Chmura wiedzy

Żywy dla zysku: 10 gwiazd w reklamach po śmierci

Moda na wykorzystanie martwych gwiazd w celach promocyjnych znów nabiera rozpędu. Tym razem nowe technologie pełnią rolę sterownika - na przykład technologie 3D w klipie z Audrey Hepburn. W takich przypadkach wymyślili specjalny termin delebs - skrót od martwych celebrytów („martwych celebrytów”). Zaletą korzystania ze zmarłej gwiazdy jest nie tylko to, że nie może odmówić udziału w reklamie, ale także to, że po jej śmierci jej udział w reklamie staje się znacznie tańszy: setki tysięcy dolarów w stosunku do kilku milionów. H&F przypomniał 10 gwiazd, które zostały wykorzystane do reklamy po ich śmierci.

Audrey Hepburn

W ubiegłym tygodniu reklama Galaxy Chocolate z cyfrowym klonem Audrey Hepburn z Roman Vacations nie jest po raz pierwszy wykorzystywana w reklamach wizerunku zmarłej gwiazdy. Synowie Audrey twierdzą, że zgodzili się na tę reklamę, ponieważ ich matka uwielbiała czekoladę. Zgodnie z tą logiką można założyć, że zgodzili się na inne filmy, ponieważ uwielbiała czarne dżinsy (Gap), małe włoskie samochody (Lancia Musa), a także herbaty od mało znanych azjatyckich marek. Wszystkie poprzednie reklamy wykorzystywały klatki z filmów Audrey, ale Galaxy poszło dalej. Niestety technologia, która odtworzyła aktorkę, nie była w stanie pokonać efektu „złowrogiej doliny”, a większość publiczności spowodowała więcej odrzucenia niż zachwytu.

Gene Kelly

Wielu uważa, że ​​reklama Diet Coke z Paulą Abdul i Gene Kelly powstała po śmierci aktora. Jednak tak nie jest: Paula uwielbiała filmy z Kelly od dzieciństwa, a kiedy została piosenkarką, postanowiła zrobić hołd dla jego sztuki - Opposites Attraction. Gwiazda „Singing in the Rain”, dowiedziawszy się, że piosenka jest mu poświęcona, skontaktowała się z Paulą i zaprzyjaźnili się. Aby reklamować dietetyczną colę, sam Kelly ćwiczył taniec z piosenkarzem. Ale po jego śmierci Volkswagen wykorzystał dziedzictwo aktora. Wielu widziało reklamę, która przerobiła słynny taniec Kelly w deszczu, ale nie wszyscy wiedzą o drugim filmie z tego samego cyklu (wideo w przykładzie). Używa tak zwanego „tańca siedzącego”, który Kelly tańczył ze swoim stałym partnerem Donaldem O'Connorem.

Fred Aster

Kolejna gwiazda hollywoodzkich filmów muzycznych, aktor Fred Astaire, za życia uwielbiał tańczyć z różnymi przedmiotami, które przyszły do ​​ręki. Po swojej śmierci musiał zatańczyć z odkurzaczami marki Dirt Devil. Prawa do wykorzystania jego wizerunku zostały sprzedane firmie przez wdowę. Ale córka, widząc reklamę, powiedziała, że ​​była bardzo zdenerwowana, że ​​po tak wspaniałej karierze jej tata został sprzedany diabłu. Pierwsza seria reklam, które zaadaptowały taniec z filmu „Królewski ślub”, ujrzała światło dzienne na Super Bowl w 1997 roku. Uważa się, że po sukcesie moda na używanie martwych gwiazd w reklamie zaczęła nabierać rozpędu. Następnie Dirt Devil wydał jeszcze dwa odcinki. Jeden - z tańcem na suficie, drugi - na scenie.

Earl Woods

Kiedy słynny golfista Tiger Woods wdał się w skandaliczną historię ze zdradą swojej żony, prawie wszyscy reklamodawcy odmówili mu. Wyjątkiem była firma Nike, która zamiast rozwiązać umowę, opublikowała bardzo dziwną reklamę, w której duch zmarłego ojca Earla Woodsa zwrócił się do winnego Tygrysa. Earl pyta syna, czy ta historia nauczyła go czegokolwiek, a Tygrys patrzy współczująco na kamerę przez 30 sekund. Nic dziwnego, że od razu powstało wiele parodii.

Kurt Cobain

Jeśli można bezpiecznie powiedzieć o kimś, że jego obecność w reklamie go rozgniewałaby, chodzi o twórcę Nirvany, Kurta Cobaina. Ale po śmierci nie uniknął tego losu: prawa do używania wizerunku muzyka należą do jego wdowy Courtney Love. Według szacunków spuścizna Kurta przynosi jej 25 milionów dolarów rocznie. Większość to muzyka, ale czasem Courtney zezwala na wykorzystanie jego wizerunku w reklamie. W naszym przykładzie Kurt reklamuje piątą wersję gry Guitar Hero. Ale nie mniej znana jest kampania reklamowa Dr. Kuna, w której nie tylko Kurt, ale także inni późno rockowcy - Sid Vichez i Joey Ramon - siedzą na chmurach w białych szatach i martins.

