Chmura wiedzy

Słownik rosyjskiego przedsiębiorcy Bullshit Bingo: Caverage

Średni

 

z angielskiego zasięg

Wartość: stopień obecności medialnej osoby i / lub marki

Przykład użycia

 

„Według Gallupa nasza kawitacja jest bliska milionowi ludzi”.

„A jaki rodzaj średniej zapewni nam ta kampania?”

  

Podobnie jak wiele innych eksponatów w naszym dziale, średnia jest początkowo niewinną i uzasadnioną koncepcją, łatwo wywodzącą się z odpowiednich badań socjologicznych. Historycznie rzecz biorąc, w Rosji powszechne jest mierzenie oglądalności mediów drukowanych i ocen telewizyjnych za pomocą badań społecznych TNS Gallup. Ponownie, jak to często bywa w Rosji, dane te często a) służą wyłącznie do zgłaszania reklamodawców oraz b) mogą być przedmiotem niesamowitych manipulacji.

W małych specjalistycznych czasopismach praktykowane są dziesiątki metod tak zwanego „na * Gallupie”. Na przykład dowcipny magazyn wydrukował kilkadziesiąt tysięcy dodatkowych kopii kolejnego numeru kilka lat temu i wysłał je do biur dużych firm. Oczywiście znaczna część niezamówionych prezentów trafiła do kosza, ale ci, którzy przeżyli, tęsknili za dużymi bossami w salach konferencyjnych, co znalazło odzwierciedlenie w dalszych badaniach opinii publicznej TNS Gallup.

W przypadku ocen telewizyjnych jest to jeszcze bardziej interesujące: kariery, które oferują, oparte są na ankietach telefonicznych osób, które mają czas i chęć odpowiedzi na ankiety telefoniczne, lub na świadectwach „liczników osób”. Te ostatnie, według plotek, nie mogą być instalowane na płaskich telewizorach plazmowych i LCD, co daje pewne pojęcie o możliwych błędach pomiaru. O Internecie i sposobie pomiaru jego odbiorców na ogół milczymy.

Niemniej przeciętny żyje własnym życiem - reklamodawcy tego chcą, co oznacza, że ​​dostają go w jakikolwiek sposób. Nienasycona średnia pochłania rozprzestrzenianie się czasopism (patrz rubryki z nieśmiałą płytą promocyjną - jest to również nazywane reklamą) i całe serwisy blogowe (w ostatnich latach LiveJournal prawie całkowicie przekształcił się w mechanizm przetwarzania średniej na średnią). Caameter zastąpił miarę skuteczności przekazów reklamowych. Które jednak tak naprawdę nikt nie wie, jak to zrobić.

Ostatnio średnia ze zniekształconej wymowy - „dywan” - mocno uderzyła w zbiorową świadomość dzięki eschatologicznemu wywiadowi Michaiła Idowa z Jewgienijem Dodolewem (lub odwrotnie). Nawet poza kontekstem, który w danym przypadku jest nadal trudny do rozszyfrowania, „dywan” ma starożytną moc szamańskiego zaklęcia. Wraz z „sprzężeniem zwrotnym” - zniekształceniem. informacje zwrotne - pozbawiają wolę i depczą żelazną piętą wszystko, co pozostało z dziennikarstwa, public relations i socjologii, niegdyś szanowanych zawodów.

Alternatywy do użycia

Wszystko jest bardzo proste: nie trzeba dbać o informacje, które ludzie chętnie spożywają i rozpowszechniają dobrowolnie. Mówiąc dokładniej, w takich przypadkach powóz powstaje niezależnie i z jakiegoś powodu to słowo nigdy go nie nazywa.

Przeformułowanie: stworzenie lub, częściej, symulacja przewozu jest nieodłącznie związana z kłamstwami i oszustwami i prawie zawsze samolubna. Również biznes, ale nie jest to najbardziej godna opcja.

  

Obejrzyj wideo: Arsenium - Rumadai Groove Caverage Remix (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky
Weekend

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky

Koncerty Na zdjęciu: „Chleb” Posh Isolation / Ascetic House / Janushoved gablota Potrójna prezentacja kultowych duńskich marek - Posh Isolation, Ascetic House i Janushoved - odbędzie się jako duża impreza. Gwiazdy wieczoru Lust For Youth wystąpią w zaktualizowanym składzie: miejsce Loke Rabek, który zagra w chorwackim Amorze, zajął Soho Rezanejad.
Czytaj Więcej
Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń
Weekend

Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń

PIĄTEK 24 października Pochmurny dzień: −3 Noc: −7 SOBOTA 25 października Pochmurny dzień: −2 Noc: −5 NIEDZIELA 26 października Pochmurno z polanami Dzień: 0 Noc: −5 24 października, piątek 19:30 Pokaz filmu „Sergey Kuryokhin” B W ramach nowego projektu wystawienniczego „Performance in Russia: Cartography of History” w „Garażu” zaplanowano program edukacyjny na temat wpływu performance na sztukę rosyjską.
Czytaj Więcej
Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio
Weekend

Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio

Wystawa „Historia niepisanego malarstwa” Kiedy: 7 maja - 24 lipca Gdzie: Foyer of the Hermitage Theatre (32 Palace Embankment) Koszt: 400 rubli W 1946 r. Rosyjski awangardowy artysta Vladimir Sterligov rozpoczął prace nad obrazem o odbudowie Ermitażu po wojnie. Ale nie dokończył go: dwa lata później rozpoczęła się „sprawa Leningradzka”, sytuacja polityczna stała się napięta, a wyczyn mieszkańców Leningradu uznano za ideologicznie zły.
Czytaj Więcej