Chmura wiedzy

Bariera językowa: wygodne sposoby nauki angielskiego

Start

Jeśli z jakiegoś powodu nie uczysz się angielskiego w szkole i na studiach, warto zacząć od kilku podstawowych kursów. Na przykład najpierw posłuchaj kursu opracowanego zgodnie z metodologią słynnego amerykańskiego językoznawcy Paula Pimslera, a następnie przejdź przez kilka poziomów kursów Assimil. Dzięki wstępnemu kursowi audio Pimslera możesz nauczyć się 500 podstawowych słów potrzebnych do codziennej komunikacji (łącznie 2000), położyć podwaliny pod poprawną wymowę i przyzwyczaić się do techniki powtarzania interwałów, której prawie wszystkie usługi używają do nauki języka.

Aby „zanurzyć się” w język, warto jak najszybciej zrezygnować z ubezpieczenia w postaci własnego języka. Oznacza to używanie tylko słownika angielsko-angielskiego, szukanie informacji za pomocą www.google.com/ncr (nie da wyników w języku rosyjskim), czytanie artykułów na Wikipedii w języku angielskim. Ze słowników warto zwrócić uwagę na Merriam-Webster. Na stronie tego słownika zawsze jest coś do zrobienia: czytaj artykuły o dziwnych słowach, sprawdzaj swoją wiedzę, rozwiązuj krzyżówki i po prostu graj w gry słownikowe. Znaczenie słów, które nie weszły jeszcze do klasycznych słowników, można zobaczyć na stronie Urban Dictionary. Zalecamy zwrócenie uwagi na sekcję Media, w której można na przykład obejrzeć film z nowym wyrażeniem w kontekście.

Słownictwo

Kiedy nowe słowo pojawia się po raz pierwszy, jest przechowywane w pamięci krótkotrwałej, ale po kilku dniach jest całkowicie zapomniane, jeśli nie jest używane. Technika powtarzania interwałowego, w której powtarzanie materiału odbywa się w określonych odstępach czasu, pozwala na długotrwałe zapamiętywanie. Wcześniej konieczne było ręczne tworzenie kart papierowych z angielskim słowem i jego opisem z tyłu. Teraz możesz powtarzać słowa za pomocą programu Anki. Można w nim tworzyć „talie” kart na tematy (na przykład talię z nowymi słowami z przeczytanego artykułu). Zapamiętując słowo, należy pamiętać za każdym razem, jak łatwo zostało zapamiętane. Dzięki temu usługa zrozumie, po jakim czasie warto zaoferować pracę z tą kartą ponownie (za minutę, pięć godzin lub pięć dni).

Inna usługa słownictwa, Popling, wyświetla karty słowne w wyskakującym okienku na ekranie, nawet podczas pracy. Możesz zignorować okno lub poświęcić kilka sekund na pracę ze słowem. Twórcy serwisu Memrise podeszli do tematu kart flash ze szczególną wyobraźnią. Użytkownicy mają możliwość tworzenia tzw. „Memów” do zapamiętywania słów: kart z rysunkami skojarzeniowymi, wierszy i innych przydatnych materiałów. Tutaj pisarz Joshua Foer opowiada o tym, jak nauczył się języka w 22 godziny za pomocą systemu Memrise.

Strony takie jak LinguaLeo, Busuu oferują jeszcze bardziej różnorodne metody pracy ze słowami. LinguaLeo jest dobry, ponieważ oferuje pracę ze słowami na podstawie interesujących Cię osobiście materiałów: piosenek, wykładów, seriali. Korzyści Busuu - specjalny kurs angielskiego biznesowego oraz możliwość komunikowania się z innymi uczącymi się tego języka, a także z native speakerem.

