Chmura wiedzy

Shadow Boxing: Jak zabić wewnętrznego Procrastinatora

Redaktorzy H&F od dawna chcieli napisać coś o zwlekaniu, ale odłożyli wszystko, odłożyli to i znowu na coś czekali. Dyskusja na temat Quory doprowadziła nas do wielkiej walki z demonem zwlekania - nawykiem odkładania rzeczy na później. W nim przedsiębiorcy i zwykli śmiertelnicy dzielą się wskazówkami, jak wygrać. Oto najciekawsze.

Rex and Baby Einstein

Oliver Amberton, założyciel silktide.com

Ludzie są przyzwyczajeni do uważania się za dość inteligentne stworzenia. Trudno im zrozumieć, w jaki sposób mózgi, które pozwoliły im rozszczepić atom i lecieć na księżyc, nie mogą zmusić się do wykonania najprostszego zadania przed upływem terminu. Aby zrozumieć tę sprzeczność, wyobraźmy sobie, że mamy w głowie małego Alberta Einsteina i gada o imieniu Rex. Albert jest mądry, racjonalny i to on uważał nas za prawdziwe ja. Rex (którego prawdziwe imię to Ganglia podstawowa) jest impulsywny i nastrojowy. Ma cztery główne zainteresowania życiowe: jedzenie, bezpieczeństwo, miłość i seks. Ale to właśnie za nim - ostatnie słowo w podejmowaniu decyzji, czy zrobić coś dla ciebie, czy nie. Rex słucha Alberta i robi to, co oferuje, tak długo, jak chce. Aby zmusić go do robienia tego, czego nie chce, należy go uspokoić, jak to zwykle bywa z dziećmi. Oto kilka prostych zasad:

- Zapomnij o języku logiki. Jeśli zdecydujesz się coś zrobić, logika ci nie pomoże. Wewnętrzny rex może być uspokojony, przestraszony, zachwycony, ale nie można go uzasadnić: nie rozumie słów.

- Komfort ma znaczenie. Jeśli jesteś głodny, zmęczony lub przygnębiony, Rex wzrośnie. Nie zaopiekujesz się sobą - zacznie kopać, jęczeć i odmawiać robienia tego, co chcesz od niego.

- Kultywuj wewnętrzną dyscyplinę, budując system pozytywnych i negatywnych wzmocnień. Aby dziecko zaczęło jeść warzywa, nie dawaj mu deseru po raz pierwszy. Jeśli mu się uda - nagradzaj, jeśli nie - karaj. Praca zespołowa: presja społeczna oswaja Rexa.

- Naciskaj na emocje. Dla Rex jest to ich język ojczysty. Spraw, abyś coś poczuł. Motywacyjne przemówienia, filmy, artykuły, muzyka, która sprawia, że ​​chcesz działać, straszne obrazy niepowodzeń - wszystko to zadziała, jeśli masz żywą wyobraźnię. Tak więc dzieciom mówi się: „Umyj zęby, inaczej zabiorą je i wypadną”.

- Zrób pierwszy krok. Rex nie lubi zmian, a jeśli coś zacząłeś, ten instynkt będzie dla ciebie działał.

- Oczyść otaczający obszar z rozpraszających rzeczy. Jeśli Rex zobaczy ikonę FB, chce jej. To tak, jakby pokazać dziecku początek kreskówki, zanim będzie musiał iść spać. Oddziel przestrzeń roboczą i rozrywkową. Mogą to być różne komputery lub przynajmniej konta.

Kawałek po kawałku

Douglas Stewart, założyciel, DSC Web Services

Przez całe życie męczyły mnie zwlekanie, w końcu znalazłem rozwiązanie odpowiednie dla mnie osobiście. Po pierwsze, dzielę swoje zadanie na możliwie małe segmenty, które są tak absurdalnie małe, że każdy z nich wydaje się wykonalny. Następnie kładę stoper na stole i uruchamiam go na rozsądny czas z mojego punktu widzenia, podczas którego mogę skupić się na jednej rzeczy. Zwykle jest to około 50 minut, wychodzę z FB, wyłączam telefon. Ponadto zabraniam angażowania się w samodyscyplinę do końca tego okresu. Siadam przy stole i staram się jak najszybciej wykonać odrobinę pracy. Następnie powtarzam procedurę.

Walcz o życie

Anonimowy

Moje zwlekanie nie było jednym z tych, które czasem zmuszają mnie do przekazania pracy później. To był poważniejszy problem: życie wypłynęło mi z rąk i nic z tym nie zrobiłem. Książki i artykuły na temat zwlekania mi nie pomogły. Mówili o strachu przed sukcesem i porażką, że musisz podzielić duże zadania na kilka małych, że musisz zmusić się do opuszczenia strefy komfortu, list rzeczy do zrobienia i innych rzeczy, które brzmiały dla mnie jak porady pingwina. Ale w ciągu jednej nocy nagle uświadomiłem sobie trzy ważne rzeczy:

Musisz zrozumieć, jaki dokładnie jest powód twojego zwlekania. Wiem, że to nie brzmi dość naukowo. Rzeczywiście, ponieważ wiele osób cierpi na zwlekanie, nie może być tak, że każdy ma swój własny, indywidualny powód. Jeśli jednak widzisz trzech kulawych mężczyzn, czy nie uważasz, że są chorzy z tego samego powodu? Jeśli zaczniesz analizować własne zachowanie, zauważysz wzorce, które mogą Cię zaskoczyć. W moim przypadku zdałem sobie sprawę, że przez lata nazywałem zwlekanie czymś w gruncie rzeczy głębokim protestem. Nie chciałem robić wszystkiego, co było sprzeczne z moimi prawdziwymi celami.

