Chmura wiedzy

Inne brzegi: 5 krajów z najbardziej przystępnymi wizami dla startupów

Kanada niedawno ogłosiła uruchomienie programu pilotażowego The Startup Visa, który pozwoli zagranicznym przedsiębiorcom, którym udało się pozyskać inwestycje od lokalnych inwestorów, uzyskać pozwolenie na pobyt.

 

Dopóki Kanadyjczycy w końcu nie uzgodnili jasnych warunków wizowych, H&F postanowił wycofać kolejne pięć krajów, które są gotowe do wydania wiz startowych dla przedsiębiorców.

 

UK

Nazwa wizy

 

Niezbędna inwestycja

Poziom 1 (przedsiębiorca)

 

50 000 £

Termin

 

Źródło inwestycji

3 lata

 

Brytyjscy inwestorzy

Wielka Brytania była pierwszym krajem, który zdecydował się na wprowadzenie wizy początkowej z niższym progiem wjazdu niż standardowa wiza inwestycyjna, która przewiduje inwestycję 1 miliona funtów w gospodarkę tego kraju. Poziom 1 (przedsiębiorca) powstał w wyniku połączenia dwóch typowych kategorii wiz: przedsiębiorców i innowatorów. Aby uzyskać tę wizę, musisz spełnić trzy główne kryteria wyboru.

Po pierwsze, musisz mieć co najmniej 200 000 £ na brytyjskim rachunku bankowym, który można zainwestować w działalność w Wielkiej Brytanii. Wymagania finansowe są obniżone do 50 000 £, pod warunkiem, że inwestycja została uzyskana z zaufanych źródeł: brytyjskich funduszy venture capital notowanych na FSA, przetargów przedsiębiorczych zatwierdzonych przez UKTI lub samego państwa. Jeśli firma ma dwóch założycieli, obaj mogą uzyskać zezwolenie na pobyt w zamian za tę kwotę inwestycji. Po drugie, musisz przedstawić dowód znajomości języka angielskiego na poziomie B1 zgodnie z ogólnoeuropejskim programem CEFR. Odpowiada to na przykład certyfikatowi IELTS 4.0. Po trzecie, musisz udowodnić, że możesz utrzymać siebie i swoją rodzinę. Tak więc trzyosobowa rodzina przy wjeździe do kraju musi mieć na rachunku co najmniej 4800 funtów: 2400 dla głównego wnioskodawcy, 1600 dla małżonka i 800 funtów dla dziecka.

Przez pierwsze sześć miesięcy w kraju musisz zarejestrować firmę, otworzyć konto do prowadzenia działalności gospodarczej i przenieść tam kwotę inwestycji (50 000 lub 200 000 funtów). Konieczne jest również utworzenie dwóch nowych miejsc pracy dla obywateli Wielkiej Brytanii lub posiadaczy zezwolenia na pobyt / stałego pobytu. Oferty pracy muszą być ważne przez co najmniej 12 miesięcy kalendarzowych pierwszego trzyletniego okresu ważności wizy. Jeśli te warunki zostaną spełnione, masz prawo do przedłużenia wizy o kolejne dwa lata. Aby uzyskać stałe miejsce zamieszkania w Wielkiej Brytanii, musisz utworzyć 10 nowych miejsc pracy lub obrót firmy musi wynosić co najmniej 5 milionów funtów.

Dlaczego warto jechać?

W ciągu ostatnich pięciu lat Wielka Brytania robiła wszystko, co możliwe, aby rozwinąć innowacyjny ekosystem przedsiębiorczości: poprawia opodatkowanie i upraszcza biurokratyczne procesy. Na przykład możesz teraz zarejestrować firmę w ciągu godziny, wydając na nią 14 funtów. Korzyści dla start-upów. Na przykład możesz odpisać koszty badań i rozwoju (R&D) przez pierwsze dwa lata istnienia firmy, w tym pensję inżynierów i naukowców.

 
 

Irlandia

Nazwa wizy

 

Niezbędna inwestycja

Startup Program dla przedsiębiorców

 

75 000 euro

Termin

 

Źródło inwestycji

2 lata z możliwością przedłużenia
przez 3 lata

 