Korespondencja biznesowa

„Społeczny” element nauki języka angielskiego jest niemal perfekcyjnie na Livemocha.com. Wysłane przez siebie zadania są wysyłane do rodzimego użytkownika języka mówionego i mogą działać jako nauczyciele, sprawdzając pisane prace osoby studiującej rosyjski. Liczba użytkowników serwisu sięga 16 milionów, więc znalezienie „nauczyciela” nie jest trudne. Możesz także poprawić swoje umiejętności pisania za pomocą usługi Lang-8. Ta usługa przypomina sieć społecznościową, w której możesz prowadzić dziennik w języku, którego się uczysz. Jedyną różnicą jest to, że znajomi znający język mogą poprawić błędy w swoich postach. Nauka pisania niezależnego pomaga usłudze Nobuna. Tutaj możesz oglądać ciekawe filmy, a następnie nagrywać to, co słyszysz. W ten sposób Nobuna trenuje zarówno pisanie, jak i rozumienie tego, co się mówi.

Umiejętności mówienia

Możesz znaleźć rozmówcę we wspomnianych Livemocha i Busuu. Istnieje jednak strona, na której rozmówca wybiera nie tylko płeć, wiek i znajomość języków, ale także to, czy masz wspólne tematy do rozmowy. Witryna Palabea pozwala użytkownikom stwierdzić, że są na przykład gotowi ćwiczyć angielski podczas dyskusji na temat gier wideo lub historii starożytnej Grecji. Osoby zainteresowane konkretnym tematem mogą dołączyć do dialogu. To prawda, że ​​wszystkie powyższe witryny w pewnym momencie zaczynają żądać pieniędzy. Jeśli szkoda płacić, możesz znaleźć rozmówcę za pośrednictwem specjalnej społeczności w Skype lub porozmawiać z native speakerem za darmo na stronie My Happy Planet.

Czytanie

Czytanie jest oczywiście lepsze niż to, co interesujące. Ale różnorodność literatury jest bardziej przydatna niż artykuły na temat TechCruncha, ponieważ zawiera więcej nowych słów i bardziej zróżnicowane słownictwo. Pamiętaj, aby zaznaczyć nieznane słowa i przenieść je do odpowiednich talii na Anki. Jeśli nie masz ochoty wydawać pieniędzy na e-książki i nie bawisz się torrentami, możesz pobierać teksty z bezpłatnych bibliotek. Duży wybór książek wolnych od praw autorskich jest dostępny na stronie internetowej projektu Gutenberg, a także na ManyBooks. Amazon ma specjalną sekcję z bezpłatnymi e-bookami. Jeśli poziom znajomości języka nie pozwala jeszcze opanować całej książki, możesz skorzystać z usług usługi Readitfor.me, która tworzy krótkie streszczenia książek biznesowych, podkreślając najważniejsze z nich. Usługa DailyLit pomaga uczynić czytanie codziennym ćwiczeniem. Codziennie wysyła małe fragmenty książek na pocztę. Jeśli czytelnik chce poznać kontynuację, musi kliknąć przycisk na końcu tekstu.

Podcasty biznesowe

Podczas porannego biegu, na spacerze, w metrze, w samochodzie, podczas sprzątania domu i przed pójściem spać możesz poświęcić czas na słuchanie podcastów w języku angielskim. Na przykład nagrywanie programów w radiu Monocle, cotygodniowe recenzje na Wired.co.uk, Tech Weekly Podcast, artykuły o The Economist i WSJ, nowej serii Freakonomics, The Nerdist itp. Aby nie zbierać wszystkiego, co interesujące ze światem w jednym wątku, możesz przejść do witryny Stitcher.com, która zawiera ponad 15 000 stale aktualizowanych podcastów. Tutaj znajdziesz podcast na temat historii kultury, technologii, przedsiębiorczości, a także specjalistyczne podcasty poświęcone nauce języka angielskiego. Wśród nich są ESL i Fun English Funcast.