Musisz zrozumieć, co tracisz, pozwalając na zwlekanie. Upływające terminy są nonsensem w porównaniu do utraty życia. Zapomniałeś, że liczba minut przydzielonych ci na egzystencję nie jest nieskończona? Zwlekając, nie żyjesz, ale poruszasz się na autopilocie. Zrozum, o co toczy się gra.

Odwlekanie jest uzależnieniem i powinieneś traktować go tak samo, jak każdą inną rzecz, która cię boli. Zwykle ludziom wydaje się, że lekkie lenistwo lub niechęć do robienia nieprzyjemnych rzeczy jest wzruszającą częścią ich osobowości i nie próbują z nimi walczyć.

Bez celu, bez problemu

Jay Gabriel Sullivan, „wieczny uczeń”

Nie przywiązuj zbyt dużej wagi do wyników swoich działań. Niezależnie od tego, czy ci się udało, czy nie, to nie ma znaczenia. Spokojne podejście do takich rzeczy sprawi, że spodoba ci się rytm pracy bez celu na odległość. Nie można ciągle walczyć o bycie najlepszym. Prowadzi to do wyczerpania psychicznego. Zainteresowanie biznesem zależy od tego, jak radzisz sobie z rozczarowaniami i niepowodzeniami. Po prostu ruszaj się, ignorując niepowodzenia i trudności. Fakt, że rzecz jest złożona, nie sprawia, że ​​jest nieprzyjemna.

Dobrowolna izolacja

Tom Lemon, przedsiębiorca

Mam 50 lat, odnoszę sukcesy, ale mam ten sam problem, co inni. Radzę sobie z kunktatorstwem, wbijając się w kąt, doprowadzam go do punktu, w którym nie można już uciec. To jest mój jedyny sposób motywacji. Powiedzmy, że obiecałem coś klientowi. Dwa dni przed terminem idę do hotelu, wynajmuję pokój i pracuję przy komputerze przez 18 godzin z rzędu, aż skończę. Jeśli nie zrealizuję zamówienia, stracę wszystkie pieniądze. Tylko strach przed bankructwem zmusza mnie do zrobienia czegoś. Do czego hotel jest odpowiedni - wszystko jest dostarczane do pokoju, nie musisz wychodzić z domu i rozpraszać się codziennymi sprawami. Płacę 200 $ za pokój, ale warto być odizolowanym od świata.

Test głodu

Hunter Perez, założyciel, konsultant ds. Innowacji

Aby pozbyć się kunktatorstwa, musisz robić interesy. Wkrótce nie pozostanie już nic na koncie bankowym, aw takiej sytuacji trudno jest położyć się na kanapie i oglądać telewizję. Uwierz w moje doświadczenie :) Najczęściej ludzie zwlekają, gdy niektórzy idioci z góry mówią im, co mają robić. Stając się przedsiębiorcą jednym ruchem nadgarstka, usuwasz te osoby ze swojego otoczenia. A życie na diecie głodowej dodaje motywacji i kręci. Dla mnie to świetna kombinacja.

Prawo podłości

Omer Zack, inżynier projektu w firmie Intel

Kiedyś ciągle odkładałem sprawy na później, ale potem poznałem ten nawyk. Najbardziej nieprzyjemną rzeczą w zwlekaniu jest to, że kiedy robisz rzeczy w ostatniej chwili, prawo Murphy'ego zawsze działa. W piórze zabrakło atramentu i nie można kupić nowego, ponieważ sklep będzie już zamknięty. Nie będziesz w stanie czegoś zrozumieć, będziesz potrzebować pilnej konsultacji, ale osoba, która może ci pomóc, nie odbierze połączenia o trzeciej nad ranem. I takie rzeczy. Obawiałem się dziko o prawo Murphy'ego i to wyleczyło mnie z odwlekania.

Zdjęcie na okładce: fdecomite / flickr.com

Obejrzyj wideo: Parkway Drive - "Shadow Boxing" (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky
Weekend

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky

Koncerty Na zdjęciu: „Chleb” Posh Isolation / Ascetic House / Janushoved gablota Potrójna prezentacja kultowych duńskich marek - Posh Isolation, Ascetic House i Janushoved - odbędzie się jako duża impreza. Gwiazdy wieczoru Lust For Youth wystąpią w zaktualizowanym składzie: miejsce Loke Rabek, który zagra w chorwackim Amorze, zajął Soho Rezanejad.
Czytaj Więcej
Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń
Weekend

Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń

PIĄTEK 24 października Pochmurny dzień: −3 Noc: −7 SOBOTA 25 października Pochmurny dzień: −2 Noc: −5 NIEDZIELA 26 października Pochmurno z polanami Dzień: 0 Noc: −5 24 października, piątek 19:30 Pokaz filmu „Sergey Kuryokhin” B W ramach nowego projektu wystawienniczego „Performance in Russia: Cartography of History” w „Garażu” zaplanowano program edukacyjny na temat wpływu performance na sztukę rosyjską.
Czytaj Więcej
Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio
Weekend

Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio

Wystawa „Historia niepisanego malarstwa” Kiedy: 7 maja - 24 lipca Gdzie: Foyer of the Hermitage Theatre (32 Palace Embankment) Koszt: 400 rubli W 1946 r. Rosyjski awangardowy artysta Vladimir Sterligov rozpoczął prace nad obrazem o odbudowie Ermitażu po wojnie. Ale nie dokończył go: dwa lata później rozpoczęła się „sprawa Leningradzka”, sytuacja polityczna stała się napięta, a wyczyn mieszkańców Leningradu uznano za ideologicznie zły.
Czytaj Więcej