Chmura wiedzy

Słownik rosyjskiego przedsiębiorcy Bullshit Bingo: Komentarz

Komentarz

 

(z ang. eng.) - zaangażowanie w mowie ustnej zostaje zredukowane do „popełnienia” i jego pochodnych

Przykłady zastosowania

 

„Zaangażowaliśmy się w takie kulki, że nigdy ich nie spełnimy”.

„Przy tym zleceniu klienta będziemy żyć spokojnie przez sześć miesięcy”

 

Podobnie jak fapap z fakapem (patrz poprzednie wydania Bullshit Bingo), komentarz jest fonetycznie i semantycznie dokładnym listem kalkulacyjnym z języka angielskiego, który zyskał nowe znaczenia, które na pierwszy rzut oka nie są oczywiste w rosyjskim środowisku biznesowym. Nudne, ale identyczne w znaczeniu słowo „zaangażowanie” nie oddaje gamy szczegółów towarzyszących komentarzowi.

W swojej podstawowej formie schemat funkcjonowania zatwierdzenia jest następujący. Załóżmy, że duża agencja reklamowa ma sieć małych wyspecjalizowanych kontrahentów. Wśród tych ostatnich z reguły istnieje ciągła sprzeczka o prawo do zdobycia większego kawałka. Granicą marzeń takiego kontrahenta jest wypowiedź oryginalnej dużej agencji na temat pewnej ilości pracy w określonych ramach czasowych za określoną kwotę pieniędzy. Po otrzymaniu tego rodzaju komentarza, a tym samym wskazaniu horyzontu planowania, wykonawca może odetchnąć, przestać myśleć z przerażeniem, co płacić podatki od następnego miesiąca i spokojnie zabrać się do pracy. Tutaj, nawiasem mówiąc, komentarz zaczyna działać w odwrotnym kierunku: wykonawca daje odpowiedź zobowiązującą się do osiągnięcia określonych wskaźników kampanii i będą monitorowani z niezwykłą czujnością.

Nasi stali czytelnicy już zgadli, że doszliśmy do punktu, który w serialu nazywa się punktem środkowym (z angielskiego. Środkowy punkt), punktem zwrotnym, który może przewrócić wszystko, co zostało powiedziane do góry nogami. I rzeczywiście: faktem jest, że nie można naprawić komentarza opisanego powyżej w żaden dokumentalny sposób, a tym bardziej niemożliwe jest jego wdrożenie w rosyjskim ustawodawstwie. Szczęśliwi właściciele zatwierdzeń często dowiadują się, że: a) budżety kampanii zostały wycofane klientowi; b) agencja sieciowa uznała kontrahentów za bardziej przychylnych (patrz SK); c) jak powiedział bohater wielkiego filmu Glengarry Glen Ross, „bo pierdolę cię, właśnie dlatego”. Wykonawca nie może wpłynąć na taką decyzję (jest droższa). Musi się wytrzeć i spokojnie poczekać na perspektywę kolejnego zatwierdzenia - często z podobnym skutkiem.

Przypomnijmy teraz kontr-komentarz dotyczący implementacji kluczowych parametrów zamówienia. Takie rzeczy są już w pełni regulowane umowami, dlatego nie można ich nie wykonać. W tym momencie zatwierdzenie staje się pełnym zobowiązaniem i przestaje być bzdurą.

Alternatywny w użyciu

Wróćmy do semantyki: obowiązkiem jest wszystko, co jest zapisane w umowie, i w rezultacie podlega sankcjom za niewykonanie. Komentarz z migoczącą symboliką nie znaczy absolutnie nic, nie jest obowiązkowy do wykonania przez którąkolwiek ze stron i ma o wiele więcej wspólnego z IC, konserwatorem i fakapem, niż z samym biznesem. Wielu uczestników biznesowych z istniejącymi schematami komentarzy zaczyna rozumieć, że zamiast angażować się od nieprzyjemnych, chciwych i często niezbyt czystych ludzi, bardziej opłaca się rozwijać własne przewagi konkurencyjne, najlepiej technologiczne.

 

Obejrzyj wideo: Komentarz Tygodnia: Polacy i trolle (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Jak i ile Rosjan odpoczywało
Liczby pierwsze

Jak i ile Rosjan odpoczywało

Wczoraj serwis OneTwoTrip opublikował badanie na temat tego, ile czasu Rosjanie spędzają na zagranicznych podróżach - czas wakacji jest skrócony czwarty rok z rzędu. Życie w okolicy pokazało, jak i ilu Rosjan odpoczywa tego lata. 50% zagranicznych wyjazdów letnich trwało 7 dni, w 2014 r. Ich udział wyniósł 33%.
Czytaj Więcej
Najdroższe i najtańsze świeże gazety
Liczby pierwsze

Najdroższe i najtańsze świeże gazety

Gazety biznesowe Kommersant, Vedomosti i RBC z 10 czerwca ukazały się na pierwszej stronie pod hasłem „I / We Ivan Golunov”. W wielu kioskach kopie już się wyczerpały, na internetowych tablicach ogłoszeń pojawiły się pierwsze oferty dealerów. Życie wokół mówi, ile możesz kupić rzadkie liczby.
Czytaj Więcej
Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu
Liczby pierwsze

Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu

Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Sankt Petersburgu otwarto ponad 10 nowych domów z burgerami, a obecnie istnieje ponad 40 niesieciowych placówek specjalizujących się w super popularnych fast foodach. Ponadto burgery są gotowane w wielu innych kawiarniach i restauracjach, w tym drogich, ponieważ zakres ich cen może być bardzo duży.
Czytaj Więcej
O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów
Liczby pierwsze

O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów

Zostały około dwa tygodnie przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w 11 miastach Rosji. Eksperci Avito Real Estate oszacowali krótkoterminowe ceny wynajmu w tych miastach dzięki Mistrzostwom Świata w 2018 r. I dowiedzieli się, ile wzrosły w przeddzień świątecznego futbolu. 250 tysięcy rubli dziennie to najdroższe mieszkanie dla fanów.
Czytaj Więcej