Przydatne wideo

Nie lubisz tylko słuchać? Możesz oglądać filmy, programy telewizyjne, programy telewizyjne, a także filmy dotyczące zasobów biznesowych. Na przykład co tydzień u liderów myśli przedsiębiorczej wykłady wideo pojawiają się na Uniwersytecie Stanforda. Często nowe filmy z historii założyciela są publikowane w witrynie TechCrunch and Foundation, której gospodarzem jest twórca Digg, Kevin Rose. Możesz się śmiać, oglądając nowe wydania Saturday Night Live. Aby celowo uczyć się angielskiego i czerpać inspirację z doświadczeń poliglotów, możesz zasubskrybować odpowiednie kanały na YouTube: koneser języków Alexander Arguelz, James ESL, Fluency MC, Loki2504 i inni.

Czat na żywo

Jeśli chodzi o rozwój umiejętności językowych, nic na świecie nie zastąpi osobistej komunikacji. Dla tych, którzy nie są jeszcze gotowi rozmawiać z native speakerem, są spotkania Rosjan uczących się angielskiego. Odbywają się one na przykład w anty-kawiarnianym Drewnianym Drzwi, Aloha: English Movie Club, English game club English Games. Aby spotkać rodzimych użytkowników języka, możesz zaprosić gości przez Couchsurfing. Jeśli nie chcesz wpuszczać nikogo do domu, możesz zaprosić turystę odwiedzającego na posiłek w restauracji Eatwithlocal. Możesz jeszcze poważniej podejść do sprawy, wymyślić niezwykłą wycieczkę i opublikować ją na Rentalocalfriend lub Sptnik, dzięki czemu nie tylko ćwiczysz angielski, ale także zarobisz trochę pieniędzy.

Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock

Obejrzyj wideo: Angielski i Fiszki - 3 KLUCZE Skutecznej Nauki Angielskiego z Fiszkami (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Zaplanuj dla przyjemności
Dobry nawyk

Zaplanuj dla przyjemności

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. W nowym wydaniu - o tym, dlaczego ważne jest dodawanie do pamiętnika nie tylko spotkań roboczych, ale także małych (i dużych) przyjemności. Anastasia Derbasova, redaktor naczelna Huntflow W ciągu ostatnich kilku lat dużo pracowałem i aby nie stracić zmysłu obciążenia, wymyśliłem własny motywator: „Płonący termin nie przeszkadza hedonizmowi”.
Czytaj Więcej
Poświęć 15 minut na prace domowe w dni powszednie
Dobry nawyk

Poświęć 15 minut na prace domowe w dni powszednie

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Masza Shatalina, redaktorka sekcji „Dom” i „Dzieci” Wszyscy wiedzą o tym, że w weekend trzeba całkowicie się przełączyć, zrelaksować i odzyskać jak najwięcej przed nowym tygodniem pracy. Ale często sobotę i niedzielę spędza się na sprzątaniu domów, przeglądaniu i przeładowywaniu rzeczy oraz zakupach artykułów spożywczych w supermarkecie.
Czytaj Więcej
Trzymaj gadżety w porządku
Dobry nawyk

Trzymaj gadżety w porządku

Życie wokół wciąż mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. W nowej wersji - proste nawyki cyfrowe, które pomogą przedłużyć żywotność smartfonów, tabletów i laptopów. Denis Mateev Dyrektor wykonawczy Good Deeds Service Wszyscy jesteśmy bardzo zdenerwowani, gdy urządzenia elektroniczne przestają spełniać nasze oczekiwania: zamiast pracować na pełnych obrotach, psują się, zwalniają i są atakowane przez hakerów.
Czytaj Więcej
Noś kosmetyki w próbnikach
Dobry nawyk

Noś kosmetyki w próbnikach

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Dziś rozumiemy, jak złożyć przydatną i kompaktową kosmetyczkę na każdą okazję, minimalizując jej zawartość. Tekst Julia Radkevich Ekaterina Slyadneva autorka kanału telewizyjnego Beauty for 300 Nie bój się prosić o próbki narzędzi, które lubisz.
Czytaj Więcej