Chmura wiedzy

Śmieszne pieniądze: gdzie mogę zainwestować 5 USD

Gdzie mogę zainwestować 5 USD, aby zarobić? To pytanie zadali użytkownicy serwisu dyskusyjnego Quora. H&F przetłumaczył najciekawsze odpowiedzi.

Biznes wodny

David Cook, konsultant biznesowy
(Karolina Północna, USA)

Kup 32 dolary wody za pięć dolców. Sprzedaj każdy za dolara, a przyniesie to 27 USD zysku. Sprzedaj cztery torby wody w parku, w którym spacerujesz z psem. Jeśli poświęcisz na to trzy godziny, firma przyniesie 108 USD dziennie. W weekend zarobisz 216 $, a przez cztery weekendy - 864 $. Roczny zysk wynosi 10 368 USD. Jednocześnie możesz kontynuować pracę w dni powszednie. Za dwa lata możesz zaoszczędzić 20 736 USD, dzięki czemu możesz otworzyć inną firmę, która przeniesie Cię na nowy poziom, porzuci pracę i zostanie własnym szefem.

Rynki finansowe

Michael Wayne, były finansista
Counsellor (San Miguel, Meksyk)

Najpierw zrób roczny budżet. Realistycznie oceniaj źródła dochodów, weź pod uwagę wszystkie szczegóły. Następnie musisz dostosować swoje plany do niego. W końcu teraz wiesz na pewno, że musisz zainwestować 5 USD lub więcej. Upewnij się, że Twoje konto bieżące i oszczędnościowe jest w porządku. Teraz możesz bezpiecznie wziąć pięć dolców i zainwestować je w coś.

Otwarcie rachunku bankowego nie jest inwestycją, ponieważ inflacja zmniejszy zyski. Myślę, że lepiej zainwestować je w akcje dochodowej firmy. Na przykład za 5 USD możesz kupić kawałek IBM. Jeśli starasz się unikać ryzykownych strategii inwestycyjnych i spekulacji rynkowych, zdywersyfikuj swój portfel, kupując akcje spółek z różnych branż. Nie wierz brokerom, którzy obiecują ci szybkie pieniądze. To długi, ale bardzo ekscytujący proces.

Aplikacja mobilna

Alexander Khelgar, marketing studentów

Dowiedz się, jak tworzyć aplikacje mobilne i wymyślić kolejny hit AppStore. Za pięć dolców kup reklamy, by zacząć. Będziesz miał wystarczająco dużo na 1000 wyświetleń, dzięki czemu być może aplikacja zacznie się pobierać.

Prosta potrzeba

Visakan Virasami, specjalista
autor: SMM (Singapur)

Tina Sellig, profesor ze Stanford, w swojej książce What I Wish I Knew When We 20 lat dała to samo zadanie. Oto on:

„W co zainwestujesz, jeśli masz tylko 5 USD i dwie godziny? To jeden z klasycznych przypadków w Stanford. Każda z 14 grup studentów otrzymuje kopertę z zainwestowaniem 5 USD. Mają tydzień, aby zdecydować, co z nimi zrobić. Kiedy pytam ich o plany, ktoś zawsze obiecuje udać się do Las Vegas lub kupić los na loterię.

Kolejną powszechną sugestią jest rozpoczęcie mycia samochodów lub sprzedaży lemoniady. To dobry sposób na zarobienie dodatkowych kilku dolarów, ale większość studentów już wykroczyła poza zakres szablonów i myśli bardziej globalnie. Zaczynają wymyślać pomysły oparte na ich talentach i doświadczeniu. Wkrótce okazuje się, że nawet 5 USD nie jest konieczne do ich wdrożenia. Ze względu na fakt, że inwestycje nie są potrzebne do założenia firmy, ich fundusz inwestycyjny jest nieograniczony. Jak znaleźć takie pomysły? Zwykle chowają się w rozwiązywaniu pilnych problemów. Na przykład jedna grupa pamiętała długie kolejki w restauracji w sobotni wieczór. Zarezerwowali stoliki w różnych instytucjach i zaczęli je odsprzedawać tym, którzy nie chcą czekać. Inna grupa zasugerowała, że ​​mieszkańcy kampusu mierzą ciśnienie w oponach za darmo. Aby je pompować, poprosili o dolara. W ciągu tygodnia firmy te przyniosły kilkaset dolarów. Ale najważniejsze, że zrozumieli: znaleźli okazję do zarobienia pieniędzy tam, gdzie nikt ich nie zauważył ”.

Filiżanka kawy

Chaz Cheotis, przedsiębiorca
i programista (Nashville, USA)

Kup filiżankę kawy i poświęć kilka godzin na zastanowienie się, skąd wziąć pieniądze, które naprawdę nadają się na inwestycje.

Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock

Obejrzyj wideo: #104 Z życia cyberprzestępcy, czyli jak trudno pozostać niezłapanym złodziejem - Adam Haertle (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Krajowy sprzedawca: 7 sztuczek do kupienia
Chmura wiedzy

Krajowy sprzedawca: 7 sztuczek do kupienia

Lustrzane neurony Specyfika działania neuronów lustrzanych wyjaśnia, dlaczego często nieświadomie naśladujemy zachowanie innych ludzi. Mechanizm działania neuronów lustrzanych wyjaśnia, dlaczego się uśmiechamy, gdy widzimy radosną twarz, lub wykrzywiamy się, gdy widzimy kogoś, kto odczuwa ból fizyczny. Nawet gdy tylko obserwujemy czyjeś działania innych ludzi lub czytamy o nich, nadal mentalnie je popełniamy.
Czytaj Więcej
Business Geek: Problemy z Airbnb, biznesem w Dniepropietrowsku i innymi hitami tygodnia
Chmura wiedzy

Business Geek: Problemy z Airbnb, biznesem w Dniepropietrowsku i innymi hitami tygodnia

Inc .: Jak zostać dobrym słuchaczem Autor książek o motywacji Brenda Bens uważa, że ​​dobry sprzedawca powinien nie tylko pięknie mówić, ale także uważnie słuchać. Daje siedem wskazówek tym, którzy chcą się tego nauczyć. W szczególności musisz dostroić się poprawnie, wybrać dobre (niezbyt głośne) miejsce do rozmowy, skoncentrować się na najważniejszej rzeczy i spróbować zrozumieć, jak się czuje rozmówca.
Czytaj Więcej
Business Geek: Najgorsze reklamy na Facebooku, wycieczki do Game of Thrones i inne cotygodniowe hity
Chmura wiedzy

Business Geek: Najgorsze reklamy na Facebooku, wycieczki do Game of Thrones i inne cotygodniowe hity

Rosyjski reporter: jakie rosyjskie firmy przeżyły w ciągu pierwszych 25 lat Publikacja obchodzi 25. rocznicę przyjęcia ustawy o współpracy, która położyła podwaliny pod rozwój przedsiębiorczości w naszym kraju. Założyciele Almaz Capital Partners Alexander Galitsky, były warsztat, który później otworzył Wimm-Billa-Danna, Davida Yakobashvili, szefa ru-Net i jednego z pierwszych inwestorów Yandex Leonida Bogusławskiego i innych, dzielą się swoimi wspomnieniami o tym, jak to wszystko się zaczęło.
Czytaj Więcej