Dowolny

Irlandia wprowadziła wizę początkową po Wielkiej Brytanii. Zaletą tego kraju jest to, że mniej osób chce się tu dostać, więc konkurencja o uzyskanie wizy nie jest tak duża. Wiza wydawana jest na dwa lata z możliwością przedłużenia na kolejne trzy lata. Po pięciu latach pobytu w kraju będziesz mógł ubiegać się o pobyt stały. Aby uzyskać wizę początkową, musisz spełnić trzy kryteria. Po pierwsze, 75 000 euro powinno zostać zainwestowanych w twoją firmę. Jeśli ma dwóch założycieli, kwota ta podwaja się. Źródłem pieniędzy mogą być zarówno Twoje oszczędności, inwestycje funduszu venture, jak i dotacja z irlandzkiej agencji stanowej. Po drugie, musisz mieć nieskazitelną przeszłość, to znaczy brak rejestrów karnych lub problemy z prawem. Po trzecie, Twoja firma musi spełniać standardy HPSU (High Potential Start-Up). Musisz udowodnić, że Twój produkt jest naprawdę innowacyjny. Wiek firmy nie powinien przekraczać sześciu lat. Na czele powinni znajdować się doświadczeni przedsiębiorcy. W ciągu pierwszych trzech do czterech lat istnienia firmy w Irlandii musisz stworzyć 10 nowych miejsc pracy i osiągnąć obrót w wysokości 1 miliona euro.

Dlaczego warto jechać?

W 2011 r. Forbes uznało Irlandię za najlepszy europejski kraj do prowadzenia działalności gospodarczej. W latach 2008-2012 Ranking otoczenia ekonomicznego Economist Intelligence Unit umieścił Irlandię na 11. miejscu wśród 82 najbardziej atrakcyjnych krajów do prowadzenia działalności gospodarczej. Irlandia ma dość dobre warunki podatkowe. Średnia stawka podatku dochodowego wynosi 12,5%. Istnieją zachęty podatkowe i rozszerzony system ulg podatkowych na badania i rozwój. Prowadzenie działalności gospodarczej w Irlandii zapewnia łatwy dostęp do rynku wewnętrznego WE.

 
 

Nowa Zelandia

Nazwa wizy

 

Niezbędna inwestycja

Długoterminowa wiza biznesowa, kategoria stałego pobytu przedsiębiorcy

 

Brak wymagań formalnych

Termin

 

Źródło inwestycji

9 miesięcy z możliwością przedłużenia do 3 lat

 

Dowolny

Wiza biznesowa dla Nowej Zelandii ma dwie wielkie zalety: po pierwsze ma bardzo elastyczne warunki, a po drugie nie wymaga pewnej inwestycji. Musisz tylko udowodnić, że masz wystarczający kapitał na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Aby uzyskać wizę na pierwsze dziewięć miesięcy, musisz przedstawić szczegółowy biznesplan dla firmy. Główny nacisk należy położyć na korzyści, jakie Twoja firma przyniesie krajowi. Być może zamierzasz wprowadzić nową technologię, znaleźć nowy rynek eksportowy lub stworzyć dużą liczbę miejsc pracy? Musisz również udowodnić, że masz doświadczenie w zarządzaniu firmą w zadeklarowanej dziedzinie i przez ostatnie pięć lat żadna firma nie doprowadziła do bankructwa. Oprócz pieniędzy na prowadzenie działalności gospodarczej powinieneś mieć wystarczająco dużo pieniędzy, aby zapewnić przyzwoity poziom życia, czyli co najmniej 20 000–25 000 dolarów nowozelandzkich rocznie. Podobnie jak w innych krajach, wymagane jest potwierdzenie znajomości języka angielskiego na poziomie IELTS 4.0. i brak rejestru karnego. Po dwóch latach istnienia firmy, pod warunkiem, że Twój sukces jest zgodny z deklarowanym biznesplanem, możesz ubiegać się o pobyt stały.

Dlaczego warto jechać?

Nowa Zelandia zajęła trzecie miejsce w rankingu Doing Business 2013. Kraj ten znany jest z wysokiego poziomu ochrony inwestorów, dostępności pożyczek i łatwości biurokratycznych procedur. Na przykład rejestracja firmy może zająć tylko 15 minut.

 
 

Chile

Nazwa wizy

 

Niezbędna inwestycja

Chile początkowe

 

$40 000

Termin

 

Źródło inwestycji

1 rok

 

Rząd Chile

Chile ma niesamowity program startowy, który zakończy się w 2014 roku. Kolejny etap programu rozpocznie się 11 marca. Udział w niej pozwala uzyskać wizę na 6 miesięcy, 40 000 USD od rządu Chile, możliwość uczestniczenia w różnych konferencjach i seminariach, komunikację z inwestorami i mentorami oraz miejsce pracy w lokalnym coworkingu. Aby to zrobić, Twoja firma nie powinna być starsza niż dwa lata. Może istnieć nawet na poziomie pomysłu, ale ma duży potencjał wzrostu i może być zaprojektowany na rynek globalny. Aby zatwierdzić wniosek, musisz dołączyć kilka listów polecających od innych przedsiębiorców, mentorów lub inwestorów. Będziesz także musiał nagrać krótki tekst w języku angielskim na temat Twojej firmy i celu podróży do Chile, opublikować go na YouTube i wysłać link do organizatorów. Jeśli masz dwóch założycieli w zespole, możesz iść razem, ale nie możesz zabrać ze sobą innych członków zespołu. Program trwa sześć miesięcy i cały czas zgadzasz się spędzić w Chile.

