Chmura wiedzy

Teraz albo nigdy: jak Jeff Bezos, Andrew Mason i inni legendarni biznesmeni reagują na pocztę

Jeśli boisz się 20 przychodzących listów z porannej poczty, wyobraź sobie, jak się czuje szef dużej firmy, która otrzymuje tysiąc listów dziennie. Ten problem jest omawiany w serwisie dyskusyjnym Quora przez pracowników korporacji, którzy są świadomi tego, jak najsławniejsi przedsiębiorcy na świecie radzą sobie z przepływem listów. H&F przetłumaczył najciekawsze odpowiedzi.

Intymność nie do zaoferowania

Anonimowy

Pracowałem dla bardzo znanej osoby, a moje obowiązki obejmowały czytanie i sortowanie listów. W zwykłe dni było ich około 800; w dni pełne wydarzeń ich liczba osiągnęła dwa tysiące. Jak je rozpowszechniłem:

- (najczęściej) natychmiast wysłałem moją osobistą pocztę do mojego szefa.

- Wnioski o rozmowę kwalifikacyjną - do agencji komunikacyjnej.

- Listy z CV - - do agencji rekrutacyjnej.

- Część wpadła do działu obsługi klienta.

- Wszystko związane z działalnością charytatywną należy do funduszu rodzinnego.

- Nagie listy kobiet szukających „patrona” zostały wysłane do kosza.

- Niektóre listy dotarły do ​​prawników.

Byli też inni odbiorcy, a także wiele wyjątków od zasad. Ten ostatni zawierał osobiste listy z żartami, polityką i innymi nonsensami. Pominąłem to pod warunkiem, że osoba, która napisała list, znajdowała się na liście „najbliższych”, to znaczy była żoną, dzieckiem, rodzicem lub najlepszym przyjacielem szefa. Listy od fanów dotarły także do szefa, jednak już z „rybą” przyszłej odpowiedzi napisanej przeze mnie. Zawsze sam odpowiadał na takie listy, odpowiedzi były uprzejme, ale nie oznaczały kontynuacji korespondencji. Zwykle dodawał kilka zdań do mojego pustego miejsca. Odpowiedzieliśmy również na pisma zawierające krytykę razem. Wiadomości pełne nienawiści i gróźb, w zależności od intensywności, trafiały albo do kosza, albo do prawników.

Nienawistne listy
i zagrożenia, które uderzyły w koszyk,
albo do prawników.

Większość firm z listy Fortune 500 ma pracowników takich jak ja. Chociaż zasady pracy z pocztą są prawdopodobnie wszędzie inne. W moim przypadku było tak: jeśli ktoś napisał do mojego szefa, zrozumiał, że nie ma mowy o prywatności. Miałem dostęp do absolutnie każdego listu. Starałem się nie czytać osobistych listów, ale czasami na prośbę szefa wciąż musiałem na nie odpowiadać.

To był dziwny związek: wiedziałem prawie wszystko o moim szefie, a on był tylko trochę o mnie. Zawód ten oznacza wysoki stopień zaufania: nie tylko w zakresie poufności, ale także w sensie podejmowania decyzji. Kiedy właśnie zaczęliśmy współpracować, dał mi wiele instrukcji, jak odpowiedzieć na konkretny list. Sześć miesięcy później zaczął mi całkowicie ufać. Otrzymałem 10% mojego wynagrodzenia za pracę, a pozostałe 90% za zdolność do podejmowania właściwych decyzji. To ludzie tacy jak ja decydują, czy twój szef otrzyma twój list, czy nie. Jeśli naprawdę potrzebujesz listu, aby dotrzeć do adresata, radzę zaprzyjaźnić się z jego sekretarką. W naszych rękach jest siła.

Aż się nudzisz

David Sheen, kupiec

Kiedy pracowałem w Google, usłyszałem, jak Larry i Sergey odpowiedzieli kiedyś na pytanie dziennikarza dotyczące sposobu, w jaki radzą sobie z przepływem listów wysyłanych do ich poczty. Jeden z nich, nie pamiętam dokładnie, kto, żartobliwie powiedział: „Gdy otwieram pocztę, zaczynam odpowiadać na najnowsze listy, aż się nudzę. Jeśli nie będę miał czasu, aby dostać się do jakichkolwiek listów, nigdy nie będą nie będzie czytany ”. Ktoś nie wierzy własnym oczom, gdy otrzyma odpowiedź od jednego z założycieli Google pięć minut po wysłaniu wiadomości e-mail. Inni otrzymują to, czego się spodziewali: ich list pozostaje bez odpowiedzi.