Steve McQueen

Aktor Steve McQueen był palaczem (reklamowane papierosy) i zmarł na raka płuc. Po śmierci McQueena reklamodawcy zaczęli wykorzystywać jego styl. Ale najbardziej atrakcyjnym w wizerunku McQueena była jego pasja do wyścigów. Ford wykorzystał obraz stworzony przez aktora w Bullet do promocji swoich dwóch samochodów. W filmie z naszego przykładu McQueen powtarza słynną scenę pościgową, która jest uważana za jedną z najlepszych w historii kina. Robi to jednak w samochodzie Forda Pumy i wymagającym od projektantów samochodzie. Bardziej logiczne byłoby, gdyby ta wersja reklamy została stworzona w celu promowania Forda Mustanga, ponieważ bohater McQueen wypędził samochód z tego składu. Ale firma postanowiła inaczej, a nowy bohater „Mustanga” McQueena reklamuje się w innej wersji reklamy.

John Lennon

Co mają wspólnego samochody John Lennon i Citroen? Naszym zdaniem nic. Firma, ze względu na promocję swojego samochodu, zakłóciła nie tylko Lennona, ale Marilyn Monroe, która również wydaje się nieodpowiednia w takim filmie. Prawa do korzystania z wizerunku Lennona należą do Yoko Ono, która, jak mówią, zarobiła już na swoim byłym mężu około 300 milionów dolarów.

Einstein, Maria Callas, Mahatma Gandhi i inni

Steve Jobs powrócił do Apple w 1997 roku, a kampania reklamowa Think Different stała się w dużej mierze symbolem odrodzenia firmy. W długiej wersji filmu bierze udział 17 bohaterów XX wieku. Kampania natychmiast stała się niezwykle popularna, a ponadto otrzymała nagrody Emmy i Grand Effie. Wu Tang Clan nazwał jeden ze swoich albumów. Angielscy koneserzy mogą zauważyć, że wyrażenie Think Different nie jest poprawne gramatycznie. Zgodnie z zasadami powinieneś myśleć inaczej. Ale to nie pomyłka, ale świadoma decyzja Jobsa. Chciał, aby słowo „inaczej” było używane dokładnie jako rzeczownik, jak w wyrażeniu „myśl piękno”.

Tupac Shakur

Raper Tupac Shakur został zastrzelony w 1996 roku, ale ostatnio często pojawiał się publicznie. Na przykład reklamuje Forda Fusion podczas czytania jego wiersza Róża, która wyrosła z betonu. Ponadto nadal występuje na scenie w formie hologramu (który w rzeczywistości nie jest hologramem). Razem z Snoop Dogg i Dr. Dre pojawił się na festiwalu Coachella, a następnie wyruszył w trasę. Eksperci uważają, że to dopiero początek. Wkrótce wiele gwiazd z przeszłości powstanie z martwych na nowe koncerty. Na przykład Yota niedawno zwrócił Viktora Tsoi na scenę. Nawiasem mówiąc, lider grupy Kino również niedawno został odwołany w reklamie. Oleg Tinkov kupił prawa do piosenki „Będziemy dalej działać” w celu reklamowania własnego banku.

James dziekan

Aktor James Dean, reklamodawcy uwielbiają. Wykorzystywano go do magnetofonów reklamowych, wykładzin podłogowych i, oczywiście, dżinsów. Ale w naszym przykładzie firma inwestycyjna Allan Gray z Południowej Afryki postanowiła dodać swoje życie Jamesowi. Reklama pokazuje, jaka byłaby przyszłość artysty, gdyby nie zginął w wypadku samochodowym w wieku 24 lat. Przygotowanie i kręcenie filmu zajęło 14 miesięcy pracy 150 członków ekipy filmowej. 300 podmiotów zaangażowanych jest w reklamę. W rolę Deana wcielił się mechanik z Kapsztadu, który przygotowywał się do kręcenia od kilku miesięcy.

Obejrzyj wideo: Najlepsze momenty Blachy z pierwszego sezonu! Odwróceni (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky
Weekend

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky

Koncerty Na zdjęciu: „Chleb” Posh Isolation / Ascetic House / Janushoved gablota Potrójna prezentacja kultowych duńskich marek - Posh Isolation, Ascetic House i Janushoved - odbędzie się jako duża impreza. Gwiazdy wieczoru Lust For Youth wystąpią w zaktualizowanym składzie: miejsce Loke Rabek, który zagra w chorwackim Amorze, zajął Soho Rezanejad.
Czytaj Więcej
Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń
Weekend

Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń

PIĄTEK 24 października Pochmurny dzień: −3 Noc: −7 SOBOTA 25 października Pochmurny dzień: −2 Noc: −5 NIEDZIELA 26 października Pochmurno z polanami Dzień: 0 Noc: −5 24 października, piątek 19:30 Pokaz filmu „Sergey Kuryokhin” B W ramach nowego projektu wystawienniczego „Performance in Russia: Cartography of History” w „Garażu” zaplanowano program edukacyjny na temat wpływu performance na sztukę rosyjską.
Czytaj Więcej
Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio
Weekend

Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio

Wystawa „Historia niepisanego malarstwa” Kiedy: 7 maja - 24 lipca Gdzie: Foyer of the Hermitage Theatre (32 Palace Embankment) Koszt: 400 rubli W 1946 r. Rosyjski awangardowy artysta Vladimir Sterligov rozpoczął prace nad obrazem o odbudowie Ermitażu po wojnie. Ale nie dokończył go: dwa lata później rozpoczęła się „sprawa Leningradzka”, sytuacja polityczna stała się napięta, a wyczyn mieszkańców Leningradu uznano za ideologicznie zły.
Czytaj Więcej