Dlaczego warto jechać?

Słońce i morze. Chile znalazło się w pierwszej dwudziestce ekosystemów startupowych w rankingu Startup Genome, a także zajęło siódme miejsce w rankingu wolności gospodarczej według The Heritage Foundation. Udział w programie pozwoli ci współpracować ze startupami z całego świata. Sądząc po statystykach uczestników, jedna trzecia będzie pochodzić z Chile, jedna trzecia z USA, a reszta z Europy.

 
 

Singapur

Nazwa wizy

 

Niezbędna inwestycja

Entrepass

 

$50 000

Termin

 

Źródło inwestycji

2 lata

 

Dowolny

Singapurska wiza dla przedsiębiorców jest interesująca, ponieważ pozwala na pracę w kraju znanym z bogatych możliwości optymalizacji podatkowej. Aby uzyskać Entrepass, musisz przedstawić szczegółowy biznesplan (10 stron), który zawiera listę wszystkiego, od strategii marketingowej po plan dotyczący liczby pracowników na nadchodzące lata. Do czasu złożenia wniosku firma musi istnieć nie dłużej niż sześć miesięcy, musisz posiadać więcej niż 30% firmy. Musisz udowodnić, że masz wystarczające doświadczenie w zakresie przedsiębiorczości, a także masz 50 000 USD na swoim koncie bankowym w Singapurze. Zgodnie z zasadami Twoja firma powinna być „nasycona duchem przedsiębiorczości”, to znaczy, że nie możesz uzyskać tej wizy, decydując się na otwarcie zwykłej kawiarni, klubu nocnego, centrum akupunktury lub innej tradycyjnej firmy. W pierwszym roku istnienia firmy w Singapurze musisz osiągnąć pewne wskaźniki, które wpłyną na przedłużenie wizy. Jeśli zatrudnisz dwóch mieszkańców, a obrót Twojej firmy wynosi 100 000 USD, wiza zostanie przedłużona na krótszy okres niż w przypadku utworzenia ośmiu nowych miejsc pracy i 300 000 USD obrotu.

Dlaczego warto jechać?

Dzięki dużej liczbie ulg podatkowych i motywacyjnych Singapur jest prawdziwą rajem biznesowym. Na przykład zysk w wysokości 150 000 S $ z pierwszych trzech lat pracy nie podlega opodatkowaniu. Istnieje 50% korzyści z podatku dochodowego i kolejne 200 000 dolarów singapurskich. Nie ma ograniczeń w przepływie kapitału z Singapuru do innej jurysdykcji i odwrotnie. Kraj jest bardzo wrażliwy na zachowanie poufności i ochronę praw przedsiębiorców i inwestorów.

 

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Jak i ile Rosjan odpoczywało
Liczby pierwsze

Jak i ile Rosjan odpoczywało

Wczoraj serwis OneTwoTrip opublikował badanie na temat tego, ile czasu Rosjanie spędzają na zagranicznych podróżach - czas wakacji jest skrócony czwarty rok z rzędu. Życie w okolicy pokazało, jak i ilu Rosjan odpoczywa tego lata. 50% zagranicznych wyjazdów letnich trwało 7 dni, w 2014 r. Ich udział wyniósł 33%.
Czytaj Więcej
Najdroższe i najtańsze świeże gazety
Liczby pierwsze

Najdroższe i najtańsze świeże gazety

Gazety biznesowe Kommersant, Vedomosti i RBC z 10 czerwca ukazały się na pierwszej stronie pod hasłem „I / We Ivan Golunov”. W wielu kioskach kopie już się wyczerpały, na internetowych tablicach ogłoszeń pojawiły się pierwsze oferty dealerów. Życie wokół mówi, ile możesz kupić rzadkie liczby.
Czytaj Więcej
Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu
Liczby pierwsze

Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu

Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Sankt Petersburgu otwarto ponad 10 nowych domów z burgerami, a obecnie istnieje ponad 40 niesieciowych placówek specjalizujących się w super popularnych fast foodach. Ponadto burgery są gotowane w wielu innych kawiarniach i restauracjach, w tym drogich, ponieważ zakres ich cen może być bardzo duży.
Czytaj Więcej
O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów
Liczby pierwsze

O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów

Zostały około dwa tygodnie przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w 11 miastach Rosji. Eksperci Avito Real Estate oszacowali krótkoterminowe ceny wynajmu w tych miastach dzięki Mistrzostwom Świata w 2018 r. I dowiedzieli się, ile wzrosły w przeddzień świątecznego futbolu. 250 tysięcy rubli dziennie to najdroższe mieszkanie dla fanów.
Czytaj Więcej