Loteria

Jimmy Wales, założyciel Wikipedii

Założyciel sklepu internetowego Amazon, Jeff Bezos, zwykle mówi wszystkim, że jeśli napiszesz do niego list, albo otrzymasz odpowiedź w ciągu 10 minut, albo nigdy. To oczywiście żart, ale jest w tym też trochę prawdy :)

Zawsze gotowy

William Francescin, projektant, programista studia projektowego 82.io

Mark Pincus, twórca gier internetowych Zynga, sam odpowiada na wszystkie e-maile i robi to bardzo szybko. Ostatnim razem, gdy do niego pisałem, odpowiedź nadeszła pięć minut później, chociaż był to wczesny niedzielny poranek.

Przydatne płyny

Stephen Walker, założyciel Quirky Online Store

Andrew Mason, założyciel usługi kuponów Groupon, również samodzielnie zarządza swoją pocztą. Nigdy nie widziałem człowieka, który zrobiłby to tak dobrze. W tym celu bardzo skutecznie wykorzystuje Inbox Zero i OmniFocus. Kiedyś stworzyliśmy bardzo skuteczny system do filtrowania przychodzących wiadomości e-mail. O ile mi wiadomo, całkowicie ufa OmniFocus. Czasami odpowiada na listy w ciągu minuty. Każdy, kto kiedykolwiek pracował z Andrew, zauważa tę jego cechę - umiejętność reagowania w istocie i niewiarygodnie szybko.

Post Ninja

Michael Chen, stażysta

Założyciel sklepu internetowego Zappos, Tony Shay, ma w zespole wyjątkowych ludzi, którzy odpowiadają na listy. Jest ich około 4-5. Shay otrzymuje ogromną liczbę listów, ponieważ jedną z podstawowych zasad firmy jest otwartość. Zabawne, że ich post jest oficjalnie nazywany „post ninja”.

Obejrzyj wideo: Piosenka Minecraft "Teraz albo nigdy" Blondie - One way or another (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Zaimponuj stacja kawy otwarta na Furshtatskaya
Ciekawe

Zaimponuj stacja kawy otwarta na Furshtatskaya

Na Furtshatskaya 8 w amerykańskim sklepie obuwniczym The Bootleggers otwarto mini-kawiarnię specjalizującą się w alternatywnych metodach parzenia. Twórcami Impress są barista Andrei Tereshkov i Nikolai Danyushkin, którzy pracowali w miejskich instytucjach, a następnie zaprezentowali pop-up cafe o tej samej nazwie podczas Restaurant Day ubiegłego lata.
Czytaj Więcej
Nowa lokalizacja: The Kooples in Tsvetnoy
Ciekawe

Nowa lokalizacja: The Kooples in Tsvetnoy

Pomimo skromnego materiału, nowe miejsca w Tsvetnoy otwierają się z godną pozazdroszczenia stałością, a jeśli co sekundę z poprzednich nowych rogów otwierała się platforma przedmiotów, to zespół domu towarowego jest odpowiedzialny za sprowadzenie Francuzów do The Kooples. Życie wokół odwiedzało róg, który zarobił wczoraj podczas Fashion's Night Out na trzecim piętrze Tsvetnoy.
Czytaj Więcej
Co robić w Petersburgu wieczorem 30 czerwca
Ciekawe

Co robić w Petersburgu wieczorem 30 czerwca

W czwartkowy wieczór, 30 czerwca, w Petersburgu odbędzie się kilka koncertów, pokazów filmowych i prezentacji. Życie w okolicy mówi ci, co robić w mieście po pracy. Muzyka OQJAV WHO: Dobry i ironiczny rosyjski zespół występuje na dachu Mod. Lokalizacja: Mod (nabrzeże kanału Griboedov, 7) Czas: 19:00 Koszt: 800 rubli Kino „Romeo i Julia” Co: „Klasyczne” dla rosyjskiej adaptacji filmowej tragedii szekspirowskiej z 17-letnim Romeo i 15-letnią Julią.
Czytaj Więcej
Pierwsze osoby: jak wybrać kelnerów w restauracji „In the Dark?!”
Ciekawe

Pierwsze osoby: jak wybrać kelnerów w restauracji „In the Dark?!”

Obsługa w restauracjach i tych, którzy obsługują, jest nie mniej dyskutowanym tematem niż jakość jedzenia, cena czy wnętrze. W Moskwie kelnerzy często pracują jako studenci i ogólnie wszyscy, którzy muszą. W tym czasie kelnerzy w innych krajach spotykają się po pięćdziesiątce, dumnie mówiąc im, że ich praca jest ważna i że można ją poświęcić na całe życie.
Czytaj Więcej