi różnice między mieszkaniem a samolotem.

Klienci

 

Peter KUDINOV

Założyciel agencji reklamy kontekstowej Promoshift

Mamy małą firmę - kilka osób. Pracujemy od 2011 roku. Używali Elby od samego początku, ale w starej wersji nie było możliwe sporządzenie dokumentów z VAT (mamy rzadki przypadek, gdy firma powinna wskazać VAT w dokumentach na uproszczonym dokumencie), w tym celu musieliśmy kupić 1C i zatrudnić księgowego. Wiosną 2012 r. Ta możliwość pojawiła się na Elbie i od tego czasu korzystamy tylko z niej. Przez półtora roku naszej pracy nie przypominam sobie żadnych poważnych awarii w serwisie. Kilka razy dostałem wiadomość o pracy technicznej, kiedy musiałem czekać 5-10 minut i wszystko było w porządku.

 

Olga Kataeva

Założyciel firmy Orrla Inventory Company

Korzystam z Elby od momentu założenia firmy, sam wszystko monitorowałem i sam wprowadzałem informacje do programu. Wszystko jest tam tak proste, że każdy może to zrozumieć bez doświadczenia w rachunkowości. Było to szczególnie wygodne, gdy Eureka połączyła siły z usługą Elba, która oblicza wynagrodzenia pracowników i urlopy. Na samym początku mieliśmy zero raportów i bardzo łatwo było pracować z tą usługą. Program pokazał, kiedy trzeba go wziąć, wyjaśnił, jak poprawnie wypełniać dokumenty, a gotowy raport można było natychmiast wysłać do urzędu skarbowego przez Internet. Usługa łączy się z kontem bankowym i automatycznie rejestruje wszystko, co się z nim dzieje, pobiera wyciągi. Ale firma rozrosła się, ilość informacji, które musiały zostać wprowadzone do programu, wzrosła, a ja spędzałem na tym coraz więcej czasu. Faktem jest, że pobieranie płatności bezgotówkowych jest bardzo łatwe, ale istnieją operacje, które są wykonywane czekiem, a ręczne wprowadzanie tych informacji jest bardzo męczące. Był nawet pomysł, aby zatrudnić księgowego do przetwarzania podstawowej dokumentacji. Ale zrobiłem inaczej: zatrudniłem zewnętrzną firmę księgową do outsourcingu. Jest to oczywiście rząd wielkości droższy, ale oszczędza czas i daje poczucie bezpieczeństwa: w końcu księgowość wykonuje profesjonalista.

Obejrzyj wideo: Mała księgowość - jak założyć i prowadzić? (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Jak i ile Rosjan odpoczywało
Liczby pierwsze

Jak i ile Rosjan odpoczywało

Wczoraj serwis OneTwoTrip opublikował badanie na temat tego, ile czasu Rosjanie spędzają na zagranicznych podróżach - czas wakacji jest skrócony czwarty rok z rzędu. Życie w okolicy pokazało, jak i ilu Rosjan odpoczywa tego lata. 50% zagranicznych wyjazdów letnich trwało 7 dni, w 2014 r. Ich udział wyniósł 33%.
Czytaj Więcej
Najdroższe i najtańsze świeże gazety
Liczby pierwsze

Najdroższe i najtańsze świeże gazety

Gazety biznesowe Kommersant, Vedomosti i RBC z 10 czerwca ukazały się na pierwszej stronie pod hasłem „I / We Ivan Golunov”. W wielu kioskach kopie już się wyczerpały, na internetowych tablicach ogłoszeń pojawiły się pierwsze oferty dealerów. Życie wokół mówi, ile możesz kupić rzadkie liczby.
Czytaj Więcej
Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu
Liczby pierwsze

Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu

Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Sankt Petersburgu otwarto ponad 10 nowych domów z burgerami, a obecnie istnieje ponad 40 niesieciowych placówek specjalizujących się w super popularnych fast foodach. Ponadto burgery są gotowane w wielu innych kawiarniach i restauracjach, w tym drogich, ponieważ zakres ich cen może być bardzo duży.
Czytaj Więcej
O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów
Liczby pierwsze

O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów

Zostały około dwa tygodnie przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w 11 miastach Rosji. Eksperci Avito Real Estate oszacowali krótkoterminowe ceny wynajmu w tych miastach dzięki Mistrzostwom Świata w 2018 r. I dowiedzieli się, ile wzrosły w przeddzień świątecznego futbolu. 250 tysięcy rubli dziennie to najdroższe mieszkanie dla fanów.
Czytaj Więcej